Öngyilkosság játék miatt
Szingapúrban nyolc fiatal akart véget vetni saját életének, kettőnek sikerült is. Mindezt egy 1998-as játék miatt.
Szingapúrban nyolc fiatal akart véget vetni saját életének, kettőnek sikerült is. Mindezt egy 1998-as játék miatt.
Az évente megrendezett Penny Arcade Expón a Ubisoft emberei egy új Assassin's Creed 2 játékmenet-videóval kápráztatták el a közönséget.
A Sony kénytelen volt pontosítani egy korábbi kijelentésén, miszerint jövőre minden PlayStation 3 játékot 3D-ben játszhatunk egy szoftverfrissítés után.
Az EA nemrég úgy döntött, hogy nem készít több játékot a NASCAR-futamok alapján, ezzel lezárva ezt az 1997-ben indult sorozatot.
Több mint két esztendő telt el azóta, hogy bejelentették a Section 8 címet viselő FPS játékot, ennyi idő alatt pedig már minimum három CoD jelent meg volna, a most tárgyalt cím azonban ezt csak most tette meg -– legalábbis odaát.
Reméljük, a GTA IV első DLC-jét (főképp annak hosszát) aktívan fikázó fiatalemberek felkészültek a F.E.A.R. 2 Rebornra, amely minden bizonnyal sokkal tartalmasabb lesz –- feltéve, ha hosszabb, mint az alapjáték.
]{redenc március végén számolt be nektek az OnLive szolgáltatásról, amikor leírta, hogy ha valóban működni fog a Steve Perlman által megalkotott rendszer, akkor vége az évenkénti gépfejlesztéseknek, amelyek szükséges, de drága velejárói az újabb és újabb játékprogramok nyüstölésének.
Már csak pár napot kell aludni, és hazánkban is kapható lesz a Guitar Hero-széria ötödik része. Ennek örömére a hazai forgalmazó egy immáron már hagyományosnak mondható bulit szervez, aminek keretében a játékosok összemérhetik a tudásukat, és a szerencsések értékes nyereményekkel lehetnek gazdagabbak.
Úgy tűnik, a Microsoft többé nem kötelezi arra a fejlesztőket, hogy (a Halo- és Call of Duty-sorozatot leszámítva) 720p-s felbontást használjanak Xbox 360-on minden játékukhoz.
A Gearbox Software eddigi legnagyobb sikerét a Brothers in Arms-széria hozta meg, de a csapathoz fűződik az első Halo vitatható minőségű PC-s portja is, sőt, állítólag egy vadiúj Halo-játékon is dolgoznak. Borderlands című FPS-RPG hibridjük egészen egyedülállónak ígérkezik, és még úgy is vonzó, hogy az eredeti koncepció 90%-a a kukában landolt...
Tegnap csak úgy a semmiből bukkantak elő a Battlefront IV koncepciórajzai -- persze a játék lényegi fejlesztését már rég leállították, ha egyáltalán elkezdték.
Aki arról álmodott, hogy játékbábuk formájában is szeretné birtokolni a Prince of Persia: Sands of Time filmet, az 2010-ben megteheti.
Tovább fokozva az őrületet ma az Infinity Ward kiadta a Modern Warfare 2 legújabb játékmenet-videóját.
BadSector korábbi híréből már értesülhettetek róla, hogy hamarosan a boltokba kerül a Halo-sorozat legújabb fejezete, az ODST, amely Franciaországban már a szoftverkalózok kezébe került. Hogy ilyen hazánkban ne fordulhasson elő, a Microsoft hazai képviselete egy meglehetősen játékosbarát ajánlattal rukkolt elő.
Hosszú várakozás után végre megérkezett a legújabb Battlefield 2 patch, ami valószínűleg az utolsó nagyobb ragtapasz a játékhoz.
Mintegy 100 lemezt loptak el a Halo 3: ODST-ből enyves francia kezek. Ahogy várható volt, a játék már fel is került a netre.
A Sony Santa Monica-i stúdiója a Twisted Metal-szériát is jegyző David Jaffe vezetésével 2005 márciusában elkészítette a PS2 történelmének egyik legtökéletesebb játékát, amely ebben a műfajban játékmenetét, zenéjét és grafikáját tekintve azóta sem nagyon talált legyőzőre.
Ebben a hónapban egy magyar nyelvű stratégiai játékkal kedveskedünk nektek, plusz eláruljuk, milyen játékra számíthattok a következő PC Guruban.
Ősszel még a mostaninál is több játékban fogunk találkozni az imádott reklámokkal, ugyanis a Massive szerződést kötött számos nagy fejlesztővel.
A fákon sárgulnak a levelek, egyre korábban sötétedik, és bizony, bár még nem érezzük, hamarosan olyan lesz az idő, hogy a lányokra is egyre több ruha kerül. De ne szomorkodjunk, inkább nézzünk utána, miből vásároltak be honfitársaink a nyár végén!
Igazi szellemidézésben vehetünk részt a Guiter Hero 5-ben: az 1994-ben öngyilkos lett grunge-legenda, Kurt Cobain játszható karakter lesz a játékban.
Nem hiszem, hogy hírünk két főszereplőjét bárkinek is be kellene mutatni, mint ahogy azt sem kell fejtegetnünk, hogy mennyire egybefonódott ma már a játékipar és az összes társmédia, legyen szó a filmekről, zenéről vagy épp a képregényekről. De azért ez a hír mégiscsak durva...
Egymás után robbannak a játékplatformként is rendkívül sikeres iPhone készülékek. A botrány dagad, az Apple tagad.
Az Eidosnak voltak furcsa akciói, gondoljunk csak a Kane and Lynch-féle GameSpot-botrányra, vagy épp az új Batman-játék körüli mizériára, mely szerint ha bárki 90% felett értékeli a játékot, előbb tesztelheti azt. Nos, most megint Denevérembert hozták hírbe a britek...