Rengeteg különböző monitor megfordult már a kezeim között az AOC és a Philips Monitors kínálatából és nem csak munkaügy miatt, egy-egy teszt erejéig, de a hétköznapokban is évekig használtam AOC monitort, idén pedig egy parádés Philips Evniára váltottam, amiről itt olvashattok bővebben.
Volt már olyan monitorom a két gyártó közül, amit imádtam, de egyszerűen pici volt, volt aminek túl nagy volt az íve, volt ami egyszerűen nem tetszett és volt olyan is, ami annyira megnyert magának, hogy azóta is egy olyan típust használok. Most pedig a kezeim közé került egy olyan, amitől kicsit féltem.
Bár én magam kértem, hogy a Philips Evnia 49B2U6903CH-t tesztelhessem, amikor a futár letette az asztalra az irodánkban és elkezdtük munkatársaimmal kicsomagolni, hát picit megállt bennem az ütő. Hatalmas a monitor, abszolút prémium minőség, minden technikai fronton domborít és számos olyan kényelmi funkcióval szerelték fel, ami kiemeli a tömegből. Lássuk mit tud a Philips Evnia 49B2U6903CH!
A kép forrása: Philips/Depositphotos
Azon talán már nem lepődünk meg, hogy minőség terén nehéz belekötni a monitorba. Prémium és strapabíró anyagokat használ a monitor, hibátlan összeszereléssel és persze olyan elegáns dizájnnal, ami bármely irodát és bármely otthont fel tudja dobni. Akinek túl sok a gamer monitorok, mondjuk az AGOB by AOC monitorok vad gamer-dizájna, annak az Evnia-stílus garantáltan tetszeni fog.
Arra viszont érdemes figyelni, hogy bár a monitor összeszerelése egyszerű, kárt tenni pedig nehéz benne, azért nem árt, ha ennek a monstrumnak nem egyedül álltok neki. Kérjetek segítséget, álljon oda melléd haverod, családtagod vagy munkatársad, mert egyedül trükkös lehet az óriási panel beüzemelése.
A Philips Evnia 49B2U6903CH egy 32:9-es képarányú, ívelt (1800R-es görbülettel), 49 hüvelykes monitor, ami 124 centis képátlót eredményez, 5120 x 1440-es (Dual QHD) felbontással. A 49B2U6903CH nem egy gamer monitor, így az eszköz nem is repül rá a minél magasabb képfrissítési rátára. Itt most a profi munkavégzés, a zökkenőmentes tartalomgyártás és a kényelmes multitasking volt a fő cél.
A monitor VA LCD panelt használ, amely 5120 x 1440 pixeles DQHD felbontást és 109 PPI képpontsűrűséget biztosít. HDMI használatával 60 Hz-et, DisplayPorttal 120-at, Thunderbolt használata mellett pedig 75 Hz-et tud a monitor ezen a felbontáson. A 1800R ívű kijelző 178°-os betekintési szögekkel és 3000:1 kontrasztaránnyal támad, minősége éles és élénk, használata abszolút kényelmes. Használtam már olyan ívelt monitort is, ami technikailag remek volt, egyszerűen csak túl sok volt a 800R-es görbülete, itt most erről szó sincs, az 1800R-es ív tökéletes. Mindemellett a Philips Evnia 49B2U6903CH DisplayHDR 400 tanúsítvánnyal is rendelkezik, bár itt azért éreztünk némi hiányt. Hiányzik a tompítás (ez a funkció állítaná dinamikusan az egyes háttérvilágítási zónák fényerejét a megjelenített tartalom alapján, segítve ezzel a színhűséget, a mélyebb feketéket, a fényesebb fehéreket) és az OLED-képernyők pixelenkénti megvilágítása is. Picit kevés a VESA HDR400 tanúsítvány, hiányzik egy-két valódi HDR-képesség. Hogy ezek fölött szemet tud-e hunyni a felhasználó, az az adott munkától, az ahhoz megkövetelt minőségtől függ.
A Philips Evnia 49B2U6903CH legfőbb tulajdonságai:
-
Képátló: 49” (124 cm)
-
Felbontás: 5120x1440
-
Képarány: 32:9
-
Kialakítás: ívelt
-
Képfrissítési ráta: 120 Hz
-
Panel típusa: VA
-
Válaszidő: 4 ms
-
Képrfissítési tech.: Adaptiove-Sync
-
HDR: DisplayHDR 400 Vesa tanúsítvány alapján
-
Hangszórók: 2 x 5W
Ahol igazán szépen teljesít a monitor, az a multitasking és a kényelem, hála a Smart KVM funkciónak. Ez a funkció lehetővé teszi két számítógép csatlakoztatását a monitorhoz, és mindkét számítógép vezérlését egy billentyűzet- és egérkészlettel. Ráköthetjük a monitorra laptopunkat, de akár egy másik monitort is, ezzel létrehozva egy komplett work HUB-ot, egy hibátlan munkakörnyezetet, aminek egyes konfigurációi között gombnyomásra válthatunk, könnyedén, gyorsan, problémamentesen. A MultiView funkció pedig gondoskodik arról, hogy akár két eszköz képe is megjeleníthető legyen egyszerre a képernyőn.
Külön figyelmet érdemes a PowerSensor 2 funkció, ami automatikusan készenléti állapotba képes helyezi a monitort, ha felállunk előle, majd amikor visszatérünk, automatikus visszaáll normál módra. Sőt, mindezt nem csak a monitorral, de a rácsatlakoztatott extra rendszerekkel is képes megcsinálni.
A kép forrása: Philips/Depositphotos
Bár én személy szerint nem vagyok a webkamerás meetingek nagy híve, munkámból adódóan sokszor rá vagyok kényszerítve. A Philips Evnia 49B2U6903CH-val pedig ez is sokkal kényelmesebb és profibb volt, mint korábban. Ha már webkamerás meeting, akkor adjuk meg a módját, felejtsük el a 720p-s 30 fps-es kamerákat, amik olyan képet adnak, hogy a meeting adott résztvevője szabad szemmel megszámlálható pixelekből áll.
A monitorban található 5 megapixeles kamera tökéletesen teszi a dolgát, remek minőséget nyújt AI vezérlésének hála pedig rettentő kényelmes használni.
A webcam 30 fokban dönthető előre és hátra, mikrofonjától nem szabad sokat várni, ellenben beépített zajszűrő funkcióval rendelkezik, ami tökéletesen teszi a dolgát, az Autoframing használata pedig gyorsan és könnyedén igazítja a kameránk képét annak tükrében hogy milyen messze vagy hogy hányan ülünk a monitor előtt. A zavartalan irodai megbeszélésekért pedig a Busylight felel, ami egy kis LED csíkkal jelzi munkatársainknak ha éppen megbeszélésben vagyunk és jó lenne, ha nem zavarnának. Apróságnak tűnik, de akinek volt már irodai melója, az tudja, hogy ez mennyire jól jön a mindennapok során.
A Philips Evnia 49B2U6903CH egy szinte a végletekig csiszolt monitor, ami a gördülékeny tartalomgyártást és a profi, hibátlan munkavégzést helyezi előtérbe. Talán csak a felemás HDR képességek miatt lehet belekötni az eszközbe, minden más képessége minket levett a lábunkról.
Persze nem mehetünk el szó nélkül a monitor ára mellett. A Philips Evnia 49B2U6903CH Magyarországon a cikk írásának pillanatában 507 000 forintos áron található meg, ami nem kevés pénz. Ha tehetitek próbáljátok ki vásárlás előtt és győződjetek meg arról, hogy a monitor kielégíti az igényeiteket, meg persze ott a másik megoldás, hiszen ha munkára kell a monitor, akkor fizesse ki a munkaadó.
A borítókép forrása: Philips/Depositphotos