Kérjük jelentkezz be!
Supreme Commander

Supreme Commander 1-2

Chris Taylor totális megsemmisítése folytatódik.
#131603 pokerarc 2007. október. 02. 18:50
pokerarc
Én még egyenlőre skirmishben osztom a népet, amíg meg nem lesz a +1GB RAM.

Amúgy lenne 2 kérdésem: hogy melyik a kedvenc népetek, illetve hogy milyen taktikával szoktatok menni
Én cybran szoktam lenni, és inkább teknősöset játszok, szeretem a stabil bázist
Ja és szerintem a leghatásosabb fegyver a szuperegységek ellen a tech3-as bombázó, feltéve ha időben észreveszed, meg ha nincs légvdelem vele De skirmishben olyan hülye az AI hogy semmmi fedezet nélkül küldi a szuperegységeket tömegével azokat pedig ilyen taktikával simán le lehet szedni. Campaignról ne beszéljünk, ott hihetetlenül nehéz a játék, mivel nincs korlátlan technikai fejlettség és nagyon egyenlőtlen feltételek mellet indulnak harcba a küzdőfelek.
#129457 Xaundaras 2007. szeptember. 26. 20:36
Xaundaras
#128369 :: Djuri (2007. szeptember. 23. 16:12)
Valamelyikőtők játszik dual monitoron?
A kamerát a Space nyomvatartása közben tudod dölteni.

Egyébként szerintem is a jelenlegi legjobb a műfajban, csak hát a gépigénye egy kicsit magas. De majd "belenő" a társadalom
#128369 Djuri 2007. szeptember. 23. 16:12
Djuri
Valamelyikőtők játszik dual monitoron?
#127059 Djuri 2007. szeptember. 21. 14:48
Djuri
Nemtudjátok hogy kell dönteni a kamerát? Nagyon idegesítő...
#120459 Vader nagyur 2007. szeptember. 08. 09:05
Vader nagyur
#116567 :: erendil (2007. szeptember. 01. 14:01)
én ezt rendeltem a guruhoz 1 évre a gépem is jó hozzá majd valakivel tudok multizni innen??
Én eddig még csak a demojával játszottam, de az nagyon jó volt.
#116567 erendil 2007. szeptember. 01. 14:01
erendil
én ezt rendeltem a guruhoz 1 évre
a gépem is jó hozzá
majd valakivel tudok multizni innen??
#91836 microtonia 2007. július. 20. 10:21
microtonia
Uraim, szépek és jók a kampányok, de a skirmish és a multi mindennek a teteje. Hihetetlenül PÖRGŐS tud lenni, akármilyen hülyén is hangzik. Itt Kaposváron próbálunk egy csapatot összehozni, az első alkalommal világháborút produkáltunk.

#67442 nazgul 2007. június. 02. 19:13
nazgul
Én pár napja nyomtam végig az egész játékotEszméletlen jó,a legjobb RTS szerintem.Mindent üt a megállitom az időt,és parancsok láncolazát!adom ki opció(Shift hosszan nyomva).Nincs a más rts ekbe meglévő ideges kapkodás,mindent nyugodtan megtervezel,beütemezel.Itt egy tipp mindenkinek:Ha van egy pályán valami rész feladatod,például intézd el a repülő gép gyárat északon,ne siess vele.Mert biztosra vehetef,hogy rögtön,ha megvagy vele,kapsz egy támadást,vagy gyorsan teljesitendő feladatot.Pédául UEF 5 pálya,intézd el az aeon atom rakéta kilövőit,stb.Vagy ez,vagy még valami után hirtelen a feladat,intézz el 3 cyberan nehézágyút gyorsan.De sejtettem,hogy lesz valami,ezért nem siettem,legyártottam 30 stratégiai bombázott és bummm))
#63160 InvaderZim 2007. május. 24. 19:13
InvaderZim
Hi! Most nyomtam végig a UEF campaign-t mediumon! @*!#!<--- káromkodás! EGYETLEN EDZETT STRATÉGÁNAK SEM AJÁNLOM KOMOLY TRENIROZÁS NÉLKÜL! (chris bácsi kegyetlen) Életemben nem láttam még ilyen nehézségi szintet, és ez még csak a középső szint. 4945(!!!) egységet vesztettem 5 óra alatt. lol. Az uef campaign amugy is a legnehezebb a három faj közül, de hát médiumon!? embertelen. Akivel még nem fogott ki rts, az nézze meg mindenképp, mert kislánynak fogja magát érezni az utólsó támadáshulllámoknál(1 hullám: 4 óriáspók, 110 nehéztank, 20 nehézüteg, 25 nehézlépegető 70 repülő, 25 hajó + 4 nukleáris rakéta) A hullámok szinte azonnal követik egymást, építkezni már nem fogsz közben, és körülbelül 5 ill 6 hullámban lesz részed. A negyediknél megkétszereződik az egységszám és még több óriás egység fog két iránybol ostromolni. Ez annak tudható be hogy a titkos fegyveredtől(Black Sun: bolygókat lehet vele egész egyszerűen eliminálni) még az aeon-ok is becsináltak, nem akarják, hogy elkészüljön! Mindent bevetnek amilyük van. Ajánlom: Két védelmi vonalat húzz fel egymás mögé.Ez azt jelenti hogy egy védővonalban helyezz el 18 nehézágyút a kisebb célpontok ellen, 16-19 komoly üteget az óriásegységek ellen(ezek erénye hogy relativ rövid az ujratöltési idelyük ahhoz képest, hogy távolra osztanak nagyot!) és mögéjük 7-9 antianyag üteget(nagyon dúrvák, embertelen skullókat osztanak, d lassan töltenek újra) azt persze nem kell részleteznem hogy komoly energiát használnak tüzeléskor, gondoskodj a 3. szintü reaktorok megfelelő mennyiségéről(nagyon sok kell, nagyon!)Nekem asszem 31 volt. Ezt már nem tudod a limit miatt megoldani, de a felesleges épületeket bontsd le a hátországban, és menni fog. Ja, és sok pajzsgenerátor, minél több. Az óriáspok egység csak azért nagyon veszélyes, mert lopakodó berendezést cipel. Az ágyúk és ütegek csak a látható célpontokra tudnak tüzelni, így rossz esetben csak akkor látod meg ezeket a fémóriásokat, amikor már mindeképp késő. Ezt elkerülendő kémrepülőket használj okosan, mert pikpak lelövik őket. Így mire a Black Sun közelébe jutnának az enemyk tüzelsz azzal, és mindenki becsicskul neked az univerzumban! Éljen a szent béke! Ha ez még mindig nem lenne elég, akkor kezdd el hardon, egyszerűen mert kemény vagy! Asszem ennyi. Sok sikert!
#61859 Tenebra 2007. május. 21. 17:17
Tenebra
OFF: Nagyon szép, magvas, összeszedett írás az alábbi (mármint nem dragon83-éra gondolok), de szerintem van egy kis bökkenő: olyan játékot hasonlított össze a Supreme Commander-rel, ami még MEG SEM JELENT. Akkor szerintem nincs miről beszélni, eleve off és üres szavak, amiket ide leírnánk.
Képek és egy gameplay video alapján "érdekes" összehasonlítani egy készülő játékot egy frissen bejelentettel... Ez olyan, mintha a Crysis-t és a S.T.A.L.K.E.R.-t hasonlítanánk össze. Vagy a Diablo 3-ról közölnénk egy tesztet... (Lsd. Kacsa video a Diablo 3-ról, WoW introból összevágva...) Tehát az írás nem igazán állja meg a helyét. Bocs.

Várjuk meg, míg kijön, játszunk vele 2 percnél többet, és utána majd folytatjuk...
Post tenebras lux
#61851 dragon83 2007. május. 21. 17:07
dragon83
A fórumba nem kellene ám 1 oldalas játékteszteket írni. Arra ott van az újság.
Először is nem kellene játékmenetben összehasonlítani a két játékot, mert azonkívül, hogy RTS-ek semmi közös nincs bennük. A sup.com inkább egyértelműen a monumentális csaták megteremtését tűzte ki célul, míg a SC2ben a gyors pörgös játékra gyúrnak a fejlesztők. Grafika terén is élesen elkülönül a két játék. Szerintem a SC2 is nagyon részletes egységekkel operál, de ott még a pályák is részletesek lesznek, ami a supcom-nél nem mondható el ugyebár. A gépigényről ne is beszéljünk. A SC2 a legtöbb embernek simán el fog menni, míg a másik játéknál sajnos ez nem mondható el. A sztori már látatlanban is jobb lesz a SC2-ben ebben biztos vagyok. A zenéről nem tudom mi alapján vontál le ilyen magasröptű következtetést, mikor a SC2 még meg sem jelent. Az a pár rövid motívum ami a promóciós anyagokban van(mellesleg az is szuper) nem összehasonlítható egy már kész játékkal.

Összességében a Supreme Commander szuper játék, de a Starcraft 2 is lesz olyan effelől nincs kétségem.
#61839 InvaderZim 2007. május. 21. 16:39
InvaderZim
Megneztem az összes képet, amit találtam az sc2ről. Mivel kevés egységtipus van, és kicsik a pályák, rágyúrhatnak a fejlesztők az egységek részletekig menő kidolgozására kompromisszum nélkül. viszont ebben az esetben nem ez történt. Had emlitsem a supreme commandert, mint viszonyítási alapot ( chris taylor=god ). végigmentem a sucomot mind a három fajjal, tudom miről beszélek. Grafikailag elmarad az sc2 a supreme commanderhez képest. ahogy a movie-n láttam zeneileg is. Egységek számában össze sem érdemes őket hasonlítani. Egységekről: a supreme commanderben előfordulnak olyan monumentális egységek, melyek nagy tömegben az ellenfelek sokaságán kívül a videokártyádat is a procidat is képesek eliminálni. mozgáskoreográfiájuk egyszerűen félelmetes(lépkednek a kisebb egységeken, lökdösik egymást mikor ütköznek, 4 különböző típusú fegyverzettel osztják az áldást egyidőben, egyik másik képes a tengerfenéken közlekedni szigetről szigetre(a nagyobb térképek frankón 80kmx80km területüek), miközben torpedókkal rombolják a tengeri egységek munkamorálját. Több száz(!) egységet kell adott esetben egyszerre mozgatnod, ami eddig példa nélküli. Ezt megkönnyíteni hivatoott, hogy minimap helyett addig távolíthatod a kamerát, hogy az egész térképet belátod, amin különböző típusú egységek különböző ikonokkal vannak feltüntetve( nagyon hasznos dolog egy komolyab bekerítő hadművelet során). Ha ez nem lenne elég, akkor még egy taktikai térkép is rendelkezésre áll. Ezen megadhatod a járőrözési utvonalakat, de akár egy háborut is megtervezhetsz itt. Ez így nagyon bonyolultnak tünhet, mert az is. De ezt is mind sok mást orvosolták a fejlesztők: a gyárral kijelölöd a helyet ahová az egységek mennek, mikor legyártod őket(ez eddig minden stratégiai játékban megvolt) -a szárazföldi egységek a pályák méretéből adodóan lassúnak tünnek, célszerű őket légi uton szálítani-. Mivel 300 egységnél ez munka is időigényes lenne megoldhatod egyszerűen azt, hogy a szállító repülőgépek ugymond segítsenek a gyárnak, és az előre kijelölt pontra szállítsák azokat. egészen addig, míg a gyárak termelnek, a szállítok hurcolják az egységeket a fronra, teszik a köröket, így biztosíthatod még a legbruitálisabb harcok utánpotlását is gyorsan. Engem a gyönyörű és stílusos grafika mellet ez fogott meg a leginkább! nehéz átadni egy jól megtervezett csata hangulatát, az csak játék közben látható igazán.Az egyetlen gyengepontja a játéknak a történet, ami egy kicsit lapos és általános,de még igyis képes a játékmenet hosszú hónapokra a gép elé kényszeríteni az igényes stratégákat. Nagyon sok mindenről tudnék még írni(40km hatósugarú antianyag ágyúk, repülőgéphordozó tengeralattjárók amik képesek negyven gép befogadására és feltöltésére, bázispalyzsok, álcázók, stb, stb...) Igazából az starcraft 2 kapcsán írtam ezeket, mivel a képekből itélve elképzelhetetlennek tartom hogy a supreme commanderrel fel tudá venni a versenyt.Blizzard rulez, starcraftal is sokat játszottam, mert nagyon jó játék, de ugy érzem a supreme commander megteremtette az RTS világ következő generációját mind egységmenedzsmentben, mint grafikában! Nem akartam letörni a lelkes várakozást, ezek sajnos a szigorú tények! (chris taylor=god) röviden: SUPREME COMMANDER VERHETETLEN ÉS AZ IS MARAD, AMÍG CHRIS THE GOD KI NEM TALÁL MEGINT VALAMI UJ EMBERTELENSÉGET, ULTIMATE TILTÁST, VAGY MEGAAPRÍTÁST.

(: END
#61568 Djuri 2007. május. 20. 16:11
Djuri
asszem olvastam! de nem emlékszem és talán még ma délután megvenném. Szal van rajta, és ha igen milyen?
#61519 Rego 2007. május. 20. 14:34
Rego
#61517 :: Djuri (2007. május. 20. 14:32)
sziasztok! a játék megvételén gondolkodom... Van rajta multi? Ha igen jól használható vagy ilyen el***et? Ajánlott gépigénye menniy?
Öööö... Azt a Gurut olvastad amelyikben tesztelték? Mert ha nem akkor szerezd be, mert alaposan ki lett vesézzve
#61517 Djuri 2007. május. 20. 14:32
Djuri
sziasztok! a játék megvételén gondolkodom... Van rajta multi? Ha igen jól használható vagy ilyen el***et? Ajánlott gépigénye menniy?
#53968 Commander03 2007. április. 26. 17:52
Commander03
hy
megéri megvenni??
me ako meg is veszem (nem akarok csalódni)
#46678 Ndk-turmixgép 2007. március. 24. 14:49
Ndk-turmixgép
#46456 :: dragon83 (2007. március. 23. 15:13)
El, de a memória kevés neki és a proci sem biztos, hogy bírni fogja a több százas (ezres?)egységszámot.
Kösz, már kipróbáltam a demót egy jobb gépen. Nagyon oda vagyok érte. Baromi jól sikerült a gém. A legjobban az tetszett, amikor a végén kinyirtam a 20 méteres commandert, és a győzelmet egy hatalmas atomrobbanással zárta. Ritka egy látványos lett. Úgy meghatódtam.
#46456 dragon83 2007. március. 23. 15:13
dragon83
#46400 :: Ndk-turmixgép (2007. március. 23. 11:43)
A Játék elindul 512 MB rammal, 2.8ghz-s procival és 256-os vga-val??
El, de a memória kevés neki és a proci sem biztos, hogy bírni fogja a több százas (ezres?)egységszámot.
#46400 Ndk-turmixgép 2007. március. 23. 11:43
Ndk-turmixgép
#46347 :: Roland777 (2007. március. 22. 20:40)
Hali lenne nekem egy olyan bajom hogy leszettem a torrentről a teljes játékot és meg erről az oldarról a demot és mind a kettőnél azt írja be hogy PLEASE VERIFY SYSTEM MEETS MINIMUM SPECIFCATIONS . ja és gépem: ATI 9600,AMD Athlon(tm)XP 2500+ 1.84GHz, 768 MB RAM . Üzeneteket a Email címre varga.roll@Gmail.com -ra küldjétek. és előre kösz a segítségeket!Admin: Ha megvásárolod, a doboz hátoldalán ott a rendszerspecifikáció... Amúgy meg olvasd el a szabályzatunkat, a PGO-n szigorúan tilos a warez! Tájékoztatásul: a torrentről letöltés kalózkodásnak számít... Ezért figyelmeztetésben részesülsz.
A Játék elindul 512 MB rammal, 2.8ghz-s procival és 256-os vga-val??
#46347 Roland777 2007. március. 22. 20:40
Roland777
Hali lenne nekem egy olyan bajom hogy leszettem a torrentről a teljes játékot és meg erről az oldarról a demot és mind a kettőnél azt írja be hogy PLEASE VERIFY SYSTEM MEETS MINIMUM SPECIFCATIONS . ja és gépem: ATI 9600,AMD Athlon(tm)XP 2500+ 1.84GHz, 768 MB RAM .

Üzeneteket a Email címre varga.roll@Gmail.com -ra küldjétek.

és előre kösz a segítségeket!

Admin: Ha megvásárolod, a doboz hátoldalán ott a rendszerspecifikáció... Amúgy meg olvasd el a szabályzatunkat, a PGO-n szigorúan tilos a warez! Tájékoztatásul: a torrentről letöltés kalózkodásnak számít... Ezért figyelmeztetésben részesülsz.

#45829 Velias 2007. március. 19. 22:08
Velias
Én most próbáltam ki a demóját, és szerintem nagyon jó! Ezek a gigászi csaták fantasztikusak! Nekem sokkal jobban tetszik, mint az új C&C. Itt legalább el lehet húzni egy-egy meccset, szépen kifejlődni, és aztán indulhat a totális háború. Megmondom őszintén először nem sok esélyt adtam neki, de mondom, ha már rajta van a mellékleten belenézek... Hát vétek lett volna kihagyni! Még nehogy megvegyem
Ez multiban valami eszméletlen jó lehet!
#42324 peter01 2007. március. 04. 11:19
peter01
Azt nem hiszem el hogy egy 6600gtvel meg 2800+al meg 1gb memoval csutkán megy akadás nélkül. Én nem tom fullon nyomni 7600GST-vel + 3 gb memo + core 2 duo e6300-al. szerintem a demo nagyon kira bár nem szoktam taktiázni, 1 heavy tözérség-el előkészítem a terept az mehet az 5db battleship + 2 db monkeylord az ennyi.
#42313 Mura Inquisitor 2007. március. 04. 09:57
Mura Inquisitor
Érdekes de kezd nagyon megtetszeni a játékMinél több pályán megyek át,minél több dologra jövök rá annál jobb
#41530 dragon83 2007. március. 01. 10:24
dragon83
Higgyétek el a fullos játék tök jó.Bár ott is kell pár pálya amíg beíndul játék. A demo tényleg zsír, semmi izgalom nincs benn. Nekem továbbra is nagyon tetszik.

(Figyelitek hogy sztárolom a játékot már több hsz-en keresztül? Chris Taylornak fizetnie kellene ezért a PR-ért)