Az elmúlt 1-2 évben ismét bizonyosságot nyert, hogy nem csak a multik képesek olyan játékokat összehozni, amelyek emberek milliót hódítják meg szinte pillanatok alatt. Elég csak a PC-s Minecraft sikerére gondolni, vagy ott a kezdetben csupán okostelefonokon hódító Angry Birds, vagy éppen jelen cikkünk eredetije, a Fruit Ninja, amely végtelenül egyszerű, de mégis borzasztóan addiktív játékmenetével lett hihetetlenül sikeres szinte minden mobilplatformon (iOS, Android, Windows Phone 7, Bada, Symbian).

Na de miről is van szó? Adott egy érintőképernyős telefon, amelyen az ujjaink húzogatásával kell kettészelni a lehulló gyümölcsöket, úgy, hogy minél több kombót (és pontot) hozzunk össze, miközben elkerüljük az azonnali game overrel járó bombákat. A játékmenet tényleg olyan egyszerű, hogy szinte már fáj, és mostantól már nemcsak a telefon, de a Kinect segítségével is lehet szeletelni a gyümölcsöket, ugyanis augusztus 10. óta letölthető az Xbox Live-ról az X360-as verzió.

Fruit Ninja Kinect JátékképekFruit Ninja Kinect JátékképekFruit Ninja Kinect Játékképek

Szeletelés a nappaliban


Az, hogy a Fruit Ninja megjelent a Kinect alá is, egyáltalán nem meglepő, mert ha jobban belegondolunk, akkor az érintőképernyő mellett ez az a platform, ami tökéletesen illik az egyszerű játékmenethez, lévén semmi más nem kell hozzá, csak hogy megfelelően suhogtassuk a karunkat – márpedig a Kinect abban a legjobb, hogy lekövesse a mozgásunkat, és a technika a Fruit Ninja tesztelése közben sem okozott szégyent. Sőt. Igaz ugyan, hogy maga a „mechanika” nem olyan érzékeny, mint mikor az ujjunkkal aprítottuk a gyümiket, viszont a szórakozásfaktor sokkalta magasabb, mint a telefon vagy a tablet felett görnyedve.

Állsz a nappali közepén, elképzeled, hogy egy ninja vagy (ebben segít a képernyőn megjelenő sziluetted is), továbbá felkészülsz rá, hogy az életed függ attól, hogy a pengéd elé kerül-e egy bomba. Igen, a játékot pont annyira kell komolyan venni, mint ahogy itt le van írva, és bár tényleg kicsit infantilis élmény, ahogy a levegőt kaszabolod a tv előtt, de a helyzet röhejessége ellenére mégis hihetetlenül jól érzed magad, még akkor is, mikor már több ezer kettényesett narancs és citrom van a rovásodon.

Fruit Ninja Kinect JátékképekFruit Ninja Kinect JátékképekFruit Ninja Kinect Játékképek

Szobaninják


Kezdetben persze fura a dolog, még akkor is, ha van mobilos előéleted, ám az idő előrehaladtával egyre jobb leszel, kiismered a játékot és a saját mozgásodat, és a végén már igazi mesterként kerülöd el a bombákat, és hozod össze a több gyümölcs egyszeri elnyesésével járó bónuszokat. A gyakorlást három játékmód garantálja, egyrészt a Classic, ahol három lehulló gyümölcsig vagy egy eltrafált bombáig próbálkozhatsz, aztán az Arcade, ahol nem számít mennyi gyümölcs hull a porba, csak az időlimitre, a begyűjthető (pontduplázás, időlassítás, gyümölcseső) bónuszokra és az időpörgető órákra kell koncentrálni, végül pedig ott a Zen, melynek keretében másfél perc alatt kell minél több gyümölcskombót összehoznod.

A kihívást pedig nem is maga a program garantálja, hanem a barátaink, akiknek az eredményei folyamatosan megjelennek a Challenge menüpont alatt, arra sarkallva az embert, hogy újra és újra megdöntse a cimborák gyümölcsszeletelési rekordját. Persze akkor sincs baj, ha az ismerősök között senkinek nincs Xboxa (Kinectje, Fruit Ninjája), ugyanis a program kétfős játékot is biztosít, együtt vagy egymás ellen, ilyenkor pedig csak arra kell vigyázni, hogy egymástól kellő távolságra hadonásszatok, nehogy a gyümölcsök helyett egymásban tegyetek kárt. A Fruit Ninja Kinectes verziója színtiszta szórakozás, egyetlen dologra kell odafigyelni vele kapcsolatban: ha egyszer rákattansz, nehezen szoksz majd le róla.