Kérjük jelentkezz be!
Diablo 2

Diablo 2 és kiegészítői

A stílus egyeduralkodója, a mágikus tárgyak cukrosbácsija...
#412606 Tenebra 2009. május. 20. 20:59
Tenebra
A Grandfather durva... Ha egy ilyet kidobna egyszer, már boldog lennék .

Amúgy szerintem a Double Swing inkább maradjon. Akkor már a War Cry-t áldozza be, ha nagyon Iron Skinre és NR-re akar rakni. A DS az ugye synergie-je a Frenzynek, tehát erősíti azt, így szerintem egy jó karakterhez annak kimaxolása elengedhetetlen. Az a +8% damage/level azért nem elhanyagolható szvsz. Na, meg "feltölti" a manat .
Post tenebras lux
#412586 Tenebra 2009. május. 20. 20:42
Tenebra
#412568 :: lived (2009. május. 20. 20:25)
Olvasgattam. De kössz a tippet. Azért még hallotok rólam. Biztos el kell majd még a segítség. pl. Most is van egy. Az tudom hogy a Str, dex, vit.-re kell majd nyomnom. A dex-re majd jobban mint eddig hogy rendesen betaláljanak az ütéseim. A vit-re is mert az életem elég kevés ténylegesen ahogy Che is mondta. De a str.-re mennyire nyomjam? ahogy észrevettem dio-ig kb. egy 60-70 között érték elégséges. Legalább is a fegyverek és a vérteket tekintve. Energyára nyomhatok vagy elég az a manna mennyiség ami van és majd úgy is növekszik a szintlépessekkor? Che: a karodkat ajánlod akkor inkább? Én buzogányos voltam az előző karimnál azért választottam megint ezt. Egyébként úgy szeretek nyomulni hogy mind két kezembe van fegyó. Az egy fegyó és páncélt nem szeretem. Támadni nem pedig védekezni akarok. A skillekre jobban fogok figyelni. Már kb. látom is mire kell nyomni. De azért előtte "megtervezem" hogy és mint és veletek egyeztetek.
Akkor most idézek egy pr0 írást, hogy egyértelmű legyen (GS Clan)
"Frenzy Barb
Két fegyvert használó barb
Stat pontok:
Str: kb 100-150
Dex: 80-150
Vit: minél több 250++
Energy: nem kell pont
Skillek:
Frenzy 20 Fő támadó skill
Double swing 20 synergi
követelmény skillek 2
Shout 10 védelmet ad
War cry 10 nagyon hasznos skill, lebénítja az ellenséget közben mi üthetjük őket
Battle orders 20 +élet, mana, stamina
követelmény skillek 3
Battle command 1 1 skillt megér..
Iron skin 1
Natural resistance 1
Increased stamina 1
Increased speed 1
Weapon Mastery 1+ amilyen fegyvert használunk sword, axe, mace...
Összesen 91 skill ami 80 szintre van meg utánna lehet weapon masteryt fejleszteni."

Persze ez csak javaslat, de nagyon bejön, tényleg profi írta. Ha ezt követed, biztos, hogy egy ütős kari jön össze. Bár a Freny barbár mellé nagyon kell majd egy társ, aki kiegészíti a physical immune-osok ellenében Hellen.
Tehát energy-re nem kell . Barbárnál soha, de más karakternél is inkább érdemes a cuccokból kinyerni. Paladin + Barbárnál mindenesetre tilos energy-re rakni, mivel egyiknek sem kell túl sok mana, nem lenne okos dolog arra pazarolni az értékes statpontokat.

S igen, szerintem nagyon fontold meg, hogy kardozol inkább . Legalábbis normal sebességűek azok a kalapácsok és a bunkósbotok sem valami jó statisztikákkal bírnak. Inkább áldozz több dexterity-t a kardok vagy balták érdekében. De legjobb tényleg a kard, mert a barbi az alapvetően kétkezes kardokat is képes egy kézben tartani, s két durvább "Zweihander"-rel már nagyon szép munkát lehet végezni .
Post tenebras lux
#412509 lived 2009. május. 20. 18:53
lived
Kösz D0nci. Még megfontolom az ajánlatotad. Habár van nekem egy lvl 2-es karim, de lehet hogy a tied jobb (mondjuk az utóbbihoz képest nem is csodálnám).

Akkor ma belevágok megint. A skillekre jobban odafigyelek most már.

Ha gondom van akkor jelentkezem.
De köszönöm az eddigi segítséget is.
#412496 anubys 2009. május. 20. 18:25
anubys
Mikorra várható a reset?
Csak mert lehet,hogy újrapakolom és is, és beszállnék multizni egy Sorcerer-el.
#412323 Tenebra 2009. május. 20. 11:38
Tenebra
Igen, a Bnet az sokkal jobb...
...lenne, ha végre a Blizzard vonszolná azt az elkényeztetett valagát, és megcsinálná a resetet . Addig nem nagyon érdemes belekezdeni újra, SZVSZ.

Amúgy első barbárommal én is tök ugyanígy voltam . Felnyomtam az Iron Skint, mert azt hittem, hogy az mennyire jó. Pedig nem, mert miközben van rengeteg védelmem, engem lecsaphatnak könnyen a kis sebzés miatt. Inkább a Warcry-okat érdemes fejleszteni, azok közül is a Shoutot és a Battle Orderst (ezek védelmet + attack ratinget + életerőt adnak legfontosabb). Skillek közül meg amit D0nci is mondott. Berserk + Whirlwind barbár az elég ütős pl.
Ilyen Iron Skinre, Natural Resistre, Stamina, meg Speed skillekre max 1-1 pontot rakj, többet nem érdemes pazarolni rájuk. Vitalityvel úgyis nő a stamina is, tehát nem lesz gond magas szinten a futással, a gyorsaságot meg megint csak inkább cuccokkal érdemes növelni, illetve másodlagos dolog, hogy gyorsan futsz-e. A resistek szintén cuccokhoz kötődjenek inkább, ahogy a defense is, illetve a már említett skillekhez. (Csak Shouthoz is egy jó armor kell, mert százalékban növeli a védelmet, és gyenge páncélhoz gyenge shout fog kapcsolódni.)
Meg fontos a megfelelő fegyver megválasztása is. Jól láttam, lived, hogy kalapáccsal tolod dualban? Szerintem az nem a legszerencsésebb. SZVSZ (eddigi tapasztalatok alapján) vagy baltát vagy, ami még jobb, kardokat kell használni dualban. Hiszen dualnál nincs pajzsod, nem tudsz blokkolni, így az számít, hogy minél gyorsabban végezz a szörnnyel.
Ja, és szerintem a Vitality-d is kevés. Arra agresszívan rá kell nyomulni, hogy bírd az ütéseket, főleg barbárnál. Na, meg merc sem árt, aki eltereli rólad a figyelmet, s addig te meglepheted.
Diablo amúgy szívás barbárral Normalon, ha egyedül vagy, elég sok türelem kell hozzá . Meg főleg futás, ha elsüti a lightning támadását. Igaz, én legutóbbi Berserk + WW barbárommal végeztem vele elég gyorsan normalon (bár 5 perc lehet, hogy szar a pr0k szemszögéből - a korábbi fél órákhoz nekem így is iszonyat gyors volt ).
Post tenebras lux
#412291 lived 2009. május. 20. 08:22
lived
Itt van a Karakterem lapja.

Ahogy nézem az Attack rating a kicsi. 1300-ason kéne lennie.
Mit tudok most csinálni? Hogy megint nyomja a Dex-ra szintet kéne lépnem, de az meg egy év.
Fegyvereknéknél amiket használtam, arra nyomtam a skilleket. (persze nem az összeset)

Azért szivatás hogy egész eddig 95%-on volt a találtai pontosságom, (ezért is nyomtam fel az életemet meg a strang-re a cuccokat) most meg így lemegye. Megértem hogy boss, de múltkor mikor végig nyomtam barbival akkor is ugyan ez volt. Bezzeg a paladinnal úgy el picsáztam, hogy még vörösebb lett.
#412281 Tenebra 2009. május. 20. 07:38
Tenebra
#412267 :: lived (2009. május. 20. 00:09)
Gondban vagyok. Eljutottam Diablohoz. Nagyonba ütném az öreget, de egy ütésem se talál be. Eddig 95%-os van a találataim, de most lement diablonál 67-re. Egyszerűen nem tudom eltalálni. Ha eltalálom akkor rendesen vesz le róla, de az ritla mint a fehér holló. Mit tudnátok ajánlani, hogy kinyírjam az öreget?
Ez sok mindentől lehet, legfőképp azt lenne jó tudni, mik a karaktered statisztikái.

Az is lehetséges, hogy olyan fegyvereid vannak, melyek mondjuk elemental damage-t okoznak, s ennek áll ellen.

Diablo tulajdonságai

Én mondjuk alacsony attack ratingre gyanakszom, de mivel nem tudom, milyen karaktered van, így csak találgatásba bocsátkozhatok .
Post tenebras lux
#412267 lived 2009. május. 20. 00:09
lived
Gondban vagyok. Eljutottam Diablohoz. Nagyonba ütném az öreget, de egy ütésem se talál be. Eddig 95%-os van a találataim, de most lement diablonál 67-re. Egyszerűen nem tudom eltalálni. Ha eltalálom akkor rendesen vesz le róla, de az ritla mint a fehér holló.
Mit tudnátok ajánlani, hogy kinyírjam az öreget?
#403555 tomicod 2009. április. 27. 16:10
tomicod
act5 merc felfogja lifhtingot
#403546 Tenebra 2009. április. 27. 15:54
Tenebra
Hát, elég optimisták vagytok, hogy csak így "azonnal megveszem" . Én, ha casual fost csinálnak belőle (pl. a legutóbb azt hallottam, hogy elhalálozáskor nem vesztünk XP-t), tuti nem fogok pénzt fecsérelni rá. Meg egy gonosz megjegyzés: ha WoW-ozni akarok, akkor majd azt veszem meg .
Amúgy, ha mégiscsak k*rva jó lesz, én is mindenképp végig fogom játszani a sztorit, mert a Diablo 2-nél a mai napig nem nagyon volt türelmem végigolvasni a dialógokat, a történetet csupán külső leírásokból ismerem . Szégyen, de ez van. Egyszerűen egy ilyen pörgős játéknál nincs türelmem ahhoz, hogy ott hallgassam, mit motyog Cain, vagy Tyrael. Persze kell egy jó sztori, de azt emészthető módon kell tálalni, még akkor is, ha a Dio2 alapvetően multira lett tervezve.
Post tenebras lux
#403527 Tenebra 2009. április. 27. 15:23
Tenebra
FZ4: Én ugyan barbárpárti vagyok, de nekem is volt sok palám + van egy tök jó leíráshalmaz a neten (linkelni nem tudom, mert már inaktív az oldal ), mely szintén azt tanácsolja, hogy strengthre és dexterityre 100-190:75 arányban kell rakni, főleg a cuccok miatt, s az összes többi maradék vitalityre menjen (250-300 pontot javasolnak). Persze nekem lvl 50 volt eddig a legmagasabb palám, az is egy shocker, de a leírást pr0k csinálták, annak már csak lehet hinni .

Amúgy a merceknél nekem nem az MI-vel van a bajom, hanem azzal, hogy kevés beleszólásunk van a fejlődésében. Én a III-ban azt vártam volna el (de szerintem inkább e részét is még jobban lebutítják), hogy legalább azt meghatározhassuk, hogy milyen fegyvert kívánunk a merc kezébe adni. Illetve több épkézláb merc kéne, mert gyakorlatilag Act II-set lehet hatékonyan alkalmazni, a többi csak pénznyelő SZVSZ. A legfosabb az, amit D0nci is mondott, az Act I-es . Hihetetlen, hogy mennyire halandó p*csa. Act III-as farkasokkal meg ugye az a baj, hogy Hellen használhatatlanok az immune-ösök miatt.

Én majd reset után csatlakozom, addig nem látom értelmét a DioII-zésnek.
Post tenebras lux
#403234 tha_scorpion 2009. április. 26. 16:26
tha_scorpion
Sziasztok!
Majd én is csatlakoznék, de kb. két hét múlva tudnék belépni. Rég multiztam már, és egyedül meg már elég uncsi, mert már legalább hatszor toltam végig. Nem tudom, hogy milyen gyakorisággal fogtok játszani, és milyen napokon, de ha ráérek csatlakozom.
#402346 tomicod 2009. április. 24. 18:05
tomicod
én anno singláben tudtam haladni hellbe ice sorcimmal
#402321 tha_scorpion 2009. április. 24. 17:37
tha_scorpion
Lehet hogy az én készülékemmel van a hiba, de amikor én legutóbb felmentem battle.netre, akkor nem volt fenn senki. Nekem most egy 72-es sorceressem van, akivel hellen esélyem sincs mert mindenki immunis vmire...