GamesCom 2012: A Dishonored volt a legjobb játék
Ahogy minden nagyobb kiállításon, a GamesComon is megválasztották a rendezvény legjobbjait. Idén a Dishonorednek ítélt díjesőt a húsztagú zsűri, PC-n pedig a SimCity volt a király.
Ahogy minden nagyobb kiállításon, a GamesComon is megválasztották a rendezvény legjobbjait. Idén a Dishonorednek ítélt díjesőt a húsztagú zsűri, PC-n pedig a SimCity volt a király.
A csapat szerint kár temetni a BF3-at, a játékot sokáig támogatják még. A Battlefield 4 persze ettől függetlenül is közeleg már, így a rajongók minden bizonnyal gyorsan átváltanak majd az új részre -- melyből persze még egy kép nem sok, annyi anyag sincs.
Szinte hihetetlen, de nyolc évvel a megjelenése után Steamen is elérhető vált az Obsidian híres Star Wars szerepjátéka. Eljött az ideje, hogy mindenki pótolja, igaz, nem árt feltenni hozzá a rajongói tartalomkiegészítést.
A hivatalos ralijáték ezúttal Argentínába kalauzol el egy rövidke videó erejéig. A program PC-re, PS3-ra, Xbox 360-ra és Vitára fog megjelenni idén októberben. Ugyan az első két rész nem durrant nagyot, de most nincs Dirt, szóval...
Még csak tegnap jelent meg a PC-s Dark Souls, az egyik rajongó azonban már el is készítette a játék felbontásán javító tapaszt.
Az Arkane Studios egy újabb játékmenet-videót adott ki a Dishonoredből, melyben ezúttal a lopakodást mutatják meg.
Kiszivárgott egy 10 perces játékmenet-videó az NBA Live 13 pre-alfa változatából. A teljes játéknak októberben kellene megjelennie.
A történet és a játékmenet szempontjából sem most, sem pedig a jövőben nem lesz kooperatív mód a Devil May Cry-játékokban.
A valós idejű stratégiai játékok hanyatlani látszanak. Egyre több neves franchise tűnik el a süllyesztőben, legutóbb például a Generals 2-nek mondhattunk búcsút (oké, ingyenes MMORTS-ként játszható lesz, de az már messze nem ugyanaz). Vannak persze kivételek, amik erősítik a szabályt, mint mondjuk a Total War-széria, de ha jobban belegondolunk, alig jelent meg minőségi RTS az utóbbi tíz évben. Éppen ezért a hosszú hétvége okán (na meg mert irtó lusta ember vagyok) egy napot késett RetroGuruban a műfaj egyik legjelentősebb képviselőjével foglalkozunk: hölgyeim és uraim, bemutatkozik a Command & Conquer!
Újabb hét, újabb frisstíés a PS Store-on. Demók, teljes játékok, témák, zenék, DLC-k, na meg Dust 514 bétakliens a PS Plus havidíjas szolgáltatás előfizetőinek.
Az egyik legnagyobb angol online áruház szerint igen, noha egy másik forrás a feleségébe merné fogadni, hogy a játékot idén már biztosan nem látjuk. Nem igazán tudjuk eldönteni, kinek van igaza, mert a Zavvit sem a pletykák terjesztéséért szereti a játékvilág.
Közeleg a célösszeghez a Planetary Annihilation Kickstarter-gyűjtése. A látványos stratégiai játék már 650 ezer dollárt összekapart, 250 kell még a biztos sikerhez. Tekintve viszont, hogy hátravan 22 nap, szinte biztos, hogy lesz az több is...
A Borderlands első része remek játék volt, és míg a folytatásra várunk, újraélhetjük az élményt a böngészőnk segítségével. Bizony, csak egy kattintás, és már játszunk is! Igaz, 16-biten, de ez már csak részletkérdés.
A következő PlayStationről azt pletykálják, hogy gigantikus felbontásban képes futtatni a játékokat. Ehhez persze szuperfejlett tévére is szükség van -- még jó, hogy a Sony mindenre gondolt!
A hétvégén egy újabb speciális multiplayer eseményben vehetnek részt a Mass Effect 3 játékosai. Indul az Operation Alloy.
Betonbiztosnak tekinthető a Resident Evil 6 októberi megjelenési dátuma, a játék ugyanis aranylemezre került. Továbbá új trailert kapott a Resident Evil.net
Ma kellett volna megjelennie a Curiositynek, ám Peter Molyneux kísérleti játéka csak szeptemberben fog befutni.
Októberben egy új csomagot fog kiadni a Microsoft, amiben elvileg mindent megtalálunk, ami az online játékhoz kellhet.
Az EA új fejese szerint a BioWare jó munkát végzett, és a Mass Effect 3-as vita is érdekes volt. Moore úgy látja: a botrány bizonyította, hogy mekkora hatalommal bírnak a játékosok a megacégek felett.
Sokszor csodálkozunk, hogy miért olyan gyatra minőségű egyik-másik PC-s port. Nos talán azért, mert alig vesznek játékot az emberek. Az Ubi szerint legalábbis, kérdés, hogy ezek az adatok mennyire biztosak.
Idén a Sony nem fogja csökkenteni a PlayStation 3 árát, mivel úgy vélik: a játékfelhozatal elég ahhoz, hogy vásárlásra csábítson.
Ivata Szatoru cégelnök úgy véli, mindig szükség lesz felső kategóriás, minőségi tartalomra, amire egy mobil már nem elég. Könnyű lenne azt mondani, hogy téved, de végül is tény, hogy a mobiljátékok között csak az iOS-nek vannak jelentős bevételt szerző, AAA-nak ható játékai.
Már javában folyik a következő Metal Gear-játék fejlesztése, s talán jövő nyáron meg is jelenhet.
Ezen a héten egy nagy bejelentést fog tenni az EA Australia, ám nem egy új játék vagy szolgáltatás érkezik.