A 2009-es nyár sikervárományosai, 1. rész
Az IGN jóvoltából egy csokorba gyűjtöttük Nektek a nyár sikervárományos játékait, hogy a nyaralás és csajozás mellett legyen mivel eltölteni a szünidőt.
Az IGN jóvoltából egy csokorba gyűjtöttük Nektek a nyár sikervárományos játékait, hogy a nyaralás és csajozás mellett legyen mivel eltölteni a szünidőt.
Az IGN jóvoltából betekintést nyerhetünk az Assassin's Creed II játékmenetébe ebben az újabb videóban.
A legelső Monkey Island feljavított változatának első órájából láthatunk streamelt játékmenet részleteket a justin.tv-nek köszönhetően.
Bobby Kotick nemrég kijelentette, hogy ha a Sony nem csökkenti konzoljai árát, a kiadó nem jelentet meg több játékot erre a platformra.
Nemsokára modern köntösbe öltözik a klasszikus Resident Evil 3, ugyanis egy lelkes modder elkészíti a játék hasonmását a Left 4 Dead pályaszerkesztőjének segítségével.
Végre megtudtuk az ősszel érkező Dragon Age: Origins rendszerigényét, és csak bámulunk, mennyi hely kell a játéknak...
A Midway Newcastle új játékában belekóstolhatunk abba, milyen is az élete egy szabályokra fittyet hányó nyomozónak.
A Gearbox megerősítette, hogy a látszat ellenére gőzerővel készül a Aliens: Colonial Marines, sőt a játéknak lesz egy DS-verziója is.
Ha eddig nem voltál biztos abban, hogy elindul-e a gépeden a Street Fighter IV, akkor neked találták ki a játék teljesítménymérőjét, amivel kiderül az igazság.
Hosszú séta végére érünk, végleg elbúcsúzunk Los Angelestől, de emléke és hozadéka, a rengeteg játék velünk marad. Nagy címekben és kisebb projektekben ezúttal sem lesz hiány, mint ahogy az elkövetkező hónapokban sem fogunk unatkozni...
Februárban ismét beférkőzött tudatunk alá Alma, valljuk be, eléggé dé ja vu érzésekkel. A Project Origin megosztotta a kritikusokat és a játékosokat is; remek lövölde, de semmi több, ráadásul rengeteg kisebb-nagyobb hibával, amelyet a rajongók szorgalmasan be is írogattak és írogatnak azóta is a fórumokra...
A beharangozó gondolatmenetét folytatva: az inkább hentelj és gyakj Sacred mellett ott „a” szerepjáték, a Gothic is, amely német műhelyből indult világhódító útjára, és melléjük odasorolhatjuk immár a Drakensangot is, amely hibái ellenére is ajánlott vétel a műfaj rajongóinak.
Tegnap kezdtük el sétánkat a Los Angeles-i Convention Center standjai között, hogy csak és kizárólag a PC-s kínálatra koncentráljunk. A BioWare új szerepjátéka és egy kis casual játék volt az utolsó két szemrevételezett darab; ma is egy rétegcímmel kezdünk, és a kanadai sikercsapat sci-fi RPG-jének folytatásánál pihenünk meg...
A változó értékelések és a rossz eladások ellenére már készül a Mirror’s Edge folytatása, igaz egyelőre csak egy kis csapat dolgozik a játékon.
Lassan az összes állandó játékos feliratkozik a Left 4 Dead ... öhm, folytatásának bojkottos Steam-csoportjába, a Valve azonban szokásos stílusában kezeli a helyzetet.
A kalandjátékok „reneszánsza” nem csak azért fontos, mert végre ez a remek műfaj ismét újabb híveket szerezhet magának, hanem azért is, mert kiváló műhelyeket kelt életre. Gondoljunk csak a Deck13-ra vagy a Pendulo Studiosra, hogy a régi nagy öregek stúdióit (lásd: Autumn Moon vagy épp a Telltale Games) már ne is említsem. Ilyen műhely a House of Tales is.
Számtalan hírt közöltünk az E3-ról, ám ezek nagy részében a konzolok voltak a főszereplők, a PC, mint játékplatform mindig a sor végén volt megemlítve. És bár jómagam igyekeztem a hype és a „buldózermarketing” ösvényeiről letérve hírt adni az „elhanyagolt szegmensről”, talán nem árt összefoglalni, mire is számíthatunk idén vagy jövőre ezen a fronton.
Az augusztusban, Kölnben megrendezésre kerülő Games Developers Conference-en jelenti majd be az Eve Online-t fejlesztő CCP következő MMO-játékát.
Nem is olyan régen adtunk hírt az Atomic Games új játékáról, a Six Days in Fallujahról, amit a Konami a népfelháborodás miatt magára hagyott, de van még remény a fejlesztők és a játék számára.
Annak ellenére, hogy az eddig elkészült Keresztapa-játékok nem sikerültek rosszul, jelenleg úgy áll a dolog, hogy nem lesz harmadik rész.
A német politikusok legújabb (? - ]{redenc) terve az, hogy hazájukban betiltsák az agresszív játékok fejlesztését és árusítását.
Három évvel ezelőtt tiltották ki az E3-ról a különböző játékruhába öltözött hoszteszeket, ám most végre visszatértek! Az E3 zárásaként róluk közlünk egy képcsokrot.
A Paradox felhozataláról szóló hír kommentjeiből az derült ki, hogy már legalább négyen várjuk a finn Nitro Games hajózós játékát, így aztán nekik mindenképp örömhírrel szolgálhatok.
Az, hogy mennyire fontos részévé vált a játékipar a mindennapoknak, jól jelzi, hogy immár évente megjelenő, külön kötetben foglalkozik vele a világrekordokat feljegyző és hitelesítő Guiness.