Tomb Raider: a T-rex színre lép
A Tomb Raider felújítását sokan várjuk: van, aki azért, mert idáig kimaradt számára az első és egyértelműen legjobb TR-játék, van, aki pedig azért, mert régen tudott elmerülni a fantasztikus akció/kalandban.
A Tomb Raider felújítását sokan várjuk: van, aki azért, mert idáig kimaradt számára az első és egyértelműen legjobb TR-játék, van, aki pedig azért, mert régen tudott elmerülni a fantasztikus akció/kalandban.
Necros kolléga tegnap már beszámolt a Párizsban zajló Ubisoft bemutatóról, mely a kiadó készülő címeinek csap némi reklámot. Döbbenetes mennyiségű anyag ömlött ránk, alig győzzük felpakolni a szerverre, és elétek tárni. Mindezekre tekintettel nem árt némi összefoglaló a kínálatunkról...
Sasszemű látogatóink már kiszúrhatták a letöltések között az End War videóját, illetve a galériában a friss képeket. Ezek mellé most némi információt is megosztunk veletek.
A Valve ma minden bizonnyal legalább annyira boldog és büszke magára, mint bármelyik apuka, akinek gyermeke nagyra tör: a vállalat bejelentette, hogy digitális terjesztőrendszerük 13 millió aktív felhasználót kezel.
Bár nem hiszem, hogy rengeteg rajongója lenne a DEFCON-nak, én azért kitartóan hírezek a klasszikus wargame stílusban érkező remek kis játékról. Most éppen a linuxos felhasználóknak okozhatok egy halovány mosolyt.
Elég vegyes értékeléseket kapott a Battlestations: Midway stratégiai játék, de hát semmi sem tetszhet mindenkinek, és annyi bizonyos, hogy igen korrekt méretű rajongóbázist sikerült a cuccal kiépíteni a mostani hírem pedig valószínűleg még boldogabbá teszi majd ezeket az embereket.
Az Ubisoftos srácok néhány napja már megmutatták a játékot külföldi kollégáknak , akik most végre el is mesélhették, mit láttak, hallottak.
A CMP Game Group vezetői úgy gondolják, megéri nekik megrendezni a Game Ont, amiben igazuk is lehet, hiszen a többi rendezvényüknek, elsősorban a Game Developrs Conference-nek köszönhetően nem ismeretlen a nevük a kiadóknál, így talán méltó utódja is lehet az E3-nak.
Javában zajlik az Ubisoft által rendezett "önpromóciós" rendezvény Párizsban. A látványos show végén leplezte le a kiadó a Robert Zemeckis filmjét feldolgozó játékot. Nem sokat árultak el róla, de az a kevés is figyelemre méltó...
Az Ubisoft Párizsban rendezte meg az UbiDays 2007 című rendezvényt, melyen bemutatták a már fejlesztés alatt álló játékaikat, és bejelentettek néhány újdonságot is.
A tartalomra kiírt rajongói szavazáson kiütéssel győzött a Big Daddy figura, a szorgos munkások pedig nekiálltak megtervezni - és most láthatjuk, hogy haladnak.
Bejelentették, hogy készül a Gothic sorozat negyedik része. Hogy miért nem örömujjongok, és verem a tamtamdobokat? A válasz egyszerű, hiszen már biztos, hogy az új felvonás minden tekintetben más lesz, mint amit eddig megszoktunk.
Hivatalosan ugyan még nem erősítették meg, de úgy tűnik, a DICE hasonult az EA stílusával, és az évenkénti folytatások mellett belefogott abba, hogy az elavult - két évnél idősebb? - játékaikra nagy ívben... értitek.
Új patch töltődik le, ha elindítjátok a World of Warcraftot. A folt nem mindennapi, rengeteg extra tartalmat zsúfolt bele a Blizzard, hogy ne felejtsük el: a Starcraft 2-n túl is van élet.
Én még annak idején, jó tíz éve DOS alatt toltam a Silent Huntert, a következő két windowsos része már nem ütött akkorát. A Ubisoft jó szokása, hogy régi címeket vásárol meg és elevenít fel, és ebben felemás sikereket ér el: a Prince of Persia maga a tökély, az új Settlersnek köze sincs a régi sorozathoz. A bukaresti különítmény által hegesztett Silent Hunter 4 a kettő között áll: jó kis stuff, de bugok tekintetében állatorvosi ló.
Bizony, az EA mindig is ügyes üzleti húzásairól volt híres, persze emiatt is sokan utálják őket - rengeteg sztorit felhozhatnánk erre is -, de a tény tény marad: tankönyvbe illő módon szinte oktatják a marketinget. A mostani lépésük is zseniális.
Elmondtam már sokszor, és most sem szégyellem kinyilvánítani: számomra Neil Manke neve jobban cseng egy tucatnyi Warren Spectornál, vagy éppenséggel Sid Meiernél. Pedig az úriember bizony nem tett le még saját, önálló játékot az asztalra...
Tragédia! Botrány! Valaki hívja a mentőket, tűzoltókat, rendőrséget, nemzeti gárdát, meg persze a SPECTNAZ-t, ha gyermekeknek is köze van az ügyhöz úgy néz ki, a Gas Powered Games nem készíti el a Supreme Commandert DX10 alá!
Az előző részek nem sokban különböztek, csupán kisebb újításokat vezettek be. Ja, és az egyik nappal játszódott, a másik meg éjszaka...
A PC Zone részesült ismét abban a megtiszteltetésben, hogy először számolhatott be a legújabb Call of Dutyról. Ők már látták mozgás közben is a játékot, a beszámolójukból most olvashattok egy összefoglalót.
Írj egy játéktesztet az ingyenes Silkroad Online-ról, és cserébe egy War Front: Turning Point ütheti a markod. Ilyen egyszerű az egész, viszont mindezt péntekig kell összehoznotok, ha nem akarjátok, hogy nálunk maradjon ez a remek játék...
Rengeteg jobbnál jobb kép érkezett be jelenlegi versenyünkre, de mint tudjuk: semmi sem tart örökké. A végéhez közelít a buli, úgyhogy már ne küldjetek be több képet, mert nem fognak bekerülni!
A 2007-es esztendő több nagy nevet is tartogat számunkra, ám egyben mind egyet kell, hogy értsünk: két név kitűnik közülük, és most ők versengenek a kegyeitekért!
Habár már nem ma volt, amikor újra Al Pacino bőrébe bújhattunk - ha virtuálisan is, de ettől függetlenül csak mostanra érte el a Vivendi a 2 milliós álomhatárt.