25 éves az Elite
Pont 25 évvel ezelőtt került a boltokba minden idők egyik leghíresebb játéka, az űrkereskedős és szimulátor részeket is tartalmazó Elite.
Pont 25 évvel ezelőtt került a boltokba minden idők egyik leghíresebb játéka, az űrkereskedős és szimulátor részeket is tartalmazó Elite.
Az idei év egyik nagyon várt játéka, a Gearbox műhelyében készülő RPG-FPS hibrid Borderlands sajnos késni fog.
Jövő tavasszal érkezik a boltokba a híres középkori városmenedzselős stratégiai játéksorozat következő része. A játékból egy trailert is megosztott a publikummal a Ubisoft.
Egy kreatív Team Fortress 2-rajongónak eszébe jutott, hogy milyen jó lenne egy kutya kaszt a játékba, az ötletét pedig a Valve is elismerte.
Ismét eltelt négy hét, beköszöntött az ősz, így egy hagyományosan erős tartalommal bíró PC Gurut ajánlunk a figyelmetekbe, amelyhez ezúttal két teljes játékot is felcsomagoltunk a DVD-mellékletre.
Úgy tűnik, ma egy stratégiai játékban nincs szükség izgalmas egyjátékos megoldásra -- a Blizzardon kívül, amely köztudottan nem ért ehhez a stílushoz, senki nem törődik a dologgal...
Alig került a boltokba a játék PC-s verziója, az Eidos ígéretéhez híven máris kiadta az első - teljesen ingyenes - DLC letöltést.
A CD Projekt RED műhelyéből ma egy véletlen folytán kiszivárgott a Witcher 2 első játékmenet-videója.
Az ausztráliai játékosok ismét pórul jártak, ugyanis az ottani besorolásokat végző hivatal kitiltotta a szigetország piacáról a Left 4 Dead 2-t.
Korábban már beszámoltunk a nagy sikerű Fallout 3 "Év Játéka" kiadásáról, ám most befutott a hivatalos borító -- plusz a PS3-as DLC-kről is kaptunk hírt.
Akik figyelemmel kísérik a játékiparral kapcsolatos híreket, azok számára nem meglepő a hír, hiszen John Carmack, a világ egyik legismertebb programozója, az id grafikusmotorjainak megalkotója immár kilenc éve aktív résztvevője a civil űrprogramnak.
Aki olvassa híreinket vagy rendszeresen tájékozódik a játékipar eseményeiről, biztosan találkozott már Shane Kim nevével. Az úriember közel két évtizedet húzott le a Microsoft színeiben, számos sikert elérve cége számára.
A Microsoft és az Activision a Modern Warfare 2 című játék megjelenésével egy időben mutatja be a 250 GB-os merevlemezzel és két kontrollerrel kapható különleges Xbox 360 konzolt.
Kevés embernek adatik meg a játékiparban, hogy olyan karaktert alkosson meg, amely a popkultúra részévé válik, amely átlép a mindennapokba, és amely még a nem játékos emberek számára is ismertté válik. Az egyik ilyen ember Toby Gard.
Sokan tűkön ülve várják már a Halo harmadik felvonásának kiegészítő lemezét, amelyben új nézőpontból ismerhetjük meg a jól ismert univerzum történéseit. A játék egy hét múlva érkezik – bár már négy hónapja kész van...
A Pro Evolution Soccer idei részében a japán fejlesztők nem ígértek toronyórát lánccal, csak finomításokat a játékmenetben és a grafikán. Ez utóbbi persze felteszi a nagy kérdést: milyen gépen láthatjuk majd mindezt.
KÖZLEMÉNY: A Call of Juarez: Bound in Blood 1.1-es hibajavítását senki se telepítse fel, ugyanis a folt nincs még teljesen kész és csak rontana a játékon.
A Lucasarts legújabb játékában a kisgyerek Sophie képzeletében teszünk egy kirándulást PC-n és a Xbox 360-on.
Jobb későn, mint soha -- röviden így összegezhetnénk ezt a hírt, amely nem csalás, nem ámítás, az Aion majdnem nyílt bétájáról, illetve a megjelenés előtti játéklehetőségről szól.
"Nem a játék szoftverében van a bug, hanem a moralitásodban." -- magyarázta egy adminisztrátor egy, a még boltokba sem került Batmanben lévő bug miatt panaszkodó PC-s játékosnak.
Aranylemezre került az Xbox 360 autós játékosainak egyik nagy kedvence, a Forza Motorsport 3. A játék demója szeptember 24-től lesz elérhető az Xbox LIVE-on.
A Dante's Inferno újabb promócióval jelentkezett, melynek keretében 200 dolláros csekkeket osztottak szét a játékújságírók között.
A Left 4 Dead 2 bojkott két vezetője a Valve jóvoltából idő előtt próbálhatta ki a játékot, annak reményében, hogy többi tiltakozót majd ők megtérítik.
Körülbelül egy hete adtam hírt az OnLive bétájának indulásáról. Márciusban Steve Perlman bejelentette, hogy olyan rendszert hoz létre, amellyel elfelejthetjük a gépfejlesztést, hiszen az OnLive brutálisan erős gépparkjával tudjuk majd futtatni a játékokat. Dave Perry erre reagálva elmondta, hogy az ő csapata is hasonló, de jobb megoldáson dolgozik.