Leslie Benzies neve is feltűnt az Epstein-aktákban, szexuális zaklatással vádolják a GTA-producert

A Rockstar North egykori elnöke, Leslie Benzies és a Rockstar Games jelenlegi fejese, Sam Houser neve is feltűnt az Epstein-akták közt.

Leslie Benzies neve meglehetősen szörnyű kontextusban bukkant fel a múlt hét végén frissen publikált Epstein-akták legújabb csomagjában. A korábban a Rockstar North elnökeként és vezető GTA-producerként dolgozó férfit az Epstein-hálózat egyik áldozata, Sarah Ransome szexuális zaklatással vádolta meg. A frissen nyilvánosságra hozott, több millió oldalnyi anyag között található egy 62 oldalas irat, amelynek 38. oldalán Ransome a vallomásában név szerint említi Benziest, aki állítólag a 2000-es évek közepe táján, kettejük párkapcsolata idején követett el ellene erőszakot. A nő azt is állítja, hogy Benzies "tudta, mi zajlik", és ő adta neki a pénzt, hogy 2006-ban repülőjegyet vegyen New Yorkba, ahol a Jeffrey Epstein körül szerveződő hálózat későbbi eseményei zajlottak.

A vallomásban nemcsak Benzies, hanem a Rockstar Games jelenlegi elnöke, Sam Houser is szerepel, ám leginkább csak említés szintjén. Ransome a vallomásában azt állította, hogy, "rengetegszer" találkozott vele, amikor még Benzies párja volt, ami nyilvánvalóan nem meglepő. A nő azonban további bűncselekményekre utalva a vallomásában kijelenti, hogy "itt volna az ideje, hogy nyilvánosságra kerüljön, mit műveltek valójában a Rockstar North-os srácok a színfalak mögött", sőt azt is megjegyzi, meglepő számára, hogy még nem indult csoportos eljárás ellenük.

Leslie Benzies – Kép forrása: 80 Level
Leslie Benzies – Kép forrása: 80 Level

Fontos ugyanakkor kiemelni, hogy a dokumentumokban való szereplés önmagában nem jelenti azt, hogy Benziesnek vagy Housernek közvetlen kapcsolata lett volna Epstein bűncselekményeihez, vagy hogy meglátogatták volna a szigetet. A közzétett dokumentumokban szereplő információk egyelőre egyoldalú, tanúvallomásban rögzített állítások, melyeket jelenleg sem ítélet, sem független vizsgálat nem támaszt alá. Mindenesetre elég beszédes egy másik dokumentum 16. oldalán szereplő fotó, ahol Benzies kifejezetten kompromittáló helyzetben szerepel.

Hogy mit jelentenek a fentiek a videojátékos világ számára? Nos, Grand Theft Auto 6 megjelenésének évében egy ilyen eset kirobbanása különösen érzékeny, annak ellenére, hogy Benzies már közel egy évtizede nem dolgozik a Rockstarnál. Az egykori producer neve (aki tavaly a MindsEye miatt égett hatalmasat) elválaszthatatlanul összefonódott a GTA-val, így az ellene megfogalmazott vádak óhatatlanul árnyékot vetnek a stúdió megítélésére és a közelgő GTA 6 körüli diskurzusra is. Nem is beszélve Sam Houserről, akit ugyan Sarah Ransome nem vádolt közvetlen erőszakkal, az állítása szerint tisztában volt Leslie Benzies tetteivel és azzal, hogy mi zajlott Jeffrey Epstein hálózata körül.

Borítókép forrása: Rockstar Games