Lassan érdemes lesz egy nagy jéghegyet is felskiccelni a Subnautica 2 balhéjának a tengerére, mert ha azt hittétek, hogy az Early Access-verzió csúszásával és az Unknown Worlds vezetőségének menesztésével véget ér a sztori, akkor nagyot tévedtetek – ennél jóval mélyebbre visznek az legújabb események. A minap már beszámoltunk róla, hogy hogyan is kezdődött a balhé, de vázoljuk fel az eseményeket röviden:

Bő egy hete kezdődtek az események, amikor a Subnautica 2-t fejlesztő Unknown Worlds újdonsült kiadója, a Krafton lapátra tette a stúdió két társalapítját és vezérigazgatóját. A beszámolók szerint ez azért történt, mert a Krafton 250 millió dolláros bónuszt ígért a stúdiónak, ha az év végéig sikerül teljesíteniük bizonyos pénzügyi célokat. Ez a játék Early Access-verziójának a kiadásával könnyedén összejött volna, ám állítólag a Krafton vonakodott kifizetni a jókora fejlesztői bónuszt, így inkább úgy döntöttek, hogy fentről leadják az utasítást, hogy 2026-ra kell csúsztatni a korai verzió kiadását, ezzel együtt pedig menesztették a komplett vezetőséget is. Elég meredek húzás, ha igaz a sztori!

Ezzel pedig meg is érkeztünk a mai eseményekhez, a kirúgott vezetők válaszához. Charlie Cleveland, az Unknown Worlds Entertainment alapítója X-en jelentette be, hogy jogi útra terelik a dolgot, ezt pedig rövidesen azután tette, hogy a Krafton elég meredek vádakkal illette őt, a stúdió társalapítóját, Max MacGuire-t, illetve a cég volt CEO-ját, Ted Gillt. A Krafton szóvivője ugyanis a GamesRadar+-nak nyilatkozva azt állította, hogy a három vezető kírúgásának nem pénzügyi oka volt, hanem az, hogy az illetők teljesen elhanyagolták a tennivalóikat és a rájuk háruló felelősséget, sőt a Subnautica 2 fejlesztésének igazgatása helyett egy saját filmprojektjükkel kezdtek el foglalkozni, és vélhetően erre herdálták el a Krafton által előlegbe adott jelentős pénzösszeget is.

Ez tehát a Krafton állítása, Charlie Cleveland és a lapátra tett vezetők szerint azonban a fentiekből egy szó semi igaz. A három vezető most bíróságra viszi az ügyet, vélhetően részben a Krafton irányából érkező nyilvános rágalom miatt is.

"Nem volt a bakancslistámon, egy több milliárd dolláros vállalat fájdalmas, nyivános és jó eséllyel elhúzódó beperlésre, de helyre kell tenni a dolgokat. A Subnautica életem munkája, és soha nem hagynám el önként. Ahogy nem hagytam volna el azt a fantasztikus csapatot sem, amely a szívét-lelkét beletette a fejlesztésbe." - írta a stúdió alapítója.

Borítókép forrása: Unknown Worlds Entertainment