LOTR Online: trial - csak nem neked...
A Turbine kiemelkedő játéka ismét hallatott magáról, így immár több nagy kontinens gyermekei is kipróbálhatják ingyen és bérmentve a The Lord of the Rings Online című remekművet.
A Turbine kiemelkedő játéka ismét hallatott magáról, így immár több nagy kontinens gyermekei is kipróbálhatják ingyen és bérmentve a The Lord of the Rings Online című remekművet.
Mielőtt a torkomnak ugranátok, hadd mondjam el, hogy nem a demó megjelenésének idejét árulta el a Jericho kiadója, hanem a teljes játékét.
Nem hiszem, hogy sokatoknak lenne ismerős a spanyol Alcachofa Soft stúdió neve (az alcachofa egyébként articsókát jelent - biztos szeretik a fiúk, megértem, finom és egészséges is...). Ennek oka van: a kalandjátékokat készítő, 1995-ben a pengéiről híres Toledóban alakult gárda hazájában adta ki eddig műveit, először a Drascula című kalandot, majd a hét részes (!) Mortadelo y Filemon sorozatot, melynek utolsó részét a német Crimson Cow kiadó karolta fel Clever and Smart A Movie Adventure címen, és jelentette meg német nyelvterületen.
Nem-nem, mielőtt bárki azzal jönne, hogy a nagy bioshockozás miatt nem az ígért dátumon (szeptember 1.) jön a Guru, azt megnyugtathatom, hogy csak akkor vettük a kezünkbe a játékot (de akkor mindannyian: Grath, Darths, Chris, NightBagoly, Bate...), mikor már a lap a nyomdában volt. Előtte csak a teszttel megbízott személy mélyült el a játékban, de ő jó alaposan...
Nagyon úgy tűnik, hogy az E4 körül bizony egyáltalán nem lesz akkora felhajtás, mint azt elsőre gondoltuk. A meglehetősen friss játékshow idén szeretne igazán bemutatkozni, ám az előjelek nem túl bíztatóak.
A SEGA bejelentette, hogy nagy sikerű stratégiai játékának folytatása, a Medieval II Total War: Kingdoms az üzletek polcaira került a tengerentúlon, úgyhogy a rajongók készíthetik a kétheti hideg élelmet. Hogy hozzánk mikorra érkezik?
A második világháború szakértőit arra kérem, hogy ugorják át a most következő híremet, mert a Blazing Angel legújabb felvonásában a Tesla-ágyútól kezdve a tévévezérelt rakétáig minden előfordul...
Útvesztőben futkorászó - már a cím is azt engedi sejtetni, hogy az alapvetően ingyenes internetes szerepjáték nem a szociális képességeivel emelkedik ki a tömegből: ha a Diablo online lett volna, hasonló lett volna.
Sokáig előttünk is kérdés volt, hogy végül is mikor lesz a következő LAN-parti, de így az utolsó pillanatokra letisztult a kép: ma délután a megszokott időben, a megszokott helyszínen találkozhatunk megint egy féktelen öldöklés erejéig...
Két éve jelent meg a Deep Shadows első nagyobb szabású játéka, a Boiling Point, ami amolyan FPS-RPG keverék volt, csak belső nézetben. Sajnos a horribilis gépigény és a sok bug elrontotta a játékélményt (bár, a 2.0-s javítás orvosolta a gondokat), reméljük, ezúttal a hasonló stílusú White Goldnál már jobban figyelnek erre is.
Mit szólnál hozzá, ha azt mondanám: elképzelhető egy újabb MMO alkotás a Blizzard szorgos kezei által? Hiába a World of Warcraft hihetetlen sikere, az online játékoskasszát ismét robbantani kell.
A STEAM rendszeren elérhető Red Orchestra újabb ingyenes hétvégével szolgál mindenki számára. Nem az első alkalomról van szó, s van egy olyan érzésem, hogy nem is az utolsóról...
Azt mondják, egy grafikus motor akkor jó, ha nemcsak egyféle játékstílushoz alkalmazható. Nos, a Valve világhíres Source technológiája már mindenféle érdekes projekt alatt dübörög; első ránézésre cikkünk alanya nem tartozik e körbe, akár rá is legyinthetnénk, hiszen ez is csak egy FPS, ha a képek és az információk nem ingatnának meg minket e hitünkben.
Idén egy teljesen új Need for Speed epizódot vehetünk kézhez, és ami ennél is örömtelibb dolog: a megjelenés nem csak hogy közel van, de immár holtbiztos is.
Immáron harmadik alkalommal kerül megrendezésre a fifahungary.com országos FIFA-bajnoksága, melynek keretein belül évről évre megmutathatjátok, hogy ki a legjobb kicsiny országunk óriási FIFA-táborában. Ahogy a korábbi években, most is a Budapesti Nemzetközi Vásár InfoMarket kiállításának keretein belül rendezik meg az óriási párviadalt.
Betyár módon bejött a TTG-nek az epizódos játékgyártás, ezzel valószínűleg bevonulnak a nagykönyvekbe. Igaz, sokan vannak - köztük jómagam is - másvéleményen, és megvárják a dobozos összkiadást, mely már itt kopogtat az ajtónkon, de az élet nem áll meg, hiszen a szekér halad, és máris gőzerővel készül az új széria.
Már csak két hónap van hátra a játék megjelenéséig, és ez arra sarkallja a kiadót, hogy sűrűn jelentkezzen új anyagokkal, hogy ezt a kis időt se töltsük már nyugodt lelkiállapotban.
Valamikor 2004 elején jelentette be a spanyol Enigma Software (az Angel vs. Devils készítője, ha valaki emlékszik arra az "érdekes" alkotásra) új TBS/RTS elegyét, mely az év májusában az E3-on is bemutatkozott, tegyük hozzá, nem sok sikerrel. Azóta mindig felbukkantak itt-ott, kisebb pauzákkal most Lipcsében, a GC-n újabb életjelet adtak...
Mesés díszletek cuccok, Csilli-villi cuccok, Bulis cuccok, Divatos H&M cuccok négy csomag, melyben az adott témában pár tucatnyi ezt meg azt nyújtott át a Maxis, azaz inkább az EA kreatív teamje. Akinek ezek bejöttek, örülhet, mert újabb jövevénnyel gyarapodik a család.
Az Ubisoftos fiúk nem pihennek. Bár a Rainbow Six: Vegasban akkora mentési bugok fordulnak elő, mint két ház, az már túl idős játék ahhoz, hogy vele foglalkozzanak, inkább hetente adnak ki egy szaftos kis frissítést a GRAW második részéhez.
Néhány napja véget ért az idei lipcsei konferencia, így már sikerült megemésztenünk a - nem túl sok - játékcímet, képet, videót és információt.
Tavaly ősszel olvashattatok néhány sort a játékról, azóta viszont visszahúzódtak a fejlesztők és semmit nem árultak el róla. A Games Conventionön megtörték a csendet.
Igen, azt már tudjuk, hogy az Arkane Studios lánykái remek módon ragadják meg a hangulatot, még akkor is, ha mellé kissé félrekalapálják a játékot. Tény azonban, hogy egy termékből nem csak az átgondolt koncepció, de bizony a hangulat is képes kultikus szoftvert faragni.
Sötét éjszakában bolyonganak, bűzlenek a vértől - és az állott szesztől -, valamint rávetik magukat minden kislányra, akinek szabadon van a nyaka: nem, most nem a Kőbánya-Kispesten őrjáratozó hajléktalanokról beszélek, hanem...