Kérjük jelentkezz be!

Windows 10

Mivel az "ingyenes" upgrade hatására terjed a Windows 10, mint az influenza, ideje egy ezzel foglalkozó külön témát nyitni. Gondok, problémák, megoldások és trükkök ide! Viszont az oprendszer ekézése és fikázása kapcsán kíméljük egymás idegrendszerét. Ez nem az a fórum, ahol a "hitbéli meggyőződések" összecsaphatnak.
#770066 JackStillAlive 2017. november. 10. 19:03
JackStillAlive
#770061 :: shady18 (2017. november. 10. 06:10)
Köszönöm a segitseget , vegul megoldottam , szereztem egy masik gepbol meghajtot es cd-rol felment azonnal. Köszönöm segitseget ezeket a linkeket elmentem mer eleg reszletesen segit ha elofordulna hasonlo.
Nagyon szívesen!
Azt hittem, csak USB-ről lehet, mert nincs ODD 8mint manapság sok esetben)
A linkek meg tényleg hasznosak.
Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia
#770061 shady18 2017. november. 10. 06:10
shady18
#770057 :: JackStillAlive (2017. november. 09. 20:39)
Szia! 1. Vagy a telepítő fájl létrehozása nem szabályos, a pendrive formázása nem megfelelő. Vagy a telepítő változat nem megfelelő. 2. BIOS-ban ne csak engedélyezd a Boot szekciót, hanem a Storage menüben, vagy hasonlóban az összes USB lehetőséget, így a Legacy-t is! Még kis segítség, mert így nagyon nehéz, ha nem ott van az ember: uefi , win10 usb
Köszönöm a segitseget , vegul megoldottam , szereztem egy masik gepbol meghajtot es cd-rol felment azonnal. Köszönöm segitseget ezeket a linkeket elmentem mer eleg reszletesen segit ha elofordulna hasonlo.
#770057 JackStillAlive 2017. november. 09. 20:39
JackStillAlive
#770047 :: shady18 (2017. november. 09. 07:01)
Engedelyeztem a biosba elso boot sekciokent van beallitva az usb . Hatulra dugtam a pendriveot es ott probalgattam de mindig ezt irta ki. Sima hagyomanyos 8 gigas pendrive , iso fajlt toltottem le majd rufussal irtam ra a pendrivera. De megprobaltam microsoft oldalarol ott letoltheto programmal azt is hogy azonnal pendrivera tolti es formazza az iso fajlt.
Szia!

1. Vagy a telepítő fájl létrehozása nem szabályos, a pendrive formázása nem megfelelő. Vagy a telepítő változat nem megfelelő.
2. BIOS-ban ne csak engedélyezd a Boot szekciót, hanem a Storage menüben, vagy hasonlóban az összes USB lehetőséget, így a Legacy-t is!

Még kis segítség, mert így nagyon nehéz, ha nem ott van az ember: uefi , win10 usb
Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia
#770047 shady18 2017. november. 09. 07:01
shady18
#770045 :: JackStillAlive (2017. november. 08. 22:06)
Szia! 1. A BIOS-ban engedélyezve van a Boot szekcióban az USB? 2. NE előre dugd be, hanem az alaplapi közvetlen USB aljzatba! (sokszor a gépházhoz tartozó USB-k furán viselkednek szűz gép telepítése során) Tehát hátulra! 3. Ez eredeti MS pendrive, vagy te másoltad az iso fájlt? Itt van egy link, magáról a telepítésről: telepítés Itt meg egy az USB telepítő készítéséhez: USB telepítő
Engedelyeztem a biosba elso boot sekciokent van beallitva az usb . Hatulra dugtam a pendriveot es ott probalgattam de mindig ezt irta ki. Sima hagyomanyos 8 gigas pendrive , iso fajlt toltottem le majd rufussal irtam ra a pendrivera. De megprobaltam microsoft oldalarol ott letoltheto programmal azt is hogy azonnal pendrivera tolti es formazza az iso fajlt.
#770045 JackStillAlive 2017. november. 08. 22:06
JackStillAlive
#770043 :: shady18 (2017. november. 08. 21:45)
Sziasztok! Lenne itt egy erdekes problema amihez segitseget szeretnek kerni. Epitettem egy uj gepet. De usb rol valo telepitesnel azt irja ki hogy: Egy CD/DVD meghajtó szükséges eszközillesztője hiányzik. Ha az illesztőprogram hajlékonylemezen, CD-n vagy DVD-n, illetve USB flash meghajtón található, helyezze be a lemezt, vagy csatlakoztassa az eszközt most. Megjegyzés: Ha a Windows telepítési adathordozó a CD-DVD meghajtóban van, ennek a lépésnek az idejére eltávolíthatja." Tallózás OK Mégse Ezután ha OK-ra nyomok előugrik ez: "Nem található eszközillesztő. Győződjön meg arról, hogy a telepítési adathordozó tartalmazza a megfelelő illesztőprogramokat, majd kattintson az OK gombra." Se win7 se win10 telepites nem jon ossze mer ebbe utkozok. Hiaba probaltam a pendriveot mas-mas foglalatba arra se reagalt. Ha tudnatok ebbe segiteni nagyon boldog lennek .
Szia!

1. A BIOS-ban engedélyezve van a Boot szekcióban az USB?
2. NE előre dugd be, hanem az alaplapi közvetlen USB aljzatba! (sokszor a gépházhoz tartozó USB-k furán viselkednek szűz gép telepítése során) Tehát hátulra!
3. Ez eredeti MS pendrive, vagy te másoltad az iso fájlt?

Itt van egy link, magáról a telepítésről: telepítés
Itt meg egy az USB telepítő készítéséhez: USB telepítő
Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia
#770043 shady18 2017. november. 08. 21:45
shady18
Sziasztok! Lenne itt egy erdekes problema amihez segitseget szeretnek kerni. Epitettem egy uj gepet. De usb rol valo telepitesnel azt irja ki hogy: Egy CD/DVD meghajtó szükséges eszközillesztője hiányzik. Ha az illesztőprogram hajlékonylemezen, CD-n vagy DVD-n, illetve USB flash meghajtón található, helyezze be a lemezt, vagy csatlakoztassa az eszközt most.

Megjegyzés: Ha a Windows telepítési adathordozó a CD-DVD meghajtóban van, ennek a lépésnek az idejére eltávolíthatja."

Tallózás OK Mégse

Ezután ha OK-ra nyomok előugrik ez:

"Nem található eszközillesztő. Győződjön meg arról, hogy a telepítési adathordozó tartalmazza a megfelelő illesztőprogramokat, majd kattintson az OK gombra."
Se win7 se win10 telepites nem jon ossze mer ebbe utkozok. Hiaba probaltam a pendriveot mas-mas foglalatba arra se reagalt. Ha tudnatok ebbe segiteni nagyon boldog lennek .
#769100 JackStillAlive 2017. július. 25. 18:04
JackStillAlive
#769098 :: dekimi32 (2017. július. 25. 17:57)
Nagyon megszerettem a Wolfenstein nevű lövöldözős,de közben sok logikát igénylő játékot!Hiába keresem,nem találom sehol.Ha tudnátok segíteni,nagyon hálás lennék!!
Na már most.
Wolfenstein. Logika? :)
Hát én az ID-n nőttem fel.
Melyik évjáratra gondolsz, az 1992-es kiadásra? A Wolfenstein 3D?
Vagy a Return to Castle Wolfenstein? Ott voltak lopakodós pályák pl.

Windows 10 Store-ban is vannak részek, melyek ingyenesek, de ezek is a régiek. beütöd a keresőbe, és voilà. Nyilván ha utána volt oprendszer telepítés, akkor nem találod a gépen, újra le kell tölteni.

Esetleg: A Steam áruházban is meg lehet venni némelyiket, van egy Wolf-Pack, 10 euró és három rész benne van.
Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia
#769098 dekimi32 2017. július. 25. 17:57
dekimi32
Nagyon megszerettem a Wolfenstein nevű lövöldözős,de közben sok logikát igénylő játékot!Hiába keresem,nem találom sehol.Ha tudnátok segíteni,nagyon hálás lennék!!
#769037 JackStillAlive 2017. július. 20. 10:28
JackStillAlive
#769020 :: PatrikHero09 (2017. július. 19. 11:51)
Szia! Köszönöm a segítséget, igazad volt egy CMOS reset segített, habár a Windows telepítés során is akadtak gondok, azokat megoldottam.
Szia!
Szívesen, és nagyon örülök, hogy sikerült megoldani!
Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia
#769020 PatrikHero09 2017. július. 19. 11:51
PatrikHero09
#769007 :: JackStillAlive (2017. július. 17. 17:55)
Szia! Nem engedélyezted korábban a Fast Boot-ot? Mert akkor általában nem engedi, csak ha az adott programmal ismét engedélyezed. Nem tudom, hogy nálad ez melyik. De egy Clear CMOS segíthet, ha értesz hozzá. A kézikönyv 18. oldalán találod meg a szükséges lépéseket. Ekkor beáll alapértékekre a BIOS, és be kell tudnod lépni. A gépet majd úgy indítsd újra, hogy nincs benne a pendrive, belépsz, engedélyezed, hogy arról is bootoljon a gép, majd utána bedug és újraindít. Plusz: régi alaplapoknál előfordul, hogy USB billentyű esetén vannak gubancok. Ilyenkor jön jól egy régi PS/2 klaviatúra, azzal be lehet lépni, hátha csak ennyi a gond.
Szia!
Köszönöm a segítséget, igazad volt egy CMOS reset segített, habár a Windows telepítés során is akadtak gondok, azokat megoldottam.
#769007 JackStillAlive 2017. július. 17. 17:55
JackStillAlive
#769006 :: PatrikHero09 (2017. július. 17. 17:44)
Sziasztok! Azért fordulok hozzátok segítségért, mert nem tudok hozzáférni a BIOS-hoz. Az alaplapom egy ősrégi ASUS P5KPL-SE. Újra szerettem volna telepíteni a Windows-t, már készen volt az Flash Drive aztán amikor eljutottam arra a pontra, hogy belépjek a BIOS-ba, megnyomtam a DEL-t de nem történt semmi, csak tovább boot-olt és bejött a Windows. Mi lehet a probléma? Előre is köszönöm a segítséget! -Patrik
Szia!
Nem engedélyezted korábban a Fast Boot-ot? Mert akkor általában nem engedi, csak ha az adott programmal ismét engedélyezed. Nem tudom, hogy nálad ez melyik.
De egy Clear CMOS segíthet, ha értesz hozzá. A kézikönyv 18. oldalán találod meg a szükséges lépéseket. Ekkor beáll alapértékekre a BIOS, és be kell tudnod lépni.
A gépet majd úgy indítsd újra, hogy nincs benne a pendrive, belépsz, engedélyezed, hogy arról is bootoljon a gép, majd utána bedug és újraindít.

Plusz: régi alaplapoknál előfordul, hogy USB billentyű esetén vannak gubancok. Ilyenkor jön jól egy régi PS/2 klaviatúra, azzal be lehet lépni, hátha csak ennyi a gond.
Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia
#769006 PatrikHero09 2017. július. 17. 17:44
PatrikHero09
Sziasztok!
Azért fordulok hozzátok segítségért, mert nem tudok hozzáférni a BIOS-hoz. Az alaplapom egy ősrégi ASUS P5KPL-SE. Újra szerettem volna telepíteni a Windows-t, már készen volt az Flash Drive aztán amikor eljutottam arra a pontra, hogy belépjek a BIOS-ba, megnyomtam a DEL-t de nem történt semmi, csak tovább boot-olt és bejött a Windows. Mi lehet a probléma? Előre is köszönöm a segítséget!
-Patrik
#768010 zeratul 2017. február. 20. 13:16
zeratul
Köszönöm mindenkinek a segítséget! A DesktopOk-al már valóban kivédhető a 4K utáni ikon kavarás.
#768004 Simba 2017. február. 18. 20:03
Simba
#768003 :: bodak (2017. február. 18. 19:38)
Nem is az volt a kérdés, hogy varázslatos módon lesz-e 4K-s monitorunk a kisebb felbontású kijelzőből, hanem jobb lesz-e a képminőség és állítható-e feljebb a felbontás mint a natív. Mindkettőre igen a válasz. Illetve eredetileg, hogy hova tűnt az opció a Win10-ból, amiben beállíthatta a magasabb felbontást -melyről fingom sincs, de van alternatíva az nVidia vezérlőpulton. Nem vagyok marha, nyilván nem a monitor felbontása változik meg és "születnek" új pixelek, hanem magasabb felontáson készül el a kép, és ezt skálázza le a DSR. Ennek eredményeképp "helyesebbek" lesznek a képpontok, jobb lesz a színhűség. Az élsimítási eljárások megkerülhetetlen maszatolása nélkül is lehet élesebb képet "gyártani". Gondoltam nem árt tisztázni, mert ez bizony nem placebó, tessenek utánaolvasni! Persze ennek ára is van, mert a videokártya erősen megdolgozik a sokszor több képponttal, plusz még kitalálja azt is, mely pontokat kukázza végül - összességében véve költséges eljárás, és nem biztos, hogy érdemes mellé az élsimítást is bekapcsolni, mert a) leronthatja a szebb képet b) még erőforrás-igényesebb lesz az egész móka. Ezt mindenkinek magának kell kitapasztalnia, egyéni preferencia (no meg erőforrás) dolga. @ zeratul: A fentiekben leírtakból egyenesen adódik, hogy a teljesítményromlásban valószínűleg a videokártyád lesz a ludas, a RAM-nak ehhez kb. semmi köze (azért van, de 99%, hogy nem ott akad el az adatfolyam). Érdemes lenne egy erőforrás-figyelővel monitorozni a rendszert, majd a logot átnézni, hogy mi dolgozik teljes kapacitáson, hogy biztosra mehess. Innentől azonban a videokártyák topicja lenne a helyes szekció.
Pont a félreértések elkerülése végett érdemes a nevén nevezni a dolgot. Belátom nem ismertem ezt eddig, nem véletlenül indultam ki a kérdező kommentjéből. :)
#768003 bodak 2017. február. 18. 19:38
bodak
#768001 :: Simba (2017. február. 18. 18:56)
Ez csak egy trükközés, ettől nem lesz 4K felbontás. :D
Nem is az volt a kérdés, hogy varázslatos módon lesz-e 4K-s monitorunk a kisebb felbontású kijelzőből, hanem jobb lesz-e a képminőség és állítható-e feljebb a felbontás mint a natív. Mindkettőre igen a válasz.
Illetve eredetileg, hogy hova tűnt az opció a Win10-ból, amiben beállíthatta a magasabb felbontást -melyről fingom sincs, de van alternatíva az nVidia vezérlőpulton.

Nem vagyok marha, nyilván nem a monitor felbontása változik meg és "születnek" új pixelek, hanem magasabb felontáson készül el a kép, és ezt skálázza le a DSR. Ennek eredményeképp "helyesebbek" lesznek a képpontok, jobb lesz a színhűség. Az élsimítási eljárások megkerülhetetlen maszatolása nélkül is lehet élesebb képet "gyártani". Gondoltam nem árt tisztázni, mert ez bizony nem placebó, tessenek utánaolvasni!

Persze ennek ára is van, mert a videokártya erősen megdolgozik a sokszor több képponttal, plusz még kitalálja azt is, mely pontokat kukázza végül - összességében véve költséges eljárás, és nem biztos, hogy érdemes mellé az élsimítást is bekapcsolni, mert a) leronthatja a szebb képet b) még erőforrás-igényesebb lesz az egész móka. Ezt mindenkinek magának kell kitapasztalnia, egyéni preferencia (no meg erőforrás) dolga.

@ zeratul:
A fentiekben leírtakból egyenesen adódik, hogy a teljesítményromlásban valószínűleg a videokártyád lesz a ludas, a RAM-nak ehhez kb. semmi köze (azért van, de 99%, hogy nem ott akad el az adatfolyam). Érdemes lenne egy erőforrás-figyelővel monitorozni a rendszert, majd a logot átnézni, hogy mi dolgozik teljes kapacitáson, hogy biztosra mehess. Innentől azonban a videokártyák topicja lenne a helyes szekció.
That is not dead which can eternal lie. And with strange aeons even death may die.
#768001 Simba 2017. február. 18. 18:56
Simba
#767990 :: bodak (2017. február. 17. 19:30)
No, ebbe most muszáj beleszólnom. Az bizony NEM placebó, hanem úgy is hívják "downscaling" vagy "downsampling", az nVidia kártyák a 9-es szériától támogatják DSR (Dynamic Super Resolution) a neve az eljárásnak. És bizony, jelentős képminőség-javulást jelenthet. Lesd csak meg! viszont az eredeti kérdésre sajna nem tudom a választ, mármint, miért tűnt el a lehetőség, elvileg az nVidia vezérlőpultból tudnod kéne "erőltetni".
Ez csak egy trükközés, ettől nem lesz 4K felbontás. :D
#768000 catar 2017. február. 18. 18:55
catar
#767999 :: zeratul (2017. február. 18. 18:30)
Te vagy az én emberem! El is kezdtem kutakodni az Eperience menüjében és valóban már át tudom állítani 3620*2036-ra! (Itt tévedtem 30 pixelt.) Sőt van eggyel fentebb is 5120*2880, de nem akarom kinyírni a monitorom. Viszont hogy ne legyen minden happy észrevettem kicsi teljesítményromlást ami Win7 alatt nem volt, gondolom Win10 alatt több kell 16 GB DDR4-től. Ami viszont bosszantóbb, hogy az asztalon lévő ikonokat folyamatosan átrendezi miután kiléptem egy 4K-ra állított programból. A Win7 nem bántotta az ikonjaimat. Mindenesetre köszönöm a "beleszólást" hasznos volt!
Teljesítmény romlás valószínűleg illesztőprogram és/vagy beállítás miatt lesz,memóriatömörítés,használat intelligensebb lett. Pár dolgot érdemes kilőni,külső progikkal helyettesíteni.
Az ikonok kapcsán, lehet a regben turkálni,átírni, vagy DesktopOK,Desktop Icon Layout stb...programokkal lehet testre szabni,elmenteni a neked tetsző állapotot.
#767999 zeratul 2017. február. 18. 18:30
zeratul
#767990 :: bodak (2017. február. 17. 19:30)
No, ebbe most muszáj beleszólnom. Az bizony NEM placebó, hanem úgy is hívják "downscaling" vagy "downsampling", az nVidia kártyák a 9-es szériától támogatják DSR (Dynamic Super Resolution) a neve az eljárásnak. És bizony, jelentős képminőség-javulást jelenthet. Lesd csak meg! viszont az eredeti kérdésre sajna nem tudom a választ, mármint, miért tűnt el a lehetőség, elvileg az nVidia vezérlőpultból tudnod kéne "erőltetni".
Te vagy az én emberem! El is kezdtem kutakodni az Eperience menüjében és valóban már át tudom állítani 3620*2036-ra! (Itt tévedtem 30 pixelt.) Sőt van eggyel fentebb is 5120*2880, de nem akarom kinyírni a monitorom. Viszont hogy ne legyen minden happy észrevettem kicsi teljesítményromlást ami Win7 alatt nem volt, gondolom Win10 alatt több kell 16 GB DDR4-től. Ami viszont bosszantóbb, hogy az asztalon lévő ikonokat folyamatosan átrendezi miután kiléptem egy 4K-ra állított programból. A Win7 nem bántotta az ikonjaimat. Mindenesetre köszönöm a "beleszólást" hasznos volt!
#767990 bodak 2017. február. 17. 19:30
bodak
#767989 :: Simba (2017. február. 17. 17:36)
Az bizonyára csak placebo volt akkor. Fizikailag adott pixel számmal nem tudunk mit kezdeni. :)
No, ebbe most muszáj beleszólnom. Az bizony NEM placebó, hanem úgy is hívják "downscaling" vagy "downsampling", az nVidia kártyák a 9-es szériától támogatják DSR (Dynamic Super Resolution) a neve az eljárásnak.

És bizony, jelentős képminőség-javulást jelenthet. Lesd csak meg!



viszont az eredeti kérdésre sajna nem tudom a választ, mármint, miért tűnt el a lehetőség, elvileg az nVidia vezérlőpultból tudnod kéne "erőltetni".

That is not dead which can eternal lie. And with strange aeons even death may die.
#767989 Simba 2017. február. 17. 17:36
Simba
#767978 :: zeratul (2017. február. 16. 17:43)
Hát nekem a GeForce frissítésének tűnt és bizony látható is volt a programokon (Witcer 2 és 3, Battle.net-es játékok) a változás, nem csak sima adatként jelent meg. De ha az volt akkor most először várom, hogy bug-os legyek.
Az bizonyára csak placebo volt akkor. Fizikailag adott pixel számmal nem tudunk mit kezdeni. :)
#767978 zeratul 2017. február. 16. 17:43
zeratul
#767977 :: Simba (2017. február. 16. 10:14)
Nem megoldható, bizonyára valami szoftveres bug okozta a magasabb felbontás beállításának a lehetőségét. Annak a monitornak 2560x1440 a felbontása, alap esetben ennyit lehet állítani, ha többet felkínál az csak valami bug eredménye lehet.
Hát nekem a GeForce frissítésének tűnt és bizony látható is volt a programokon (Witcer 2 és 3, Battle.net-es játékok) a változás, nem csak sima adatként jelent meg. De ha az volt akkor most először várom, hogy bug-os legyek.
#767977 Simba 2017. február. 16. 10:14
Simba
#767972 :: zeratul (2017. február. 15. 20:10)
Üdv! Tegnap frissítetem a Win 7-em Win 10 Pro-ra és volna egy problémám, nem tudom tud-e vki segíteni. Arról van szó, hogy van egy HP Z27I monitorom, aminek a max felbontása 2560*1440 azonban a GeForce Experience kb. 3-4 hete letöltött egy új illesztőprogramot, ami ezt számomra hihetetlen módon kitolta 3620*2066 felbontásra. A Win 10 felrakása után viszont ez eltűnt és megint "csak" 2560*1440 a max. Ezt lehetne valahogy orvosolni? Nem akarok telhetetlennek tűnni, de ha már megadatott a 4K akkor nem vegye már el ez a szemét Win 10.
Nem megoldható, bizonyára valami szoftveres bug okozta a magasabb felbontás beállításának a lehetőségét. Annak a monitornak 2560x1440 a felbontása, alap esetben ennyit lehet állítani, ha többet felkínál az csak valami bug eredménye lehet.
#767972 zeratul 2017. február. 15. 20:10
zeratul
Üdv!

Tegnap frissítetem a Win 7-em Win 10 Pro-ra és volna egy problémám, nem tudom tud-e vki segíteni. Arról van szó, hogy van egy HP Z27I monitorom, aminek a max felbontása 2560*1440 azonban a GeForce Experience kb. 3-4 hete letöltött egy új illesztőprogramot, ami ezt számomra hihetetlen módon kitolta 3620*2066 felbontásra. A Win 10 felrakása után viszont ez eltűnt és megint "csak" 2560*1440 a max. Ezt lehetne valahogy orvosolni? Nem akarok telhetetlennek tűnni, de ha már megadatott a 4K akkor nem vegye már el ez a szemét Win 10.
#767917 zeratul 2017. február. 08. 20:51
zeratul
#767915 :: catar (2017. február. 08. 07:56)
Üdv! Home vagy Pro.,elég lesz de neked kell eldöntened,hogy melyik.A többi 3 kiadásból van-e olyan,ami rendelkezik,nyújt-e olyan szolgáltatást,aminek hasznát veszed...stb. Frissítés után néhány program,funkció nem fog működni,eltávolít a win10.De ezek többségét külső programokkal,kis mókolással vissza lehet hozni,működésre bírni. Szóval a 2 közül bármelyik bőven jó lesz.
Ok értem és köszönöm!
#767915 catar 2017. február. 08. 07:56
catar
#767913 :: zeratul (2017. február. 07. 23:46)
Sziasztok! A 64 bites Win 7 ultimate rendszerem szeretném Win 10-re frissíteni, csak nem tudom melyik verzió lenne megfelelő. Az Education gondolom biztos nem, mert az iskoláknak való, de többi 3-ból akkor melyik az ideális?
Üdv!

Home vagy Pro.,elég lesz de neked kell eldöntened,hogy melyik.A többi 3 kiadásból van-e olyan,ami rendelkezik,nyújt-e olyan szolgáltatást,aminek hasznát veszed...stb. Frissítés után néhány program,funkció nem fog működni,eltávolít a win10.De ezek többségét külső programokkal,kis mókolással vissza lehet hozni,működésre bírni.
Szóval a 2 közül bármelyik bőven jó lesz.