Kérjük jelentkezz be!

Victoria 2

A Paradox közel tökéletes körökre osztott/valós idejű stratégiai játéka
#738881 bancika 2013. június. 22. 19:56
bancika
#738865 :: ztoli17 (2013. június. 22. 17:48)
Ha megvan,akkor multizhatnánk. Vegyél fel skype-on A nevem ztoli17.
Na a partnerkérés el van küldve. Csak el kell fogadnod
#738865 ztoli17 2013. június. 22. 17:48
ztoli17
Ha megvan,akkor multizhatnánk.

Vegyél fel skype-on

A nevem ztoli17.
#738863 bancika 2013. június. 22. 17:32
bancika
#738856 :: ztoli17 (2013. június. 22. 10:03)
Hát, ha nem ugyanaz a verzió van meg, akkor az elég rossz, mert ugye itt még nem lehetfrissíteni, csak a kieggel ( nem úgy mint pl. a crusader kings 2-ben, ahol a patch automatikuan jön, a dlc csak a + tartalomhoz kell)
Elvileg meg van a House Divided futtatója , ha azt lefuttatom , akkor bármikor visszamehetek 2.3.1-be.
#738856 ztoli17 2013. június. 22. 10:03
ztoli17
Hát, ha nem ugyanaz a verzió van meg, akkor az elég rossz, mert ugye itt még nem lehetfrissíteni, csak a kieggel ( nem úgy mint pl. a crusader kings 2-ben, ahol a patch automatikuan jön, a dlc csak a + tartalomhoz kell)
#738854 bancika 2013. június. 22. 08:59
bancika
#738835 :: ztoli17 (2013. június. 21. 20:18)
Amúgy azt szeretném megtudni,ogy melyik verziót futtatod, és milyen kiegjeid vannak? Mert ha ugyanaz, akkor megpróbálhatnánk multizni, bár nem tudom hogy a metaserver megy e. Az enyém a house divided kiegészítővel van, ás 2.31-es verzió.
Nekem a Heart Of Darkness van meg , a legújabb verzióval (nem tudom melyik :D )

Szerk : Ha a Metaserver nem is megy , de még van Hamachi!
#738835 ztoli17 2013. június. 21. 20:18
ztoli17
Amúgy azt szeretném megtudni,ogy melyik verziót futtatod, és milyen kiegjeid vannak?

Mert ha ugyanaz, akkor megpróbálhatnánk multizni, bár nem tudom hogy a metaserver megy e.

Az enyém a house divided kiegészítővel van, ás 2.31-es verzió.
#738816 furmat 2013. június. 21. 13:25
furmat
#738813 :: ztoli17 (2013. június. 21. 08:04)
Pár próbáltam sphere-elni őket, de az a baj,hogy a prestige bug miatt ők is great power, és azt ugye nem lehet speherlni.
Alap victoria 2-ben is van anschluss, bár nem mondanám anschlussnak, mert igazából bármely olyan ország, amely a kultúracsoportjának vezetője (értstd pl. Németo., Oroszo.) annektálhat olyan sphere-elt országot, ami a kultúracsoportjának tagja. Pl. Luxemburg-Németo., Ruténia-Oroszo. Ha Ausztriát annektálni akarod, üzenj nekik hadat, foglald el az egész területüket, így egy idő után a prestige-ük, és industrial pontjuk is 0-ra csökken (a katonairól nem is beszélve), így egy időre biztos kiesnek a GP státuszból, ekkor tudod az 'add to sphere' wargoalt hozáadni (plusz, azt hiszem az anscluss kritériuma, hogy Mo. független legyen, szóval fel kell szabadítanod őket). Béke után valamikor jön majd egy event, ahol kiválaszthatod, hogy szeretnéd-e őket annektálni.
#738813 ztoli17 2013. június. 21. 08:04
ztoli17
Pár próbáltam sphere-elni őket, de az a baj,hogy a prestige bug miatt ők is great power, és azt ugye nem lehet speherlni.
#738812 bancika 2013. június. 21. 07:54
bancika
#738808 :: ztoli17 (2013. június. 20. 21:23)
Hát, néhányat fel is szabadítottam, de a nagy részét német uralom alá vontam. Amúgy azt az Anschluss-os dolgot azt szerintem már a hearts of iron 3-ból vetted, mert ott tényleg meg tudod csinálni, de az más játék. (igaz, létezik mentés konvertáló, de sajnos néhány országot nem rak bele(pl. a polgárháborús konföderációt.
Az Anschluss-t nem a HOI-ból vettem , mivel a Pop Demand Mod hozzáadja a Victoria 2-be is.
Csak Sphere-ban kell lennie a Habsburgoknak , és 1-2 év után kapsz egy decisiont.
#738808 ztoli17 2013. június. 20. 21:23
ztoli17
#738807 :: bancika (2013. június. 20. 20:36)
Ez a prestige dolog érdekes .... Egyébként úgy talán könnyebb lett volna ha felszabadítottad volna még a maradék Habsburgok által elfoglalt országokat , és utána elvileg kapnál egy olyan decisiont , amiben gyakorlatilag megismételheted az 1938-as anschluss-t , hogy megszerezd az osztrák területeket , utána meg a felszabadíthatod a Szudétaföldet és jöhet Lengyelország! (Egy Fasiszta Oroszország ellen :D )
Hát, néhányat fel is szabadítottam, de a nagy részét német uralom alá vontam.

Amúgy azt az Anschluss-os dolgot azt szerintem már a hearts of iron 3-ból vetted, mert ott tényleg meg tudod csinálni, de az más játék. (igaz, létezik mentés konvertáló, de sajnos néhány országot nem rak bele(pl. a polgárháborús konföderációt.

#738807 bancika 2013. június. 20. 20:36
bancika
#738805 :: ztoli17 (2013. június. 20. 20:21)
Én is kb. fél éve kezdtem el vele játszani, + használom a pop demand modot. Már több nemzettel is játszottam, de a legsikeresebbnek poroszországgal mondhatom magam. Minden prímán ment, levertem a franciákat, megalapítotttam az észak-német szövetséget majd a Német Birodalmat. Ezután vált izgalmasabbá a játék. Mivel Németország a leg "termékenyebb" vidék, így sikerült nagyon erős ipart (csak Anglia van előttem), és egy még erősebb hadsereget. Később történt egy kommunista hatalomátvétel,aminek kifejezetten örültem ( a komcsi pártok meglehetősen jó adottságokkal rendelkeznek). Ezután elkezdtem támadni a gyenge Ausztriát, akiktől Magyarország függetlenedett. Erejük szinte a 0 küszöbén van, mert elvettem a jobb tartományaikat ( Csehország, Morvaország), viszont itt jön a baj. A játék valahogy bebugolhatott,mert Ausztria hirtelen elkezdte halmozni a prestige-t, teljesen magától. Az így összegyűlt pár ezer ponttal a "legelső" nemzet előttem, és pillanatnyilag megpróbálom teljesen eltörölni, hogy ne legyn útban. Röviden ennyi.
Ez a prestige dolog érdekes ....
Egyébként úgy talán könnyebb lett volna ha felszabadítottad volna még a maradék Habsburgok által elfoglalt országokat , és utána elvileg kapnál egy olyan decisiont , amiben gyakorlatilag megismételheted az 1938-as anschluss-t , hogy megszerezd az osztrák területeket , utána meg a felszabadíthatod a Szudétaföldet és jöhet Lengyelország! (Egy Fasiszta Oroszország ellen :D )
#738805 ztoli17 2013. június. 20. 20:21
ztoli17
Én is kb. fél éve kezdtem el vele játszani, + használom a pop demand modot.

Már több nemzettel is játszottam, de a legsikeresebbnek poroszországgal mondhatom magam.

Minden prímán ment, levertem a franciákat, megalapítotttam az észak-német szövetséget majd a Német Birodalmat. Ezután vált izgalmasabbá a játék. Mivel Németország a leg "termékenyebb" vidék, így sikerült nagyon erős ipart (csak Anglia van előttem), és egy még erősebb hadsereget.

Később történt egy kommunista hatalomátvétel,aminek kifejezetten örültem ( a komcsi pártok meglehetősen jó adottságokkal rendelkeznek).
Ezután elkezdtem támadni a gyenge Ausztriát, akiktől Magyarország függetlenedett.

Erejük szinte a 0 küszöbén van, mert elvettem a jobb tartományaikat ( Csehország, Morvaország), viszont itt jön a baj.

A játék valahogy bebugolhatott,mert Ausztria hirtelen elkezdte halmozni a prestige-t, teljesen magától. Az így összegyűlt pár ezer ponttal a "legelső" nemzet előttem, és pillanatnyilag megpróbálom teljesen eltörölni, hogy ne legyn útban.

Röviden ennyi.
#738804 bancika 2013. június. 20. 19:13
bancika
Sziasztok!
Nem is olyan régen (4-5 hónap ) megtaláltam ezt a játékot és rögtön megvettem.
Először nehéznek tűnt , de amikor már egyre jobban értettem a játékot akkor nagyon élveztem.
Első játékom a Habsburgokkal volt , amiben elfoglaltam Németországot + Olaszországot.
Utána letöltöttem az A Pop Demand modod ,amiben elkezdtem játszani rögtön egy afrikai országgal : Sokoto-val. A játék először nagyon nehéz volt (westernization a startkor 10%-on volt ) de amikor megalapítottam Malit már az európai országok erejével rendelkező voltam. Végén befejeztem a westernization-t 1900-ban , és rögtön beiktattam a porosz konstitucionalizmust. Aztán azonnal az anarcho-liberalistákat választották meg , utána meg a kommunistákat. És természetesen ezután abbahagytam a Malis játékot. Örökre.
Utána elkezdtem játszani Poroszországgal, hátha megtudom alapítani Németországot , és sikerült!
De abban a játékban nem volt semmi érdekes.
Ezután elkezdtem játszani Japánnal (Pontosabban Imperial Japan-nal) amiben amint westernizálódtam rögtön egy kommunista lázadás történt. Utána a környéken csak háborúztam. Semmi mást nem tudtam csinálni.
Utána megint az Osztrákokkal kezdtem el. Levertem a magyar szabadságharcot, megalapítottam az Osztrák-Magyar Monarchiát , utána a Dunai Konföderációt , aztán fellázadtak a fasiszták. Megint csak háborúztam. Ja, és már 8 (!) világháború volt benne.


Velem ezek történtek a Victoria 2-ben, veled mik történtek?
Persze mást is lehet írni , mint pl. győzedelmes háborúkat , stb.