Az emberiség történelme során a különböző országok/nemzetek/közösségek már a legkülönbözőbb módokon ünnepelték a felnőtté válást, és más-más tettekkel bizonyították a fiatalok, hogy készen állnak rá, hogy a társadalom teljes jogú tagjává váljanak. Nagyjából erre épít a Coffee Addict Studio alkotása, a Hazel Sky, melyben egy Shane nevű fiatal mérnökkel kell a hagyományokhoz hűen, próbákat teljesítve bizonyítanunk, hogy méltó hivatására.

Hősünk otthona egyébként egy lebegő város – véletlenül sem Columbia –, azonban, ahogy a Casey-család korábbi generációinak, úgy neki is egy attól nem messze fekvő szigetre kell látogatnia, hogy ott a rá váró kihívásokon felülkerekedve kiérdemelje helyét Gideon mérnökei között, kudarc esetén pedig száműzetését. Shane apja társaságában csónakázik el próbatételei helyszínére, ahol nem sokra rá rádióján keresztül megismerkedik Erinnel, aki a közelben szintén hasonló cipőben jár, és kedélyesen elcsacsognak.

Grafikai stílusával a Hazel Sky egy animációs sorozat hatását kelti, bár minősége tekintetében eléggé hullámzó. A játékban kedvünkre barangolhatunk a sziget különböző részein, miközben gyűjthető tárgyakkal tömjük meg hátizsákunkat, kötetekből és levelekből megismerjük elődeink sorsát, időnként csevegünk kicsit Erinnel, vagy épp leülünk kicsit gitározni. Fő feladatunk persze alapvetően a próbák teljesítése, ami Shane szakmájához igazodva a gyakorlatban masinák összeállítását/megszerelését jelenti a különböző tervrajzok alapján. Ezek azonban csupán azt írják le, hogy pontosan milyen munkákat kell elvégeznünk, így mindezt némi előzetes kutakodás és agyalás előzi meg, hiszen a szükséges alapanyagok, alkatrészek és eszközök nem repülnek varázsszóra hozzánk. 

Galéria
Kattints a galéria megtekintéséhez!

Nem kell persze szimulátoros mélységekben gondolkodni, példaként egyik esetben egy repülőgépet kell működőképes állapotba hoznunk, ehhez azonban előbb fel kell kutatnunk hiányzó szárnyait, propellerét, és megjavítani a közeli fúrótornyot, hogy a felszálláshoz megtölthessük egy kis hatósági áras üzemanyaggal. Ez leírva talán nem hangzik bonyolultnak – és nem is az –, előjátékként azonban meg kell szereznünk a mágneses daruk működtetéséhez szükséges akkumulátorokat – többek között egy pihenő marha alól és egy, a víz alatt álló sufniból –, majd ezekkel az elemekkel egy aranyos kis gőzösre pakolva visszagurulni a kasztnihoz, és felszerelni őket, aztán jöhet a repülés. 

A Hazel Sky alapvetően egy aranyos, könnyed, egyszerű kis kaland, aminek mindössze pár óra alatt a végére lehet érni. Összességében bárkinek biztonságos választás, mivel az önmagunk által előidézhető néhány halálos baleseten – zuhanás, közeli robbanás – kívül más veszélyeket nem igazán tartogat, és nem is sürget, úgyhogy relatíve könnyű feladványait mindenki a saját tempójában oldhatja meg. Mindazonáltal a játéknak ugyan megvan a maga bája, viszont nem mondható semmilyen tekintetben sem kiemelkedőnek, sem a játékmenet, sem a látvány, vagy a sztori és a feladványok tekintetében. Orbitális hibái szerencsére nincsenek, legfeljebb egy kicsit esetlen, így akinek megtetszik a koncepció, és pont egy rövid kis kalandra vágyik, annak érdemes lehet ránézni.