Age of Conan béta: túl az egymillión
Az Age of Conan: Hyborian Adventures megjelenésére még néhány napot várnunk kell, azonban a játék már most, a megjelenés előtt is impozáns számadatokkal büszkélkedhet.
Az Age of Conan: Hyborian Adventures megjelenésére még néhány napot várnunk kell, azonban a játék már most, a megjelenés előtt is impozáns számadatokkal büszkélkedhet.
Ingyenesen játszható MMO játékot jelentett be a Gala Networks Europe, amely ezúttal egy extrém sportra és ártatlan tekintetű mangaszereplőkre helyezi a hangsúlyt.
Tovább halad a 4. Magyar Képregény Fesztivál kapcsán rendezett maratonunk, és bizony messze még a vége. Harmadik versenyzőnk egy ismert comic strip figura, Dilbert, a számítógép-programozó mérnök, aki a lehető legnagyobb munkahelyi káoszban tengeti a mindennapjait, nem dolgozó kollégák és idegesítő főnökök között, mindenféle valódi cél és értelem nélkül.
James Bond legutóbb hat éve mutatkozott be sajátos stílusában számítógépes játékban, azóta csak konzolon tette tiszteletét. Azonban az új filmmel együtt visszatér a PC-kre is.
A Phantom EFX ügyvezető igazgatója, Aaron Schurman volt olyan kedves és válaszolt néhány kérdésünkre, így exkluzív információkkal is szolgálhatunk a készülő játékról.
Stílusosan egy Forma 1-es hétvégére időzítették a bejelentést a Codemasters és a FIA fejesei, miszerint hosszú idő után újra minőségi játék készülhet a versenysorozatból.
Készül a Gothic 4: Genesis, és jópár kiszivárgott játékképet sikerült begyűjteni a játék jelenlegi fázisából, koncepciórajzokkal együtt.
Megérkeztek az első mozgóképek a Gears of War 2 egyjátékos kampányából, amik meglehetősen bizalomgerjesztőnek tűnnek!
Azt már nem egyszer bevallottam nektek, hogy nagy rajongója vagyok a Szellemirtók sorozatnak, azonban szomorú tény, hogy idáig elhanyagoltuk az alig pár hónapja bejelentett videojátékot...
A Star Wars Battlefront készítője, a Pandemic újabb hasonló jellegű játékkal rukkol elő, megdobogtatva minden játékos kedvű Gyűrűk Ura rajongó szívét, hiszen ki ne álmodozna arról, hogy Sauron testet öltött alakjába bújva harcolunk Középfölde egyesített seregei ellen...
Az orosz Avalon Style Entertainment az Unreal 3 motor licencelésével egy off-road játék fejlesztésébe kezdett, mely a való világ perspektívájából közelíti meg ezt a dagonyázós sportágat.
Amikor a forrásaink zömén, mint egy vírus, megjelent, hogy az id Software bejelentette legendás játéksorozata, a DOOM negyedik részét, először azt hittük, megkésett az áprilisi tréfa...
Érdekes megoldást eszközölnek a Mass Effect készítői: a játék használatát online aktiváláshoz fogják kötni, de ez nem merül ki a játék telepítésekor végzett egyszeri aktiválással.
Ritkán mondunk olyasmit egy készülő játékra (ha az nem a GTA 4), hogy már látatlanban is megérné nem csak a saját, de több AAA kategóriás játék árát is. A Mirror's Edge azonban ilyen.
A Nikkei Business Daily riportja szerint a Sony kezd magára találni, pénzügyi jelentése bíztató eredményeket mutat, mely nemcsak a befektetőket és részvényeseket nyugtathatja meg, de a játékosokat is.
Atr hiszem, a Guru marketingdoktorai kitettek magukért, ugyanis alig féléves játékokat kínálunk az amúgy is kedvezményes árú hat hónapos magazinelőfizetés mellé az EA jóvoltából.
Szem- és fültanúi voltunk a Sacred 2 budapesti motion capture felvételének, ahol a Blind Guardian zenekar mozgását vették fel, külön a játékhoz írt számuk apropójából.
Kevés olyan sikeres rajz-, illetve gyermekfilmcsatornáról beszélhetünk, amely olyan saját címeket teremtett, amelyekről akár videojáték is készülhet - a Nickelodeon azonban ilyen.
A Valve jó kis fejlesztőcsapat, az FPS-ek egyik királya, ráadásul a Steam terjesztőrendszer is gyönyörűen muzsikál. Ám előbb-utóbb el kell indulnia a cégnek valamerre, felvállalva az ilyen lépésekkel járó kockázatot.
Szerintem nem igényel sok bevezetőt a hír, hiszem a Duke Nukem Forever az emberi kultúrkincs része, a génjeinkben van, a csecsemők úgy születnek, hogy tudják: 1997 óta fejleszti a 3D Realms ez a játékot, mely akkor lesz kiadva, „mikor elkészül”, és hogy az ígéretek árnyékában már felnőtt egy generáció...
Tudom, mi, újságírók „tartjuk a felszínen” a szerencsétlen floridai ügyvédet, aki a videojátékokban magát az Antikrisztust látja, és tűzzel-vassal harcol ellenük. De a magamfajta szerzőnek kötelessége, hogy beszámoljon Thompson lépéseiről is, hiszen ezek is hozzátartoznak napjaink játékipari eseményeihez.
Minőségi játékvezérlőkben szerencsére nincs hiány a piacon, ráadásul a kormányok kézenfekvő megoldást kínálnak a gyártóknak, így ki-ki rajongásának és ízlésének megfelelően szerezhet be ma már Ferrari, Lamborghini, vagy épp Williams F1-es "hajtóművet”. A kínálatot most a Porsche bővíti.
Azt hiszem mindenki, aki komolyan érdeklődik a videojátékok iránt, szeretné testközelben látni azokat a fejlesztőket (ne adj isten, találkozni velük), akik kedvenc játékaikat készítik. Erre viszont az egyszerű földi halandónak vajmi kevés esélye van, hacsak nem egy PC-s játékmagazinnál dolgozik. A második legjobb lehetősége, hogy nyakába veszi a világot, és ellátogat egy külföldi játékkiállításra, ami valljuk be, nem olcsó mulatság. Idén azonban lesz egy jobb lehetőség is...
A GTA IV már a bemutató napján beírta magát a játékok rekordjainak könyvébe, ugyanis még soha ekkora példányszámban nem értékesítettek játékot a szigetországban.