Kérjük jelentkezz be!

2. világháborús filmek

Hent, akció, kaland....az 1939-1944-ig tartó időszakban...
#7182 Tenebra 2006. október. 16. 20:36
Tenebra
#7128 :: Dick (2006. október. 16. 18:23)
A híd a qwai folyón nekem is nagyon tetszett. AMÍG rá nem találtam a Soha többé háborút c. filmre. Arról van szó benne hogy egy ember aki átélte könyvet írt a hadifoglytáborról és amikor kiadták a híd a qwai folyónt akkor annyira felháborodott hogy talált egy céget aki a könyvbeli történéseket megfilmesítette. Na, azt kell hogy mondjuk hogy a Soha Többé háborúthoz képest a híd a qwai folyón egy ultra light-os kiadás piskóta burokban. nagyon nagy film, kicsit hosszú de érdemes megnézni! vegyétek ki tékából, nekem tényleg nagyon tetszett, nektek is fog
Valami rémlik... Szerintem láttam a filmet....

Egyébként a Kelly hősei nekem is bejön... Bár köze sincs a realitásokhoz nagyrészt, de a humor és az akció fergeteges! Ja, és igen: Donald Sutherland nagyon nagy! ("Miért bombáztok negatív hullámokkal?" ).

Tényleg: a Fegyverek szavát ismeri valaki? Nem tudom, hogy a rendezője John Woo volt-e, de hogy Nicholas Cage (vagy Coppola...) a főszereplő, az biztos... Amolyan Medal of Honor: Pacific Assault-hangulata van, már csak azért is, mert Japán utolsó napjaiban zajlanak az események a II. Világháborúban. Amellett, hogy nagyon jó akció és háborús film, rendkívül hitelesen mutatja be a háborút. Igaz, a japán környezet kicsit idegen, de a sok Normandiás film után felüdülés is. Nekem nagyon tetszett, szerintem az egyik legjobb újgenerációs Világháborús film.
Post tenebras lux
#7128 Dick 2006. október. 16. 18:23
Dick
#7072 :: Tenebra (2006. október. 16. 15:33)
A régi II. Vh-s filmek nagy részével az a baj, hogy túl vontatottak... Az újak meg hazug módon mutatják be a történéseket (pl.: Pearl Harbor...). Számomra igencsak kevés a jó II. VH-s film... The Great Escape, Steve McQueen-nel, vagy a Híd a Kwai-folyón a régiek közül, az újabbak meg talán a Ryan-es film, a másik pedig az a sorozat, az Elit alakulat.... Na, ezek próbáltak hitelesek lenni, illetve valóban sikerült bemutatni, hogy milyen is a háború. Ugyanakkor még izgalmasak is voltak, nem aluttam el rajta, mint például a Leghosszabb napon, vagy pedig nem háborodtam fel a propaganda-hatáson, mint a Pearl Harbor-nél... Egyébként a Pearl Harbor-nál nagyon jó az indító és a végső csatajelenet is, de amellett, hogy hazug az egész, még nyálasan emócionális SZVSZ.... Csak ez az, amiért nem tetszett (meg talán a főszereplő miatt...).
A híd a qwai folyón nekem is nagyon tetszett. AMÍG rá nem találtam a Soha többé háborút c. filmre. Arról van szó benne hogy egy ember aki átélte könyvet írt a hadifoglytáborról és amikor kiadták a híd a qwai folyónt akkor annyira felháborodott hogy talált egy céget aki a könyvbeli történéseket megfilmesítette. Na, azt kell hogy mondjuk hogy a Soha Többé háborúthoz képest a híd a qwai folyón egy ultra light-os kiadás piskóta burokban. nagyon nagy film, kicsit hosszú de érdemes megnézni! vegyétek ki tékából, nekem tényleg nagyon tetszett, nektek is fog
#7098 Alicool 2006. október. 16. 16:52
Alicool
A kelly hősei kira film! nekem nagyot ütött.Clint Eastwood és KOJAK nagyot alakít,de a legjobb Donald Sathurland(így írják?)vót a best!wuf-wuf! Negatív kisugárzás
#7072 Tenebra 2006. október. 16. 15:33
Tenebra
A régi II. Vh-s filmek nagy részével az a baj, hogy túl vontatottak... Az újak meg hazug módon mutatják be a történéseket (pl.: Pearl Harbor...).

Számomra igencsak kevés a jó II. VH-s film... The Great Escape, Steve McQueen-nel, vagy a Híd a Kwai-folyón a régiek közül, az újabbak meg talán a Ryan-es film, a másik pedig az a sorozat, az Elit alakulat.... Na, ezek próbáltak hitelesek lenni, illetve valóban sikerült bemutatni, hogy milyen is a háború. Ugyanakkor még izgalmasak is voltak, nem aluttam el rajta, mint például a Leghosszabb napon, vagy pedig nem háborodtam fel a propaganda-hatáson, mint a Pearl Harbor-nél...

Egyébként a Pearl Harbor-nál nagyon jó az indító és a végső csatajelenet is, de amellett, hogy hazug az egész, még nyálasan emócionális SZVSZ.... Csak ez az, amiért nem tetszett (meg talán a főszereplő miatt...).
Post tenebras lux
#7060 RaveN 2006. október. 16. 15:21
RaveN
nekem a Pearl Harbor nem jött be...az utolsó 30 perc ahol már történik is valami addig csak az enyelgés megy xD
#7002 Marci19,92 2006. október. 16. 14:05
Marci19,92
Szeretem ezt a témát.Ryan közlegény megmentése,Pearl Harbor,Elit alakulat,Ellenség a kapuknál...hát nagyon bejöttek.
#6783 Dick 2006. október. 15. 16:35
Dick
Sikerült megvennem a Kelly Hőseit és a Halál Ötven Óráját dvd-n! Nagyon régóta vadásztam árjuk! A kelly hőseit azonnal megnéztem, hát nem egy mestermű de nagyon szórakoztató és jó film
#5803 SkyHawk 2006. október. 13. 15:57
SkyHawk
Látvány, akárcsak a játékoknál a filmeknél sem minden, persze fontos a hangulat miatt, de ezek a filmek épp elég hangulatosak, és az hogy régiek, csak némi pluszt ad hozzá az autentikusabb megjelenítéssel
#5779 BreakDown 2006. október. 13. 14:57
BreakDown
#5702 :: SkyHawk (2006. október. 13. 11:34)
A Clint Eastwood filmnek A dicsőség zászlaja a címe, a másik filmet Shintaro Ishihara, Tokió polgármestere rendezte és ez a másik oldalról szól, kamikaze pilóták a főszereplők, de a címére sehogysem sikerült rálelni. BreakDown: Kelly hősei 5/10? Mi van veled? Az egyik legjobb. Tényleg kihagytál pár filmet, pl egy nagy klasszikust a Piszkos 12-őt (kizárólag az eredeti persze, a 2/a és 2/b részek már nem voltak olyan jók, és furcsa volt az eredeti után Telly Savalast börtöntöltelék után parancsnokként viszontlátni Meg ugye ne feledkezzünk meg a franciák szintén elég jól sikerült művére a Belmondo főszereplésével készül Az arany bűvöletében-ről sem
Mondtam hogy alapból mind tetszik, csak viszonyítani kellett a listán szereplőknél és klasszikus ide vagy oda, szerintem a látványvilág fontosabb a sima művészetnél. (ezen filmek esetén)
#5702 SkyHawk 2006. október. 13. 11:34
SkyHawk
A Clint Eastwood filmnek A dicsőség zászlaja a címe, a másik filmet Shintaro Ishihara, Tokió polgármestere rendezte és ez a másik oldalról szól, kamikaze pilóták a főszereplők, de a címére sehogysem sikerült rálelni.

BreakDown: Kelly hősei 5/10? Mi van veled? Az egyik legjobb. Tényleg kihagytál pár filmet, pl egy nagy klasszikust a Piszkos 12-őt (kizárólag az eredeti persze, a 2/a és 2/b részek már nem voltak olyan jók, és furcsa volt az eredeti után Telly Savalast börtöntöltelék után parancsnokként viszontlátni
Meg ugye ne feledkezzünk meg a franciák szintén elég jól sikerült művére a Belmondo főszereplésével készül Az arany bűvöletében-ről sem
#5661 SB25 2006. október. 13. 06:51
SB25
Clint Eastwood filmnek címe asszem Dicsőség zászlóaja vagy valami zászlós.
#5573 BreakDown 2006. október. 12. 22:41
BreakDown
#5407 :: RaveN (2006. október. 12. 20:00)
fegyverek szava ryan közlegény... band of brothers stálingrád ellenség a kapuknál stb..stb 2.WW
Hmmm.. ez a Stalingrad milyen film? Rémlik régebbről valami Steven Speilberges film, annak volt Stalingrad címe. Bár akkor még csak "készül" felirattal volt beharangozva.

Amúgy két új ww2-es film jön ki hamarosan! Címüket sajna fejből nem tudom, de mindkettő csendes-óceáni hadszínteren játszódik. Az egyiket Steven Spielberg és Clint Eastwood rendezi, melyben Iwo-Jima kerül terítékre (a második világháború egyik legvéresebb ütközete a szigetért/szigetcsoportért), a másik rendezőit nem tudom, de szintén 45-ben játszódik és hasonló helyszínen.
#5407 RaveN 2006. október. 12. 20:00
RaveN
#4387 :: Oscee (2006. október. 10. 22:01)
Kelly hősei 5/10 ?? OMG, meg se hallottam Ajánlásnak: Harcosok szövetsége (The brothethood of war/Tae guk gi) ? Még én se láttam, de egy régebbi VOX-os ajánló óta meg akarom nézni.
fegyverek szava
ryan közlegény...
band of brothers
stálingrád
ellenség a kapuknál
stb..stb

2.WW
#4387 Oscee 2006. október. 10. 22:01
Oscee
#4095 :: BreakDown (2006. október. 10. 18:30)
Idefirkantok egy összeállítást, 10-es skálába (is) öntöm a véleményem róluk: A fegyverek szava - 8/10 Kelly hősei - 5/10 A híd túl messze van - 7/10 Ryan közlegény megmentése - 9/10 Az elit alakulat - 10/10 A leghosszabb nap - 6/10 Szahara - 6/10 Pearl Harbor - 5/10 Ellenség a kapuknál - 7/10 A halál 50 órája - 6/10 A bukás - 8/10 És még valószínűleg sorolhatám, de ezek jutottak eszembe így hirtelenjében. Szóval ha magát a WWII-es rajongásomat nézném, akkor az összes kapna 10-es skálát, de ha külső szemlélőként nézem akkor azért van ezen filmek között "némi" különbség... Egyébként tudtok ajánlani valami jó kis második világháborús filmet, amit esetleg még nem láttam? (bizonyára akad bőven még így is)
Kelly hősei 5/10 ??
OMG, meg se hallottam

Ajánlásnak:
Harcosok szövetsége (The brothethood of war/Tae guk gi) ? Még én se láttam, de egy régebbi VOX-os ajánló óta meg akarom nézni.
#4124 Dick 2006. október. 10. 18:41
Dick
#3656 :: sleazy (2006. október. 09. 23:03)
Ezt userbar-nak hívják. Elkészítése sokkal 1szerűbb, mint partraszállni az omahán: 1, van egy olyan weblap, hogy http://www.userbars.org/ <- itt minden féle színes-szagos userbar közül válogathatsz. Innen mentsd le ami a tetszik (szimpla jobb klikk). 2, aztán ezen az oldalon van olyan, hogy "Animate Userbar". klikk oda! ott válaszd ki azokat az ub-ket amiből aztán az animáltat meg akarod csinálni! aztán választhatsz animációt is és végül "create" itt kapsz egy linket (na meg a képet). 3, a linket másold ki. aztán fórum beállításokkép beszúrása link fül és passzíntsd be ide amit ki másoltál! tadaaaaaaaaam!
Ezer hála, millió köszönet!
#4095 BreakDown 2006. október. 10. 18:30
BreakDown
#3994 :: Warnen (2006. október. 10. 17:14)
Kíváncsi vagyok, az Összeesküvés című filmet látta-e valaki Kenneth Branagh főszereplésével? Nagyon ajánlom megnézni, kivéve ha csak azokat a II.VH-s filmeket szeretitek, ahol a filmgyár logója, és a stáblista között egyfolytában lőnek...
Idefirkantok egy összeállítást, 10-es skálába (is) öntöm a véleményem róluk:

A fegyverek szava - 8/10
Kelly hősei - 5/10
A híd túl messze van - 7/10
Ryan közlegény megmentése - 9/10
Az elit alakulat - 10/10
A leghosszabb nap - 6/10
Szahara - 6/10
Pearl Harbor - 5/10
Ellenség a kapuknál - 7/10
A halál 50 órája - 6/10
A bukás - 8/10

És még valószínűleg sorolhatám, de ezek jutottak eszembe így hirtelenjében. Szóval ha magát a WWII-es rajongásomat nézném, akkor az összes kapna 10-es skálát, de ha külső szemlélőként nézem akkor azért van ezen filmek között "némi" különbség...

Egyébként tudtok ajánlani valami jó kis második világháborús filmet, amit esetleg még nem láttam? (bizonyára akad bőven még így is)
#3994 Warnen 2006. október. 10. 17:14
Warnen
Kíváncsi vagyok, az Összeesküvés című filmet látta-e valaki Kenneth Branagh főszereplésével?
Nagyon ajánlom megnézni, kivéve ha csak azokat a II.VH-s filmeket szeretitek, ahol a filmgyár logója, és a stáblista között egyfolytában lőnek...
#3656 sleazy 2006. október. 09. 23:03
sleazy
Ezt userbar-nak hívják. Elkészítése sokkal 1szerűbb, mint partraszállni az omahán:
1, van egy olyan weblap, hogy http://www.userbars.org/ <- itt minden féle színes-szagos userbar közül válogathatsz. Innen mentsd le ami a tetszik (szimpla jobb klikk).
2, aztán ezen az oldalon van olyan, hogy "Animate Userbar". klikk oda! ott válaszd ki azokat az ub-ket amiből aztán az animáltat meg akarod csinálni! aztán választhatsz animációt is és végül "create" itt kapsz egy linket (na meg a képet).
3, a linket másold ki. aztán fórum beállításokkép beszúrása link fül és passzíntsd be ide amit ki másoltál! tadaaaaaaaaam!
#3348 Dick 2006. október. 09. 18:52
Dick
#3202 :: sleazy (2006. október. 09. 16:34)
Nekem is bejött az Elit alakulat, amúgy ez egy regény adaptáció (Stephen A. Ambrose írta)
Tudom, tudom éppen az ő műveit olvasom! benézhettek a ii vh-s könyvek témába is

Egyébként ami az aláírásodba van, ilyen képek hogy mit használsz, ezt nagyon sok embernél láttam. Hol tudok csinálni ilyen magamnak?
#3202 sleazy 2006. október. 09. 16:34
sleazy
#3196 :: Dick (2006. október. 09. 16:31)
AMiket szeretek: Ryan Közlegény megmentése, Kelly Hősei, a leghosszabb nap(mondjuk kicsit hosszú),u517 és még nagyon sok van amik tetszenek de nem kimagaslóak vagy nagyon tetszenek vagy nemjutnak eszembe Ja igen, az elit alakulat is nagggyon jó! Az első része über alles Aki ismeri tudja miért
Nekem is bejött az Elit alakulat, amúgy ez egy regény adaptáció (Stephen A. Ambrose írta)
#3196 Dick 2006. október. 09. 16:31
Dick
AMiket szeretek: Ryan Közlegény megmentése, Kelly Hősei, a leghosszabb nap(mondjuk kicsit hosszú),u517 és még nagyon sok van amik tetszenek de nem kimagaslóak vagy nagyon tetszenek vagy nemjutnak eszembe
Ja igen, az elit alakulat is nagggyon jó! Az első része über alles Aki ismeri tudja miért
#1900 gaben12 2006. október. 08. 10:06
#1523 Warnen 2006. október. 07. 20:22
Warnen
Számomra minden idők legjobb II. világháborús filmje a: Kémek a sasfészekben.
#589 Oscee 2006. október. 07. 00:31
Oscee
#587 :: pwnage (2006. október. 07. 00:28)
miért, mennyiért adták volna?
8.500 (vagy 8.990, nem vagyok biztos benn). 4 DVD.
Adnék linket is, csak most épp halott az oldal.
#587 pwnage 2006. október. 07. 00:28
pwnage
#586 :: Oscee (2006. október. 07. 00:17)
Elkapkodták Xpressen a 2. vh-s díszdobozt. Pedig most talán lenne rá pénzem. Brühühühü. (Piszkos 12, Kelly Hősei, A híd túl messze van - asszem ezt a három filmet csomagolták össze egy fincsi fémdobozba...)
miért, mennyiért adták volna?