Kérjük jelentkezz be!

Windows 10

Mivel az "ingyenes" upgrade hatására terjed a Windows 10, mint az influenza, ideje egy ezzel foglalkozó külön témát nyitni. Gondok, problémák, megoldások és trükkök ide! Viszont az oprendszer ekézése és fikázása kapcsán kíméljük egymás idegrendszerét. Ez nem az a fórum, ahol a "hitbéli meggyőződések" összecsaphatnak.
#767913 zeratul 2017. február. 07. 23:46
zeratul
Sziasztok!

A 64 bites Win 7 ultimate rendszerem szeretném Win 10-re frissíteni, csak nem tudom melyik verzió lenne megfelelő. Az Education gondolom biztos nem, mert az iskoláknak való, de többi 3-ból akkor melyik az ideális?
#767312 Derivel 2016. december. 04. 11:28
Derivel
#767309 :: bodak (2016. december. 04. 09:24)
Három PC-n három egérnél kizárható a hardveres hiba, vagy a BIOS frissítésének szükségessége. Driver probléma még lehet, ha egy frissítés szétbarmolt valamit 8ha mindhárom win10 és nagyjából egyszerre kezdték, ez azért esélyes). A Microsoft három módszert javasol: https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-networking/windows-10-usb-device-disconnects-and-reconnects/7b93eabd-0ea3-444e-8671-1f5dcf460fc0?auth=1 Ha ezek nem segítenek, érdemes lecsekkolni a következőt, de megnézheted elsőre is, mert itt nem kell telepítgetni, meg mittudomén: -"win+x" -"vezérlőpult" -"hardver és hang" -"eszközök és nyomtatók" -jobb klikk az egéren -> tulajdonságok -> hardver fül -> listáról kiválasztod az eszközt -> "tulajdonságok" gomb -általános fülön "beállítások módosítása" gomb -> energiagazdálkodás fül -itt elvileg ki van szürkítve, de ki tudja: "a gép kikapcsolhatja ezt az eszközt, hogy energiát takarítson meg" <- na, ez ne legyen bepipálva. Esetleg érdemes végignézni az egész listát a "hardver" fülön, mert lehet, hogy egyszerűen csak USB beviteli eszközként tartja számon a rendszer az egeret, és alapjáraton azokon viszont biztos spórol. Ha nem segít semmi írj vissza, hátha kitalálunk valamit. [img]http://v5843d238c7848.kepmegoszto.com/201612040922/t-5843d238c7848-help-1.gif [img]http://v5843d27431363.kepmegoszto.com/201612040923/t-5843d27431363-help-2.gif
Köszönöm a segítséget. Az energiamegtakarítási opció nincs bekapcsolva egyik gépen sem, de a többi módszert megpróbáltam. Mivel ez a hiba csak ritkán jön elő, majd idővel kiderül, hogy már jó-e. Majd írok, ha megint ez történik.
#767309 bodak 2016. december. 04. 09:24
bodak
#767307 :: Derivel (2016. december. 03. 16:51)
Sziasztok! Az lenne a gondom, hogy Win10 alatt néha az egér egyszerűen lekapcsolódik a gépről használat mellett. Már három PC-n, három különböző egérrel is előjött ez a hiba az elmúlt 1-2 héten. Csak a vezeték (vagy wireless egérnél a vevő) újracsatlakoztatásával oldódik meg. Másnak is történt már ilyen?
Három PC-n három egérnél kizárható a hardveres hiba, vagy a BIOS frissítésének szükségessége. Driver probléma még lehet, ha egy frissítés szétbarmolt valamit 8ha mindhárom win10 és nagyjából egyszerre kezdték, ez azért esélyes). A Microsoft három módszert javasol:

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-networking/windows-10-usb-device-disconnects-and-reconnects/7b93eabd-0ea3-444e-8671-1f5dcf460fc0?auth=1

Ha ezek nem segítenek, érdemes lecsekkolni a következőt, de megnézheted elsőre is, mert itt nem kell telepítgetni, meg mittudomén:

-"win+x"
-"vezérlőpult"
-"hardver és hang"
-"eszközök és nyomtatók"
-jobb klikk az egéren -> tulajdonságok -> hardver fül -> listáról kiválasztod az eszközt -> "tulajdonságok" gomb
-általános fülön "beállítások módosítása" gomb -> energiagazdálkodás fül
-itt elvileg ki van szürkítve, de ki tudja: "a gép kikapcsolhatja ezt az eszközt, hogy energiát takarítson meg" <- na, ez ne legyen bepipálva.

Esetleg érdemes végignézni az egész listát a "hardver" fülön, mert lehet, hogy egyszerűen csak USB beviteli eszközként tartja számon a rendszer az egeret, és alapjáraton azokon viszont biztos spórol.
Ha nem segít semmi írj vissza, hátha kitalálunk valamit.

[img]http://v5843d238c7848.kepmegoszto.com/201612040922/t-5843d238c7848-help-1.gif

[img]http://v5843d27431363.kepmegoszto.com/201612040923/t-5843d27431363-help-2.gif
That is not dead which can eternal lie. And with strange aeons even death may die.
#767307 Derivel 2016. december. 03. 16:51
Derivel
Sziasztok! Az lenne a gondom, hogy Win10 alatt néha az egér egyszerűen lekapcsolódik a gépről használat mellett. Már három PC-n, három különböző egérrel is előjött ez a hiba az elmúlt 1-2 héten. Csak a vezeték (vagy wireless egérnél a vevő) újracsatlakoztatásával oldódik meg. Másnak is történt már ilyen?
#766603 Rigel Moderátor 2016. szeptember. 10. 19:53
Rigel
#766549 :: whoopy-EAZYDUZIT (2016. szeptember. 06. 15:48)
Hali Van egy monitorom, meg egy tv-m. Rákapcsoltam mindkettőt a 970 re. Egyiken szeretném, hogy menjen az asztal és az összes többi program böngésző,fájlkezelő stb.. A másik nagy tv-n pedig csak játékot/filmet szeretnék futtatni. Hogy lehet ezt megoldani ?? Arra már rájöttem, hogy alapértelmezetté teszem a nagy tv-t, és fut rajta a játék, ellenben akkor ott marad a tálca, ott indulnak a programok stb.. az úgy korántsem jó. Van valami program, windows10 es beállítás akármi, amivel kitudom csapatni a filmeket/játékokat a nagy monitorra és minden más menne az alapértelmezett kicsin? Segítsen valaki aki profi ebben a témában pls, köszi előre is
A legprimitívebb megoldás:
Amennyiben ugyanaz a TV és a monitor felbontása (pl. FullHD), akkor "Képernyő beállítások/Több megjelenítő" listából válaszd a duplikálást. Minden, amit a monitoron csinálsz, a TV-n is állandóan látszik, és vice versa. Viszont ha a TV nem a videóbemenetére van kapcsolva, akkor nyugodtan lehet tévézni rajta. Persze amikor játszol vagy filmet nézel a tévén, a monitoron is ugyanaz látszódik, tehát másik családtag nem használhatja közben a gépet internetezésre is.

Pár kattintásos megoldás:
Amikor ki akarod lőni a játék vagy a film képét a tévére, Win+P billentyűvel hívd elő a "Kivetítés" panelt és kapcsold csak a második képernyőre. Akármit csinálsz, most már a tévén fogod látni. Persze az elsődleges monitorod ekkor lekapcsol, és ugyanúgy nem használhatja másra a számítógépet senki, mint az duplikálásnál. Amikor végeztél a tévés megjelenítéssel, akkor ugyanúgy a "Kivetítés" panelen kapcsold vissza az alapállapotot.
#766602 Mohawk 2016. szeptember. 10. 19:35
Mohawk
#766549 :: whoopy-EAZYDUZIT (2016. szeptember. 06. 15:48)
Hali Van egy monitorom, meg egy tv-m. Rákapcsoltam mindkettőt a 970 re. Egyiken szeretném, hogy menjen az asztal és az összes többi program böngésző,fájlkezelő stb.. A másik nagy tv-n pedig csak játékot/filmet szeretnék futtatni. Hogy lehet ezt megoldani ?? Arra már rájöttem, hogy alapértelmezetté teszem a nagy tv-t, és fut rajta a játék, ellenben akkor ott marad a tálca, ott indulnak a programok stb.. az úgy korántsem jó. Van valami program, windows10 es beállítás akármi, amivel kitudom csapatni a filmeket/játékokat a nagy monitorra és minden más menne az alapértelmezett kicsin? Segítsen valaki aki profi ebben a témában pls, köszi előre is
Osztott képernyőt állíts be; így elég ha a film esetében a lejátszót csak áthúzod a tv-re; játékoknál meg a játék beállításaiban elsődleges kijelzőnek válaszd a tv-t,,ennyi.
#766549 whoopy-EAZYDUZIT 2016. szeptember. 06. 15:48
whoopy-EAZYDUZIT
Hali

Van egy monitorom, meg egy tv-m. Rákapcsoltam mindkettőt a 970 re. Egyiken szeretném, hogy menjen az asztal és az összes többi program böngésző,fájlkezelő stb.. A másik nagy tv-n pedig csak játékot/filmet szeretnék futtatni. Hogy lehet ezt megoldani ??
Arra már rájöttem, hogy alapértelmezetté teszem a nagy tv-t, és fut rajta a játék, ellenben akkor ott marad a tálca, ott indulnak a programok stb.. az úgy korántsem jó.
Van valami program, windows10 es beállítás akármi, amivel kitudom csapatni a filmeket/játékokat a nagy monitorra és minden más menne az alapértelmezett kicsin?

Segítsen valaki aki profi ebben a témában pls, köszi előre is
A legtöbb ember egy másik ember. Gondolataik valaki más véleménye, életük utánzat, szenvedélyük idézet.
#764738 Tommy25 2016. február. 28. 22:35
Tommy25
Hát sikerült..reggel hátha nem indul el a gép
#764737 Rigel 2016. február. 28. 19:39
Rigel
#764734 :: Tommy25 (2016. február. 28. 17:21)
sziasztok...Azt szeretném kérdezni hogy miután feltelepitettem a windows 10-et a win 7et el lehet-e távolitani és ha igen hogy???
Ha nem akarod az aktivált Win10-et újra friss telepítésként felrakni egy üres HDD-re, hanem a Win7-re "rá-gányoltat" használod mert lusta vagy, akkor emlékeim szerint az Intéző/Helyi lemez (C:)/Tulajdonságok/Lemezkarbantartó listájában ott lesz a régi Windows anyaga is bepipálható törlendőként.

Mellékesen: én eddig még nem tapasztaltam semmi hátrányát, hogy egy Win7-re felrakott 10-est használok. De aki a nulláról telepített oprendszerek híve, az a Win7 vagy 8 frissítése után ellenőrizze, hogy a Win10 aktivált állapotú, és ha az, akkor egy telepítőlemezről újra nekiugorhat a nulláról feltelepítésnek. Amikor a termékkulcsot kéni, a "nem rendelkezem" gombra kell kattintani, majd a Win10 a végén úgyis a hardverprofil alapján aktiválja magát automatikusan.
#764734 Tommy25 2016. február. 28. 17:21
Tommy25
sziasztok...Azt szeretném kérdezni hogy miután feltelepitettem a windows 10-et a win 7et el lehet-e távolitani és ha igen hogy???
#763499 Rigel 2015. november. 23. 23:11
Rigel
#763496 :: Kane89 (2015. november. 23. 20:36)
Én megvettem a 10-est eredetibe és most az a kérdésem,hogy ha pl alaplap,videókártya,winchester stb elromlikvagy cserére szorul például akkor megint kell vennem új windowst vagy a microsoftot kell értesítem erről?
Gyakorlatilag mindent cserélhetsz, csak ne egyben csináljad. Azzal már valószínűleg baja lenne az OEM rendszernek, ha egy zsírúj számítógépre feltelepíted a régi termékkulccsal.

Azt viszont megengedi, hogy a számítógépben két-három alkatrészt lecseréljél, ha a többi alkatrész változatlan. Ezt tapasztalatból mondom, ugyanis az OEM Win7-esem alatt alaplap+processzor+memória cserét csináltam minden probléma nélkül. A trükk az, hogy a telepített Windowst nem bolygattam, csak leszedtem az alaplap-drivereket róla, hogy az új hardveren ne okozzanak gondot. Kicseréltem az alaplapot, elindítottam a gépet, a Windows talált egy halom új eszközt, de működőképes maradt a szervátültetés ellenére. Jelezte, hogy aktiválni kell, de amikor elindítottam a műveletet, akkor kikötötte, hogy csak telefonos úton lehetséges. Ez sem vészes, ugyanis egy géphang-telefonrendszerrel kell egy jó hosszú számsort cserélni. Sőt emlékeim szerint zöld számot kell hívni, azaz ingyenes.

Tudomásom szerint az aktiváció a hardverről készít egy "profilt", nemcsak az alaplap típusa, de a processzor típusa és sorozatszáma, a videókártya típusa, a memória mérete, a hálókártya MAC száma, meg hasonló adatokból gyúr össze egy azonosítót, amit a központi szervereken eltárol. Azaz, bármit is cserélsz, van esélye, hogy újraaktiválást indít el a rendszer. Alapból ezt a netes kapcsolaton keresztül megcsinálja: beírja a módosult hardverprofilt a szerverre.
Ha nagyon sok minden változik, akkor jön a "telefonos segítség", ha meg nagyon-nagyon sok (értsd: semmi sincs meg a régi gépből), akkor esetleg megtagadja az aktiválást. Ekkor lehet esetleg a Microsoft képviseletnél kuncsorogni...

Ha a gépben egy HDD-t cserélsz, ha raksz bele egy SSD-t és újratelepíted rá a Windowst, ha lecseréled a videókártyát, ha bővíted a memóriát, ha veszel egy új alaplapot és átpakolod bele a processzort és a RAM-ot, valószínűleg semmi különösebb akadálya nem lesz az újraaktiválásnak. Win10-nél még lehet, hogy észre sem veszed, mert megcsinálja a háttérben.
Az alaplap+processzor+RAM csere az már feszegeti az OEM határait, de megcsinálható. És természetesen, ha okosan választja meg az ember a lépéseket, akkor több egymást követő aktivációval egy zsírúj gépre is át lehet vinni az OEM Windowst, szépen egyesével újakra cserélve a régi alkatrészeket, hogy a buta rendszer ne vegye észre a trükköt.
#763497 Derivel 2015. november. 23. 20:47
Derivel
#763496 :: Kane89 (2015. november. 23. 20:36)
Én megvettem a 10-est eredetibe és most az a kérdésem,hogy ha pl alaplap,videókártya,winchester stb elromlikvagy cserére szorul például akkor megint kell vennem új windowst vagy a microsoftot kell értesítem erről?
Ha jól tudom, az alaplapot regisztrálja, tehát azon kívül bármit cserélhetsz, megmarad a licensz.
#763496 Kane89 2015. november. 23. 20:36
Kane89
Én megvettem a 10-est eredetibe és most az a kérdésem,hogy ha pl alaplap,videókártya,winchester stb elromlikvagy cserére szorul például akkor megint kell vennem új windowst vagy a microsoftot kell értesítem erről?
Helyzet? Változatlan de nem reménytelen.
#762929 Rigel 2015. szeptember. 28. 15:52
Rigel
#762924 :: Arnybiro (2015. szeptember. 28. 12:03)
Ehhez annyit tennék hozzá, hogy én aktivált Win7-et FORMÁZTAM, majd telepítettem Win 10 Pro-t (x64) és akkor se kellett aktiválni, vagyis aktiválódott magától. Tört ide vagy oda. Bár törtről konkrétan nem is lehet most beszélni, mivel az aktivátorok simán átverik a szervereket, úgyhogy lényegében bárki ingyen megkapja a rendszert.
Na, igen.
Ez a "nem dokumentált" fícsör. A rendszer úgy tűnik olyan, hogy akár egyenesen, akár görbén aktiváltad a Win7/8/8.1-et, a Win10 upgrade-el jogtiszta Windowsod lesz.
...Legalábbis látszólag.

Én személy szerint ugyanis nem tudom elképzelni a Microsofttól, hogy csak úgy hagyja a kalózverziók használóit. Ne legyen igazam, de nekem van egy olyan sejtésem, hogy az egy éves ingyen upgrade csak "beetetés", a sok kalózváltozat-használó rákap és frissít, majd pedig az egy év lejártával a Microsoft lép egy olyat, amivel megkeseríti a kalózváltozatot használók életét. Mondjuk egy "Not Genuie Windows" címke megjelenik a képernyő sarkában, minden gépindításkor vagy az áruházba belépéskor figyelmeztet, hogy vedd meg a Windows 10-et, meg ilyesmi.

Ennek ellenére még a kalózváltozatot használóknak is érdemes váltani, hátha tényleg jogtisztává válik a Windowsuk. Ha meg nem, és jövő nyáron elkezdik szívatni, akkor még mindig ott a lehetőség, hogy legyalulja és visszarakja a Win7-et 8-at a bevált aktivátorral.

Amúgy ami itt fent van, azt tekintsétek úgy, hogy el se hangzott...
#762924 Arnybiro 2015. szeptember. 28. 12:03
Arnybiro
#762910 :: Rigel (2015. szeptember. 27. 17:12)
Kezdetnek néhány szó az "ingyenes" frissítésről, a termékkulcsról, illetve annak hiányáról. A dolog úgy működik, hogy évekkel ezelőtt a Microsoft üzembe állított ún. aktivációs szervereket. Amikor egy termékkulcs megadásával feltelepítettél egy jogtiszta Win7/8/8.1-et, az "aktiválás" művelete során a számítógép hardverelemeinek adataiból összegyúrt "hardverprofillal" bejegyzés került a szerverre, hogy ez a konkrét számítógép jogosan használja az adott Windows verziót. Most, hogy egy évig "ingyen" frissítést biztosít a Microsoft Windows 10-re tulajdonképpen az történik, hogy az aktivációs szerveren a hardverprofilodhoz tartozó bejegyzést átírják Windows 10-re, és ettől fogva ezen a gépen te jogosan használhatod a Windows 10-et. Ezért fontos az a követelmény, hogy az "ingyen" Windows 10-et csakis AKTIVÁLT Win7/8/8.1-re FRISSÍTÉSSEL telepítheted, ugyanis csak ekkor történik meg a szerveren az átírás. Viszont miután a szerveradatok átírása megtörtént, te bármikor újratelepítheted az adott hardverre a Win10-et, akár még teljesen nulláról üres particionált meghajtóra is. Felmerül a kérdés, hogy akkor hol van ehhez a termékkulcs, amit a telepítéskor be kell írni? Sehol. A szerver tudja, hogy az adott PC jogosult a Win10-re, így amikor termékkulcs nélkül egy Microsofttól lehúzott telepítőlemezzel újrarakod a rendszert, akkor automatikusan pár napon belül aktiválja magát, neked ezzel semmit sem kell csinálnod. Természetesen aki dobozosan vesz Windows 10-et, az kap egy termékkulcsot, amit akkor használ fel, amikor feltelepíti a PC-re, és aktiválja, azaz egy új bejegyzést készíttet az aktivációs szerverre. Valójában ezután ő is nyugodtan eldobhatja a termékkulcsot, mert az újratelepítések során neki sem lesz szüksége rá. Érdekesebb kérdés, hogy ha a hardverhez van kötve a jogosultság, akkor ez tulajdonképpen meddig érvényes? Egy biztos: ha zsírúj számítógépet veszel, nagyon-nagyon-nagy valószínűséggel a Windowsodat nem viheted át rá. Kivéve ha van egy (nem OEM) termékkulcsod. Viszont az működőképes, hogy a konfigurációban csak részelemeket cserélsz ki. Ekkor a Windows újbóli aktiválást kér, de még egy alaplap+processzor+memória cserét is elfogad a rendszer (saját tapasztalat), ha a többi alkatrész változatlan. Persze nagyon komoly hardver upgrade esetén az automatikus netes aktiválás helyett már a telefonosat kell használni, de ettől nem kell megijedni. Egy telefonautomata van a túlsó oldalon, amely bekér tőled egy számsort, és megad egy másikat, amit beírva a megfelelő mezőbe, az aktiválás megtörténik.
Ehhez annyit tennék hozzá, hogy én aktivált Win7-et FORMÁZTAM, majd telepítettem Win 10 Pro-t (x64) és akkor se kellett aktiválni, vagyis aktiválódott magától. Tört ide vagy oda. Bár törtről konkrétan nem is lehet most beszélni, mivel az aktivátorok simán átverik a szervereket, úgyhogy lényegében bárki ingyen megkapja a rendszert.
#762913 Rigel 2015. szeptember. 27. 17:26
Rigel
Aero Glass for Windows8.x+

Tulajdonképpen arról van szó, hogy mivel a Win10 felülete azonos a Win8 Metro-val, bigmuscle nem állt meg addig, amíg a nyolcas változatokhoz készített Aero Glass kiegészítését ki nem bővítette a Win10 támogatásával.
Jelenleg a bővítménye a Win10 10.0.10240-es build-el működik együtt.
Az ingyenes változat egy vízjelet rak a képernyő jobb alsó sarkába. Ha ez szúrja a szemedet, akkor PayPal-on keresztül dotálhatod bigmuscle-t egy kis összeggel (3 euro-t megér) és kapsz két aktiváló kulcsot, amit az Aero Glass mappába bemásolva két gépen teljessé teheted a bővítményt.
#762910 Rigel 2015. szeptember. 27. 17:12
Rigel
Kezdetnek néhány szó az "ingyenes" frissítésről, a termékkulcsról, illetve annak hiányáról.

A dolog úgy működik, hogy évekkel ezelőtt a Microsoft üzembe állított ún. aktivációs szervereket. Amikor egy termékkulcs megadásával feltelepítettél egy jogtiszta Win7/8/8.1-et, az "aktiválás" művelete során a számítógép hardverelemeinek adataiból összegyúrt "hardverprofillal" bejegyzés került a szerverre, hogy ez a konkrét számítógép jogosan használja az adott Windows verziót.

Most, hogy egy évig "ingyen" frissítést biztosít a Microsoft Windows 10-re tulajdonképpen az történik, hogy az aktivációs szerveren a hardverprofilodhoz tartozó bejegyzést átírják Windows 10-re, és ettől fogva ezen a gépen te jogosan használhatod a Windows 10-et. Ezért fontos az a követelmény, hogy az "ingyen" Windows 10-et csakis AKTIVÁLT Win7/8/8.1-re FRISSÍTÉSSEL telepítheted, ugyanis csak ekkor történik meg a szerveren az átírás.
Viszont miután a szerveradatok átírása megtörtént, te bármikor újratelepítheted az adott hardverre a Win10-et, akár még teljesen nulláról üres particionált meghajtóra is. Felmerül a kérdés, hogy akkor hol van ehhez a termékkulcs, amit a telepítéskor be kell írni? Sehol. A szerver tudja, hogy az adott PC jogosult a Win10-re, így amikor termékkulcs nélkül egy Microsofttól lehúzott telepítőlemezzel újrarakod a rendszert, akkor automatikusan pár napon belül aktiválja magát, neked ezzel semmit sem kell csinálnod.
Természetesen aki dobozosan vesz Windows 10-et, az kap egy termékkulcsot, amit akkor használ fel, amikor feltelepíti a PC-re, és aktiválja, azaz egy új bejegyzést készíttet az aktivációs szerverre. Valójában ezután ő is nyugodtan eldobhatja a termékkulcsot, mert az újratelepítések során neki sem lesz szüksége rá.

Érdekesebb kérdés, hogy ha a hardverhez van kötve a jogosultság, akkor ez tulajdonképpen meddig érvényes? Egy biztos: ha zsírúj számítógépet veszel, nagyon-nagyon-nagy valószínűséggel a Windowsodat nem viheted át rá. Kivéve ha van egy (nem OEM) termékkulcsod. Viszont az működőképes, hogy a konfigurációban csak részelemeket cserélsz ki. Ekkor a Windows újbóli aktiválást kér, de még egy alaplap+processzor+memória cserét is elfogad a rendszer (saját tapasztalat), ha a többi alkatrész változatlan. Persze nagyon komoly hardver upgrade esetén az automatikus netes aktiválás helyett már a telefonosat kell használni, de ettől nem kell megijedni. Egy telefonautomata van a túlsó oldalon, amely bekér tőled egy számsort, és megad egy másikat, amit beírva a megfelelő mezőbe, az aktiválás megtörténik.