Kérjük jelentkezz be!
Supreme Commander

Supreme Commander 1-2

Chris Taylor totális megsemmisítése folytatódik.
#40278 microtonia 2007. február. 24. 13:43
microtonia
Ha te ezzel a konfiggal "csutkán" tolod az SC-t, akkor igencsak szerény beállításokkal kellett megelégedned. Ha tisztességesen akarod látni, ennek a teljesítménynek a többszöröse indokolt - különösen cpu és memória tekintetében...
#40019 JaniBácsi 2007. február. 23. 08:24
JaniBácsi
Nekem egy kicsivel jobb gépem van de szaggat rendesen. Az elején amikorr még kevés egység van akkor még semmi gond de ha több akkor már szaggat
#37504 AdyBaby 2007. február. 13. 17:55
AdyBaby
Dragonnak igaza van. Ha más nem is, de én biztos hamar ítélkeztem. De majd nemsoká meglátjuk. Kivi vagyok a teljesre, meg a kritikákra nagyon...A demo az demo. Az alapján nem rossz nekem sem, de nem renget eget eddig...
#37470 Tojglee 2007. február. 13. 16:37
Tojglee
Ez a topik bizony a Supreme Commander-ről szól.
#37459 microtonia 2007. február. 13. 15:49
microtonia
Tudom, hogy a helyzet kialakulásában valamilyen szinten én is részt vettem de ez véletlenül nem egy Supreme Commander fórum?
#37451 dragon83 2007. február. 13. 15:14
dragon83
Reagálnék pár dologra, amit itt írtatok:
Az, hogy néhányan összehasonlították a SC-t a Company of Heroes-zal teljesen értelmetlen. Teljesen más stílus az egész. Ez olyan, mintha az Age of Empires-t vetnék össze a Settlers-szel.
És szerintem teljesen másképp kell hozzáállni ehhez a játékhoz,mint más stratégiákhoz. Azt mondjátok, hogy lassú az egységgyártás. Érdekes nekem pár perc alatt sikerült összehoznom 50-60 egységet. Csak 3-4 gyártó épület kell hozzá, mindegyik megtámogatva 4 engineer-rel. Itt így kell csinálni, nem úgy mint mást rts-eknél. Az átláthatósággal nekem semmi gondom. Ha kellett kizoomoltam és máris minden látható. Azt viszont elismerem, hogy tényleg túl kicsik az egységek, és ha rendesen látni akarom őket akkor erőteljesen rájuk kell közelítenem. A nagy egységszám miatt pedig mindig csoportokra kell osztani őket, és az 1-9 billentyűkkel irányítani. Mondjuk szerintem ez alap minden rts-nél.
Hogy könnyű a demo? Istenem ez van, de ez csak a demo! A teljes játék nem ilyen lesz.
Szóval szerintem túl hamar ítélkeztek.

(Mellesleg nálam nem a Company of Heroes az ász, hanem a Warhammar 40K)
#37369 AdyBaby 2007. február. 12. 23:52
AdyBaby
#37368 :: WayneGace (2007. február. 12. 23:46)
Pedig van olyan egység, azaz fegyver: az atomrakéta. Mondjuk én is építettem olyan épületet, amit 15 hármas szintű engeener nagyon sokáig épített rengeteg nyersanyagért.
Hát ha csak az atomrakéta ilyen, akkor az még ok. Kicsit bizakodok most...Elhangzottak itt egyedi és érdekes dolgok eddig róla...A végén még lesz mivel taktikázni. Bár továbbra is maradok előítéletes és szkeptikus a gammát illetően...Túl sok a fehér folt a demó után még SZVSZ.

Bár mégsem...!Jut eszembe ugyanis, hogy a C&C első részében nagyon is nem tetszett a NOD hasonló fegyvere...Így vagyok a Howitzerrel is a CoHban. Szal atomrakéta nem tetszel!
#37368 WayneGace 2007. február. 12. 23:46
WayneGace
Pedig van olyan egység, azaz fegyver: az atomrakéta. Mondjuk én is építettem olyan épületet, amit 15 hármas szintű engeener nagyon sokáig épített rengeteg nyersanyagért.
#37364 AdyBaby 2007. február. 12. 23:09
AdyBaby
#37351 :: Tojglee (2007. február. 12. 22:29)
Szerintem egy ilyen csöppség még annál is keményebb lesz. Olyan hatalmas ágyút is láttam egy videóban, ami tízszer akkora volt, mint a tankok. És az egy hatalmas tüzérségi ágyú volt!
Hűha...Ez még a megabrutálnál is komolyabban hangzik...Remélem nem lesz túlontúl sci-fis a dolog. Úgy értem, hogy remélem nem terelik el az egész játékot ezek a hatalmas ágyúk a blődség felé, ahol lesznek olyan egységek, amelyek ellen nincs ellenszer, meg lőnek egyet és annyi a félezres hadseregednek, stb...
#37351 Tojglee 2007. február. 12. 22:29
Tojglee
Szerintem egy ilyen csöppség még annál is keményebb lesz. Olyan hatalmas ágyút is láttam egy videóban, ami tízszer akkora volt, mint a tankok. És az egy hatalmas tüzérségi ágyú volt!
#37350 AdyBaby 2007. február. 12. 22:28
AdyBaby
Monnyuk ez így már érdekesebb, hogy akár 50 percbe is belekerül egy egység legyártása. Itt már akkor lehet taktikázgatni majd...Remélem. Na csak megjött a kedvem megnézni...Amint tehetem megteszem.

Gondolom megabrutál egységek lesznek azok. Mint a Tiger
#37347 Tojglee 2007. február. 12. 22:12
Tojglee
45 perc? Alighanem a videókban néhol látott gigászi extrémgigabazinagy egységeket tart ennyi időbe felépíteni. (Csak egy példa a hatalmas repülő csészealj, ami mindent felperzsel egy hatalmas lézersugárral. Azt hiszem a...hogy is hívják? Mindegy, a fél-ufó emberek tudják építeni...)
#37322 WayneGace 2007. február. 12. 21:10
WayneGace
Arra írtam, hogy nem kellett sietni, hogy az ellen nyugodtan hagyta gyártani az egységeket. Nem voltam rákényszeritve, hogy pörögjek. Nyugodtan felállhattam több percre a monitor elől.
Tenném meg ezt más rts-nél.
#37318 Hellboy 2007. február. 12. 21:06
Hellboy
Nemis úgy gonoltam hogy sietni kellett hanem sokat kellett várni az egységek elkészülésére.Amúgy nekem minden tetszik benn csak a gépigény meg a demó alapján a játékmenet.
#37315 WayneGace 2007. február. 12. 21:04
WayneGace
Én személy szerint reagáltam az előttem lévő hozzászólásra. Ennyi. Nem kezdtem el pocskondiázni és nem kezdtem el magasztalni. Olvasd el mégegyszer!
Amúgy nekem bejött a SC, mert én szeretem a sci-fi világokat, de a demó alapján nem igazán kellett taktikázni, stratégiázni csak gyártani az egységeket (nem is kellett sietni), azok meg szépen felmorzsolták az ellent. Amúgy, ha szeretek egy játékot, ha nem, akkor is van szemem és megmondom, hogy szerintem ma melyik a legszebb rts.
#37265 AdyBaby 2007. február. 12. 20:16
AdyBaby
#37239 :: ]{redenc (2007. február. 12. 19:49)
Minden tiszteletem mellett ne kezdjetek neki flamelni! Nincs arra szükség, hogy a CoH-ot zászlajára tűző fórumos nekiálljon védeni a kedvencét, és pocskondiázni minden más címet, és viszont, mert az csak értelmetlen vitákat szül. Próbáljatok meg felnőtt módon viszonyulni a témákhoz, elfogadni és tiszteletben tartani más ízlését, véleményét! Főleg ne ítélkezzetek olyan játékokról, amit nem is láttatok... Amúgy meg a demó épp azért van, hogy ki lehessen próbálni, és saját szájíz szerint eldönteni, hogy jó-e, vagy sem. Köszönöm.
OFF: Igazad van Kredenc, de Te is kicsit félreértettél minket. Eszünkben nincs pocskondiázni a többi játékot és védeni a CoH-t, mert ez badarság lenne. Ha véletlen rajtad kívül más is ezt vette ki a lentiekből nagyon sajnálom és elnézést. Azért formálok véleményt demózás nélkül, mert a képek, az előzetesek alapján bennem már a legelején megfogalmazódott az, amiről itt szó volt/van. Mellesleg kicsi szabadidőmből akkor már inkább azzal játszok, ami tuti jó, és nem kísérletezgetek mással, ami nem az. Örülök a jó megérzésemnek...

És még valami. Te sem tagadhatod a CoH erényeit. Mi sem tesszük mással, HA VAN. Itt is csak a várakozások elmaradásáról tárgyalunk inkább.

Bocs az Offért, de akkor a helyszínen tisztába tettük a dolgokat. Amúgy meg volt igazad is...

Mostmár csakazértis kipróbálom a demot...

ON
#37239 ]{redenc 2007. február. 12. 19:49
]{redenc
Minden tiszteletem mellett ne kezdjetek neki flamelni! Nincs arra szükség, hogy a CoH-ot zászlajára tűző fórumos nekiálljon védeni a kedvencét, és pocskondiázni minden más címet, és viszont, mert az csak értelmetlen vitákat szül. Próbáljatok meg felnőtt módon viszonyulni a témákhoz, elfogadni és tiszteletben tartani más ízlését, véleményét! Főleg ne ítélkezzetek olyan játékokról, amit nem is láttatok... Amúgy meg a demó épp azért van, hogy ki lehessen próbálni, és saját szájíz szerint eldönteni, hogy jó-e, vagy sem. Köszönöm.
Nem tűrök meg más zsarnokot, csak azt a kis hangot a lelkemben. (Mahátma Gandhi)
#37210 AdyBaby 2007. február. 12. 19:12
AdyBaby
Na ugye...Megmondtam még a demó előtt, hogy nem lesz benne sok taktikázás. Bár remélem a végleges holmi nem ilyen lesz. Én míg nem olvasok róla egy tesztet, addig ki sem fogom próbálni. Persze több helyen fogok utánaolvasni majd. A visszajelzések alapján eddig nem éri meg nekem letölteni a demót.

OFF: Amúgy olyat állítani, hogy a JTF szebb a CoH-nál badarság. Nem akarok bántani senkit, de ez nagyon nem így van. NINCS szebb RTS jelenleg, mint a CoH.
JTFet fullon játszottam, CoHt meg nem...Így sem szebb a JTF...sőt!
#37117 Hellboy 2007. február. 12. 14:22
Hellboy
Jah a demóban nincs eget rengető stratégia.Gyártasz mész lősz.Amúgy szerintem az egységek gyártása elég lassú még úgy is ha segitesz azzal a kis ropottal.
#37104 WayneGace 2007. február. 12. 13:19
WayneGace
Tényleg teljesen más a két stratégia. Habár SC demójában nem nagyon kellett taktikázni. Gyártottad az egységeket azok meg leverték az ellent.
Ja és szerintem is a legszebb stratégia a CoH. Ha magas beállítással játszol, akkor sok-sok játék után is megdöbbent milyen gyönyörű, életszerű és kidolgozott.
#37096 microtonia 2007. február. 12. 12:53
microtonia
Hali!

A CoH és a SC összehasonlítása - mivel két teljesen különböző műfajú és célú játékról van szó - teljesen felesleges. Ha már a grafikánál tartunk, az én konfigomon nem volt feltétlenül randa a SC, másrészt a CoH-nál születtek azóta szebb grafikájú stratégiák (Anno 1701, JTF usw.). Egy SC típusú játéknál egyébként sem a grafika a legfontosabb szempont - szerintem... Úgyhogy én nagyon várom a teljes verziót!
#37067 AdyBaby 2007. február. 12. 05:49
AdyBaby
Nyugodt vagyok...A CoH demója több embert tett lelkessé... Bár ez is elmegy egynek...mondom ezt úgy, hogy a demót ki sem próbáltam...höhö.
#36446 SB25 2007. február. 09. 13:51
SB25
Én beszámozom az egységeket és úgy küldözgetem őket.Az elöbb is bevált!
Csak az épületeknél sokat kel várni ,hogy megépüljenek.De az egységek egész gyorsan kész vannak.Amúgy megizlések és pofonok neked nem teszik nekem tetszik.Mindenkinek más tetszik.

Olvastad már? ×