A StarCraft 2 és a DRM
A StarCraft 2-t rendhagyó módon nem csak a battle.net fogja őrizni, ugyanis a Blizzard egy másolásvédelmi eljárást is csatolt a játékhoz.
A StarCraft 2-t rendhagyó módon nem csak a battle.net fogja őrizni, ugyanis a Blizzard egy másolásvédelmi eljárást is csatolt a játékhoz.
Nem kétség, valamilyen új játékot fejleszt a Lionhead, ugyanis nemrég egy érdekes visszaszámlálót indítottak, melynek keretében híres történelmi figurák idézetei fogadták a cég hivatalos oldalára látogatókat. Az óra a Gamescom kezdetén fog lejárni, azaz szerdán, de addig csak találgatni tudunk, mi készül Molyneux boszorkánykonyhájában.
Majdnem 20 héten keresztül heti három játékszoftver lelt gazdára hosszúra nyúlt játéksorozatunk keretein belül — ami ezennel véget ért!
Pont tegnap panaszkodtam a Team Fortress 2 Update kapcsán, hogy nem lesz akciós hétvége, de szerencsére tévedtem, ugyanis a Valve ma bejelentette, hogy szombaton és vasárnap minden, a Half-Life-sagával kapcsolatos játék 66 százalékkal olcsóbb.
A visszatérések korát éljük: míg a BioWare a Baldur's Gate szellemi örökösével próbál nyitni egyszerre a veteránok és az alkalmi játékosok tábora felé, addig a Blizzard a WoW-előfizetők pénztárcáját pakolja ki, pofátlanabbnál pofátlanabb módszerekkel.
Szinte alig jelent meg a Bohemia Interactive ArmA 2-je, de már be is jelentették, hogy készül a játék első, saját lábán is megálló kiegészítő lemeze.
A kaszt nélkül frissítés második napján a Valve bejelentette a Team Fortress 2 új játékmódját, és egyúttal leleplezett három ehhez passzoló pályát is.
A japán kiadó egy olyan vibráló, felfújható párna szabadalmát védte le, amelyet a játékosok a Wii Remote és a Nunchuk segítségével lóként használhatnak.
A ZootFly műhelyében készülő Prison Break játék egy új kiadót talált, tehát úgy tűnik, most már biztosan meg fog jelenni.
A videogamer.com csapatával folyatott interjújában Ralph Fulton, a Dirt 2 tervezője kijelentette, hogy a Natal nem alkalmas a versenyjátékok kezelésére.
Az ígéretes Six Days in Fallujah kudarca után úgy tűnik, a játékot fejlesztő Atomic Games beadja a kulcsot.
Beigazolódtak a híresztelések: a szoftver magas, 60 dolláros ára miatt a játékosok petíciót indítottak, amit remélhetőleg az Activision sem hagy figyelmen kívül..
Kezd komikus lenni a játék körüli hacacáré: először kiderült, hogy elhalasztják, aztán a BioWare szólt, hogy mégse, aztán most mégis.
A legendás énekes és zenész is szerepel majd a készülőfélben lévő gitáros játéksorozat következő részében.
Mike Morhaime, a Blizzard vezérigazgatója legutóbbi konferenciájukon igyekezett minden, a fejlesztőóriással kapcsolatos dologról szót ejteni, ami mozgatja a játékosok fantáziáját. Szó volt többek közt a cég pénzügyi helyzetéről, a StarCraft 2 elhalasztásáról, a World of Warcraft kínai incidenséről, a közelgő Warcraft-filmről, valamint a jövőben megjelenő játékaikról — amik közül kétségkívül az egyik a várva várt Diablo 3.
Hat hét szünet után egy nyílt béta formájában ismét játszhat a World of Warcrafttal a sok kínai. A gond csak az, hogy a játék közben kemény cenzúrán ment keresztül...
Ha igaz a mondás, mely szerint a jó munkához idő kell, a Pandemic játéka közel lesz a tökéleteshez, hiszen e sorok szerzője több mint két éve, 2007 áprilisában írt róla előzetest az azóta jobblétre szenderült Play! magazinba... Most azonban hagyjuk magunk mögött a múltat, nyissunk új fejezetet a Saboteur gurus történelmének, ismerjük meg újra, jobban ezt az ígéretes projektet!
Kezd egyre rosszabb lenni a 2009-es játékfelhozatal, ugyanis többek között a BioShock 2, a Splinter Cell Conviction, a Max Payne 3 és most már a StarCraft II: Wings of Liberty is átcsúszott a 2010-es évbe — bár az utóbbit már régóta sejtettük, hiszen jól ismerjük a Blizzard munkamódszereit.
Úgy tűnik, feltámad az X-Wing- és/vagy a Tie Fighter-sorozat, hiszen a LucasArts elnöke nagyon reménykeltően beszélt a két széria jövőjéről.
A német játékbesorolásokat végző hivatal weboldala szerint a The Lost and Damned PC-re is meg fog jelenni.
Az eredetileg német cégként indult Crytek kénytelen lesz otthagyni Németországot, ugyanis helyi miniszterek egy törvényjavaslata szerint illegálissá válhatnak az akciójátékok az országban.
Nemrégiben jelentette be az NHN kiadó, hogy egy újdonsült és egyben ingyenes MMORPG-vel próbálja majd meg meghódítani az európai játékosok szívét.
Vészesen közeleg a legújabb és remélhetőleg a leendő legjobb NFS-játék megjelenése, ám csütörtöktől egy verseny keretében idő előtt ki is próbálhatjátok!
A második rész speciális kiadása hasonló lesz az előzőhöz, ami nem meglepő, hiszen nyilván a Ubisoft arra hajt, hogy aki igazán rajongó, annak a játéksorozat végére a polcán egymás mellett sorakozzanak a régmúlt idők bérgyilkosai. Altair mellé tehát a polcra most felkerülhet Ezio is, ám ezúttal mindjárt kétféle változatban...