Age of Conan késés
Az időpontváltozások többsége sajnos negatív irányba sorolható be egy videojáték kapcsán. Így történt a legnagyobb barbár, Conan esetében is.
Az időpontváltozások többsége sajnos negatív irányba sorolható be egy videojáték kapcsán. Így történt a legnagyobb barbár, Conan esetében is.
Hová fajulhatnak a dolgok egy MMO játék nyüstölése során? Hogy manapság már az ember pénze sincs biztonságban. Nem történt lopás ugyan, bár a játék az kiakadt.
Sose tudhatja az ember, hogy mire használhatja majd azt a tudást, amit egy-egy videojáték során szerez - sokszor a tudtán kívül. Bizony vannak erre is példák.
Számtalanszor álmodoztunk már róla, hogy mi lenne, ha végre elkészítenék a Baldur's Gate sorozat legújabb tagját. A címet több értelemben legendának tekinthetjük, ugyanis bármilyen verzióban bukkant is fel eddig a piacon, az mind igényes, izgalmas játékot takart.
Mitől lesz egy brigád legenda? Erre nincs recept. Hogy mitől lett a Blizzard az? Ez már sokkal egyszerűbb: zseniális játékok, és hihetetlennek tűnő terméktámogatás. Most éppen a StarCrafttal jutottunk el egy új folthoz. A program nem mellesleg 10 éve jelent meg...
Érdekes, de nem kíséri tömeghisztéria az Enemy Territory: Quake Wars játékot. Éppen ellenkezőleg, megjelenése óta gyakorlatilag diszkrét csendben van, ami igencsak meglepő egy ekkora címtől. Mindenesetre egy okot már találtunk, miért is...
Végre megérkeztek az első, bőbeszédű információk a Hegylakó játékból. Kiadóként az Eidos ténykedik, ezt eddig is tudtuk, de most már kiderült, hogy milyen grafikus motor csücsül majd a halhatatlanok szomorú küzdelmeit bemutató program alatt, és még képeket is kaptunk.
Aki esetleg kimaradt volna a Bionic Commando címet viselő platformjátékot övező őrületből, ne keseredjen el: nem az ő hibája. A program kereken 20 esztendeje jelent meg a Nintendo családi konzolára, a legenda azonban még mindig él, sőt, most fog feltámadni.
Már számtalanszor írtam nektek a kollégáim számára láthatatlannak tűnő Savage program folytatásáról, a roppant elmésen Savage 2 címre keresztelt alkotásról. A főképp csapatalapú stratégiai szerepjáték (!) az üzletekbe került.
Az EA hatalmas üzletet kötött azzal, hogy bekebelezte minden idők egyik legjobb szerepjátékokra specializálódott csapatát. S persze a Pandemic Studiosszal sem csinált rossz üzletet.
Egy tragikus haláleset történt nem olyan régen egy keleti városkában, mely eredetileg egy online alkotás kapcsán bontakozott ki. Sajnos ismét a videojáték lesz a hibás.
Úgy tűnik még egy jó darabig nem gonoszkodhatunk a bűn városában és annak negyedeiben. Csupán ez derült ki a sokak által várt Frank Miller alkotás játékadaptációjáról.
A Codemasters az utóbbi időben egyértelműen elsőrangú célpontnak tekinti az online játékok piacát, így nem ért minket nagy meglepetésként, amikor újabb MMO-t mutattak be.
A Blizzard tipikusan az a csapat, akik csak akkor eresztik el gyermekük kezét, ha az megközelítően tökéletes többek között ezért is szeretjük őket. Ám ez azzal jár, hogy az egyszeri rajongó szinte beleőrül a várakozásba, melyet ráadásul a srácok csak apró hírmorzsákkal és pár képpel, videóval enyhítenek.
Az idei év januárja egyelőre a játékipar üzleti szegmensében hozott érdekességeket és jelentősebb mozgást, hiszen pont került a Bioware / Pandemic páros EA általi akvizíciójára, a Take2 a mafiás Illusion Softworks, a Valve pedig a zombis Turtle Rock stúdiót vásárolta fel. A lista most egy újabb tétellel bővült.
Ha rajongtok a borzalmas skót akcentusért, feltétlenül meg kell néznetek a PC-re, valamint új generációs konzolokra bejelentett Hegylakó játék - egyelőre sajnos tragikus minőségben fellelhető - első videóját. Új információ nem sok, hangulat viszont kilóra akad.
Idén ismét egyedül leszünk a sötétségben, azonban előtte még meg kell osztanom veletek egy szomorú hírt, mely a játék megjelenésével áll összefüggésben.
Azt hiszem nem sok olyan aktív játékos él a földkerekségen, aki legalább ne hallott volna a Warhammer világáról. Mindegy hogy sci-fi vagy fantasy szálról van-e szó, ismerősnek kell lennie.
A 2007-es esztendő akciójátékai között a legnagyobb feketebárány minden kétséget kizáróan a Kane & Lynch volt. Ki hinné, hogy ettől függetlenül üzleti szempontból minden a legnagyobb rendben van?
Menetel a Valve; iszonyatosat kaszáltak a narancsszínű dobozzal, tollas kollégám kedvenc szóhasználatával élve gigantikus sikertörténet a Steam, mely egyre több kiadót és játékost terít be, jól fogy a Source-motor licence, az így szerzett pénzt pedig okosan forgatja a washingtoni / kaliforniai csapat.
Az olimpia a világ egyik legjelentősebb össznépi eseménye; négyévente, nyáron mindenkiből sportrajongó válik, és a tévé előtt (vagy szerencsés esetben a helyszínen) szurkol kedvenceinek. A lelkesebbek ilyenkor maguk is aktívabban kezdenek mozogni, a lustáknak marad a monitor előtti terpeszkedés és a gombok nyomogatása...
Ron Gilbert. Egy név, melynek hallatán megdobban minden kalandjáték-fanatikus szíve. A LucasArts fénykorának meghatározó egyénisége 1985-ben robbant be a szakmába a korszakalkotó Maniac Mansion megtervezésével, és a SCUMM (Script Creation Utility for Maniac Mansion) technológia létrehozásával.
Kalandjátékokból nincs hiány, ezt már tisztáztuk párszor, most azonban egy meglehetősen különleges darabból érkezett egy bemutató. Az Experience 112 több tekintetben is rendhagyó kaland lesz, ezt már az előzetes hírekből is meg tudtuk állapítani...
Bár a Crysis talán még jobban megosztja a játékosközösséget, mint a Far Cry, annyi bizonyos, hogy az EA egyik legnagyobb dobásáról van szó, és ahhoz sem fér semmi kétség, hogy grafikáját hosszú hónapokig nem fogja lekörözni semmi. Azonban nem hibátlan.