Hírek

A norvégok bojkottálják a játékokat

A norvégok bojkottálják a játékokat

A Norvégiában történt tömeges gyilkosság elkövetője nagyon sokat játszott, s ennek megvannak a hatásai az iparra. Az egyik legnagyobb norvég beszállító például 51 címet vetet le a boltok polcairól.

Carmack szerint a játékok levezetik az agressziót

Carmack szerint a játékok levezetik az agressziót

John Carmack, az id társalapítója nevetségesnek tartja a játékok és az agresszív viselkedés közötti összefüggések vitatémáját, mert szerinte nincs miről vitatkozni. A játékok ugyanis levezetik az agressziót, erre pedig a QuakeCon a legjobb bizonyíték.

Jófejkedik az Activison

Jófejkedik az Activison

Az Activison félmillió dollárral támogatja a független fejlesztőket, legalábbis azokat, akik megnyerik a kiadó által indított játékkészítői versenyt. Negyedmillió már el is ment a nyerteseknek, 250 ezer viszont még talonban van.

Bővül a fegyverlimit a Duke Nukem Foreverben

Bővül a fegyverlimit a Duke Nukem Foreverben

Vége a siralmas időknek, a Duke Nukem Forever új javítása ugyanis eltörli a kétfegyveres limitet, amit mindenki annyira utál a játékban. Örülni persze csak mértékkel szabad, mert limit lesz, csak épp négy fegyverig...

Ubisoft: ''Siker volt a DRM!''

Ubisoft: ''Siker volt a DRM!''

A francia kiadó sokat szidott PC-s védelmi rendszere állítólag sikeres vállalkozás volt. A közelgő Driver: San Francisco is internetkapcsolatot követel majd a játékosoktól, szóval a Ubisoft nem puhult meg és most is háborút visel a kalózok ellen.

Új FPS-en dolgozik a Crytek

Új FPS-en dolgozik a Crytek

Új FPS-en, s vele együtt új IP-n dolgozik a Crysis-sorozattal híressé vált német Crytek. Hogy mégis miféle játékról van szó, egyelőre rejtély, az egész leleplezés egy szakmai önéletrajzhoz köthető.

Ilyen lesz a Resident Evil HD pakk

Ilyen lesz a Resident Evil HD pakk

Új videókat kaptunk a Resident Evil 4 és a Code: Veronica X HD-változataiból. A felvételek impozánsak, igaz, a játékok ára sem lesz épp pénztárcabarát.

Resistance 3 béta részletek

Resistance 3 béta részletek

A Sony hivatalosan is bejelentette a Resistance 3 bétájának startdátumát és részleteit. Az ingyenes próba több dologtól függ majd, továbbá két pályát fog tartalmazni.

Olcsóbb lesz a 3DS, pénzt veszít a Nintendo

Olcsóbb lesz a 3DS, pénzt veszít a Nintendo

Árcsökkentést jelentett be a Nintendo a 3DS-re, mert a konzol eladásai nem érték el a kívánt szinteket. Sajnos azonban ez egy kétélű fegyver, a Nintendo mostantól veszteségesen forgalmazza a gépet.

Guru volt, Guru van, Guru lesz

Guru volt, Guru van, Guru lesz

Az elmúlt hetekben számos pletyka és találgatás látott napvilágot a neten a PC Guru megszűnésével kapcsolatban, a hír azonban kacsa, hiszen továbbra is minden hónapban találkozhattok a kedvenc magazinotokkal az újságárusoknál és a postaládátokban is.

Jön a Resident Evil 6!

Jön a Resident Evil 6!

Lelepleződött a Resident Evil 6! A Comic-Conon zárt ajtók mögött beszélt a Capcom a játékról, egy kép azonban kiszivárgott a hivatalos logóval és a bejelentés dátumával.

Egy ideig nem lesz új Unreal

Egy ideig nem lesz új Unreal

Az Epic szerint egy ideig még nem lesz új Unreal, noha tény, hogy sok pénzt hozna, ha bővítenék a franchise-t. Most viszont a Gears of War van a középpontban.