Nem lesz Aliens RPG!
Annak ellenére, hogy nemrég a SEGA mindenkit megnyugtatott az Obsidian-féle Aliens RPG állapotát illetően, ma a fejlesztők mégis bejelentették, hogy a projekt fejlesztését leállították.
Annak ellenére, hogy nemrég a SEGA mindenkit megnyugtatott az Obsidian-féle Aliens RPG állapotát illetően, ma a fejlesztők mégis bejelentették, hogy a projekt fejlesztését leállították.
Hivatalos bejelentés még nincs, tehát akár le is lőhetik őket a közeljövőben, de érdemes talán egy picit találgatni, milyen lehet a két játék.
A Microsoft végre felvázolta a Windows 7 kiskereskedelmi árazását, és jó hír, hogy hasonló vagy olcsóbb lesz, mint a Windows Vista, valamint számíthatunk egy kis akcióra is.
Digitális Heroes of Might & Magic sorozatot, Elven Legacyt és egyéb finomságokat tessék! Csak gyorsan, amíg még meleg!
Lassan, de biztosan halad a Need for Speed 56 fejlesztése — a Shift pedig, akárcsak az eddigi részek, megrengetik majd az egész világot!
Háborúban állunk — végre megvásárolhatóvá vált a minden idők legreálisabb katonai szimulátorának kikiáltott ARMA II.
Egyik ámulatból a másikba esünk az ázsiai videojátékcégek nyugati nyomulásán. Az már rég nem újság, hogy egyre több ott készült és népszerű MMOG jelenik meg ebben a térségben, ráadásul a mi ízlésünkre áthangolva, de nem keveseket lepett meg a Square Enix februári lépése, amivel megszerezte az Eidost, majd azon melegében be is jelentett pár, rá egyáltalán nem jellemző címet. És a trend folytatódik...
Április elsejével útjának indult a "Magyaros hetek" névre keresztelt játéksorozatunk, melynek keretén belül a lokalizált játékok előtt tisztelgünk, ami néhány éve még csak álom volt, mostanra viszont valóság — néha ugyan rémálomként is megjelenik —, és már az a ritkább, ha valami nem kap hivatalosan is anyanyelvünkből...
A Volition csapata végre elkészült a Red Faction Guerrillával, amely next-gen konzolokra már meg is jelent. Ám nincs ok az aggodalomra, PC-re is jön, méghozzá augusztus végén!
Az angol illetőségű Gamezine portál értesülései szerint a Microsoft háza táján komoly mozgolódás folyik, hiszen már úton van a következő Xbox, sőt kifejlesztettek egy új grafikusmotort is.
Sziasztok Gurusok! Hadd ajánljuk figyelmetekbe a CHIP magazin júliusi számát: most minden olvasónk egy 10 ezer forintos Google kupont kap ajándékba.
Korábban már beszámoltunk róla, hogy a Majesco egyik embere elköhintette: készüljenek a konzoltulajok, „serious” bejelentés készülődik. Aki azt várta, hogy Komoly Samu harmadik reinkarnációjáról van szó, tévedett. Az majd megjelenik „when it's done”, mindenesetre a motorját már kipróbálhatjuk...
Épphogy debütált az új Armed Assault, de a fejlesztők rögtön el is kényeztetnek minket annak demóverziójával is. Tankra magyar!
Már jó ideje várjuk J.K. Rowling hatodik Potter-kötetének adaptációit mozivászonra és a monitorokra,
de most már nem kell sokat aludnunk, hiszen hamarosan itt a film, és vele együtt a játék is. Sőt, a demó már tölthető is!
Végre elérkezett a nagy pillanat, amire a játékosok milliói vártak, hiszen elindult a régóta halogatott Battlefield: Heroes nyílt bétatesztje.
Minden bizonnyal sokan várják már az Ncsoft hazájában már javában hódító és hatalmas sikereket elért MMORPG-jének európai megjelenését. Nos, már csak a nyarat kell kihúznunk...
Igen, tudom, sokak nem értik rajongásomat a The Path iránt, és sokak számára emészthetetlennek tűnik ez a multimédiás performance (nehezen használnám rá a „játék” kifejezést, hiszen nem igazán húzható rá az ismert mechanizmusokra és sablonokra), de számomra, aki lehúztam lassan három évtizedet ebben a közegben, egyfajta fénysugár: lehet még újat mutatni, lehet még a felhasználókat felnőtt, értelmes, gondolkodó lényeknek tekintő címeket készíteni, legyen az bármennyire is őrült, elborult, urambocsá érthetetlen vagy megosztó.
A nyugati (és így hazai) piacon idén februárban megjelent Men of War szemre is kellemes, ügyes, összetett, bár sokak számára minden bizonnyal épp emiatt félretett valós idejű stratégia az ukrán Best Way műhelyéből, amely tulajdonképpen a srácok előző két játéka, a Soldiers: Heroes of WWII és Faces of War alapjaira épült.
Az IESB portál értesülései szerint a Fox megrendelte a Hitman-mozi folytatását, és az is kiderült, hogy mikorra várható a következő Hitman-játék.
A THQ a rossz pénzügyi helyzetének leküzdése végett három részre darabolja magát, remélve, hogy így a különálló divíziók jobban tudnak koncentrálni a maguk ágazatára.
Felkerült a Youtube-ra egy öt és fél perces, játékmenetes videoösszeállítás a Star Wars: The Old Republicról. A montázsban PVE és PVP tartalmat egyaránt láthatunk.
Az egykori fejlesztőlegenda, John Romero így reagált Twitteren az id Software ZeniMax-féle felvásárlására: "Undorító!" Aztán visszavonta.
A játékiparban — és ami azt illeti, bármelyik üzletágban — nem ritka, hogy egy nagyobb cég felvásárolja a nála kisebb vállalatot. 2007-ben például az Activision egyesült a Vivendi Gamesszel, ma pedig a Bethesda anyacége, a ZeniMax vásárolta fel az id Software-t!
Lars Von Trier Cannes-ban óriási botrányt kavart filmje, az Antikrisztus játékadaptációját tervezi. Az Eden című belső nézetes thrillert a Hitman fejlesztője készíti a dán rendező megbízásából.