Kérjük jelentkezz be!
F1 2012

F1 2010 és folytatásai

A legújabb F1-es sorozat, hosszú idő után újra PC-n is! A Codemasters neve garancia a jó autós játékra.
#570145 ferdzso 2010. szeptember. 27. 22:07
ferdzso
#570134 :: Seashine (2010. szeptember. 27. 21:37)
Lehet bármelyiket választani? Azt hittem először csak a leggyengébbek közül lehet...Vagy a Sauber is oda tartozik? Én meg amúgy pont,hogy a kemény keveréken vagyok állat,ugyan kell pár kör neki,de aztán hasítok vele.
Sauber a 3 éves szezonban van. a 4 évesre elveszik gondolom a Williams és vmeik másik csapat társaságában, a 7 évesre meg már csak az új csapatok vannak.
amúgy kipróbáltam a lágy keverékes indulást. bejött, igaz pont a célegyenes előtti ráfordítónál kaptam defektet egy körrel a tervezett csere előtt, de így is bőven belefértem, viszont a végeredmény nevetséges lett. 17. lettem, ami alapvetően nem lenne gáz, de Schumi 16 (jó, őt négy körön keresztül feltartottam, meg felpasszíroztam a falra ), és Button (akihez közöm nem volt az egész verseny alatt, csak mikor elém jött ki a boxból akkor láttam) 15 lett. és ki nyert? Alguersuari, és még 14. ott volt Glock. ez komolyan fail mindegy, legalább nem én vagyok ennyire béna megyek még egy próbát, mert ebbe nem nyugszom bele

szerk.: jah, és Alguersuari mindenkire rávert egy kört!
#570140 Seashine 2010. szeptember. 27. 21:59
Seashine
#570136 :: wildstorm (2010. szeptember. 27. 21:40)
Bevallom, van azért segítség bekapcsolva, de elég sokat kikapcsoltam. Közepes szinten nyomom vagy afelett 1-l. Attól függ mennyire ismerem a pályát. Egyébként nem vagyok űberprofi.
youtube-on érdemes nézni videókat,ott vannak olyan emberek,hogy besza.rás....
Experten nulla segítséggel Monacoban pl. kormánnyal első lett.(Igaz,pole-ból indult,3 körös verseny - de nagyon jól vezetett!)
#570136 wildstorm 2010. szeptember. 27. 21:40
wildstorm
#570130 :: ferdzso (2010. szeptember. 27. 21:19)
természetesen Sauber mondjuk a versenyen még mindig szenvedek nem igazán tudok jó időt menni kemény keveréken, és így gyakorlatilag ha a 10. helyen vok, és elindulnak a kerékcserék, én már csak a 19-re jutok vissza lehet megpróbálkozom a lágyról indulással, és jövök a néppel szerk.: wildstorm: csak azzal ne kínozz, hogy ki vannak kapcsolva a segítségek, és legnehezebben tolod (mert ha igen, akkor én nagyon béna vagyok bár ezt tudom )
Bevallom, van azért segítség bekapcsolva, de elég sokat kikapcsoltam. Közepes szinten nyomom vagy afelett 1-l. Attól függ mennyire ismerem a pályát. Egyébként nem vagyok űberprofi.
-.-
#570134 Seashine 2010. szeptember. 27. 21:37
Seashine
#570130 :: ferdzso (2010. szeptember. 27. 21:19)
természetesen Sauber mondjuk a versenyen még mindig szenvedek nem igazán tudok jó időt menni kemény keveréken, és így gyakorlatilag ha a 10. helyen vok, és elindulnak a kerékcserék, én már csak a 19-re jutok vissza lehet megpróbálkozom a lágyról indulással, és jövök a néppel szerk.: wildstorm: csak azzal ne kínozz, hogy ki vannak kapcsolva a segítségek, és legnehezebben tolod (mert ha igen, akkor én nagyon béna vagyok bár ezt tudom )
Lehet bármelyiket választani?
Azt hittem először csak a leggyengébbek közül lehet...Vagy a Sauber is oda tartozik?
Én meg amúgy pont,hogy a kemény keveréken vagyok állat,ugyan kell pár kör neki,de aztán hasítok vele.
#570130 ferdzso 2010. szeptember. 27. 21:19
ferdzso
#570092 :: Seashine (2010. szeptember. 27. 20:28)
Melyik istállóban vagy?
természetesen Sauber mondjuk a versenyen még mindig szenvedek nem igazán tudok jó időt menni kemény keveréken, és így gyakorlatilag ha a 10. helyen vok, és elindulnak a kerékcserék, én már csak a 19-re jutok vissza lehet megpróbálkozom a lágyról indulással, és jövök a néppel
szerk.: wildstorm: csak azzal ne kínozz, hogy ki vannak kapcsolva a segítségek, és legnehezebben tolod (mert ha igen, akkor én nagyon béna vagyok bár ezt tudom )
#570118 wildstorm 2010. szeptember. 27. 20:50
wildstorm
Na letoltam az "idény" első futamát. Előtte már elég sokat köröztem a pályán. Minden jól alakult, 2. helyről rajtoltam. Viszont a vége előtt 3 körrel amikor Massat akartam előzni (5. hely) benéztem egy kanyart és nekimentem, mire kaptam büntetést. De annyira pipa voltam magamra, hogy a nagy igyekezetben elfelejtettem bemenni a boxba, kizártak.
-.-
#570092 Seashine 2010. szeptember. 27. 20:28
Seashine
#570081 :: ferdzso (2010. szeptember. 27. 20:12)
rájöttem, hogy valszeg az volt a gond, hogy a motor már csak 96%-os állapotban volt (azért van nagy hátránya is a hosszú hétvégének is ), és valszeg ez a probléma. de mindegy, sikerült egy 14. helyet kvalifikálnom (persze új gumikkal nem is tudtam időt futni, mert feltartottak)
Melyik istállóban vagy?
#570081 ferdzso 2010. szeptember. 27. 20:12
ferdzso
#570075 :: Seashine (2010. szeptember. 27. 19:57)
Hát nem hinném,hogy jobb lenne ugyanaz a beállítású kocsi bármikor is. Mondjuk ez saját vélemény,a játékkal holnap kezdek el sajnos csak játszani. Amúgy én az orrkamerát valamiért utálom,vagy legalábbis a választható nézetek közül az jön be a legkevésbé....
rájöttem, hogy valszeg az volt a gond, hogy a motor már csak 96%-os állapotban volt (azért van nagy hátránya is a hosszú hétvégének is ), és valszeg ez a probléma. de mindegy, sikerült egy 14. helyet kvalifikálnom (persze új gumikkal nem is tudtam időt futni, mert feltartottak)
#570075 Seashine 2010. szeptember. 27. 19:57
Seashine
#570042 :: ferdzso (2010. szeptember. 27. 17:56)
am time trialban jobbak a kocsik, mint a versenyen? mert én akárhogy nyomom, nem tudok 2:00 alatt menni (Bahrein) Q2-ben, míg Time Trial-ban (ugyanazok a beállítások) lazán megy. és nincs egyiknél se előttem forgalom (mondjuk TT-ben több opcióm van, mert menet közben akár motor fokozatot is állíthatok )
Hát nem hinném,hogy jobb lenne ugyanaz a beállítású kocsi bármikor is.
Mondjuk ez saját vélemény,a játékkal holnap kezdek el sajnos csak játszani.

Amúgy én az orrkamerát valamiért utálom,vagy legalábbis a választható nézetek közül az jön be a legkevésbé....
#570042 ferdzso 2010. szeptember. 27. 17:56
ferdzso
am time trialban jobbak a kocsik, mint a versenyen? mert én akárhogy nyomom, nem tudok 2:00 alatt menni (Bahrein) Q2-ben, míg Time Trial-ban (ugyanazok a beállítások) lazán megy. és nincs egyiknél se előttem forgalom (mondjuk TT-ben több opcióm van, mert menet közben akár motor fokozatot is állíthatok )
#569965 leslie.1 2010. szeptember. 27. 12:06
leslie.1
Lécci segítsetek!
Csak azokkal a kormányokkal játszható, melyek a help-be vannak? Nekem van egy Logitec WingMan FF-em, de azt nem "látja". Vagy talán én vagyok lúzer?
#569937 Seashine 2010. szeptember. 26. 22:59
Seashine
#569808 :: ferdzso (2010. szeptember. 26. 16:45)
nah rájöttem, miért vagyok ilyen gagyi. nem voltam elég határozott a vezetésben. kipróbáltam egy másik nézetet (a pilóta fölöttit), és egyből futottam egy 1:59 körüli időt. aztán visszamentem pilóta nézetbe, és futottam egy hasonlót, viszont sokkal rosszabb érzés volt (gyakorlatilag minden pillanatban úgy éreztem, hogy ki fogok csúszni). most majd próbálkozom ezt az erőltetett menetet, de már így is sok hibám volt, nem hogy még jobban a határon menjek (más verzió nincs, csak ha lejjebb veszem a nehézséget )
Igen,ezzel én is egyetértek,szerintem vagy pilóta feletti,vagy külső nézetből lehet a legjobban vezetni.És akkor már inkább utóbbi,hisz így sokkal jobban átlátod a szituációt egy harcban,stb...
Ami ezeknek a hátránya,hogy csökkentik a játékélményt elég drasztikusan,legalábbis számomra.
#569850 Blake11 2010. szeptember. 26. 19:22
Blake11
#569848 :: zozzoo88 (2010. szeptember. 26. 19:20)
Kikötöd a gépet a TV-re?
Oh szóval 1-1
#569848 zozzoo88 2010. szeptember. 26. 19:20
zozzoo88
Kikötöd a gépet a TV-re?
#569828 ferdzso 2010. szeptember. 26. 18:23
ferdzso
hol tudom megnézni, hogy a csapattársam milyen beállításokkal megy? mert mindennél boldogabb vagyok, hogy Kobayashi gyorsabb nálam, de hogy az ő beállításaival csesztetnek, az már idegesítő
#569817 Landser. 2010. szeptember. 26. 17:54
Landser.
Valaki megtudná mondani, hogyha beállok a boxba, akkor mi a viharért váratnak ott 8-9mp-eket míg semmit nem csinálnak és elmegy mellettem mindenki?

Amúgy a tanácsokat megfogattam, minden segítséget kikapcsoltam és az AI legenden van. Még mindig egész jól mennek a versenyek (azért 2 flashbacket bent hagytam), Kínában egy "őrült" taktikát választva még a 3. helyre is bejöttem Napos quali után vizes pályán kellett rajtolni, beállítottam manuálisan a kocsit esősre, azt amikor bejöttem, akkor kemény gumit tettem fel nem intermediatet, a többiek mellett meg csak suhantam el akik kint maradtak (mint ma Kubica Szingapúrban... )