Kérjük jelentkezz be!

2. világháborús filmek

Hent, akció, kaland....az 1939-1944-ig tartó időszakban...
#550445 DanteHUN 2010. július. 28. 20:59
DanteHUN
#550431 :: Exhibitions (2010. július. 28. 20:34)
Ajánlanék nyárra 2 II. világháborús filmet. (Aki unatkozik és nem látta feltétlen nézze meg őket). Az egyik a ''Sztálingrád'' nevezetű színes, magyarul beszélő, német háborús filmdráma. A másik film az ''Ellenség a kapuknál'' színes, feliratos, amerikai-angol-ír-német háborús filmdráma. 2 klasszikus, jó szórakozást kívánok!
Aki látta a Pearl Harbor-t az minden féle képen nézze meg a Tora! Tora! Tora! c. filmet.
Régi film és itt sokkal hitelesében mutatja be a Pearl Harbor-i csatát és az előzményeit.
#550431 Exhibitions 2010. július. 28. 20:34
Exhibitions
Ajánlanék nyárra 2 II. világháborús filmet. (Aki unatkozik és nem látta feltétlen nézze meg őket).

Az egyik a ''Sztálingrád'' nevezetű színes, magyarul beszélő, német háborús filmdráma.

A másik film az ''Ellenség a kapuknál'' színes, feliratos, amerikai-angol-ír-német háborús filmdráma.

2 klasszikus, jó szórakozást kívánok!
#544941 DanteHUN 2010. július. 11. 22:19
DanteHUN
#544918 :: radarnyul (2010. július. 11. 21:22)
Az én kedvenceim: Ryan közlegény megmentése, A tengeralattjáró,A híd túl messze van,The pacific (igaz ez sorozat de akkoris az egyik legjobb sztem),nomeg A bukás-Hitler utolsó napjai is nagyon tetszett nekem.
A bukás annyira nekem nem tetszett vagyis nem volt rossz de a Bunker c. film volt az igazi.
#544918 radarnyul 2010. július. 11. 21:22
radarnyul
Az én kedvenceim: Ryan közlegény megmentése, A tengeralattjáró,A híd túl messze van,The pacific (igaz ez sorozat de akkoris az egyik legjobb sztem),nomeg A bukás-Hitler utolsó napjai is nagyon tetszett nekem.
#530647 endruszkoni 2010. május. 31. 08:25
endruszkoni
#517225 :: zimpet (2010. április. 11. 07:45)
Sziasztok! Kérnék egy kis segítséget, mert nem jut eszembe egy film címe! A II. V.H-ban játszódik és hasonlóan, mint a Kelly hőseiben aranyat akarnak egy bankból elvinni, de van egy vár kicsit odébb, amit a németek laknak. Onnan lövik néha a kis várost, ahol a bank és az arany van. Arra is emlékezem még belőle, hogy valamelyik nagyeszű belepisil egy lövedék kráterébe, aztán agyonrázza az áram. Végül egy tankba pakolják az aranyat, és talán 1, vagy 2 ember éli túl. Nagyon meg szeretném már megint nézni! HELP!!!! Köszi
Sziasztok !

( zimpet-nek )

A film címe : Az arany bűvöletében
Főszereplő : Jean-Paul Belmondo
#517225 zimpet 2010. április. 11. 07:45
zimpet
#512422 :: Auchen (2010. március. 22. 22:29)
Az én személyes kedvencem a Stalingrad, egyszerűen fenomenális, nálam helyből lepipálja a Ryan közlegény megmentését. A Vaskereszt se semmi viszont a Sas leszálltban nagyot csalódtam, nagyon Hollywood pólusú, ahhoz képest, hogy német szemszögből van. Lehet, hogy nem II. világháborús de a legjobb háborús film szerintem a Nyugaton a helyzet változatlan. Egyébként nem lehet tudni, hogy a Der Rote Baron című német filmet ( 2008 ) leadják valahol magyarul? Kiváncsi vagyok rá nagyon dehát németül nem tudok úgyhogy az kilőve.
Sziasztok!

Kérnék egy kis segítséget, mert nem jut eszembe egy film címe!
A II. V.H-ban játszódik és hasonlóan, mint a Kelly hőseiben aranyat akarnak egy bankból elvinni, de van egy vár kicsit odébb, amit a németek laknak. Onnan lövik néha a kis várost, ahol a bank és az arany van.
Arra is emlékezem még belőle, hogy valamelyik nagyeszű belepisil egy lövedék kráterébe, aztán agyonrázza az áram.
Végül egy tankba pakolják az aranyat, és talán 1, vagy 2 ember éli túl.

Nagyon meg szeretném már megint nézni! HELP!!!!

Köszi
#512422 Auchen 2010. március. 22. 22:29
Auchen
Az én személyes kedvencem a Stalingrad, egyszerűen fenomenális, nálam helyből lepipálja a Ryan közlegény megmentését. A Vaskereszt se semmi viszont a Sas leszálltban nagyot csalódtam, nagyon Hollywood pólusú, ahhoz képest, hogy német szemszögből van. Lehet, hogy nem II. világháborús de a legjobb háborús film szerintem a Nyugaton a helyzet változatlan.

Egyébként nem lehet tudni, hogy a Der Rote Baron című német filmet ( 2008 ) leadják valahol magyarul? Kiváncsi vagyok rá nagyon dehát németül nem tudok úgyhogy az kilőve.
#249921 catar 2008. augusztus. 01. 11:31
catar
A Midwayi csata, A 22-s csapdája, Sztálingrád-alap , Memphis Belle,-és így kb. az összes megvan sztem !
#249909 vlad90 2008. augusztus. 01. 11:17
vlad90
Kelly Hősei, Navarone ágyúi, A híd túl essze van, A halál 50 órája, Híd a Kwai, A tengeralattjáró, A leghosszabb nap, Az angliai csata, A tizedes meg a többiek (természetesen kihagyhatatlan), Kémek a sasfészekben, Levelek Iwo Jimáról, Szahara, A fegyverek szava, Az őrület határán, Az ellenség a kapuknál, Vaskereszt, Az Elit Alakulat

Ezeket mind érdemes megnézni. Az alapműveltség részet képezik. Ha valamit kihagytam egészítsétek ki.
Eladó egy fél uborkás szendvics, érdeklődni privátban.
#247771 domigery23 2008. július. 28. 13:47
domigery23
Azt szeretném kérni hogy valaki sorolja fel az összes nagy háborus filmet.

PL piszkos 12 Rayen közlegény stb. pls a nagyobbatkat soroljátok fel köszi.
#242109 systexas 2008. július. 18. 21:57
systexas
És a Stalingradot láttátok?
Sztálingrádi csata a németek szemszögéból...
nem éppen happy end
De a kedvencem az Letters from Iwo jima
eredeti japán hanggal
#204597 XkSidewalk 2008. április. 19. 09:17
XkSidewalk
Az Odessza dosszié -t kilátta már?
#200949 Rego 2008. április. 10. 19:43
Rego
#200947 :: blarskerin (2008. április. 10. 19:40)
Talán azért nyernek mindig a szövetségesek,mert ez történt 1945-ben. Ha egy filmben nem ők nyernének, az már nem történelmi film lenne, hanem sci-fi. Egyébként ne keverd össze a happy endet a szövetségesek győzelmével. Én nem kevés háborús filmet láttam, ami nem happy enddel végződött. Csak egyetlen példa: Akiért a harang szól Igaz, nem II. világháborús, hanem a spanyol polgárháborúban játszódik.
blarskerin írta:

Ha egy filmben nem ők nyernének, az már nem történelmi film lenne, hanem sci-fi.

A sci-fi azért eléggé más tészta...
#200947 blarskerin 2008. április. 10. 19:40
blarskerin
Talán azért nyernek mindig a szövetségesek,mert ez történt 1945-ben.
Ha egy filmben nem ők nyernének, az már nem történelmi film lenne, hanem sci-fi.
Egyébként ne keverd össze a happy endet a szövetségesek győzelmével. Én nem kevés háborús filmet láttam, ami nem happy enddel végződött.
Csak egyetlen példa: Akiért a harang szól
Igaz, nem II. világháborús, hanem a spanyol polgárháborúban játszódik.
#156228 microtonia 2007. december. 13. 10:27
microtonia
Igazság szerint soha nem voltam oda a háborús filmekért, ugyanis egy-két kivételtől eltekintve elfogult és egyoldalú alkotások teszik ki ezeknek 98%-át. Nemrégiben láttam viszont Clint Eastwood Flags of our Fathers/Letters from Iwo Jima k-kettősét, amelyek nemcsak a kategoríán belül, hanem általában a kedvenceim klözé kerültek (főleg oz utóbbi). Nem akarom kifejteni, hogy miért emelem ezeket a többi második vh-s film fölé, aki látta őket, érti, hogy miről beszélek, aki meg nem, az pótolja a lemaradást. Érdemes...
#107862 jedimaster 2007. augusztus. 20. 15:43
jedimaster
Igaz, ez se rossz film
#107784 Csirkecsont 2007. augusztus. 20. 13:01
Csirkecsont
Amit fesoroltál Jedi azt mineggyiket láttam, de látátok a Az ellenség a kapuknál ez inkább mesterlövészes film de ez is a 2. világhábóru.
#107778 jedimaster 2007. augusztus. 20. 12:46
jedimaster
Ja igen, a Leghosszabb nap véletlenül kapott annyit, csak már nem tudtam kijavítani
#107738 Gabriel Taylor 2007. augusztus. 20. 11:45
Gabriel Taylor
nekem bejönnek az ilyen filmek!
#107643 jedimaster 2007. augusztus. 19. 22:36
jedimaster
Hát lesz mit bepótolnod
OFF: nem írtál beszámolót nekem az írországi kaladodról Nem is vagyunk már spanok?
#107642 samu 2007. augusztus. 19. 22:35
samu
kelly hősei az tényleg isten 20 pontot