Alkoholfogyasztás után
A másnaposság fő okozója az acetaldehid nevű anyag, ami egy mérgező vegyület és az alkohol lebontása során keletkezik a szervezetben. Ez a méreganyag nagyon sokáig is keringhet a véráramunkban, különösen akkor, ha kevés olyan enzim és egyéb tápanyag áll a rendelkezésünkre, ami segíti az acetaldehid lebontását – egy ilyen anyag például a cisztein.
A Reset holland gyártású étrend-kiegészítői ciszteint tartalmaznak koncentrált formában, aminek célja a szervezet támogatása a regenerációs folyamat során. Ezzel pedig egy okos megoldást kínál, amit beilleszthetünk a tudatos életmódunkba.
A tudomány szerepe
A szervezet alapvetően egymaga is le tudja bontani az alkoholt, amiből először acetaldehid, majd ecetsav lesz, azonban ez a folyamat sok esetben meglehetősen hosszú, és ez alatt az idő alatt bizony nagyon rosszul érezhetjük magunkat.
A cisztein szerepe vitathatatlan ebben a lebontó folyamatban, a problémát csak az jelenti, hogy nagyon kevés található meg a szervezetben, mivel nem tudjuk raktározni, hanem azonnal kiürül.
A fentiekből következik, hogy ha extra ciszteinnel támogatjuk meg a szervezetünket, akkor gyorsabbá válhatnak a lebontó folyamatok, azonban nagyon fontos a megfelelő időzítés. Ha azt szeretnénk, hogy a legnagyobb hatásfokkal tudjon működésbe lendülni, akkor közvetlenül alkoholfogyasztás után, de még lefekvés előtt kell bejuttatni a szervezetünkbe.
A technológiai szemléletet ebben az esetben tehát nem kütyük vagy applikációk fogják megmutatni, hanem a pontos biokémiai folyamatok és azok logikára épülő támogatása. Mindennapjaink részévé vált az is, hogy testünk funkcióinak működését különféle okoseszközökkel követjük nyomon – és legalább ugyanilyen intenzitással épül be a tudatos életmódba a szervezet észszerű támogatása is.
Az alkohol és a látás
Az alkohol lebontása és annak sebessége azért is olyan jelentős kérdés, mert számos testi működésre hatással van – és ez a hatás éppenséggel egyáltalán nem kedvező. Gondoljunk csak arra, amikor ittasan csak azt látjuk, ami pont előttünk van. Erről a jelenségről is az alkohol tehet.
Az alkohol képes arra, hogy lelassítja az idegi impulzusokat, akár a szem és az agy között is. Ráadásul amikor iszunk, gondot okoz az agyunk számára, hogy feldolgozzon minden olyan vizuális információt, amit egyébként képesek vagyunk befogadni.
Ezért is nagyon fontos, hogy mindig mértékkel és felelősen fogyasszunk alkoholt, és illesszük be az alkoholfogyasztási szokásaink közé a szervezetünk támogatását szolgáló eszközök okos használatát is!