Kérjük jelentkezz be!

Windows 10

Mivel az "ingyenes" upgrade hatására terjed a Windows 10, mint az influenza, ideje egy ezzel foglalkozó külön témát nyitni. Gondok, problémák, megoldások és trükkök ide! Viszont az oprendszer ekézése és fikázása kapcsán kíméljük egymás idegrendszerét. Ez nem az a fórum, ahol a "hitbéli meggyőződések" összecsaphatnak.
#770182 shady18 2017. november. 24. 21:10
shady18
#770179 :: bodak (2017. november. 24. 17:58)
Akkor ha be tudsz lépni, még frissítéssel való próbálkozás előtt próbáld meg a safe mode-ot indítani, és ott varázsolunk. Ehhez: 1. Indítsd újra a számítógépet (ne frissítsen még!) 2. A bejelentkezési képernyőn a Shift billentyűt lenyomva tartva válaszd a Főkapcsoló -> Újraindítás lehetőséget. 3. A számítógép újraindítása után megjelenő "Válasszon egy lehetőséget" képernyőn -> Hibaelhárítás -> Speciális lehetőségek -> Indítási beállítások -> Újraindítás 4. A számítógép csökkentett módban való indításához hálózattal: ' F5 ' Ha benn vagy és stabil, akkor: Start menü -> keresés mezőbe 'cmd' -> elindítod a parancssort -> előugró ablakba 'sfc/scannow', majd enter. Ha ez lefut, újraindít és reménykedik hogy felmegy a frissítés. Ha ennek ellenére besz@rik, akkor a következőt próbáld meg, ha már fekete a képernyőd: a) Dugd át a HDMI kábelt az alaplap HDMI kimenetébe amikor nincs képed. b) Ha van több HDMI kimenet a videokártyán, megpróbálhatod másik portra dugni a monitort. c) próbálkozhatsz a Displayporttal is ha van hozzá kábel. d) rángasd az egeret jobbra egy monitornyit, majd balra egy monitornyit, hátha "előjön" (ha esetleg duplamonitorosnak nézi a rendszert, és nem a tied a "fő monitor" - nem vicc) Ha még ekkor sem oldódik meg, megint varázsolunk csökkentett módban, de előbb ezzel végezz és mondd el hogy sikerült. Remélem követhető.
Hat sajnos ez se vezetett celra tovabbra sincs jel :/
#770181 shady18 2017. november. 24. 21:08
shady18
#770180 :: Mohawk (2017. november. 24. 19:56)
A videokártya drivert manuálisan telepíted vagy a windows szedi le? Ez a képernyővillogás olyankor szokott lenni ha a VGA drivert buzerálják.
Probaltam magamtol is felrakni rendesen telepitojeve, de akk is kiirja h vannak frissitesek mer elavult. Es nem villog a kepernyo csak frissites kozbe elmegy a kep fekete lesz es csak nincs jel felirat van a monitoron.
#770180 Mohawk 2017. november. 24. 19:56
Mohawk
#770178 :: shady18 (2017. november. 24. 17:29)
Pontosan! Felment win10 ha nem frissitem semmi gond. Csak egyes jatekok kernek dll frissitest ahoz muszaj. Ahogy engedelyezem, frissites telepites kozben elmegy a kep, es csak azt irja a monitor hogy nincs jel. Aztan hallani hogy meg dolgozik a gep , 10 mp re felvillant a kepernyo aztan megin fekete es nincs jel es visszase jon tobbet. Ujra inditasnal is eljut a windows ablakuk es a toltojelig aztan megin nincs jel es vege. Utana mar csak vagy ujra rakom vagy hibajavotast csinalok de frissites utan kezdodik minden elorol.
A videokártya drivert manuálisan telepíted vagy a windows szedi le? Ez a képernyővillogás olyankor szokott lenni ha a VGA drivert buzerálják.
#770179 bodak Moderátor 2017. november. 24. 17:58
bodak
#770178 :: shady18 (2017. november. 24. 17:29)
Pontosan! Felment win10 ha nem frissitem semmi gond. Csak egyes jatekok kernek dll frissitest ahoz muszaj. Ahogy engedelyezem, frissites telepites kozben elmegy a kep, es csak azt irja a monitor hogy nincs jel. Aztan hallani hogy meg dolgozik a gep , 10 mp re felvillant a kepernyo aztan megin fekete es nincs jel es visszase jon tobbet. Ujra inditasnal is eljut a windows ablakuk es a toltojelig aztan megin nincs jel es vege. Utana mar csak vagy ujra rakom vagy hibajavotast csinalok de frissites utan kezdodik minden elorol.
Akkor ha be tudsz lépni, még frissítéssel való próbálkozás előtt próbáld meg a safe mode-ot indítani, és ott varázsolunk.
Ehhez:

1. Indítsd újra a számítógépet (ne frissítsen még!)
2. A bejelentkezési képernyőn a Shift billentyűt lenyomva tartva válaszd a Főkapcsoló -> Újraindítás lehetőséget.
3. A számítógép újraindítása után megjelenő "Válasszon egy lehetőséget" képernyőn -> Hibaelhárítás -> Speciális lehetőségek -> Indítási beállítások -> Újraindítás
4. A számítógép csökkentett módban való indításához hálózattal: ' F5 '

Ha benn vagy és stabil, akkor:
Start menü -> keresés mezőbe 'cmd' -> elindítod a parancssort -> előugró ablakba 'sfc/scannow', majd enter.

Ha ez lefut, újraindít és reménykedik hogy felmegy a frissítés. Ha ennek ellenére besz@rik, akkor a következőt próbáld meg, ha már fekete a képernyőd:

a) Dugd át a HDMI kábelt az alaplap HDMI kimenetébe amikor nincs képed.
b) Ha van több HDMI kimenet a videokártyán, megpróbálhatod másik portra dugni a monitort.
c) próbálkozhatsz a Displayporttal is ha van hozzá kábel.
d) rángasd az egeret jobbra egy monitornyit, majd balra egy monitornyit, hátha "előjön" (ha esetleg duplamonitorosnak nézi a rendszert, és nem a tied a "fő monitor" - nem vicc)

Ha még ekkor sem oldódik meg, megint varázsolunk csökkentett módban, de előbb ezzel végezz és mondd el hogy sikerült. Remélem követhető.
That is not dead which can eternal lie. And with strange aeons even death may die.
#770178 shady18 2017. november. 24. 17:29
shady18
#770177 :: bodak (2017. november. 24. 17:22)
@Krys: Nem vagyok meggyőződve arról, hogy ez vírus, vagy malware. @shady18: Akkor most felment a Win10? És frissítés közben megy el a jel és nem jön vissza?
Pontosan! Felment win10 ha nem frissitem semmi gond. Csak egyes jatekok kernek dll frissitest ahoz muszaj. Ahogy engedelyezem, frissites telepites kozben elmegy a kep, es csak azt irja a monitor hogy nincs jel. Aztan hallani hogy meg dolgozik a gep , 10 mp re felvillant a kepernyo aztan megin fekete es nincs jel es visszase jon tobbet. Ujra inditasnal is eljut a windows ablakuk es a toltojelig aztan megin nincs jel es vege. Utana mar csak vagy ujra rakom vagy hibajavotast csinalok de frissites utan kezdodik minden elorol.
#770177 bodak Moderátor 2017. november. 24. 17:22
bodak
@Krys:
Nem vagyok meggyőződve arról, hogy ez vírus, vagy malware.

@shady18:
Akkor most felment a Win10? És frissítés közben megy el a jel és nem jön vissza?
That is not dead which can eternal lie. And with strange aeons even death may die.
#770176 shady18 2017. november. 24. 17:18
shady18
#770173 :: Krys (2017. november. 24. 15:52)
"Be sure to check for malware, especially root-kits. Probably not part of the issue however it has to be ruled out. Especially since some malware, such as root-kits, can survive a format and re- installtion of Windows. Setup/Settings (BIOS/CMOS) often F2 as you boot so watch the screen - set the boot order to CD/DVD first and boot with THESE to run malware checks and removals. Be sure to set the boot order back when complete. Make a Bootable CD with the Trinity Rescue Kit - free - which comes with 5 antivirus programs built-in - Hirem's is another choice - others can be found using Google." Ez pedig a no root cause hibára találat. Ez is vírusra vagy malware-re utal, ami már kicsit jobban konkretizálja a dolgot. :)
Nem talalt virust futtattam mar virusirtot tuzfal aktiv adefender porog .
#770175 shady18 2017. november. 24. 17:16
shady18
#770172 :: Krys (2017. november. 24. 15:48)
"A hibakód arra utal, hogy valamelyik Windows Update-hez tartozó szolgáltatás nem fut. Ez lehet regiszterkulcs sérülés, vagy szolgáltáshoz tartozó állomány hiánya miatt. Az alábbi 3 szolgáltatást ellenőrizd, hogy mindenképp fusson: Windows Update Kriptográfiai szolgáltatások Háttérben futó intelligens átviteli szolgáltatások Továbbá fontos a következő szolgáltatás is. Többször találkoztunk a szolgáltatáshoz szükséges fálj hiányával (Trustedinstaller.exe), illetve a regiszter kulcs sérülésével 64 bites rendszer esetén (Ezt általában vírusfertőzés okozza, ezért ezt is ellenőrizd): Windows modulok telepitője" Google a barátod. Vagy vírus, vagy a kulcs sérülése. Esetleg a kettő egyszerre.
Ezt megtalaltamen is mar javitottam a hibat folytatta a frissitest, es eltunik a monitor jel ugyan ugy.
#770173 Krys 2017. november. 24. 15:52
Krys
"Be sure to check for malware, especially root-kits. Probably not
part of the issue however it has to be ruled out. Especially since
some malware, such as root-kits, can survive a format and re-
installtion of Windows.

Setup/Settings (BIOS/CMOS) often F2 as you boot so watch
the screen - set the boot order to CD/DVD first and boot with
THESE to run malware checks and removals. Be sure to set
the boot order back when complete.
Make a Bootable CD with the Trinity Rescue Kit - free - which comes
with 5 antivirus programs built-in - Hirem's is another choice - others
can be found using Google."

Ez pedig a no root cause hibára találat. Ez is vírusra vagy malware-re utal, ami már kicsit jobban konkretizálja a dolgot. :)
#770172 Krys 2017. november. 24. 15:48
Krys
"A hibakód arra utal, hogy valamelyik Windows Update-hez tartozó szolgáltatás nem fut. Ez lehet regiszterkulcs sérülés, vagy szolgáltáshoz tartozó állomány hiánya miatt.
Az alábbi 3 szolgáltatást ellenőrizd, hogy mindenképp fusson:
Windows Update
Kriptográfiai szolgáltatások
Háttérben futó intelligens átviteli szolgáltatások
Továbbá fontos a következő szolgáltatás is. Többször találkoztunk a szolgáltatáshoz szükséges fálj hiányával (Trustedinstaller.exe), illetve a regiszter kulcs sérülésével 64 bites rendszer esetén (Ezt általában vírusfertőzés okozza, ezért ezt is ellenőrizd):
Windows modulok telepitője"

Google a barátod. Vagy vírus, vagy a kulcs sérülése. Esetleg a kettő egyszerre.
#770171 shady18 2017. november. 24. 15:44
shady18
#770168 :: Krys (2017. november. 24. 08:40)
Esetleg keresel egy Live Medium feliratú Linux disztribúciót, kiírod valamire, lesz valami Boot Live vagy Kipróbálás telepítés nélkül gomb. Azzal bele tudsz nézni a Windows logjaiba, hogy hol száll el az egész. Sajnos normális hibaüzenet nélkül csak távgyógyász szintű tanácsokat fogok tudni adni.
Mikor win7 et probaltam felrakni :
Startup repair offline
6.1.7600.16385
6.1.7600.16385
Unknow
6
Autofailover
1
Norootcause
Mikor win10 felment es gephazban a frissiteseknel pedig: 0x80070422 hibakodot irt . Elkezdte letolteni a frissiteseket es egyszercsak fekete lesz minden a monitor ami Lg pedignincs jel feliratot ir ki es ennyi.
#770170 shady18 2017. november. 24. 15:35
shady18
#770169 :: bodak (2017. november. 24. 10:06)
Az előbbiekhez pár kérdést tennék hozzá, garanciavállalás nélkül, de el lehet indulni legalább -csak fekete képernyő, se kurzor, semmi? -Windows DVD/USB-ről próbáltál bootolni, vagy az sem megy? -BIOS/UEFI-be be tudsz lépni? (asszem "shift+F8 nyomvatart" újraindítás után, de elején kiírja elvileg, alaplapfüggő) - HDMI vagy VGA kábelt használsz? Ehhez kapcsolódóan: Videokártyád típusa, gyártója? Integrált grafikus vezérlő van a processzoron?
USB rol se bootol be. Nvidia Inno3d gtx 1060 6 gB . hdmi kabel. Azt hirtelen nem tom nem emlekszem h van e grafikus vezerlo intel i7 7700 as proci.
#770169 bodak Moderátor 2017. november. 24. 10:06
bodak
#770164 :: shady18 (2017. november. 23. 21:52)
Na szereztem eredeti jogtiszta win10 et felment ra frankon. Elkezdi a grafikus frissitest es hopp fekete kepernyo lesz . Aztan hallani hogy azer kozbe igyekszik frissulni , pillanatra betoltotte a kepernyot. Akkor lattam hogy befejezte a frissitest , es h ujra fog indulni. Aztan ujra indult es a betolto kepernyonel megincsak fekete kepernyo lesz . Azt olvastam egyes helyen h “bosszanto hiba a win10 frissitesek utan” van ilyen cikk a hir 24 en . Fekete kepernyore valt a windows es pontosan senki se tud semmit h mitol. De hogy hogy oldhato ez meg azt nem talaltam. Esetleg tovabbi otlet ?
Az előbbiekhez pár kérdést tennék hozzá, garanciavállalás nélkül, de el lehet indulni legalább

-csak fekete képernyő, se kurzor, semmi?
-Windows DVD/USB-ről próbáltál bootolni, vagy az sem megy?
-BIOS/UEFI-be be tudsz lépni? (asszem "shift+F8 nyomvatart" újraindítás után, de elején kiírja elvileg, alaplapfüggő)
- HDMI vagy VGA kábelt használsz? Ehhez kapcsolódóan: Videokártyád típusa, gyártója? Integrált grafikus vezérlő van a processzoron?
That is not dead which can eternal lie. And with strange aeons even death may die.
#770168 Krys 2017. november. 24. 08:40
Krys
Esetleg keresel egy Live Medium feliratú Linux disztribúciót, kiírod valamire, lesz valami Boot Live vagy Kipróbálás telepítés nélkül gomb. Azzal bele tudsz nézni a Windows logjaiba, hogy hol száll el az egész. Sajnos normális hibaüzenet nélkül csak távgyógyász szintű tanácsokat fogok tudni adni.
#770167 shady18 2017. november. 24. 06:28
shady18
#770165 :: JackStillAlive (2017. november. 23. 22:19)
Hááát. Szereztél eredetit? Vetted? Ez tipikus virágbolti példány probléma, ne haragudj. HDD gondolom szépen megformázva, particionálva. Ha minden jó, és nem virágbolti, akkor alaplap - memória - VGA - Táp a sorrend. Ha két RAM van, próbáld eggyel. A többit sajna nem tudod cserélgetni. De ha nem eredeti a Win, és nincs jól "előkészítve" a lemez, akkor ilyen problémák simán lehetnek. Itt egy hasznos olvasni való: w10 setup
Munkahelyi csomag. Tanintezmeny a dolgozoknak biztosit win10 et termekkulcsal. A hdd formazva particionalva. Egy ram van.
#770166 Simba 2017. november. 23. 22:30
Simba
Tudni kéne, hogy pontosan melyik frissítés az (verzió), abból már el lehet indulni. Ha a másik gép is ezzel küzd, akkor a hardveres hiba esélye csekély. De persze lehet a nem eredeti példány miatt hal be frissítés után/közben.
#770165 JackStillAlive 2017. november. 23. 22:19
JackStillAlive
#770164 :: shady18 (2017. november. 23. 21:52)
Na szereztem eredeti jogtiszta win10 et felment ra frankon. Elkezdi a grafikus frissitest es hopp fekete kepernyo lesz . Aztan hallani hogy azer kozbe igyekszik frissulni , pillanatra betoltotte a kepernyot. Akkor lattam hogy befejezte a frissitest , es h ujra fog indulni. Aztan ujra indult es a betolto kepernyonel megincsak fekete kepernyo lesz . Azt olvastam egyes helyen h “bosszanto hiba a win10 frissitesek utan” van ilyen cikk a hir 24 en . Fekete kepernyore valt a windows es pontosan senki se tud semmit h mitol. De hogy hogy oldhato ez meg azt nem talaltam. Esetleg tovabbi otlet ?
Hááát. Szereztél eredetit? Vetted?
Ez tipikus virágbolti példány probléma, ne haragudj.
HDD gondolom szépen megformázva, particionálva.
Ha minden jó, és nem virágbolti, akkor alaplap - memória - VGA - Táp a sorrend. Ha két RAM van, próbáld eggyel. A többit sajna nem tudod cserélgetni. De ha nem eredeti a Win, és nincs jól "előkészítve" a lemez, akkor ilyen problémák simán lehetnek.
Itt egy hasznos olvasni való: w10 setup
Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia
#770164 shady18 2017. november. 23. 21:52
shady18
#770163 :: Mohawk (2017. november. 23. 21:04)
Passz. Így látatlanban nehéz pontosan megmondani mivan. Én biztos, h a BIOS-t gyárira állítanám és újrahúznám az egész gépet egy normális (lehetőleg eredeti) telepítőlemezzel.
Na szereztem eredeti jogtiszta win10 et felment ra frankon. Elkezdi a grafikus frissitest es hopp fekete kepernyo lesz . Aztan hallani hogy azer kozbe igyekszik frissulni , pillanatra betoltotte a kepernyot. Akkor lattam hogy befejezte a frissitest , es h ujra fog indulni. Aztan ujra indult es a betolto kepernyonel megincsak fekete kepernyo lesz . Azt olvastam egyes helyen h “bosszanto hiba a win10 frissitesek utan” van ilyen cikk a hir 24 en . Fekete kepernyore valt a windows es pontosan senki se tud semmit h mitol. De hogy hogy oldhato ez meg azt nem talaltam. Esetleg tovabbi otlet ?
#770163 Mohawk 2017. november. 23. 21:04
Mohawk
#770158 :: shady18 (2017. november. 23. 16:15)
Aha ugyan azt de mar lett hasznalva ket ismerosomnel ott mukodik. Hogyhogy csak nalam nem ?
Passz. Így látatlanban nehéz pontosan megmondani mivan. Én biztos, h a BIOS-t gyárira állítanám és újrahúznám az egész gépet egy normális (lehetőleg eredeti) telepítőlemezzel.
#770158 shady18 2017. november. 23. 16:15
shady18
#770157 :: Mohawk (2017. november. 23. 15:08)
Hali! Ugyanazt a telepítőt használtad mindkét gépnél? Mert így, a leírtak alapján én azt javaslom, próbálkozz meg egy másik telepítővel.
Aha ugyan azt de mar lett hasznalva ket ismerosomnel ott mukodik. Hogyhogy csak nalam nem ?
#770157 Mohawk 2017. november. 23. 15:08
Mohawk
#770155 :: shady18 (2017. november. 22. 19:53)
Sziasztok! Óriási gond van. Összeraktam 3 hete egy új gépet. I7 7700 proci Vga Gtx 1060 6 gb nvidia 8 giga ram kingston Be guiet silver minősítès 500w táp 1tb hdd wd Ga z170 gigabyte alaplap. Eleinte win7 ultimate 64 oprendszer került rá. Eleinte simán futott 3 hétig. Aztán szükség volt a frissítések letöltésére. Frissítés után egy nappal használat közbe újra indult váratlanul. Indítási javítást írt ki, persze nemtudja javítani. Be se lépett a gép csak szenvedett. Újra raktam az egész oprendszert. Kikapcsolás után ugyan úgy indítási javítást akar. Win10 et raktam fel rá , lehozta frissítést az is rendszer indítással küzd. Feraktam mégegyszer a win10 frissítéseket ezúttal letiltottam . Bekapcsolás után ugyan ez a gond indítási javítás és nem tud belépni. Van a háztartásban egy másik gép. 2 éves konstrukció. Ugyan ezzel a peoblémával küzd. Tudna valaki segíteni, hogy mi lehet a gond? Meghalhatott a vinyo vagy biosbeállítás maradhatott ki ? Légyszi segítsetek.
Hali! Ugyanazt a telepítőt használtad mindkét gépnél? Mert így, a leírtak alapján én azt javaslom, próbálkozz meg egy másik telepítővel.
#770155 shady18 2017. november. 22. 19:53
shady18
Sziasztok!

Óriási gond van. Összeraktam 3 hete egy új gépet.
I7 7700 proci
Vga Gtx 1060 6 gb nvidia
8 giga ram kingston
Be guiet silver minősítès 500w táp
1tb hdd wd
Ga z170 gigabyte alaplap.
Eleinte win7 ultimate 64 oprendszer került rá. Eleinte simán futott 3 hétig. Aztán szükség volt a frissítések letöltésére. Frissítés után egy nappal használat közbe újra indult váratlanul. Indítási javítást írt ki, persze nemtudja javítani. Be se lépett a gép csak szenvedett. Újra raktam az egész oprendszert. Kikapcsolás után ugyan úgy indítási javítást akar. Win10 et raktam fel rá , lehozta frissítést az is rendszer indítással küzd. Feraktam mégegyszer a win10 frissítéseket ezúttal letiltottam . Bekapcsolás után ugyan ez a gond indítási javítás és nem tud belépni. Van a háztartásban egy másik gép. 2 éves konstrukció. Ugyan ezzel a peoblémával küzd. Tudna valaki segíteni, hogy mi lehet a gond? Meghalhatott a vinyo vagy biosbeállítás maradhatott ki ? Légyszi segítsetek.
#770131 phantie 2017. november. 17. 08:42
phantie
#770130 :: Simba (2017. november. 17. 02:18)
Üdv meg kell növelned a C (rendszer partició) méretét! Ehhez le kell csípni egy másik meghajtóból kellő mennyiséget. Ezzel például lehet próbálkozni MiniTool Partition Wizard. Fontos hogy a felszabadítandó terület a C meghajtó után legyen közvetlenül. Tehát ha neked C és az után egy D meghajtó van, akkor a D-ből tudsz elcsípni, ez után pedig hozzá lehet illeszteni a C-hez.
Köszi Simba!! A partíció teljesen a másik végén van :(
de most már látom a fényt. :)
köszi
#770130 Simba 2017. november. 17. 02:18
Simba
#770128 :: phantie (2017. november. 16. 22:50)
Sziasztok!   Win 8-ról win 10-re frissítettem kb két éve. Particionált a merevlemezem, 40 GB-os a System partíció. Gondolom, mondanom sem kell, hogy a Windows 10 nem nagyon fér el rajta, a frissítésekkor mindig pampogott, egész addig, hogy gyakorlatilag nem is lehet már frissíteni. Ezért, az egészet újra akartam húzni, nagyobb particionálással. Erre azt írja, hogy nincs elég hely (8 gb-ot kér) a rendszer partíción (egyébként van). Tudna valaki segíteni?   phantie
Üdv meg kell növelned a C (rendszer partició) méretét! Ehhez le kell csípni egy másik meghajtóból kellő mennyiséget. Ezzel például lehet próbálkozni MiniTool Partition Wizard. Fontos hogy a felszabadítandó terület a C meghajtó után legyen közvetlenül. Tehát ha neked C és az után egy D meghajtó van, akkor a D-ből tudsz elcsípni, ez után pedig hozzá lehet illeszteni a C-hez.
#770128 phantie 2017. november. 16. 22:50
phantie
Sziasztok!
 
Win 8-ról win 10-re frissítettem kb két éve. Particionált a merevlemezem, 40 GB-os a System partíció. Gondolom, mondanom sem kell, hogy a Windows 10 nem nagyon fér el rajta, a frissítésekkor mindig pampogott, egész addig, hogy gyakorlatilag nem is lehet már frissíteni. Ezért, az egészet újra akartam húzni, nagyobb particionálással. Erre azt írja, hogy nincs elég hely (8 gb-ot kér) a rendszer partíción (egyébként van). Tudna valaki segíteni?
 
phantie