Hírek

Sniper Elite V2 -- videoteszt

Sniper Elite V2 -- videoteszt

A Sniper Elite V2-ben egy mesterlövész bőrébe bújva kell megállítanunk egy, még a náciknál is nagyobb fenyegetést. Videotesztünkből kiderül, milyen lett a játék, a mikrofonnál Chris.

Érkezik a Special Forces: Team X

Érkezik a Special Forces: Team X

Új többjátékos módra összpontosító shooter fog megjelenni PC-re, még az ősz folyamán. A játékot a Blacklight: Retributiont is fejlesztő Zombie Studios jegyzi, és látványvilágát a cel-shadingnek nevezett eljárás teszi különlegessé.

A Bethesda már nem listázza a Prey 2-t

A Bethesda már nem listázza a Prey 2-t

A kiadó hivatalos oldaláról eltűnt a Prey 2, ami elég rossz jel, lévén a játékról jó ideje semmit sem hallunk. A kiadó hivatalos álláspontja sem kevésbé aggasztó: arra koncentrálnak, amiről "beszélni is hajlandók".

Képregényt kap a Borderlands 2

Képregényt kap a Borderlands 2

Ősszel hivatalos képregény érkezik a Borderlands 2-höz. Négy számra lehet számítani, és bár a füzetek vékonyak lesznek, úgyis a hangulat lesz a lényeges. A játék szeptemberben várható PC-re és konzolokra.

[GC 12] Újabb videón a Dishonored

[GC 12] Újabb videón a Dishonored

Új videó látott napvilágot a Dishonoredből, melyen Lady Boyle küldetését ismerhetjük meg. A felvétel a GamesComon készült, a játék pedig csak egyre jobbnak és jobbnak tűnik.

Három új GTA V játékkép

Három új GTA V játékkép

A Rockstar friss játékképekben erősítette meg azt, hogy a Grand Theft Auto V-ben lesznek vezethető vadászgépek és biciklik.

Sikeres volt a GamesCom, jövőre is lesz!

Sikeres volt a GamesCom, jövőre is lesz!

Több mint negyedmillió látogatót vonzott az idei kölni GamesCom. A siker jót tett a kiállítás hírének, és már azt is tudjuk, jövőre mikor várható a következő -- remélhetőleg egy rakás nextgen játékkal!

Sokkal több érdekes hely a DayZ-ben

Sokkal több érdekes hely a DayZ-ben

A modból teljes játékká avanzsált DayZ-ről szinte naponta kapunk új információkat. Ilyen, hogy kezdetben nem lesznek modok, és hogy a konzolok is kaphatnak zombikat.

Íme az első Shadowrun Returns kép

Íme az első Shadowrun Returns kép

A még a Shadowrun Online előtt indult Shadowrun Returns megkapta a kellő összeget a Kickstarteren, így a játék fejlesztése gőzerővel folyik. Kép is van, igaz, csak koncepciórajz, bár már ez is több a semminél.

Megvan a leggyorsabban fogyó XBLA-s indie cím

Megvan a leggyorsabban fogyó XBLA-s indie cím

A CastleMiner Z-ből közel egymillió fogyott 9 hónap alatt, és ezzel a leggyorsabban fogyó indie XBLA-címmé avanzsált. A játék egyébként a MineCraft olcsó koppintása: mindössze 80 MS pontba kerül.

26 percnyi DmC játékmenet

26 percnyi DmC játékmenet

Noha már vége a GamesComnak, még szállingóznak a videók. Az egyik ilyen anyag a DmC: Devil May Cry játékmenet-videója.

[GC 12] Nem jön az első Witcher konzolokra

[GC 12] Nem jön az első Witcher konzolokra

Még májusban röppent fel a hír, mely szerint a CD Projekt befejezi a félbehagyott konzolos Witcher-portot. Nos, a GamesComon kiderült, hogy ebből egy szó sem igaz, a játék PC-s marad.

Kodzsimának tetszik a Silent Hill

Kodzsimának tetszik a Silent Hill

Annyira bejön neki a japán horrorsorozat, hogy szívesen készítene belőle játékot saját grafikus motorjával, a FOX Engine-nel. Hallja ezt valaki a Konaminál? Kodzsimának az új SH-t!

A Bohemia félt a DayZ bejelentésétől

A Bohemia félt a DayZ bejelentésétől

A csapat tartott tőle, hogy a rajongók nem fognak örülni a bejelentésnek, mely szerint a DayZ teljes játékká válik. Úgy vélték, a játékosok fel lesznek háborodva a pénz miatt, hisz a mod eddig semmibe se került.

Gondolatok a könyvtárban: Hogyan lett a Microsoft a játékvilág nagykutyája

Gondolatok a könyvtárban: Hogyan lett a Microsoft a játékvilág nagykutyája

A Microsoftot a játékvilág talán legkomolyabb szereplőjének tartjuk, amit elsősorban annak köszönhet, hogy a gamer PC-ken domináns operációs rendszer gyártásán túl a konzolpiacra is sikerült betörnie, ráadásul akkortájt, amikor egy másik jelentős szereplő, az évtizedeken át megkerülhetetlen Sega beadta a kulcsot. Nem volt ez azonban mindig így, sőt, a ’90-es években az ember csak röhögött, ha Microsoft-játékot emlegettek körülötte. Mi változott és hogyan? Erről elmélkedtünk minap a könyvtárban…