Nincs Bioshock a Valve-nál
Eszméletlen botrányos dolog, ha egyszer egy nagynevű csapat irigykedik egy másik csapat alkotására, s megtiltja a dolgozóknak az alkalmazását. Vagy mégsem erről volna szó?
Eszméletlen botrányos dolog, ha egyszer egy nagynevű csapat irigykedik egy másik csapat alkotására, s megtiltja a dolgozóknak az alkalmazását. Vagy mégsem erről volna szó?
Kapaszkodjon mindenki a bugyogóba - vagy amibe tud -, ugyanis pontos dátumot kaptunk a Crysis demonstrációja kapcsán! Habár nem sokat látok a könnyeim miatt, ám megpróbálok részletes leírást adni a történtekről.
Múlt héten olvashattátok NightBagoly cikkét a játékról, de akkor még nem állt rendelkezésre minden információ. Nos, a sorozat rajongói talán most egy kicsit csalódottak lesznek.
A Crytek érdeklődése Magyarország iránt már sokakat foglalkoztat, ám ezúttal egy picit más vizekre evezünk. Vagyis a fejlesztő ugyanaz, a téma pedig legalább annyira érdekes.
Gyilkosok már pedig lehetnek sokszor jók, ahogy gyakran inkább választjuk a kisebbik rosszat a nagyobb helyett. Valahogy így jellemezhetnénk Kane történetét, ugyanis a szíve mélyén nem csak egy közönséges vadállat.
A hozzám hasonló veteránok talán az Alfa és a Mozaik magazinokban találkoztak először Lucky Luke-kal, de a fiatalok is ismerhetik, hiszen folyamatosan érkeznek az újabb kötetek a boltok polcaira - hazánkban is. A fürge cowboy most más frontokon is támad.
Hírünk előzményéhez kéretik elolvasni korábbi írásomat. Decemberben meglehetősen borús kilátásokkal zártam a cikket, és ez nem sokat változott, sőt...
Tulajdonképpen érdekesen alakult az idei lipcsei kiállítás: itthonról, a net végéről annyit láttunk, hogy semmi eget rengető nem történt. Hát, annyi bizonyos, hogy olyasmi tényleg nem, de így a végére azért még kaptunk pár érdekességet.
Tinihorrorból sohasem elég: a sokak által lenézett műfaj igen komoly rajongótáborral rendelkezik a tengerentúlon, még akkor is, ha - kis túlzással élve - a Sikoly trilógia óta nem sikerült egy épkézláb darabot sem összehozniuk odaát.
Visszatért a bagázs, sajnos muszáj volt, ám úgy érzem, a legtöbbünknek nehezére esett összecsukni a bőröndöket és búcsút inteni a tábornak. Ezalatt az egy hét alatt mind az olvasók, mind a szerkesztők olyan felejthetetlen élményekkel gazdagodtak, melyekre még sokáig emlékezni fogunk
Aki nem ismeri a machinima szó jelentését, annak elárulom, hogy ez egy filmes műfaj, melyben egy játék grafikus motorjával készítenek el egy videót, főleg amatőrök. Én eddig csak a Counter Strike játékból készült Militia alkotást ismertem, most itt az újabb, ezúttal profi rövidfilm.
Lassan, de biztosan végérvényesen lezárult az idei GC 2007. Bár a szerkesztőségünkből két úriember is távol volt a kiállítás alatt, azt hiszem, ha mind elmegyünk, akkor sem maradtatok volna le túl sok mindenről.
Noha már egy jó ideje fejlesztés alatt van a játék, még nem sok információ szivárgott ki róla, legalábbis nem világszerte. Most viszont előléptek a fejlesztők, és megmutatták, mind dolgoznak.
Ha minden igaz, nemsokára valóban hív majd minket a kötelesség, hogy aztán a különleges amerikai és brit egységekkel karöltve megmentsünk a világot a totális összeomlástól. De mi vár ránk addig is?
Véreskezű kopasz bérgyilkosunk még az idén érkezik a mozivásznakra, hogy tanúbizonyságot tegyen hidegvérű módszereiről. Nincs itt érzelemnek helye, itt csak a célpont és a pénz beszél.
Kinek kell ide valami különleges képesség? Van itt nekünk egy remek búvóhely a dzsungel közepén, számtalan rosszfiú, no meg egy szinte már Herkulessé alakító nano öltözék. Mi kell még?
John Woo a széles vásznon már egyértelműen az akció műfaj egyik legnagyobb alakja. A virtuális világban még ne került rá a korona, és még egy picit tovább is kell erre várni.
Ma sem maradunk nagy név nélkül - ugyan már kaptunk egy World in Conflict demonstrációt, ám az emberi természet sokszor nélkülözi a megelégedést. Nos, ezen embereknek érkezett a legújabb Settlers rész demója...
Az a rideg, kelletlenül is hidegháború bizony könnyedén tarthatott volna sokkal de sokkal tovább is. Tegyük fel, hogy nem bomlik fel a Szovjetúnió. Vajon mi történhet egy ilyen világban?
Az egyik külföldi oldal kifaggatta a Bethesdát, hogy ugyan, ha már egyik kiállításra sem hajlandóak normális, publikus anyagot vinni, legalább válaszoljanak pár kérdésükre. A lehető legnagyobb meglepetés történt: a srácok válaszoltak.
Oké, most már tudjuk, hogy ki készíti a Gothic negyedik részét, és már arról is van pár információnk, a sorozat eredeti gárdája mit csinál a boszorkánykonyhájában, de mégis, mi lesz a Gothic harmadik részével?
A Gothic negyedik része teljes gőzzel készül a Spellbound-nál, a kérdés jogos: mit csinálnak azok a német srácok, akik pár esztendővel ezelőtt letették nekünk az asztalra a nyitott világú szerepjátékok azóta is koronázatlan királyát?
Legutóbb talán a Half Life 2-vel kapcsolatban volt ilyen méretű felháborodás, bár, szerintem a mostani "botrány" még nagyobbra duzzadt. De legalább nem kellett ilyen-olyan indokokkal 1 évvel elhalasztani a játékot...
Remek új képek, és pár információmorzsa érkezett a legendás Alone in the Dark túlélőhorror-sorozat legújabb feltámasztásából, az ötödik részből. Ha valami miatt megérte kivárni ezt a napot GC kiállítás fronton, az minden bizonnyal ez.