Kérjük jelentkezz be!

#493033 JohnBart 2010. január. 06. 14:00
JohnBart
#492722 :: Arbyter (2010. január. 04. 21:06)
Üdv! Valahogy mindig sikerül megfeledkeznem erről a fórumról huzamosabb időre, régen írta már, azóta volt nálam egy-két dolog Star Trek-téren. Mindenekelőtt a legfontosabb, hogy már jó egy hónapja befejeződött a DS9 vetítése a tévében. A hetedik évad utolsó epizódjai, de elsősorban a két záró rész óriásira sikerült, tényleg, egyszerűen nem tudok negatívumot felhozni, ennél méltóbb zárása nem lehetett volna a sorozatnak. Ami nagyon tetszett még, hogy nem úgymond totális happyenddel fejezték be (gondolom már nagyjából mindenki látta, spoilerezésbe pedig végképp nem akarok belekezdeni), és ez egyúttal nagyon illet a sorozat stílusához is. Azóta az Enterprise-t nézem, az elejétől kezdték, tudom, hogy majd a harmadik évad lesz az igazán nagy (már alig várom, hogy a módosított főcímdal csendüljön fel ), de az eddigiek is jók, ma volt a második évad nyitó része. Kicsit még hiányolom a klingonok szerepeltetését, most majd lassacskán az andoriánok is bejönnek végre, ez a szulibánok-temporális (hideg)háború dolog szerintem egy-két apróságtól eltekintve jól meg van oldva. Nagyjából megint akkor megy majd a harmadik évad, amikor tavaly elkezdtem nézni az Enterprise-t (szintén a harmadik évaddal ugye), jó kis 1 éves trekker-jubileum lesz. Ma kezdték adni a TV6-on Az új nemzedéket is, ez az egy sorozat, ami eddig nálam teljesen kimaradt a ST-palettából, természetesen nem mulasztottam el most megnézni az első részt. Érdekes volt látni, hogy ugyan már a modern sorozatok (DS9, Voyager) felé közelít, de az eredeti sorozat jegyeit még nagyon szembetűnően magán hordozza (pl. Worf maszkírozása ), nem csak külcsínben, de ugyanúgy stílusában is. Ezt nem fogom rendszeresen nézni, de gyakran nézek majd meg belőle részeket, majd kiderül, hogy összességében mennyire jön be, itt lesz klingon, borg, vulkáni, minden egyben, majd meglátjuk.
Arbyter írta:


Valahogy mindig sikerül megfeledkeznem erről a fórumról huzamosabb időre, régen írta már, azóta volt nálam egy-két dolog Star Trek-téren.

Szégyellje magát.

Arbyter írta:

Mindenekelőtt a legfontosabb, hogy már jó egy hónapja befejeződött a DS9 vetítése a tévében. A hetedik évad utolsó epizódjai, de elsősorban a két záró rész óriásira sikerült, tényleg, egyszerűen nem tudok negatívumot felhozni, ennél méltóbb zárása nem lehetett volna a sorozatnak.

Sajna nekem a zárórészek (a show nagy részével egyetemben) kimaradtak, a trekker pajtásak azonban nagyjából pont ugyanezt fogalmazták meg. Szóval meg merem kockáztatni, hogy a TNG mellett a DS9-nek van a legjobb befejezése a Trekkek közül.

Arbyter írta:

Ami nagyon tetszett még, hogy nem úgymond totális happyenddel fejezték be (gondolom már nagyjából mindenki látta, spoilerezésbe pedig végképp nem akarok belekezdeni), és ez egyúttal nagyon illet a sorozat stílusához is.

Olvastam a befejezésről, leírva kicsit nyakatekertnek találtam, és amolyan "csakazértselegyenheppiend" szaga volt a dolognak - mondjuk Ron Mooretól már ezt megszoktam. Remélem, a képernyőn nézve nem ilyennek fog tűnni, mert valamikor már tényleg ideje lesz belenézni...

Arbyter írta:

Azóta az Enterprise-t nézem, az elejétől kezdték, tudom, hogy majd a harmadik évad lesz az igazán nagy (már alig várom, hogy a módosított főcímdal csendüljön fel ), de az eddigiek is jók, ma volt a második évad nyitó része.

Az első két évadban is vannak jó részek, csak a korai szezonoknál érződik, hogy még nem volt konkrét irányvonal, amit követhettek volna. Ez egyébként majd mindegyik Trek-sorira érvényes, szóval engem különösebben nem zavart, a nézettségnek azonban jelentősen ártott.

Egyébként érdekes, hogy a harmadik évaddal felcsendülő főcímdal sokkal vidámabb, optimistább hangzású, annak ellenére, hogy a sori második fele (főleg a harmadik évad) sokkal darkosabbra sikerült - egy olyan évadnak, ami a Föld megmentéséről, és egy nyomasztó, lehetetlennek tűnő küldetésről szól, biztos nem ilyen főcímet képzelnék el...

Arbyter írta:

Kicsit még hiányolom a klingonok szerepeltetését, most majd lassacskán az andoriánok is bejönnek végre, ez a szulibánok-temporális (hideg)háború dolog szerintem egy-két apróságtól eltekintve jól meg van oldva.

A Klingonok megjelenésén eléggé meglepődtem, a korábbi sorikban ugyanis több olyan forrás is volt, ami világosan megemlítette, hogy 2218-ban találkoztak először az emberek a Klingonokkal - ehhez képest itt már 2151-ben összefutunk velük. Jó, ezt meg lehet magyarázni a Hidegháborúval, azzal a probléma csupán az volt, hogy szerintem eléggé kiforratlan maradt: mindig amikor megváltoztatták az időt, teljesen más logika alapján befolyásolták a múltat, a jelent és a jövőt, arról nem is beszélve, hogy ha a téridőt felügyelő Föderációs ügynökségek az ENT-ben és a VOY-ban annyira aktívak voltak, akkor miért nem jelennek meg soha a TNG-ben, a DS9-ben, vagy az időutazásos nagyfilmekben (beleértve az új filmet is)?

A temporális hidegháború problémái (és az egész történetvonal céltalansága) főleg a második évad végére váltak nyilvánvalóvá, nem véletlen, hogy a harmadik évadban egyáltalán nem foglalkoznak vele, a negyedik elején pedig Manny Coto egy kellemes nyitó-duplarésszel le is zárta az egészet.

Arbyter írta:

Ma kezdték adni a TV6-on Az új nemzedéket is, ez az egy sorozat, ami eddig nálam teljesen kimaradt a ST-palettából, természetesen nem mulasztottam el most megnézni az első részt.

Uhh, te szegény. Számomra a TNG első két évada a legborzalmasabb Trek-élmények közé tartozik: erőltetett történetek, gyenge, mesterkélt vagy épp túlspilázott színészi játék, miniruhás férfiak. Még most is borsódzik a hátam, ha visszagondolok az Encounter at Farpointra. Szerencsére a harmadik évadtól azonban a TNG is révbe ért, utána majdnem mindig csak jó és remek epizódokat láttam.

Arbyter írta:

Érdekes volt látni, hogy ugyan már a modern sorozatok (DS9, Voyager) felé közelít, de az eredeti sorozat jegyeit még nagyon szembetűnően magán hordozza (pl. Worf maszkírozása ), nem csak külcsínben, de ugyanúgy stílusában is.

Evvel tudnék vitatkozni, szerintem teljesen más hangulatában és stílusában, mint a TOS. Roddenberrynek pont ez is volt a célja, a könnyedebb, humorosabb vonalat hátrahagyva néha kőkemény filozófiát vittek az epizódokba. Ez pedig néha bejött, néha nem...
I am serious... and don't call me Shirley.
#492722 Arbyter 2010. január. 04. 21:06
Arbyter
Üdv!

Valahogy mindig sikerül megfeledkeznem erről a fórumról huzamosabb időre, régen írta már, azóta volt nálam egy-két dolog Star Trek-téren.

Mindenekelőtt a legfontosabb, hogy már jó egy hónapja befejeződött a DS9 vetítése a tévében. A hetedik évad utolsó epizódjai, de elsősorban a két záró rész óriásira sikerült, tényleg, egyszerűen nem tudok negatívumot felhozni, ennél méltóbb zárása nem lehetett volna a sorozatnak. Ami nagyon tetszett még, hogy nem úgymond totális happyenddel fejezték be (gondolom már nagyjából mindenki látta, spoilerezésbe pedig végképp nem akarok belekezdeni), és ez egyúttal nagyon illet a sorozat stílusához is.

Azóta az Enterprise-t nézem, az elejétől kezdték, tudom, hogy majd a harmadik évad lesz az igazán nagy (már alig várom, hogy a módosított főcímdal csendüljön fel ), de az eddigiek is jók, ma volt a második évad nyitó része. Kicsit még hiányolom a klingonok szerepeltetését, most majd lassacskán az andoriánok is bejönnek végre, ez a szulibánok-temporális (hideg)háború dolog szerintem egy-két apróságtól eltekintve jól meg van oldva. Nagyjából megint akkor megy majd a harmadik évad, amikor tavaly elkezdtem nézni az Enterprise-t (szintén a harmadik évaddal ugye), jó kis 1 éves trekker-jubileum lesz.

Ma kezdték adni a TV6-on Az új nemzedéket is, ez az egy sorozat, ami eddig nálam teljesen kimaradt a ST-palettából, természetesen nem mulasztottam el most megnézni az első részt. Érdekes volt látni, hogy ugyan már a modern sorozatok (DS9, Voyager) felé közelít, de az eredeti sorozat jegyeit még nagyon szembetűnően magán hordozza (pl. Worf maszkírozása ), nem csak külcsínben, de ugyanúgy stílusában is. Ezt nem fogom rendszeresen nézni, de gyakran nézek majd meg belőle részeket, majd kiderül, hogy összességében mennyire jön be, itt lesz klingon, borg, vulkáni, minden egyben, majd meglátjuk.
#467452 JohnBart 2009. október. 13. 13:46
JohnBart
#466804 :: JohnBart (2009. október. 10. 21:13)
Valahonnan gondoltam, hogy az a videó fel fogja kelteni az érdeklődésedet...
Az IMDB-n nemrég a Voyagerről olvasgattam, mondanom sem kell, ott is találtam néhány felettébb érdekes tényt...

Amikor a Doktort alakító Robert Picardo (respekt neki, a kedvencem a sorozatból) elment a meghallgatásra, hogy megszerezze a doki szerepét, arra kérték, hogy mondja el az alábbi mondatot: "Valaki elfelejtette kikapcsolni a programom!". Ő ezt meg is tette, majd hirtelen hozzátette: "Orvos vagyok, nem villanykörte!" Azonnal megkapta a szerepet.

Janeway szerepét eredetileg a francia-kanadai Genevieve Bujold játszotta volna, pár jelenetet le is forgattak vele, ő azonban pár nappal később hirtelen kilépett. Miután Janeway volt az abszolút második a szerepre, végül ő kapta meg a főszerepet. Érdekes egyébként, hogy Bujold már a sorozat elején is 53 éves volt, szóval a hetedik évad végére szinte nagymamaként kommandírozta volna a Voyagert, ha ottmarad.
Egyébként Janeway karakterével kapcsolatban még a Terminator 1 és 2 Linda Hamiltonának a neve is felmerült. Igaz, ő nem volt meghallgatáson...

A Paramount eredetileg idegenkedett egy női kapitány gondolatától, Janeway karakterére így többek között Gary Graham (az ENT Sovalja) is jelentkezett.

Jeri Ryan előtt Hetes karaktere után Hudson Leick (A Xena dögös szőke Callistoja) és Claudia Christian (A Babylon5 Ivanovája) is érdeklődött.

Tim Russ eredetileg a TNG Geordi La Forge-a lett volna, azonban LeVar Burton az utolsó pillanatban kapta meg a szerepet helyette. Mielőtt Tuvok lett volna, számtalan vendégszereppel vigasztalódott: tagja volt a Nemzedékekben az Enterprise-B legénységének, Klingont alakított a DS9 egyik epizódjában (2x04), illetve bosszút állt LeVaron a TNG hatodik évadában, amikor terroristaként robbanószert lopott az Enterprise-D-ről.

A Trekben hat karakter van, akik több Új Nemzedék korabeli sorozatban (TNG-ben, a VOY-ban és a DS9-ben) is megjelentek: Riker, Troi, Quark, Q, Kang és Gul Evek. Ugyanakkor a VOY az egyetlen sori a fenti három közül, amelyben mind a hat karakter szerepelt.

Robert Duncan McNeill már a Voyager előtt megjelent a Trekben, a TNG ötödik évadában volt egy vendégszerepe Nicholas Locarnóként. Érdekes, hogy bár a karakter személyisége teljesen megegyezik a VOY Paris hadnagyáéval, a TNG-ben mégis más a neve. Ennek oka, hogy eredetileg a TNG-ben megjelent karaktert tették volna a VOY állandó szereplőjévé, miután azonban ez azzal járt volna, hogy minden egyes epizódbeli megjelenés után jogdíjat kell fizetni a TNG-epizód írójának, inkább nevet változtattak.

Jeri Ryan négyszer utasította vissza Hetes szerepét, végül a producer Jeri Taylor állandó lobbizása miatt adta be a derekát. Mit is mondhatnék... Köszönjük, Taylor!!!

A 47-es szám igen sokszor megjelenik a dátumokban és a számítógépek képernyőjén. Ezt a hagyományt eredetileg Joe Menosky, a TNG-íróstáb egyik tagja kezdte el. Az eredetét egy matematikaprofesszornál kell keresni, aki egyszer egy előadásán (amin Menosky hallgatóként vett részt) egy viccel bebizonyította, hogy minden szám egyenlő 47-el.

Samantha Wildmant valós személy után nevezték el, egy balesetben meghalt gyermek után, akinek a szervei megmentették az íróstáb egyik tagjának, Jimmy Diggs feleségének az életét. Miután a valódi Wildman nagy állatbarát volt, a sorozatbeli megfelelője a xenobiológiai laborban dolgozott.

Az ENT Malcolm Reedje, Dominic Keating, a sorozat vége felé elment egy epizódmeghallgatásra, hogy kipróbálja magát egy vendégszerepben. Rick Berman beszélte le a szerepvállalásról, mivel már akkor kinézte magának Reed karakterére.

A VOY jelentette az átmenetet a sorozatoknál a CGI-használat tekintetében. Míg a korábbi sorozatoknál az űrhajók/űrállomások mind rendelkeztek egy nagyobb műanyag-fém modellel, a VOY utolsó évadaiban már hátrahagyták ezt a módszert, és kizárólag CGI-vel jelenítették meg a hajót.

A sorozat utolsó részében Janeway egy legénységi fotót ad Tuvok kezébe. A fotó a Paramount által kibocsájtott, ötödik évadot reklámozó promóciós kép.

Az ENT Travis Mayweatherje két vendégszerepre is jelentkezett: az egyik Tuvok fia lett volna.

A Q2 című epizódban, Q megkéri Janeway-t, hogy nevelje meg a fiát, Q2-t. A karaktereket egy igazi apa-fiú páros játszotta: Q-t John de Lancie, Q2-t Keegan de Lancie alakította.

A Voyager gépházában található antianyag-reaktor (warp core ) díszlete ugyanaz, mint amit az első három Trek-filmben használtak az Enterprise fedélzetén.

A TNG-ben vendégszereplő Michelle Forbes karakterét (Ro Larent) két sorozatban akarták állandó szereplővé tenni: először a DS9-ben, utána a Voyagerben. Miután akkoriban Michellenek több filmes szerepe is volt, nem akart leragadni a sorozatoknál, így mindkét ajánlatot visszautasította. Állítólag ez vezetett Torres hadnagy karakterének kidolgozásához...
I am serious... and don't call me Shirley.
#116353 the-truth 2007. szeptember. 01. 00:33
the-truth
A feltörekvő új nemzedék... De truth még nem ment ki a divatból, korántsem...
Ebben viszont nincs benne a kezem...