Miután a Call of Duty-sorozat megjárta a jelent és a jövőt, visszatért oda, ahonnan indult: a II. világháborúba. A Call of Duty: WWII bejelentésére 2017 áprilisában került sor, de a hivatalos bemutató előtt sok információ napvilágot látott. A Call of Duty: WWII története a normandiai partraszállást is feldolgozza, illetve tartalmaz kooperatív játékmódot, amiben egy teljesen új kampányt kell végigküzdeni. Nem maradhat el a multiplayer sem: a leghíresebb csatákban lehet részt venni, a szokásos COD-minőség mellett. A játék június 30-án került be a PC-s Game Pass kínálatába – csakhogy van egy bökkenő.
the video clip of it happening and if you pause the video right as the host migration happens all of our names changed to the man who did it. pic.twitter.com/DnPHf1Ks6e
— ߷ Colt JDS 7 ߷ (@Drivnn) July 2, 2025
Néhány felhasználó azt állítja, hogy távoli kódfuttatási (RCE) támadást szenvedett el, ami lehetővé teszi egy hacker számára, hogy távolról rosszindulatú kódot futtasson, és így hozzáférjen a játékukhoz vagy akár a számítógépükhöz. Az RCE-módszert általában arra használják, hogy személyes adatokat zsaroljanak ki, vagy veszélyes szoftvereket juttassanak az áldozat gépére. Sok felhasználó számolt be arról, hogy ennek oka a PC-s Game Pass kínálatában található Call of Duty: WWII lehet, amiben egy exploitot kihasználva hackerek hozzáférhetnek más játékosok gépéhez. Egy biztos: az Activisionnek minél hamarabb ki kell javítania ezt a problémát.
Borítókép forrása: Steam