Hírek

Ilyen lesz a Resident Evil HD pakk

Ilyen lesz a Resident Evil HD pakk

Új videókat kaptunk a Resident Evil 4 és a Code: Veronica X HD-változataiból. A felvételek impozánsak, igaz, a játékok ára sem lesz épp pénztárcabarát.

Jön a Resident Evil 6!

Jön a Resident Evil 6!

Lelepleződött a Resident Evil 6! A Comic-Conon zárt ajtók mögött beszélt a Capcom a játékról, egy kép azonban kiszivárgott a hivatalos logóval és a bejelentés dátumával.

Bukott a Bulletstorm, de az Epic nem bánja

Bukott a Bulletstorm, de az Epic nem bánja

Sajnos minden marketinghúzás és botrány ellenére is igaza lett a savanyú képű elemzőknek: megbukott a Bulletstorm, a játékvilág még nem ért meg a vicces FPS-ek nagy visszatérésére. Az Epic mindenesetre nem bánja a dolgot.

Hitman: Absolution bemutató

Hitman: Absolution bemutató

Az esőcseppek melankolikus lassúsággal kopogtatnak az elhagyatott chicagói főkönyvtár ablaküvegén. Borús, baljós éjszaka ez, ahogyan a Hitman: Absolution címképernyőt szemléljük az IO Interactive koppenhágai stúdióiban -- ahová elsőként a világon a PC Guru stábja nyerhetett bebocsátást --, hogy exkluzív bepillantást nyerhessünk az öt éve készülő folytatás rejtelmeibe. Christian Elverdam és Tore Blystad játékelemekért felelős direktorok társaságában volt lehetőségünk többször is végigjátszani az első felvezető missziók egyikét, mely ugyan csak egy pre-alpha fázisban lévő PlayStation 3-as változat volt, de a látványvilág és a játékmechanika már így is káprázatos. A készítők ennek ellenére nem felejtik el számítógépes gyökereiket sem: a PC-s változatban magasabb felbontású textúrákra, átdolgozott fény- és animációs rendszerre, valamint billentyűzetre szabott irányításra is számíthatunk. A Hitman: Absolution amúgy is magasabb szintre emeli a sorozat szinte minden aspektusát, az alapoktól újraírt, második generációs Glacier Engine pedig csak hab a tortán.

Bréking: Európába jön a Catherine!

Bréking: Európába jön a Catherine!

A Deep Silver híres arról, hogy felkarol elvesztegetett projekteket, emlékezzünk csak a Clear Sky-ra. Most az Atlus Catherine-jére csaptak le, a játék még idén kijön Európában.

Pingvin és DLC-k az Arkham Cityhez

Pingvin és DLC-k az Arkham Cityhez

A Comic-Conon bemutatkozott a Batman: Arkham City egy újabb gonosztevője, Pingvin, s megtudtuk, hogy DLC-kkel hosszú ideig fogják támogatni a játékot.

Európa nem kér Catherine-ből?

Európa nem kér Catherine-ből?

A Cathrine című játék az USA-ban és Japánban egyaránt sikert aratott, így sokan felvetették, hogy jöhetne Európába is. A fejlesztők szerint viszont ez nekik egyedül nem fog menni, eddig pedig nem találtak kiadót az öreg kontinensen.

Jön a GoldenEye 007 Reloaded

Jön a GoldenEye 007 Reloaded

Wii után Xbox 360-ra és PS3-ra is megjelenik a GoldenEye 007 Reloaded, ami így egy remake remake-je lesz. A játék ősszel jön, feltupírozott grafikával és átalakított irányítással.

Assassin's Creed: Revelations bemutató

Assassin's Creed: Revelations bemutató

Ha valaki azt mondja nekem három évvel ezelőtt, hogy a Ubisoft olyan sorozatot kreál az Assassin’s Creedből, amely évente jelentkezik új epizódokkal, akkor valószínűleg felhorkanok, és arról kezdek magyarázni, hogy a rövid fejlesztési idő miképp teszi tönkre az amúgy jobb sorsra érdemes játékokat. Mostanság persze már másképp gondolkodom, hiszen a Ubisoft Montreal a csalódást keltő első rész után képes volt gatyába rázni a szériát, a második részt egy évvel követő Brotherhooddal pedig azt is bizonyították, hogy egyetlen év alatt is lehet minőségi folytatást gyártani. Abban valószínűleg mind egyetértünk, hogy Ezio második nagy kalandja az Assassin’s Creed család legütősebb darabja, ám könnyen meglehet, hogy az ősszel érkező Revelations még az ott tapasztaltakat is bőven felülmúlja.

Carmack megvédi  Call of Dutyt

Carmack megvédi Call of Dutyt

John Carmack, az id Software alapítója úgy véli, hogy a Call of Duty sikere az emberek örömén alapszik, így kár folyamatosan kritizálni a játékot. Sőt, állítja, hogy igen szomorú jelenség az FPS-ek folytonos, sznobizmusból eredeztethető megvetése a műfaj konzervatív keretei miatt.

Two Worlds 2: Az év játéka?

Two Worlds 2: Az év játéka?

A Two Worlds 2 egy kellemesre sikerült RPG hatalmas világgal és szép grafikával, a sztorija viszont elég gyenge, ahogy a karakterei is. Ez viszont nem zavarja a TopWare Interactive-ot, szerintük ez az év játéka (igen, az idei évé), és ezt egy különleges kiadással ünnepelik meg.

Az Epic szerint hülyeség a ''AAA válsága''

Az Epic szerint hülyeség a ''AAA válsága''

Az Epic szerint butaság azt feltételezni, hogy a AAA kategóriás játékfejlesztés kihalna az olcsó applikációk áradata miatt. Sőt, a mobilokon is lehetnek komoly játékok, egészen alacsony áron.

PC-re látogat az Explodemon!

PC-re látogat az Explodemon!

PC-re is megjelenik az eddig PSN-exkluzív Explodemon! című platformjáték. A programot elsősorban a régimódi játékokat kedvelő olvasóinknak ajánljuk, mert nehéz és persze 2D-s.

Assassin's Creed: Reneszánsz

Assassin's Creed: Reneszánsz

Jó idők járnak a videojátékok és a könyvek szerelmeseire, hiszen a Vaják után egy újabb a játékok világához köthető regény jelenik meg hamarosan. Nem tévedés, az  eddig főleg képregényekben utazó Fumax kiadó még idén nyáron elhozza nekünk Ezio irodalmi kalandját: az Assassin's Creed: Reneszánsz már júliusban kapható lesz a könyvesboltokban.

[RetroGuru]: Mafia

[RetroGuru]: Mafia

Kevés olyan játék van, ami képes megreformálni a játékvilágot, illetve új sztenderdeket állítani a stílusok elé, főleg manapság, amikor egymást érik a rókabőrök és az alig változó folytatások. 2002-ben viszont egy cseh csapat megmutatta, mit hiányolhat egy komoly szórakozásra vágyó ember a GTA III-féle bohózatból, és letette az asztalra a Mafiát, amit máig a legjobb gengsztertémájú játékként tart számon a szakma. Persze volt azóta egy folytatása is, az viszont koránt sem sikerült elég jól ahhoz, hogy felérjen a csodás elődhöz. Mivel itt a nyár és vele a nagy hőség, úgy gondoltuk, egy kis hűsítő nosztalgiázásra invitálunk benneteket majd' tíz évvel ezelőttre, visszaidézve egy taxis, Tommy Angelo leckéjét a bűnről, ami nem volt kifizetődő...