Hírek

Feltörték a PS Vitát

Feltörték a PS Vitát

A Sonyra nagyon rájár a rúd mostanában: nem elég, hogy a PS Vitából alig adtak el 2 milliónál többet világszerte, de úgy tűnik, egy hacker már fel is törte a gép védelmét. Ha ez igaz, akkor a gyártó kézikonzolját el lehet ásni a hátsó kertben.

Dátumot kapott a PES 2013

Dátumot kapott a PES 2013

Pontos dátumot kapott a FIFA egyedüli konkurensének szánt PES 2013. A játék egy héttel az EA idei fociprogramja előtt kerül majd boltokba, vannak különleges kiadások is. A 3DS-es és Vitás portokra még várni kell egy keveset.

Jövőre jön a PC-s Trials Evolution

Jövőre jön a PC-s Trials Evolution

2013-ban fog megjelenni a még csak Xbox 360-on elérhető Trials Evolution PC-s változata, méghozzá kibővített formában, Gold Edition címmel. 120 pálya vár majd, lévén a Trials HD összes kihívása belekerül a programba.

Az öt legnagyobb botrány a játékvilágban

Az öt legnagyobb botrány a játékvilágban

Minden évben gyakori, hogy egy szülői egyesület vagy vallásos csoport, esetleg egy önjelölt erkölcscsősz aggályosnak talál egy-egy játékot. Ekkor kisebb-nagyobb botrányok kerekednek ki a dologból, általában petíciókkal és esetleges bojkottokkal kísérve. A legtöbb ilyen botrány csak az internetet járja be, a nagyobb felhajtást keltő ügyek azonban a híradásokban is feltűnnek, sajnos sokszor olyan állítólagos szakemberek közvetítésében, akik egyébként semmit sem értenek a játékokhoz. Nézzük hát, mi volt a közelmúlt öt legnagyobb botránya játékos témában!

Íme a Fuse első videója

Íme a Fuse első videója

Megjelent a Fuse első kedvcsináló videója. Vajon tényleg ez a tavaly bemutatott Overstrike átdolgozott változata?

Gondolatok a könyvtárban: Kalózkodom, tehát vagyok?

Gondolatok a könyvtárban: Kalózkodom, tehát vagyok?

A PC Guru stábja nem szereti a warezt. Annyira nem, hogy az oldalra történő regisztráció esetén az olvasók vállalják, hogy a nyílt (és kevésbé nyílt) kalózkodás bizony kitiltást vonhat maga után. Ez azonban nem jelenti azt, hogy ostobák, vagy épp szentek lennénk. Hazánkban az illegális letöltéseknek és a lemezek ipari szintű másolásának szomorú és mély gyökerekkel rendelkező hagyománya van, melynek okát hosszadalmas lenne kifejteni -- röviden a szocialista berendezkedésre lehet ráfogni, bár ez sem ferdítéstől mentes állítás. Lényeg a lényeg: a warez volt, van és lesz – de vajon mi is a kalózkodás tulajdonképpen, és lehet-e rá magyarázatot találni?

Hamarabb jön az I Am Alive

Hamarabb jön az I Am Alive

Az I Am Alive személyi számítógépekre írt változata elvileg szeptember 13-án jelent volna meg, ám ismeretlen okokból a kiadó előrébb hozta a premiert.

Elindult a Heart of the Swarm bétája

Elindult a Heart of the Swarm bétája

A Blizzard nem hazudott mikor azt mondta, hamarosan elindul a StarCraft II: Heart of the Swarm bétatesztelése, néhány kiválasztott ugyanis már ebben a pillanatban is játszik.

Black Ops II: Windows XP-n nem!

Black Ops II: Windows XP-n nem!

Az ősszel megjelenő Black Ops II nem fogja támogatni a Windows XP operációs rendszert, így azok, akik még mindig a tíz éves programot használják, váltásra kényszerülnek -- persze csak abban az esetben, ha érdekli őket az új CoD.

[RetroGuru]: Diablo 2

[RetroGuru]: Diablo 2

A Blizzard Entertainment 1996-ban a boltok polcaira tett valami olyasmit, amitől felbolydult a játékvilág. Ez volt a hack & slash stílusú akció-RPG műfaját megteremtő Diablo. A játék hatalmas sikert aratott és a rajongók szinte követelték a folytatást. Nem kellett tizenkét évet várniuk: 2000-ben minden játékos kezébe vehette a hőn áhított csodát, amelyet úgy neveztek, Diablo 2.

Éjszakai mod a Battlefield 3-hoz

Éjszakai mod a Battlefield 3-hoz

Egy új modnak hála besötétedik az eddigi verőfényes napsütésben fürdő csatatereken. A mod csakis nem dedikált szervereken fut, és még tesztelés alatt áll, de videók vannak. Egy biztos: piszok jól néz ki!

Íme a Devil May Cry-film trailere!

Íme a Devil May Cry-film trailere!

A neves akciójáték alapján készült film nemsokára kiadásra kerül, és... és inkább nem lövünk le semmit, egyszerűbb, ha megnézitek a hivatalos (hahaha!) előzetest. Egy biztos: a ghánai készítők nem jöttek zavarba a kreatív szabadságtól.

Mégis hardvert gyárt a Valve?

Mégis hardvert gyárt a Valve?

Egy állásajánlat alapján feltételezhető, hogy a Valve igenis szeretne betörni a hardverek piacára, csak épp kell ehhez egy szakértő, aki tudja, mi a dörgés a piacon, és ennek megfelelő terméket tervez.