Tévé-távirányító is lehet a Natal?
A Microsoft szerint legalábbis a jövőben lecseréli majd az ősrégi eszközt a Natal. <br />
„Azt hiszem, ez ugyanakkora technikai előrelépés lesz, mint maga a távirányító a maga idejében. Egyetlen csuklómozdulattal csatornát válthatok, vagy akár hanggal indíthatok el egy filmet.” -– nyilatkozta lelkesen Whitten.
Sőt, szerinte még ennél is több lehetőséget rejthet a Natal, hiszen a már eddig is bemutatott hangulatfelismerés révén a „tévé figyel téged”, és például a nevetést, a feszült figyelmet, vagy az unalmat egyaránt bejövő információnak tekintheti. Ezen kívül akár azt is meg lehet tenni, hogy az olyan tévéműsoroknál, mint nálunk a „Legyen ön is milliomos!”, a nézők beordítják a helyes választ.
Így a Microsoft szerint a jövő televíziózása gyökereiben változik majd meg. Nem 120 csatorna lesz, hanem egyetlenegy, amelynél a felhasználók saját maguk határozzák meg, hogy mit nézzenek -– akkor és amit akarnak. Ezek szerint nincs is másra szükség, minthogy az egész világ Natalt és Xbox 360-at vegyen, azt az egyetlen tévécsatornát pedig... Microsoft TV-nek nevezzék el... Hát nem „csodálatos” jövőkép?