Menedzserek figyelem, közeleg az új szezon!
A SEGA minap bejelentette, hogy még karácsony előtt piacra dobják a Football Manager sorozat legújabb részét, méghozzá PC-re és Apple Macintoshra egyaránt.
A SEGA minap bejelentette, hogy még karácsony előtt piacra dobják a Football Manager sorozat legújabb részét, méghozzá PC-re és Apple Macintoshra egyaránt.
Azt hiszem elmondható, hogy a notebookok lassan utolérik asztali társaikat a teljesítmény terén. Sajnos az ár még elég szenzitív pontja a gamer-noteszeknek, de előbb-utóbb ez is csökkeni fog. Mostani alanyunk is igen komoly paraméterekkel bír mind ár, mind felszereltség terén.
Az angliai Brightonban július 24. és 27. között rendezték meg az európai játékfejlesztői konferenciát és kiállítást. A szakmai kurzuson olyan előadóktól lehetett okulni, mint Peter Molyneux, Richard Garriott, David Elite Braben, Charles Broken Sword Cecil, Rhianna Prachett, vagy Mark Rein. 25-én pedig, immár ötödik alkalommal, a Metropol Hotelben átadták a szakma elismeréseit.
Biztos, hogy ezt a hírt fel fogja kapni a bulvársajtó, hiszen afféle modern Rómeó és Júlia történet. De mi maradjunk a tényeknél.
Az Ubisoft pár hónapja a saját termékeit reklámozó párizsi rendezvényen jelentette be ezt a címet, melyről akkor mi is beszámoltunk. Most megérkezett a sajtóközlemény, mellé képek és videók is.
Sok bosszúságot tudnak okozni a PR-os emberek, főleg, ha csak ködösítenek vagy tagadnak. A BioShock esetében 2KElizabeth kiváló munkát végez, de ő sem mindenható, neki is vannak főnökei.
A párizsi székhelyű Vivendi Games közzétette második negyedéves eredményeit. Senki nem lepődött meg rajtuk, a részvényesek pedig elégedetten dörzsölhetik a kezüket: jó vásárt csináltak...
Azért jó a játékipar üzleti híreit is böngészni, mert a fejesek a részvényeseknek tartott kötelező beszámolók alkalmával kénytelenek elárulni néhány jövőbeli tervet is, hogy ezzel is biztosítsák a befektetőiket: jó helyen van a pénzük.
Jó játékból pocsék filmeket. Ez a mottója Uwe Bollnak, aki sikeresen átvette a stafétabotot a sokáig felülmúlhatatlannak hitt Ed Woodtól Hollywoodban. Az irodalomból doktorált (NEM RÖHÖG a filmkészítés titkairól könyvet is jelentetett meg hazájában!) germán mészáros most kipróbálja e jelmondat fordítottját: pocsék filmből jó játékot. Nos, sok sikert hozzá...
Hehe, a szóviccek ugyan ]{redenc apánk szakterülete, de nem lehetett kihagyni a most megjelent Ship Simulator 2008 demonstráció kapcsán a kínálkozó lehetőséget: gondolom ti is látjátok, adta magát...
Van nála egy treff ász és király, szerintem emelni fog... Igen, a Rainbow Six új fejezete emelni fogja a tétet, Klárikám... mi, nincs emelés? DEHOGY NINCS! ALL IN, Klárikám, ALL IN - hát ez elképesztő!
Mi az ott? Talán egy repülő? Nem! Akkor a Kovács Pisti? Nem! Akkor talán egy részecskegyorsítós reaktorral felszerelt alakváltó pusztító robot a világűr sötétjéből? Bingó, Ön nyert!
Szinte az előző híremhez kapcsolódik ez is, hiszen a San Diegó-i kiállításon jelentették be, hogy az NBC és az Ubisoft megállapodott egy Heroes játék készítésében.
A projekt már régóta készül, korábban csak annyit tudtunk, hogy Bryan Burk, a széria egyik producere felügyeli a munkálatokat, melyeket az Ubisoft montreali részlege (Prince of Persia, Assassins Creed) végez.
A franciák nemzeti telefontársasága 191 ezer embernek ad munkát, és 159 millió felhasználót szolgál ki. Ám nem emiatt hozzuk most őket hírbe: megérezve az idők szavát, a társaság belépett az online játékok piacára.
Age of Pirates: Captain Blood, Age of Pirates: Caribbean Tales, Pirates of The Caribbean-széria, Tortuga: Two Treasures... Kalózos-kardozós címek, melyekkel stílusosan tengert lehetne lassan rekeszteni, sőt Karib-tengert, hiszen mindegyike a világ e bús szegletében zajlik mintha csak a II. világháborús címek mint a D-dayről szólnának csak. De úgy tűnik, az ipar most a járt utat a járatlanért el ne hagyj mondáshoz tartja magát... (Eufemizmus a "rókabőr" és "egy kaptafa" kifejezésekre.)
A Deep Silver egy hónapja már tett egy nagy bejelentést: a JooWooD-tól megvált Pyranha Bytes leszerződött velük, így akármi is lesz a gothicos srácok következő dobása, ők gondozzák azt. A lipcsei rendezvényen számos meglepetés vár ránk...
A beígérthez képest ismét jelentős csúszással szállítjuk nektek a legújabb adást, ezért elnézést kérünk. Az E3 és a lapleadás közelsége miatt megint izzik a levegő a szerkesztőségben, de hétfőn végül sikerült időt szakítani az ötödik podcast felvételére. Sasa a nagy Amerikában elkapott valami fránya kórt, minek következtében beszélni is alig tud, így végül a láz miatt kimaradt a legújabb adagból, Grath és Bate tartotta a frontot a mikrofonok mögött.
Ma kezdődik a San Diego-i képregény konferencia, a Comic-Con 2007, amely ezidáig inkább a filmek miatt volt érdekes: többek között a teljesen megújult Aliens vs. Predator film első trailerét is itt szerették volna bemutatni. Mi most azonban másnak örülhetünk.
A PGO olvasói már megszokhatták, hogy a Turtle Rock stúdió kooperatív akciójátékáról, a Left 4 Deadről én tudósítom őket, valahogy szokásommá vált rárontani a friss információkra, ami nem is csoda: nagyon izgat, mi lesz belőle a végére.
A hősök kompániája tulajdonképpen korunk nagy csodája: a játékot megjelenése után pár hónappal az olyan műfajteremtő és klasszikus játékok közé sorolják, mint a Dune 2 és a Warcraft.
Még a szakma is gázosnak ítélte az idei E3-at - igazi nagy durranások híján az idei év tuti, de már ezerszer látott címeit mutogatták a kiadók a sok kutyagolástól kissé elcsigázott zsurnalisztáknak. Ez az átalakulás felértékeli az év hátralévő játékipari rendezvényeit.
A Manhunt 2 a korhatár-bizottságtól, azaz az ESRB-ről megkapta az AO, csak felnőtteknek minősítést, ami nagyon kegyetlen a nagy vízen túl, hiszen az ilyen játékokat csak erre kijelölt boltokban árusíthatják, így például az olyan nagy áruházláncok, mint a Wal-Mart vagy a Target polcaira nem kerülhet, ami bizony erősen visszavetheti az értékesítéseket.
Egy Oscar-díjas rendező felkérése, és döbbenetes pénzügyi eredmény - nagyjából ez az utóbbi napok mérlege a csúcsformában lévő francia kiadó számára. Nagyon megy a szekér...