Majdnem minden tizedik játékos függő
Az ausztrál kutatók által megvizsgált közel kétezer játékosból 156 ember a függőség tüneteit mutatta.
Az ausztrál kutatók által megvizsgált közel kétezer játékosból 156 ember a függőség tüneteit mutatta.
Ueda Josinori, a játék producere azzal érvelt, hogy a szexis sorozatban ők csak a nők szépségét akarják bemutatni.
Az első negatív visszhangok ellenére a Ubisoft kitart az új másolásvédelme mellett, melyet az eredeti terveknek megfelelően a legtöbb új játékhoz mellékel, köztük a Splinter Cell: Convictionhöz is.
A Gametrailers TV legfrissebb adásában játékmenet részleteket láthattunk a legújabb Transformers-játékból.
A Rockstar legendás bűnözőszimulátora szinte mindenütt az Év játéka lett 2008-ban, ám ennek úgy tűnik, súlyos ára volt.
A THQ által felkarolt A4 Games első játéka, a Metro 2033 a világvége utáni Oroszországba csábít, ahol az emberiség csak a metróalagutakban talál menedéket a mutánsok elől. Most végre kiderült, mi kell mindehhez PC-s fronton.
Cáfolta az Electronic Arts azt az állítást, hogy a következő Medal of Honor játékuk propagandacélokat is szolgálna.
Március közepén érkezik az új Command & Conquer, ám aki idő előtt szeretné kipróbálni a játékot, azoknak most itt a lehetőség!
A Black Rock Studio legújabb játéka, a Split/Second egy új címet és egy pontos megjelenési dátumot kapott.
Németország és Ausztrália után az Arab Emirátusok is kezd bekeményíteni: a Heavy Rain már a harmadik játék, amiből az ottaniak kimaradnak.
Az Unreal Engine 3.0 korunk legnépszerűbb grafikus motorja, amihez annyi játékot írtak már, hogy felsorolni is fárasztó lenne. Azt már 2005 óta lehet tudni, hogy az ezért felelős Epic dolgozik a következő motoron, de eddig annak alapjairól semmit sem árultak el.
John Carmack nevéhez fűződik a Doom, a Quake, a Wolfenstein és még megannyi játék grafikus motorjának leprogramozása, melyeket más cégek tucatjai használtak fel később saját projektjeikhez.
Egy exkluzív ajánlattal kecsegtetünk újfent kedvenc játékmagazinotokhoz, amit kár lenne kihagyni!
Az utóbbi időben divattá vált, hogy a PC-s játékokból kihagyják a személyre szabható multiplayer lehetőségét, hogy azt egy központi rendszer vegye át. A StarCraft 2-ről már tudjuk rég, hogy csak a Battle.neten lesz játszható, de a finisében lévő C&C4-ről mindeddig el se mertük képzelni ezt a fajta megvalósítást.
Ha valaki az asztali társasjátékokról beszél, elménkben a Monopoly és társai fordulnak meg, na meg gyermekkorunk társassal töltött hétvégi délutánjai. A műfaj azonban ennél sokkal tágabb keretek között mozog, és erre az is bizonyíték, hogy már az olcsóbb kategóriás videojátékok piacán is teret nyert.
Uwe Boll, a játékadaptációk legnagyobb kontárja nem kegyelmez nekünk: reszkessetek, mert jön a BloodRayne 3!
A stratégiai játékok királya, Sid Meier idén visszatér a Civilization-széria folytatásával.
Ugyan a konzolháborúban megszokott a kisebb-nagyobb beszólogatás, a Sony amerikai részlegének vezetője most messzebb ment a megszokottnál, és száját húzva becsmérelte a Microsoft first-party játékfelhozatalát.
Sokan szomorúan konstatáljuk, hogy egyre több kiadó készíttet konzolexkluzív címeket, ezzel is borsot törve a csupán személyi számítógéppel rendelkező játékosok orra alá. Szerencsére még vannak olyan kiadók és fejlesztők, akik továbbra is célplatformnak tekintik a PC-t, még ha a warez továbbra is csúcson van és a játékeladási adatok a béka hátsóját verdesik (mint ahogy ezt láthattuk pl. a Modern Warfare 2 esetében is).
A lecsökkent érdeklődés következtében az EA még több játék online támogatottságát szünteti meg.
A Knights of the Old Republic jó eséllyel pályázhat minden idők legjobb Star Wars játékának címére, így érthető, hogy a félkész folytatás után a rajongók harmadik részt akarnak. Most végre megszólalt az ügyben a BioWare is.
Bár legutóbbi, 2004-es The Chronicles of Riddick hatalmas zakó volt a filmstúdió számára, a DVD és játékok eladásai miatt mégis lesz következő rész.
A Black vezető tervezője, Stuart Black a Codemasters szárnyai alatt egy új FPS fejlesztésébe kezdett.
Ahogy az várható volt, miután a Game Informer leleplezte az L.A. Noire-t, szépen lassan beindult a marketinggépezet, melynek keretében megérkeztek az első játékképek.