Hírek

Gyerekmunkásokkal gyártották a Wii U-t?

Gyerekmunkásokkal gyártották a Wii U-t?

Kína legnagyobb elektrotechnikai gyára ellen nemrég nyomozást rendeltek el illegális gyermekmunkások alkalmazása miatt. A Wii U-t is ott rakták össze, a Nintendo fel van háborodva.

Brutális gép kell majd a Star Citizennek

Brutális gép kell majd a Star Citizennek

Chris Roberts új űrszimulátorának rendszerigénye olyannyira durva, hogy még a mostani, bivalyerős gamer PC-kkel sem vagyunk biztonságban. Hiába, 2014 nagyon messze van, addigra ez már nem lesz olyan vészes... vagy mégis?

Ez volna a Lionhead Studios jövője?

Ez volna a Lionhead Studios jövője?

Ha hihetünk egy friss álláshirdetésnek, az egykor legendás játékokon dolgozó csapat a jövőben "szórakoztató és szolgáltató" stúdióként fog üzemelni -- hogy ez egészen pontosan mit jelent, azt csak a Microsoft tudja, igaz, nem hangzik valami pozitívan gamer-füllel.

Humans Must Answer -- a Stalker alkotóitól...

Humans Must Answer -- a Stalker alkotóitól...

A Stalkeren ügyködött Denis Matveenko és Eugeny Yatsuk új játékkal rukkolt elő, mely nem más, mint egy vicces shoot 'em up, melyben szuperokos csirkék háborúznak az emberiség ellen... vagy fordítva?

Outlast: a rettegés, amit nem élhetsz túl

Outlast: a rettegés, amit nem élhetsz túl

Elsősorban az Amnesia sikere okán divatba jöttek a gatyába rottyantós túlélőhorrorok, és nincs könnyű dolga egy kezdő csapatnak, ha nagyot akar dobbantani a témában. Persze ha az a bizonyos kezdőcsapat csupa profiból áll, már kicsit biztatóbb a dolog...

Nem lesz Elite a Wii U-ra érkező Black Ops II-ben

Nem lesz Elite a Wii U-ra érkező Black Ops II-ben

A játék Nintendo gépre megjelenő portjához nem lesz CoD Elite, közölte az Activision. A dolog végső soron érthető, hisz új konzolról van szó, melynek online lehetőségei még mindig csak érintőlegesen ismertek.

Counter-Strike: Global Offensive -- Videoteszt

Counter-Strike: Global Offensive -- Videoteszt

Az ezer éve hódító Counter-Strike sorozat legújabb felvonását mi is leteszteltük, tapasztalatainkról pedig egy részletes videotesztben számolunk be nektek. A mikrofonnál Chris és Wilson beszélget.

[RetroGuru]: Far Cry

[RetroGuru]: Far Cry

Már nem kell sokat aludni a Far Cry 3 megjelenéséig, amely, visszakanyarodva a gyökerekhez, újra egy trópusi szigetre kalauzolja a játékosokat. De honnan indulnak azok a gyökerek? Mai RetroGuru rovatunkban visszautazunk 2004-be, egy csendes-óceáni szigetre, ahol mindenféle zsoldos és mutáns vert tanyát.

Ingyen van a Carmageddon iOS-re, de csak ma

Ingyen van a Carmageddon iOS-re, de csak ma

Akinek iPhone-ja vagy iPadje van, ma ingyen és bérmentve letöltheti a híres/hírhedt autós játékot. Jó lesz tehát sietni, mielőtt fizetőssé válik, mert egy igazi klasszikusról van szó, mely mind a mai napig élvezetes.

Nyakunkon a 007 Legends

Nyakunkon a 007 Legends

Megjelenési trailert kapott a 007 Legends című FPS, melyben James Bond leghíresebb kalandjait élhetjük át az angol kém szemszögéből. A játék két nap múlva kerül a boltokba PC-re, PS3-ra és Xbox 360-ra, de Wii U-ra is kijön majd.

A Ubisoft perli a The Black Eyed Peast

A Ubisoft perli a The Black Eyed Peast

A francia kiadó egymillió amerikai zöldhasút követel az együttestől, amiért annak tagjai megszegtek egy szerződést. Az ügy még tavasszal kezdődött egy iOS-es játék miatt, melyre március óta kéne rábólintani a zenészeknek.

Retro kontrollert kap a Wii U

Retro kontrollert kap a Wii U

A tegnapi Pro Controllerrel kapcsolatos hír után itt egy újabb Wii U-s irányítóeszköz, mely ezúttal a 16-bites SNES joystickja előtt tiszteleg. Retrósoknak különösen ajánlott lehet a periféria beszerzése.

Egyjátékos kampány a MechWarrior Online-ban?

Egyjátékos kampány a MechWarrior Online-ban?

A fejlesztők állítják, hogy örülnének neki, ha a közelgő, internetes összecsapásokra kihegyezett F2P mech-szimulátor sztorival is bírna. Persze mi is, csak nem tudjuk, hogy lehetne ez kellő igényességgel kivitelezni.

3,9 millión állt meg a Project Eternity gyűjtése

3,9 millión állt meg a Project Eternity gyűjtése

Íme, ennyi volt: lezárult az Obsidian szerepjátékának Kickstarter-oldala, az eredmény pedig alig maradt el a négymillió dolláros álomhatártól. Kár, ha meglett volna a 4 milla, kaptunk volna audiokommentárt, és Chris Avellone is kénytelen lett volna Arcanumozni...