Készül a következő Hitman!
Sokak nagy örömére az IO Interactive elkezdte a következő Hitman-játék munkálatait, ráadásul a Kane and Lynch 2 is úton van.
Sokak nagy örömére az IO Interactive elkezdte a következő Hitman-játék munkálatait, ráadásul a Kane and Lynch 2 is úton van.
Az eleinte csak Call of Duty 6-ként emlegetett, mára Modern Warfare 2-vé nemesült játék első ránézésre nem változtat sokat, csak hozza az első rész tökéletes egyensúlyát.
Korábban már lehetett pletykákat hallani róla, de most végre hivatalosan is megerősítették, hogy érkezik az új Star Wars játék, mely az idén nagy dózisban adagolt Clone Wars-széria játékadaptációjának felel meg.
Ha minden igaz, akkor a ma kiszivárgott videóban a Beyond Good & Evil 2 játékmenetéből láthatunk egy kis részletet.
Tavaly nyáron Richard Garriott az űrutazását követően váratlanul bejelentette: otthagyja az NCsoftot, hogy új játékötletekbe fektesse erejét, ám Lord British szerint ez így nem igaz.
Bár a Flagship Studios nem volt képes fenntartani magát, az tény, hogy két, nagyon jó ötleten alapuló, ám csírájába halt produkciója afféle kultikus státuszba emelkedett. Az egyik pedig úgy néz ki, vissza is tér!
"A háború nem játék!" — ezt skandálta az a több száz fős, rendkívül indulatos tömeg, amelyik a philadelphiai Army Experience Center PC-s és xboxos katonai szimulációi ellen tüntetett.
Nem lehet panaszunk mostanában, hiszen a korábbi években megszokott állapothoz képest a játékipari Kánaán köszöntött ránk. Nem csak bemutatók és játéktesztek tekintetében, de minden egyéb játékfejlesztéssel kapcsolatos fronton is. Azok figyelmét pedig, akik épp azon gondolkoznak, hogy mivel is üssék el üres óráikat, szeretnénk felhívni az aktuális teljes játékunkra.
Kifordult magából a világ. Annak idején a BioWare szinte vért izzadott, hogy elkérhesse az egyik leghíresebb papiros-ceruzás szerepjáték jogait, most meg...
1987 nem tegnap volt — ekkor jött létre az Empire Interactive, amely sokáig kitartott a játékosok mellett, és sokáig meghatározó erő volt a brit királyság területén.
A ma megjelent Fallout 3 DLC, követve az előző rész példáját, hibásan került forgalomba, ezzel komoly bosszúságot okozva mind a konzolos, mind a PC-s játékosoknak.
Rendhagyó, ami mostanában a játékfejlesztésben folyik: míg az egyik véglet a grafikát lassan külön vallássá emeli, addig az internet farvizén visszatérnek az őskor alapjai. Míg az egyik oldalon az egyszerűsítés dívik, addig a másikon olyan mennyiségű adat érhető el, aminek láttán az adóhivatalnál is elégedetten füttyentenek. Minimális dizájn és könyvnyi szöveg: a netes stratégiák világába tettünk kirándulást.
Idén ismét megrendezésre került a budapesti Games Developer Forum. Számunkra a legérdekesebb most az 1C orosz cég felhozatala volt, melynek játékait mi magunk is kipróbálhattuk.
Annak ellenére, hogy Japánban most ünnephét van, a Square Enix mégis most libbentette fel a fátylat egy picit új, készülő játékáról.
Egy állítólagos véletlen folyamán az egyik WoW-játékos példátlan hatalomra és rengeteg achievementre tett szert.
Sokan várjuk már az új Denevérember-játékot, mely végre talán épp úgy visszaadja a karakterbe vetett hitünket a sok pocsék adaptáció után, mint az újkori mozik. A kérdés, hogy mikor...
Április elején még csak pletyka szinten beszéltünk a S.T.A.L.K.E.R.-széria legújabb részéről, a Call of Pripyatról, hiszen egyáltalán nem volt biztos, hogy ez az áprilisi tréfának indult projekt valaha is elkészül, ám ma minden kétely elszállt, ugyanis a játék fejlesztője, a GSC Game World megejtette a hivatalos bejelentést.
Debütált a Battlestations: Pacific demója, az Eidos pedig bemutatta: lehet kiegészítőt csinálni rengeteg új egységgel is. Tomb Raider betegség egy magyarok által pályára lőtt játék folytatásában? Igen és nem is.
Visszatér a gyökerekhez a BioWare: akció/sci-fi helyett szerepjáték, világmegmentés helyett fantasy... na jó, világmegmentés lesz — nagyjából így szól a Baldur's Gate lelki örökösének szánt Dragon Age ígéretlistája.
Hála a francia jeuxvideo csapatának, az újságírók után végre a halandó játékosok is láthatják mozgás közben a Need for Speed: SHIFT-et.
Amikor 2003-ban az EA összepároztatta a patinás Westwood stúdiót az EA Pacific leánnyal, e friggyel létrehozva az EA Los Angelest, jó pár westwoodos fejlesztő kilépett, és megalapította a Petroglyph gárdáját, amelynek első játéka rögtön ismertté tette nevüket.
Az Egyesült Királyságból mostanában sajnos eléggé lehangoló hírek érkeznek, legalábbis ami a játékipart érinti. Az Eidos úgy tűnik, megmenekült, ám egy másik patinás cégről nem épp biztató hírek érkeztek.
Mr. T-ről, a fekete, tarajos színészről képregény is készült, most meg az alapján játék fog, méghozzá Will Wright szereplésével!
Végre, már csak két hét és lerántják a leplet a második játékról, aminek gyanítom, sok olvasónk nagyon fog örülni.