Az FX sci-fi sorozatának szinopszisa szerint mindössze két évvel járunk A nyolcadik utas: a Halál (Alien) eseményei előtt, amikor is egy titokzatos űrhajó lezuhan a Földön, egy fiatal nő és egy szedett-vedett mentőcsapat pedig borzalmas felfedezést tesznek. Talán mondanunk sem kell, hogy a jól ismert tökéletes organizmus, avagy egy xenomorf érkezik meg az imádott sárgolyónkra – és nincs egyedül. A sorozat néhány nagyobb változást fog eszközölni a kánonban, ami megosztó lehet a rajongóknak. A sorozattal kapcsolatos új részletekből kiderül, hogy a Föld egy olyan változata lesz itt látható, amely sok olyan problémát tükröz, amelyekkel a való életben is szembesülünk. A környezetszennyezés sosem látott méreteket öltött, miközben a hatalom és az irányítás csupán néhány megacég kezében van.

Noah Hawley szándékosen olyan világot akart teremteni, ami reflektál a mai korra.

A legvitatottabb változtatás, amit Hawley az Alien kánonban eszközöl, a „szintetikusok” néven ismert androidok helye a történetben. Az Alien-filmek mindig is azt állították, hogy a jövőben a szintetikusok az emberiség segítőiként vannak jelen, ugyanakkor a sorozatban ez nem így lesz. Ennek a koncepciónak az élén pedig Kirsh (Timothy Olyphant) áll, egy „kiborg, aki azon dolgozik, hogy az emberiséget a saját képére formálja”, de ne menjünk el amellett sem, hogy a főszereplő Wendy (Sydney Chandler) az első „hibrid” lesz, azaz egy fiatal lány tudata kerül egy idősebb szintetikus testbe. A sorozat „elhagyja a Scott-féle előzményekben bevezetett cselekményelemeket, és párhuzamosan létezik az [Alien:] Romulusszal”, tehát sem a Prometheus, sem a Covenant eseményeit nem vették figyelembe a történet összeállításánál. Tehát nem lesznek Mérnökök (Engineer) és a fekete trutyi sem.

Az Alien: Earth teljesen új megvilágításba helyezheti a xenomorf-faj eredetét, miközben figyelmen kívül hagyja az LV-426-on lezuhant hajóról szóló történeteket és Ridley Scott agyszüleményeit. Ehelyett nagyban a Weyland-Yutani vállalatra fog koncentrálni, illetve arra, hogy a megavállalat miféle borzalmas lényeket gyűjtött össze az űr sötétjében (ahol senki nem hallja a sikolyod, ugyebár), hogy a DNS-ekkül kísérletezhessen. Hawley tehát nem világot épít, mint Scott tette azt a Prometheusszal, hanem a saját képére formája a sci-fi horror elemeit és a modern világunkra amolyan reflektálásképp bemutat egy disztópiát, ahol pár megavállalat kezében van a hatalom. Majd meglátjuk, hogy ezt lenyelik-e a hardcore Alien-rajongók.

Borítókép forrása: SYFY