Kérjük jelentkezz be!
Star Wars: Knights of the Old Republic

Star Wars KOTOR 1-2

A világ legjobb Star Wars játéka!
#761283 Mark94 2015. május. 28. 19:00
Mark94
#761282 :: Nariii (2015. május. 28. 18:38)
Jó Szerencsét! Régi fanatikusként hozzányúltam a kotor2-höz, de nem működött. Végig próbáltam az összes dolgot, amit olvastam idáig, de valamiért nem rakoncátlankodik. Sima tört verziót szedtem le, feltettem a droid pack-et és az 1.8.3.-as TSLRCM-et, crackeltem, de semmi. Win 7-en tökéletesen működött, de Win 8.1-en már nem. Valami ötlet, hogy mi lehet a probléma? Elindítani sikerül, viszont a Obsidion "gif" után kilép, mert nem működik jól. Rendszergazda, SP2-en futtatom, feltelepítésnél is a kompatibilitást is állítva, sem jó.
Ötlet? Hogyne. Irány a steam és vedd meg, az működni fog.
"Oh, I'm not gonna kill you, I'm just gonna hurt you, really, really, bad!"
#761282 Nariii 2015. május. 28. 18:38
Nariii
Jó Szerencsét!

Régi fanatikusként hozzányúltam a kotor2-höz, de nem működött. Végig próbáltam az összes dolgot, amit olvastam idáig, de valamiért nem rakoncátlankodik. Sima tört verziót szedtem le, feltettem a droid pack-et és az 1.8.3.-as TSLRCM-et, crackeltem, de semmi. Win 7-en tökéletesen működött, de Win 8.1-en már nem. Valami ötlet, hogy mi lehet a probléma?
Elindítani sikerül, viszont a Obsidion "gif" után kilép, mert nem működik jól. Rendszergazda, SP2-en futtatom, feltelepítésnél is a kompatibilitást is állítva, sem jó.
#760954 kryszisz66 2015. május. 10. 14:39
kryszisz66
#760951 :: oorrkk (2015. május. 10. 13:24)
Jajj még valami... Ugyebár előről kezdtem és alapvetően a jó oldalra koncentrálnék ( Már amikor nem a befolyásról van szó) Nar shadan járok, és az érdekelne, hogy a tettektől függ, vagy a világos / sötét oldal pontoktól , hogy Mirat vagy Hanharrt kapjuk?
Hát eddig úgy hétszer toltam végig a játékot, és tapasztalataim alapján a beállítottságodtól függ, hogy ki tart veled, világos oldalon Mira, sötéten pedig Hanharr.
#760951 oorrkk 2015. május. 10. 13:24
oorrkk
Jajj még valami... Ugyebár előről kezdtem és alapvetően a jó oldalra koncentrálnék ( Már amikor nem a befolyásról van szó) Nar shadan járok, és az érdekelne, hogy a tettektől függ, vagy a világos / sötét oldal pontoktól , hogy Mirat vagy Hanharrt kapjuk?
#760950 oorrkk 2015. május. 10. 13:15
oorrkk
#760948 :: kryszisz66 (2015. május. 10. 12:02)
Tudtommal csak az Ében Héjás bevezetőt lehet átugrani, azt viszont mod nélkül is, de szerintem a bányásztelep a maga néhol monoton módján is tök hangulatos, nem éri meg skippelni:) A TRCM leginkább új párbeszédeket ad hozzá a játékhoz, melyekkel végre ténylegesen érthető lesz a sztori, kiderül a száműzetés valódi oka, valamint Revan váratlan eltűnésének miértjére is fény derül, ehhez még egy plusz párbeszéd is társul Carth Onasi-val. Szóval új helyszíneket, bolygókat nem ad hozzá a programhoz (viszont ha felpakolod mellé az M4-78 nevű, alig 300 megás modifikációt, az visszaállít egy kiollózott droidbolygót, valamint van egy olyan mod is, amely a Coruscant-on található jedi akadémiát teszi bejárhatóvá, az itt található legendás erejű cuccok /Revan, Malak teljes felszerelése stb./ viszont kisebb csalással érnek fel, szóval ha ezzel kezdesz nemigen lesz gondod a nehézséggel a későbbiekben ) de ha teljes egészében szeretnéd élvezni minden idők legjobb, legkidolgozottabb Star Wars történetét, akkor ne habozz, tedd fel nyugodtan. Jó szórakozást, és az Erő legyen veled!
Köszi a felvilágosítást :3
Egyébként az első pár körnél Peragus tényleg nagyon hangulatos, de amikor már lassan fejből fújom az ottani monológokat... Az elég unalmas tud lenni
#760948 kryszisz66 2015. május. 10. 12:02
kryszisz66
#760928 :: oorrkk (2015. május. 08. 22:51)
Hali.. Gyorsan két kérdésem volna 1: Nincs valami mod amivel a kotor 2 első 5 óráját skippelni lehet. Elég lenne az Atrissal való beszélgetés előttig ugrani.. Anno mintha lett volna ilyenre lehetőség, csak nem tudom, hogy az egyhez vagy a kettőhöz készült e. 2. A Restored content mod pontosabban milyen változásokat hozott?
Tudtommal csak az Ében Héjás bevezetőt lehet átugrani, azt viszont mod nélkül is, de szerintem a bányásztelep a maga néhol monoton módján is tök hangulatos, nem éri meg skippelni:) A TRCM leginkább új párbeszédeket ad hozzá a játékhoz, melyekkel végre ténylegesen érthető lesz a sztori, kiderül a száműzetés valódi oka, valamint Revan váratlan eltűnésének miértjére is fény derül, ehhez még egy plusz párbeszéd is társul Carth Onasi-val. Szóval új helyszíneket, bolygókat nem ad hozzá a programhoz (viszont ha felpakolod mellé az M4-78 nevű, alig 300 megás modifikációt, az visszaállít egy kiollózott droidbolygót, valamint van egy olyan mod is, amely a Coruscant-on található jedi akadémiát teszi bejárhatóvá, az itt található legendás erejű cuccok /Revan, Malak teljes felszerelése stb./ viszont kisebb csalással érnek fel, szóval ha ezzel kezdesz nemigen lesz gondod a nehézséggel a későbbiekben ) de ha teljes egészében szeretnéd élvezni minden idők legjobb, legkidolgozottabb Star Wars történetét, akkor ne habozz, tedd fel nyugodtan. Jó szórakozást, és az Erő legyen veled!
#760928 oorrkk 2015. május. 08. 22:51
oorrkk
Hali.. Gyorsan két kérdésem volna
1: Nincs valami mod amivel a kotor 2 első 5 óráját skippelni lehet. Elég lenne az Atrissal való beszélgetés előttig ugrani.. Anno mintha lett volna ilyenre lehetőség, csak nem tudom, hogy az egyhez vagy a kettőhöz készült e.
2. A Restored content mod pontosabban milyen változásokat hozott?
#760346 Gordon80 2015. április. 04. 14:10
Gordon80
#760267 :: MrPetykos (2015. március. 29. 19:59)
Vagy legalábbis működött az első mentésig. Úgy tűnik a probléma továbbra is fenn áll. XP-m van 3-as servicepack-kal. Lehet, hogy ott kell állítani valamit? Vagy a konfiguráció nem megfelelő?
XP esetén sem kellene így viselkednie a game-nek.
Akkor sajna nem tudom mit lehetne-e még tenni a megfelelő működésért.

Sorry :(
#760267 MrPetykos 2015. március. 29. 19:59
MrPetykos
#760263 :: MrPetykos (2015. március. 29. 16:37)
Köszönöm. Most egyenlőre működik.
Vagy legalábbis működött az első mentésig. Úgy tűnik a probléma továbbra is fenn áll. XP-m van 3-as servicepack-kal. Lehet, hogy ott kell állítani valamit? Vagy a konfiguráció nem megfelelő?
#760263 MrPetykos 2015. március. 29. 16:37
MrPetykos
#760225 :: Gordon80 (2015. március. 27. 18:25)
Szia! Nem tudom próbálkoztál-e olyan megoldással, hogy az swkotor.ini fájlba a [Game Options] vége felé a Memory Access=0 legyen. Nekem menet közben írt ki olyat hogy, valami memória íráshiba. A hardveres tesztnél az Os és videokártya piros jelzésű, de nem sok vizet zavar. Mióta ezt a megoldást használom mind a 2 résznél egyszer sem fagyott le és nem lépett ki. Bolti változatot használok 1,03-as pach amit még telepítés után felrakok. 1280x960-as felbontáson win7 alatt, minden kompatibilitási beállítás nélkül fut.
Köszönöm. Most egyenlőre működik.
#760225 Gordon80 2015. március. 27. 18:25
Gordon80
#760213 :: MrPetykos (2015. március. 26. 22:01)
Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy a játék kifagy amikor az Alsó-Tarisról mennék az Alsóvárosba. Van, hogy el kezdek beszélgetni a csövesekkel, van, hogy a töltésképernyőnél kifagy. Van hogy feldobja a Sajnos a program leáll ablakot, van hogy úgy elsötétül, hogy csak a reszet segít. Egyébként bolti verzióm van, magyarítással. Eddig a pontig nincs hiba. Mi lehet a gond? Kösz előre is.
Szia!

Nem tudom próbálkoztál-e olyan megoldással, hogy az swkotor.ini fájlba a [Game Options]
vége felé a Memory Access=0 legyen.

Nekem menet közben írt ki olyat hogy, valami memória íráshiba. A hardveres tesztnél az Os és videokártya piros jelzésű, de nem sok vizet zavar.
Mióta ezt a megoldást használom mind a 2 résznél egyszer sem fagyott le és nem lépett ki.
Bolti változatot használok 1,03-as pach amit még telepítés után felrakok. 1280x960-as felbontáson win7 alatt, minden kompatibilitási beállítás nélkül fut.
#760213 MrPetykos 2015. március. 26. 22:01
MrPetykos
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy a játék kifagy amikor az Alsó-Tarisról mennék az Alsóvárosba. Van, hogy el kezdek beszélgetni a csövesekkel, van, hogy a töltésképernyőnél kifagy. Van hogy feldobja a Sajnos a program leáll ablakot, van hogy úgy elsötétül, hogy csak a reszet segít. Egyébként bolti verzióm van, magyarítással. Eddig a pontig nincs hiba. Mi lehet a gond?
Kösz előre is.
#759922 Andariesh 2015. március. 04. 11:32
Andariesh
#759869 :: Mehee (2015. február. 28. 00:00)
Steames verzióknak elvileg kutya kötelességük lenne elindulni újabb windowsokon. Nekem most csak a második rész van fent és win 8.1-en nincs gond, de win 7-en játszottam utoljára az első résszel is és azzal se volt baj. Semmiképp ne buheráld dll-ekkel (azok szerintem a régi CD-s változatnál voltak csak hasznosak) meg manuális patcheléssel, szerintem azzal csak rosszabb lesz. Kezdj egy teljesen érintetlen játékkal. Ha az előtted lévő hozzászólásból (amit ]{redenc írt) mindent kipróbáltál és úgy se jó, akkor igazából lehet hogy a gépeden van valami szutyok ami bekavar, windows újratelepítés is segíthet. Bár nem hiszem, hogy ez számít valamit, de amikor én utoljára játszottam vele akkor telepítve volt a Yavin IV mod, próbáld meg azt is, hátha.
Na hali mindenkinek! [
Megoldódott a dolog, de nem volt egyszerű... A steam-mel volt valami gond. Többször újratettem, mivel nem akart elindulni sem, így töröltem a registryből is, de semmi nem segített, végül töröltem minden steames mappát és újratelepítettem a gépet...
Így már működik a dolog! :)
köszi mindenkinek, aki csak gondolkodott is a megoldáson!

Szép napot! Irány a Taris!
#759870 Andariesh 2015. február. 28. 00:18
Andariesh
#759869 :: Mehee (2015. február. 28. 00:00)
Steames verzióknak elvileg kutya kötelességük lenne elindulni újabb windowsokon. Nekem most csak a második rész van fent és win 8.1-en nincs gond, de win 7-en játszottam utoljára az első résszel is és azzal se volt baj. Semmiképp ne buheráld dll-ekkel (azok szerintem a régi CD-s változatnál voltak csak hasznosak) meg manuális patcheléssel, szerintem azzal csak rosszabb lesz. Kezdj egy teljesen érintetlen játékkal. Ha az előtted lévő hozzászólásból (amit ]{redenc írt) mindent kipróbáltál és úgy se jó, akkor igazából lehet hogy a gépeden van valami szutyok ami bekavar, windows újratelepítés is segíthet. Bár nem hiszem, hogy ez számít valamit, de amikor én utoljára játszottam vele akkor telepítve volt a Yavin IV mod, próbáld meg azt is, hátha.
Köszi, lehet, újratelepítem a win-t, bár 2 hete, mielőtt megvettem az SW bundle-t, tettem meg.
Most feltettem egy gyári catalyst-et, de így sem indul, sokadjára újratelepítettem a játékot, de már a menüig sem jutok el, egyből egy "Application load error 5:0000065434" -es steam errort kapok.
Azt hiszem most jutottam el arra a pontra, hogy lefekszem aludni. :)

Majd délután megnézem, hátha a steam kliens is rosszalkodik.

Jóéjt mindenkinek! :)
#759869 Mehee 2015. február. 28. 00:00
Mehee
Steames verzióknak elvileg kutya kötelességük lenne elindulni újabb windowsokon. Nekem most csak a második rész van fent és win 8.1-en nincs gond, de win 7-en játszottam utoljára az első résszel is és azzal se volt baj. Semmiképp ne buheráld dll-ekkel (azok szerintem a régi CD-s változatnál voltak csak hasznosak) meg manuális patcheléssel, szerintem azzal csak rosszabb lesz. Kezdj egy teljesen érintetlen játékkal.

Ha az előtted lévő hozzászólásból (amit ]{redenc írt) mindent kipróbáltál és úgy se jó, akkor igazából lehet hogy a gépeden van valami szutyok ami bekavar, windows újratelepítés is segíthet.

Bár nem hiszem, hogy ez számít valamit, de amikor én utoljára játszottam vele akkor telepítve volt a Yavin IV mod, próbáld meg azt is, hátha.
Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld! (Yoda)
#759868 Andariesh 2015. február. 27. 23:01
Andariesh
Sziasztok!

Volna egy kis gondom, mivel win7 64bit alatt nem hajlandó elindulni a steames verziója a játéknak. Sem az első, sem a második rész.

Kipróbáltam már a dll fájl cserét én is(mss32.dll és atioglxx.dll), indítottam windowed módban, lebutítottam a grafikát, kikapcsoltam a videókat, hardveres egeret, v-sync-et, de valami nem stimmel.

A játék főmenüje bejön, tudok a menükben lépegetni, létrehozok egy karaktert, akár gyors, akár teljes módban, rákattintok a play-re, s a Loading képernyő kb. 80%-ánál kidob az asztalra a játék.
Próbáltam azt is, hogy manuálisan felpatcheltem 1.03b-vel, fixed exe-vel és nélküle, újratelepítés után a játék saját update.exe-jével is, de továbbra is semmi megoldás.

Lehet, valami a hardverek közül nem tetszik neki? i5 2320, 4 gb ddr3 ram, asus ati AMD HD6850 dcu2.
Köszi! :)
#759226 ]{redenc Moderátor 2015. január. 24. 17:19
]{redenc
#759224 :: bobita2 (2015. január. 24. 16:16)
Sziasztok! Win7 alatt játszanék a Kotorral (mindkét verzió), de patch és dll csere után a hardver scan azt mondja, hogy elavult az OS és mindenképpen szüksége van NVidia detonatorra... Próbáltam telepíteni(!) ezt az ősrégi illesztőt (NVidia 45,23), de akkor az OpenGl volt kevés neki. A gépem és a videókártya is elég régi (utóbbi: Nvidia Geforce 8600 GT). Korábban mindkét játék futott ezzel a szettel, de a végén már XP alatt is állandóan lefagyott. Mindkét játék gyári. Javaslat? Az XP-t is csak azért cseréltem le, mert elkezdett azzal nyaggatni, hogy nem jogtiszta (pedig az volt... :S). Köszi!
Gondolom az alaplehetőségek (futtatás rendszergazdaként, kompatibilitási mód -> Windows XP SP2) megvolt, illetve az a dll csere az mss32.dll-t jelenti.

Ha steames a cucc, ki kell kapcsolni a Steam Átfedést.

Aztán. A játék telepítési könyvtárában van egy konfig fájl (swconfig.exe), ezt kell futtatni, és a V-Sync, illetve a Use Hardware Mouse elől kivenni a pipát, a Disable Movies elé pedig odatenni.

Továbbá meg lehet próbálkozni azzal, hogy nem teljes képernyőn indítod el, hanem ablakban; ehhez az swkotor.ini-ben a Graphic Options blokkban a FullScreen=1-t át kell írni FullScreen=0-ra, alá pedig azt, hogy AllowWindowedMode=1. (Ugyanide érdemes beszúrni még egy sort: Disable Vertex Buffer Objects=1, ami az ominózus Dantooine-lagot eliminálja). Ezután jobb klikk a játék ikonján, Tulajdonságok/Properties, és a Cél/Target végére beírni egy szóköz után, a -w utasítást.
Nem tűrök meg más zsarnokot, csak azt a kis hangot a lelkemben. (Mahátma Gandhi)
#759224 bobita2 2015. január. 24. 16:16
bobita2
Sziasztok!

Win7 alatt játszanék a Kotorral (mindkét verzió), de patch és dll csere után a hardver scan azt mondja, hogy elavult az OS és mindenképpen szüksége van NVidia detonatorra... Próbáltam telepíteni(!) ezt az ősrégi illesztőt (NVidia 45,23), de akkor az OpenGl volt kevés neki.
A gépem és a videókártya is elég régi (utóbbi: Nvidia Geforce 8600 GT). Korábban mindkét játék futott ezzel a szettel, de a végén már XP alatt is állandóan lefagyott. Mindkét játék gyári. Javaslat? Az XP-t is csak azért cseréltem le, mert elkezdett azzal nyaggatni, hogy nem jogtiszta (pedig az volt... :S).

Köszi!
#758362 Acclamators 2014. december. 23. 23:28
Acclamators
Sziasztok. Valamikor régen olyan 2005 táján, volt egy mod ami 40 elérhető szintet tett lehetővé a KotOR I. -ben. A pcgamemods tárhelyet azóta megszüntették. Nincs meg valakinek a mod véletlenül?
#753509 codyaaron 2014. május. 29. 21:53
codyaaron
Valakinek meg van a kotor 2 intró magyarítása? Ha van valakinek be linkelné
#752734 DanteHUN 2014. május. 04. 09:51
DanteHUN
#752732 :: Mark94 (2014. május. 04. 09:20)
köszi szépen, azt elfelejtettem írni, h steam-es verzió, most gyorsba a leárazásból, remélem így is működik majd
Ez a Fix minden verzióval kompatibilis.
#752732 Mark94 2014. május. 04. 09:20
Mark94
#752728 :: DanteHUN (2014. május. 04. 01:20)
Letöltöd ezt a .rar-t, majd a benne található mss32.dll fájlt belerakod a KOTOR főmappájába. Problem solved!
köszi szépen, azt elfelejtettem írni, h steam-es verzió, most gyorsba a leárazásból, remélem így is működik majd
"Oh, I'm not gonna kill you, I'm just gonna hurt you, really, really, bad!"
#752728 DanteHUN 2014. május. 04. 01:20
DanteHUN
#752727 :: Mark94 (2014. május. 03. 22:57)
Van vmi megoldás hogy indítsam el a második részt win7en?
Letöltöd ezt a .rar-t, majd a benne található mss32.dll fájlt belerakod a KOTOR főmappájába. Problem solved!
#752727 Mark94 2014. május. 03. 22:57
Mark94
Van vmi megoldás hogy indítsam el a második részt win7en?
"Oh, I'm not gonna kill you, I'm just gonna hurt you, really, really, bad!"
#743544 tigerpapo 2013. szeptember. 26. 16:14
tigerpapo
Hali! Win 7-re feltelepítettem az 1.03as frissítést és crack-eltem a játékot, s így fut szépen a kotor 1 játék 1024x768-ban a gépemen. A videók azonban kicsiben jelennek meg és nem teljes képernyőn. tud valaki erre valami orvoslást? (Nem a binkw32.dll a ludas??) Előre is köszi a segítséget.