Sniper Elite V2 -- videoteszt
A Sniper Elite V2-ben egy mesterlövész bőrébe bújva kell megállítanunk egy, még a náciknál is nagyobb fenyegetést. Videotesztünkből kiderül, milyen lett a játék, a mikrofonnál Chris.
A Sniper Elite V2-ben egy mesterlövész bőrébe bújva kell megállítanunk egy, még a náciknál is nagyobb fenyegetést. Videotesztünkből kiderül, milyen lett a játék, a mikrofonnál Chris.
Új többjátékos módra összpontosító shooter fog megjelenni PC-re, még az ősz folyamán. A játékot a Blacklight: Retributiont is fejlesztő Zombie Studios jegyzi, és látványvilágát a cel-shadingnek nevezett eljárás teszi különlegessé.
Anyjába küldte a Diablo II volt fejlesztőjét a harmadik rész direktora, amiért az egy interjúban azt nyilatkozta, hogy a játékon kevesebb tehetséges ember dolgozott, mint a második epizódon. Az eredmény kész Facebook-hadjárat lett.
A kiadó hivatalos oldaláról eltűnt a Prey 2, ami elég rossz jel, lévén a játékról jó ideje semmit sem hallunk. A kiadó hivatalos álláspontja sem kevésbé aggasztó: arra koncentrálnak, amiről "beszélni is hajlandók".
Ősszel hivatalos képregény érkezik a Borderlands 2-höz. Négy számra lehet számítani, és bár a füzetek vékonyak lesznek, úgyis a hangulat lesz a lényeges. A játék szeptemberben várható PC-re és konzolokra.
A fejlesztők fontosnak tartják a többjátékos mód szabadságfaktorát, lejárt a "megkötött szabályok" kora. A Treyarch szerint a rajongók is ezt akarják, a játék Jay Puryear márkamenedzser szívesen filozofál a témáról.
Éppen időben gördült be a Transformers: Fall of Cybertron utolsó videója, hiszen mától már kapható a játék.
Új videó látott napvilágot a Dishonoredből, melyen Lady Boyle küldetését ismerhetjük meg. A felvétel a GamesComon készült, a játék pedig csak egyre jobbnak és jobbnak tűnik.
A Rockstar friss játékképekben erősítette meg azt, hogy a Grand Theft Auto V-ben lesznek vezethető vadászgépek és biciklik.
A szokásos hibajavítások és optimalizáció mellett modding API és új játékmenet-elemek jönnek a Minecraft 1.4-es frissítésével.
Több mint negyedmillió látogatót vonzott az idei kölni GamesCom. A siker jót tett a kiállítás hírének, és már azt is tudjuk, jövőre mikor várható a következő -- remélhetőleg egy rakás nextgen játékkal!
A modból teljes játékká avanzsált DayZ-ről szinte naponta kapunk új információkat. Ilyen, hogy kezdetben nem lesznek modok, és hogy a konzolok is kaphatnak zombikat.
A még a Shadowrun Online előtt indult Shadowrun Returns megkapta a kellő összeget a Kickstarteren, így a játék fejlesztése gőzerővel folyik. Kép is van, igaz, csak koncepciórajz, bár már ez is több a semminél.
A CastleMiner Z-ből közel egymillió fogyott 9 hónap alatt, és ezzel a leggyorsabban fogyó indie XBLA-címmé avanzsált. A játék egyébként a MineCraft olcsó koppintása: mindössze 80 MS pontba kerül.
Noha már vége a GamesComnak, még szállingóznak a videók. Az egyik ilyen anyag a DmC: Devil May Cry játékmenet-videója.
Black Ops II játékmenet-videó, Omerta bejelentés, Diablo III patch, Colonial Marines fejlesztői videó -- és még sok minden más.
A látszat ellenére nagyon is jól halad a Crytek Kinect-exkluzív játéka, a Ryse fejlesztése, mást azonban nem mondhatnak.
Még májusban röppent fel a hír, mely szerint a CD Projekt befejezi a félbehagyott konzolos Witcher-portot. Nos, a GamesComon kiderült, hogy ebből egy szó sem igaz, a játék PC-s marad.
A cég szerint az új egységek bemutatása mindig nehéz feladat, és ha egy bejelentett karakter felborítja a játék egyensúlyát, akkor gondolkodás nélkül kivágják a programból.
Annyira bejön neki a japán horrorsorozat, hogy szívesen készítene belőle játékot saját grafikus motorjával, a FOX Engine-nel. Hallja ezt valaki a Konaminál? Kodzsimának az új SH-t!
A csapat tartott tőle, hogy a rajongók nem fognak örülni a bejelentésnek, mely szerint a DayZ teljes játékká válik. Úgy vélték, a játékosok fel lesznek háborodva a pénz miatt, hisz a mod eddig semmibe se került.
A Microsoftot a játékvilág talán legkomolyabb szereplőjének tartjuk, amit elsősorban annak köszönhet, hogy a gamer PC-ken domináns operációs rendszer gyártásán túl a konzolpiacra is sikerült betörnie, ráadásul akkortájt, amikor egy másik jelentős szereplő, az évtizedeken át megkerülhetetlen Sega beadta a kulcsot. Nem volt ez azonban mindig így, sőt, a ’90-es években az ember csak röhögött, ha Microsoft-játékot emlegettek körülötte. Mi változott és hogyan? Erről elmélkedtünk minap a könyvtárban…
Nemrégiben gördült ki egy érdekes platformjáték a Talawa Games műhelyéből, amihez demót is kaptunk.
Előkerült annak a zártkörű prezentációnak a felvétele, amit a Quantic Dream tartott a Beyond: Two Soulsszal kapcsolatban.