DICE: minden játékba kellene rombolás
A Battlefield 3 vezető tervezője, Patrick Bach szerint minden játékban kellene, hogy legyen rombolható környezet.
A Battlefield 3 vezető tervezője, Patrick Bach szerint minden játékban kellene, hogy legyen rombolható környezet.
A XIII folytatása, a XIII: Lost Identity nem egy lövölde lesz, hanem kalandjáték, derült ki az Anuman Interactive hivatalos Facebook oldalán.
Ken Levine, a BioShock ura megosztotta gondolatait a játékkészítés és a filmes munka különbségeiről. Szerinte egyébként jó kezekben van a film, már ha lesz, ugye, legutóbb ugyanis mindenki kihátrált a projekt mögül.
A Battlefield 3 dobozában egy promóciós lap az új Medal of Honort hirdeti. A játék készüléséről először februárban értesültünk.
Két BF3-as megjelenést ünneplő esemény is lesz a napokban, így aki szeretné kipróbálni a játékot, vagy csak nincs terve a hét második felére, jöjjön bátran -- a szervezők minden érdeklődőt szeretettek várnak.
Impresszív számokkal zárta megjelenésének első hetét a Batman: Arkham City -- világszerte kétmillióan vásárolták meg a játékot.
A Battlefield 3-at fejlesztő DICE szerint játékuk PC-s változata olyan, mint amilyenek az első, következő generációs konzoljátékok lesznek. Igaz, ez még csak feltevés, hisz ők semmit sem tudnak az új gépekről.
Az idei BlizzConon a StarCraft II második felvonása is kapott egy új trailert, ami a sztoriról és a játékmenetről is elárul egy keveset. Rajongóknak kötelező anyag.
Bár konzolokra még mindig nem jelentették be, a Blizzard egy külön csapattal dolgozik a Diablo 3 kontrolleres irányításának kidolgozásán. Csak nem ez lesz az első olyan AAA Blizzard cím, ami a mostani játékgépeken is tiszteletét teszi?
A Call of Duty: Modern Warfare 3 utolsó videója is befutott. Vajon tényleg ez volna a világ legjobban várt játéka?
Befutott a Battlefield 3 utolsó videója. Ha ez a feszesen megvágott klip nem hozza meg a kedved a játékhoz, akkor semmi sem.
A BioWare bejelentette, hogy januárban a Mass Effect 3 szólista és multiplayer demója is meg fog jelenni, mégpedig ugyanazon a napon.
Emlékszem, 2002 nyara nekem teljes egészében a GTA III-ról szólt. Mindegy volt, hogy süt-e a nap, lehet-e menni a strandra vagy keresnek-e a barátaim, mint ahogy az is, hogy milyen más játék jelenik meg éppen. GTA III, ennyi volt a lényeg. Ahogy felkeltem, ültem a gép elé és addig fel sem álltam előle, míg le nem ragadt a szemem az álmosságtól késő éjszaka. Bevallom, kicsit kocka voltam akkortájt (igen, jobban, mint most), de nem tehettem róla, mert a játék egyszerűen beszippantott és nem engedett el. Hétszer játszottam végig a GTA III-at, és ebből négyszer egymás után, megállás nélkül. Csak ennyire volt jó.
Megérkezett az rFactor 2 első hivatalos trailere, amit minden autószimulátor-rajongónak kötelező megnézni. Egy biztos, ezt a játékot nem az NFS-fanatikusoknak találták ki...
Nem volt zökkenőmentes lengyel barátaink zombis FPS-ének indulása, és bár a srácok folyamatosan dolgoznak a játékon, még mindig vannak hibák, ráadásul ezek befolyásolják a beígért DLC indítását is.
Novemberben a boltokba kerül az L.A. Noire PC-s változata, valamint ugyanekkor Xbox 360-ra és PlayStation 3-ra újra meg fog jelenni a játék.
A Rocksteadynek sikerült felülmúlnia az Arkham Asylumot, ám ez sem mentes a problémáktól -- no nem olyan óriási technikai bökkenőkre kell gondolni, mint a Rage esetében, hanem a játékhoz mellékelt DLC-kódok rosszalkodnak.
November 4-e vészesen közeleg, vele pedig az Uncharted 3 premierje, mely a PS3 legjobban várt idei exkluzív játékának mondható. Nathan Drake nemsokára a sivatagot is meghódítja, ennek örömére pedig itt az utolsó, megjelenés előtti trailer.
A Houser bratyók meglehetősen ritkán adnak interjút, ami azért szomorú, mert a játékvilág egyik legjelentősebb és legbefolyásosabb cégét, a Rockstart irányítják. Most viszont a GTA III 10. születésnapja alkalmából leültek egy interjú erejéig.
A Halo: Combat Evolved Anniversary Edition legújabb fejlesztői videójában a játék sztorimódjáról és megannyi újításáról esik szó.
A hétvégén lezajlott a New York-i Comic-Con, ahol egyebek mellett az Activision és a Beenox csapata bemutatta a legújabb Pókember-játékot.
A Wii utolsó Zelda játéka, a novemberben érkező Skyward Sword nem támogatja majd a balkezes játékot. A dolog azért gázos elsősorban, mert ebben a játékban a Wiimote kardként funkcionál, ergo folyton pontosan kellene irányítani.
Az Uncharted 3 fejlesztői szerint a fizetős online pass "elvárható", ha már annyit dolgoztak a többjátékos módon. Meg különben is, sokba kerül a szerverek üzemeltetése, szóval legyünk hálásak.
Sajnos a Battlefield 3-at is elérte a PC-s játékok végzete: torrentre került még a megjelenése előtt. Mi pedig csak nézünk, hogy egyre rosszabb PC-s játékosnak lenni...