Február 16-án indul a SimCity második bétája
Jövő héten indul a SimCity második, ezúttal csak 24 óráig tartó bétatesztelése, melyre hétfőig van lehetőség regisztrálni.
Jövő héten indul a SimCity második, ezúttal csak 24 óráig tartó bétatesztelése, melyre hétfőig van lehetőség regisztrálni.
Új rovatot indítunk a PC Guru Online-on, melyben disconnect, a vonatos játékok rajongói által jól ismert modder osztja meg veletek a modok világának legújabb és legérdekesebb fejleményeit, saját, egyedi stílusában. Rovatunk havi rendszerességgel jelentkezik majd – reméljük, örömmel fogadjátok összeállításunkat.
Új videóval jelentkezett a megjelenés előtt álló Crysis 3, melyhez a Muse szolgáltatja a talpalávalót. Tartalmas, jól vágott anyag, az eddigi legjobb trailer a játékhoz. Reméljük, a program is jól sikerül.
Érdekes koncepciójú horrorjátékon dolgozik a Zombie Studios, mely ősszel érkezik PC-re, méghozzá az új Unreal motorral megtámogatva. Áll-leejtős grafikát azonban nem szabad várni, a Daylightban egész más zabálja fel az engine erőforrásait.
Új videót adott ki a Blizzard arról, hogyan lehet játszani a StarCraft II: Heart of the Swarmmal. A bemutatóban az összes játékmenetet érintő újítás megtekinthető, érdemes megnézni, főleg, ha valaki esetleg lemaradt a rengeteg hírről -- a játék márciusban kerül a boltokba.
Az Activision a gazdasági konferenciáján bejelentette, hogy idén egy új Call of Duty fog megjelenni, ami még jobb lesz, mint az eddigi részek.
Egyszerűen remekül zárta a 2012-es naptári évet az Activision: a cég közel ötmilliárd dollár bevételt, s egymilliárd dollár profitot jegyzett.
Kihirdették a 16. DICE Awards győzteseit: tarolt a PlayStation 3-exkluzív Journey, ugyanis nyolc díjat vitt el, köztük a legjobb játéknak járót.
Megérkezett az első hivatalos játékmenet-videó a Terminal Reality-féle The Walking Dead játékból.
Ezt is megértük: a zseniálisnak tűnő, ámde sokat késő Tomb Raider reboot hivatalosan is aranylemezre került. Bonthatjuk a pezsgőt, megjelenés márciusban!
Kelendő volt az Assassin’s Creed III is, így a Ubisoft bejelentette a következő részt, ami egy új korszakot és főszereplőt mutat be.
Szeptemberre csúszott a Rayman Legends megjelenése, de már nem csak Wii U-ra, hanem Xbox 360-ra és PlayStation 3-ra is kapható lesz.
Állítólag készül a Sonic Adventure 3 és a LittleBigPlanet 3, ráadásul utóbbi még csak nem is annak a csapatnak a műhelyében, amely útjára indította a sorozatot. Nemsokára nagy meglepetések érhetnek minket?
A BioWare szerint félrevezető, hogyha Mass Effect 4-nek hívjuk sci-fi sorozatuk következő részét, mert nem feltétlenül egy folytatásról van szó.
Mennyivel egyszerűbb lenne az élet, ha minden játék csak személyi számítógépekre jelenne meg. Nem lennének oldalakon keresztül elhúzódó viták a konzolos és PC-s játékosok között, a fejlesztési költségek olcsóbbá válnának, s ami a legfontosabb: minden játékot megkapnánk. Sajnos azonban nem egy olyan világban élünk, ahol a Sony, a Microsoft és a Nintendo nem gyárt konzolokat, ebből fakadóan pedig vannak exkluzív címek, amiket belátható időn belül nagy valószínűséggel nem fogunk megkapni. Az új listámban most azt az öt sorozatot, illetve játékot vettem sorba, melyeknek nagyon örülnénk, ha elkészülnének PC-re is.
Úgy látszik, az idei esztendő lesz a horror-rajongók legjobb éve: bejelentettek még egy izgalmas alkotást, méghozzá a Bulletstorm készítőitől, mely a XX. század első felének különös, misztikus rémtörténeteit idézi vissza...
Nevetséges propagandafilm került fel az internetre, melyhez a diktatórikus ország szerkesztői a CoD-ból is felhasználtak jeleneteket. Mostanra már minden bizonnyal egy munkatáborban sínylődnek, amiért a videót az Activision, jogtalan licencfelhasználásra hivatkozva, töröltette a YouTube-ról.
Az amerikai tévécsatorna még egy tapasztalt szakemberrel szemben is kötötte az ebet a karóhoz, mondván, a GTA-val játszva veszélyessé válnak a szociopata hajlamú játékosok. David Jaffe játéktervező, az ultraerőszakos God of War atyja teljesen kiakadt a műsor láttán.
Michael Keaton lesz a Need for Speed filmváltozatának főszereplője. Legalábbis az egyik, ugye, mindenesetre egyre teljesebbé válik a stáb. Már csak a filmnek kell jól sikerülnie.
A DICE nyitókonferenciáján J.J. Abrams és Gabe Newell bejelentette, hogy közös projekteken dolgoznak.
Az egyik megbízható japán napilaphoz az az információ jutott el, hogy a következő generációs PlayStation több mint 400 dollárba fog kerülni.
A Ubisoft nyilvánosságra hozta, hogy pontosan mikor fognak megjelenni a The Tyranny of King Washington egyes részei.
Legalábbis a viszonylag pontosnak minősülő, angol Zavvi.com szerint. Az internetes bolt játékadatlapja azt állítja, hogy Xbox 360-as projektről van szó -- igaz, Michel Ancel tervező már többször megerősítette, hogy a BG&E 2 csak nextgen konzolokra jelenik meg.
Bejelentették az Age of Wonders III-at, melyet az Overlord készítői jegyeznek. A TBS-RPG hibrid ősszel jön PC-re és Macre, sokat azonban még nem tudunk róla -- egyelőre a fő támogatók személyét is titok övezi.