Assassin's Creed 2 - rövidfilmek és frakciók
A képregény mellett tovább bővül a játék univerzuma, erről osztok meg veletek néhány részletet, és beszámolok a frakciókról is.
A képregény mellett tovább bővül a játék univerzuma, erről osztok meg veletek néhány részletet, és beszámolok a frakciókról is.
Az Orion Games évente előáll egy FPS-el, de ezidáig nem értek el nagy sikert. Grafikában idén sem alkottak nagyot, de talán összehoztak egy hangulatos játékot.
Augusztusra végül csak beköszöntött a nyáron megszokott uborkaszezon, kicsit elcsendesedett a játékipar, a kiadóknál vagy mindenki nyaralt, vagy készült a nyáron megrendezésre kerülő kiállításokra. Ettől függetlenül igyekeztünk ismét egy ütős, tartalmas magazint összehozni nektek, és úgy véljük, hogy nem vallottunk kudarcot.
Hogy ne kerüljön összetűzésbe semelyik besorolást végző hivatallal a Blizzard, úgy fejleszti a Diablo 3-at, hogy bármikor tudjanak alakítani a játék brutalitásán.
A Blizzard a korábbi ígéretéhez híven gőzerővel dolgozik azon, hogy a StarCraft 2-ben legyen valami LAN-hoz hasonló játékmód.
A szombat és a vasárnap már egyértelműen a látogatóké a kölni GamesComon, csak kevés kiadó fogad újságírókat az utolsó napokon. Szerencsénkre a Capcomnál még folyt a munka ma délelőtt, habár a prezentáció összeszedettlenségén már egy kicsit érződött, hogy a kiadó munkatársait is lefárasztotta az elmúlt három nap. Volt játék amiről alig beszéltek, sőt az információszerzést az is nehezítette, hogy szinte végig németül beszéltek...
Az októberben érkező, külső nézetes akció/RPG elegyről tudjuk, hogy a három híres JB, James Bond, Jack Bauer és Jason Bourne nyomdokain jár, valós idejű küzdelmekkel, fejlődési rendszerrel, leginkább a Mass Effectre hajazóan. A GamesComon most többet is megtudtunk.
A hamarosan megjelenő Guruban találjátok meg tesztemet az East India Companyról, amely, hogy kicsit megelőlegezzem a dolgot, számomra csalódást jelentett. Nem mondom, hogy bűn rossz a játék, csupán én más, vagy talán többet vártam tőle. Arra azonban nem voltam felkészülve, hogy ilyen gyorsan érkezik hozzá a kiegészítő...
Természetesen a GamesCom nem csak a sajtónak és az üzleti partnereknek szól, a kiállítók igen komoly hangsúlyt fektetnek a leendő vásárlók szórakoztatására is. A GamesCom valójában egy igazi játékos-Kánaán, ahol megtalálható minden, ami egy gamer számára szemnek és szájnak ingere lehet.
Ahogy azt már ]{redenc korábban megírta, a Ubisoft pár nappal ezelőtt felfedte a legújabb PC-exkluzív címét, ami nem más, mint a Silent Hunter-széria ötödik része. Délelőtt egy fél órás bemutató keretében lehetőségünk volt megtekinteni a játékot a Ubisoft színfalai mögött, s most az ott szerzett tapasztalatainkat osztjuk meg veletek.
Az Electronic Arts egyszerre két Dungeon Keeper szabadalmat is bejegyeztetett, így ismét felébredhet a remény szívünkben, hogy érkezik a legendás játék harmadik része!
Meglepően magas: 35 éves a videojátékosok átlagéletkora egy új amerikai kimutatás szerint. A kutatás arra is rámutatott, hogy a játékosok egészségtelenebbek, kövérebbek és depressziósabbak, mint azok, akik nem játszanak.
A GamesCom második napján új videóval jelentkezett a Crysis 2, a Mafia II, a God of War III — egyszóval a játékvilág nagyágyúi.
GamesCom, második nap, három játék, háromféle stílusból -- három rövidebb-hosszabb beszámoló.
A FIFA 09 elképesztő, hogy konzolon mit művelt: gyakorlatilag azt is levette a lábáról, aki eddig utálta a focis játékokat — persze a PC-s kis tesó is komoly újításokon esett keresztül. Nos, a tendencia idén is folytatódik, de marad a szakadék...
Véget ért a kölni GamesCom 2009 első napja, melynek folyamán Miguel kollégával felváltva látogattuk az egyes kiadók és stúdiók standjait, hogy minél több információt begyűjtsünk, é, hogy minél több játékot kipróbáljuk. A továbbiakban egy benyomáscsomagot nyújtok át nektek az általam szemrevételezett játékokról.
Vannak itt vagy ezren a világ minden pontjáról. A tömeg sokszínűségére jellemző, hogy öt perc alatt egy német, egy spanyol és egy japán elegyedett velem szóba. Vicces ennyi felnőtt embert látni így izgulni egy játék miatt — még akkor is, ha speciel ez a játék Molyneux zsenialitásának újabb villanása. A teremben két oldalt különböző zászlók — teaser oldal felvezetése alapján az egyik oldalon az igazság bajnokainak zászlója, a másikon pedig egy véres holló (vagy inkább keselyű...) díszítette lobogó. Én a jó oldalt választottam — a rossz ugyanis az ajtók kinyitása után egy perccel tele volt.
Nem hiszem, hogy bárki számára ismeretlen lenne a Total War-széria, még azok számára sem, akiket hidegen hagy a műfaj. Az angol csapat az ezredforduló óta ontja magából a jobbnál jobb címeket, melyek persze közel sem tökéletesek, mégis fantasztikus játékélményt jelentenek.
Bár nekünk, a vén Európa gyermekeinek még kell várnunk két napot rá, Észak-Amerikában már megjelent az új Wolfenstein játék — legalábbis úgy-ahogy, hiszen még ki sem hűlt, máris itt a folt hozzá.
A beharangozóban azt írtam, hogy „a tengeralattjáró-szimulátorok rajongói örülhetnek”, ami kissé sántít, hiszen ilyen műfajú játék jelenleg egy van a piacon, a patinás-legendás Silent Hunter széria, amely több mint egy évtizede részese életünknek.
Mint azt jól tudjuk, Molyneux és csapata nagyon szereti felforgatni a játékipart, gondoljunk csak Milóra, vagy az első Black & White-ra, a konferencián elhangzottak alapján pedig úgy tűnik a Fable 3-mal is hasonlót akarnak tenni, bár az kétséges, hogy fog-e akkorát ütni, mint amekkorát szeretnének, de az vitathatatlan, hogy a sorozaton belül bizony forradalmi lesz.
Hardcore gamer. A bizonyára mindenki által ismert kifejezés olyan játékost takar, aki sokat játszik, sok pénzt öl a videojátékokba, minden kapcsolódó hírt elolvas, a játékokról blogol, csicsereg, fórumozik, és gyűjt mindent, ami kedvenceihez kapcsolódik. Amíg ez nem megy a saját élete rovására, addig nincs vele különösebb gond, ám van egy határ, amit átlépve már pszichológiai problémáról kell beszélnünk, amely épp olyan káros lehet, mint más szenvedélybetegség.
A japán cég egy olyan új technológiát szabadalmaztatott, amely kamerán és mikrofonon keresztül érzékeli a játékos érzelmeit.
A StarCraft 2 vezető tervezője megerősítette, hogy sokáig támogatni fogják a játékot, és azt is elmondta, hogy a megjelenés után lesz egy demó is.