StarCraft II LAN nélkül!
A Blizzard alelnöke, Rob Pardo egy interjúban közölte, hogy a StarCraft 2 nem fogja támogatni a helyi hálózaton való játékot!
A Blizzard alelnöke, Rob Pardo egy interjúban közölte, hogy a StarCraft 2 nem fogja támogatni a helyi hálózaton való játékot!
Nincs olyan küzdősport, melyből ne készült volna játék valamilyen formában, így a ketrecharc sem kerülhette el a next-gen konzolokat...
A Sony Online első sikere, az internetes szerepjátékok fénykorának egyik kirobbantója, az EverQuest már tíz éves is elmúlt, de köszöni szépen, újabb és újabb küldetéslemezeket hoz a világra...
Szerencse, angol nyelvtudás, és az előző játékok ismerete — mindez szükséges ahhoz, hogy az ember letesztelhesse a nagy sikerű Tropico-sorozat harmadik részét.
Nem hiszem, hogy olvasóink közül sokan ismernék a cseh srácok nevét, szerintem közel s távol én vagyok itt az egyetlen, aki játszott korábbi, nemzetközi porondon is debütált Gooka - The Mystery of Janatris című kellemes, bár nem kiemelkedő kalandjátékukkal. Nos, itt az ideje az ismerkedésnek...
Hivatalos bejelentés még nincs, tehát akár le is lőhetik őket a közeljövőben, de érdemes talán egy picit találgatni, milyen lehet a két játék.
Egyik ámulatból a másikba esünk az ázsiai videojátékcégek nyugati nyomulásán. Az már rég nem újság, hogy egyre több ott készült és népszerű MMOG jelenik meg ebben a térségben, ráadásul a mi ízlésünkre áthangolva, de nem keveseket lepett meg a Square Enix februári lépése, amivel megszerezte az Eidost, majd azon melegében be is jelentett pár, rá egyáltalán nem jellemző címet. És a trend folytatódik...
Április elsejével útjának indult a "Magyaros hetek" névre keresztelt játéksorozatunk, melynek keretén belül a lokalizált játékok előtt tisztelgünk, ami néhány éve még csak álom volt, mostanra viszont valóság — néha ugyan rémálomként is megjelenik —, és már az a ritkább, ha valami nem kap hivatalosan is anyanyelvünkből...
Már jó ideje várjuk J.K. Rowling hatodik Potter-kötetének adaptációit mozivászonra és a monitorokra,
de most már nem kell sokat aludnunk, hiszen hamarosan itt a film, és vele együtt a játék is. Sőt, a demó már tölthető is!
Végre elérkezett a nagy pillanat, amire a játékosok milliói vártak, hiszen elindult a régóta halogatott Battlefield: Heroes nyílt bétatesztje.
Igen, tudom, sokak nem értik rajongásomat a The Path iránt, és sokak számára emészthetetlennek tűnik ez a multimédiás performance (nehezen használnám rá a „játék” kifejezést, hiszen nem igazán húzható rá az ismert mechanizmusokra és sablonokra), de számomra, aki lehúztam lassan három évtizedet ebben a közegben, egyfajta fénysugár: lehet még újat mutatni, lehet még a felhasználókat felnőtt, értelmes, gondolkodó lényeknek tekintő címeket készíteni, legyen az bármennyire is őrült, elborult, urambocsá érthetetlen vagy megosztó.
A nyugati (és így hazai) piacon idén februárban megjelent Men of War szemre is kellemes, ügyes, összetett, bár sokak számára minden bizonnyal épp emiatt félretett valós idejű stratégia az ukrán Best Way műhelyéből, amely tulajdonképpen a srácok előző két játéka, a Soldiers: Heroes of WWII és Faces of War alapjaira épült.
Az IESB portál értesülései szerint a Fox megrendelte a Hitman-mozi folytatását, és az is kiderült, hogy mikorra várható a következő Hitman-játék.
Felkerült a Youtube-ra egy öt és fél perces, játékmenetes videoösszeállítás a Star Wars: The Old Republicról. A montázsban PVE és PVP tartalmat egyaránt láthatunk.
A játékiparban — és ami azt illeti, bármelyik üzletágban — nem ritka, hogy egy nagyobb cég felvásárolja a nála kisebb vállalatot. 2007-ben például az Activision egyesült a Vivendi Gamesszel, ma pedig a Bethesda anyacége, a ZeniMax vásárolta fel az id Software-t!
Lars Von Trier Cannes-ban óriási botrányt kavart filmje, az Antikrisztus játékadaptációját tervezi. Az Eden című belső nézetes thrillert a Hitman fejlesztője készíti a dán rendező megbízásából.
A Gearbox Software nemrég lefoglalt négy új játékcímet, amelyek közül az egyik arra utal, hogy a Brothers in Arms-sorozat belekóstol a modern hadviselésbe.
Régen beszéltünk már a Duke Nukem-perről, pedig érdemes lett volna, ugyanis az utóbbi hetekben nagyon érdekes dolgokra derült fény. Szó lesz itt offshore bankokról, egy új Duke-játékról, és arról, hogy a Take-Two valójában nem is fizetett 12 milliót a 3D Realmsnek.
A hányatott sorsú játékhős visszatér hamarosan — mint azt már tudjuk egy jó ideje —, de hogy miként fog kinézni azt leszámítva, hogy Max leborotválta a fejét, idáig nem sejtettük...
Nehéz fába vágták a fejszéjüket a Serious Sam készítői, hiszen bejelentették, hogy minden idők legpörgősebb FPS-játékának harmadik része elkészül Xbox 360 konzolra is.
Az egykor a játékok besorolásáért is felelős BBFC a metamfetamin (ismertebb nevén crystal meth) előállításához szükséges receptre lelt a GTA IV-ben.
Összeállításunk második részében továbbra is az idei nyáron megjelenő sikergyanús játékokkal foglalkozunk.
Mostanában az a módi, hogy mikor még javában készül egy játék második része, már a harmadik felvonásról beszélnek. Így volt ez az Assassin's Creed esetében is, és most a Mass Effect is erre a sorsra jutott.
A kínai kormány újabb tartalmi megszorításokat foganatosít az országban rendkívül népszerű online játékok terén.