Na de miről is van szó? Adott egy érintőképernyős telefon, amelyen az ujjaink húzogatásával kell kettészelni a lehulló gyümölcsöket, úgy, hogy minél több kombót (és pontot) hozzunk össze, miközben elkerüljük az azonnali game overrel járó bombákat. A játékmenet tényleg olyan egyszerű, hogy szinte már fáj, és mostantól már nemcsak a telefon, de a Kinect segítségével is lehet szeletelni a gyümölcsöket, ugyanis augusztus 10. óta letölthető az Xbox Live-ról az X360-as verzió.
Szeletelés a nappaliban
Az, hogy a Fruit Ninja megjelent a Kinect alá is, egyáltalán nem meglepő, mert ha jobban belegondolunk, akkor az érintőképernyő mellett ez az a platform, ami tökéletesen illik az egyszerű játékmenethez, lévén semmi más nem kell hozzá, csak hogy megfelelően suhogtassuk a karunkat – márpedig a Kinect abban a legjobb, hogy lekövesse a mozgásunkat, és a technika a Fruit Ninja tesztelése közben sem okozott szégyent. Sőt. Igaz ugyan, hogy maga a „mechanika” nem olyan érzékeny, mint mikor az ujjunkkal aprítottuk a gyümiket, viszont a szórakozásfaktor sokkalta magasabb, mint a telefon vagy a tablet felett görnyedve.
Állsz a nappali közepén, elképzeled, hogy egy ninja vagy (ebben segít a képernyőn megjelenő sziluetted is), továbbá felkészülsz rá, hogy az életed függ attól, hogy a pengéd elé kerül-e egy bomba. Igen, a játékot pont annyira kell komolyan venni, mint ahogy itt le van írva, és bár tényleg kicsit infantilis élmény, ahogy a levegőt kaszabolod a tv előtt, de a helyzet röhejessége ellenére mégis hihetetlenül jól érzed magad, még akkor is, mikor már több ezer kettényesett narancs és citrom van a rovásodon.
Szobaninják
Kezdetben persze fura a dolog, még akkor is, ha van mobilos előéleted, ám az idő előrehaladtával egyre jobb leszel, kiismered a játékot és a saját mozgásodat, és a végén már igazi mesterként kerülöd el a bombákat, és hozod össze a több gyümölcs egyszeri elnyesésével járó bónuszokat. A gyakorlást három játékmód garantálja, egyrészt a Classic, ahol három lehulló gyümölcsig vagy egy eltrafált bombáig próbálkozhatsz, aztán az Arcade, ahol nem számít mennyi gyümölcs hull a porba, csak az időlimitre, a begyűjthető (pontduplázás, időlassítás, gyümölcseső) bónuszokra és az időpörgető órákra kell koncentrálni, végül pedig ott a Zen, melynek keretében másfél perc alatt kell minél több gyümölcskombót összehoznod.
A kihívást pedig nem is maga a program garantálja, hanem a barátaink, akiknek az eredményei folyamatosan megjelennek a Challenge menüpont alatt, arra sarkallva az embert, hogy újra és újra megdöntse a cimborák gyümölcsszeletelési rekordját. Persze akkor sincs baj, ha az ismerősök között senkinek nincs Xboxa (Kinectje, Fruit Ninjája), ugyanis a program kétfős játékot is biztosít, együtt vagy egymás ellen, ilyenkor pedig csak arra kell vigyázni, hogy egymástól kellő távolságra hadonásszatok, nehogy a gyümölcsök helyett egymásban tegyetek kárt. A Fruit Ninja Kinectes verziója színtiszta szórakozás, egyetlen dologra kell odafigyelni vele kapcsolatban: ha egyszer rákattansz, nehezen szoksz majd le róla.