13 év grafikai fejlődése, egyetlen vidóban
Egy igen érdekes és rendkívül hosszú videó tűnt fel az interneten, mely két órában összegzi az elmúlt 13 esztendő játékgrafikai fejlődését. Nem semmi, érdemes végignézni, még akkor is, ha hosszú.
Egy igen érdekes és rendkívül hosszú videó tűnt fel az interneten, mely két órában összegzi az elmúlt 13 esztendő játékgrafikai fejlődését. Nem semmi, érdemes végignézni, még akkor is, ha hosszú.
Évente egy új és jobb Ouya fog a boltokba kerülni, a konzol pedig nem szenved majd játékhiányban, hiszen a Double Fine két új játéka mellett 450 program tart a platformra.
Legalábbis a viszonylag pontosnak minősülő, angol Zavvi.com szerint. Az internetes bolt játékadatlapja azt állítja, hogy Xbox 360-as projektről van szó -- igaz, Michel Ancel tervező már többször megerősítette, hogy a BG&E 2 csak nextgen konzolokra jelenik meg.
A Splinter Cell: Blacklist bejelentése és bemutatása a tavalyi E3-on esett meg, azóta azonban alig hallottunk valamit a játék felől, leszámítva a kínzásjelenet keltette, nem kicsit nevetséges botrányt. Az eltelt hónapok folyamán a Blacklist azonban változott, formálódott, és nemrég újságírók egy szűk köre megnézhette, milyen lett a játék, melyet idő közben elhalasztottak, hogy legyen idő befejezni a munkát. A Conviction, bár a klasszikus részekhez képest akciódúsabb és vadabb volt, történetmesélés és játékmenet terén igen magasra tette a lécet – vajon sikerülhet-e a konzervatívabb Blacklistnek megugrani a mércét, és visszahódítani a modernizált Samet nem kedvelő, egykori fanatikusokat?
Az EDGE magazin internetes felülete azt az információt kapta, hogy a Microsoft az új konzolján megpróbálja ellehetetleníteni a használt játékok piacát.
A hatalmas kiadó, mely a Rockstart is a zsebében tudhatja, nem tart tőle, hogy az új konzolokra sokkal többe kerül majd a játékfejlesztés. Vajon igazuk lesz? Hisz speciel egy GTA V most sem olcsó mulatság, hát még, ha sokkal-sokkal több dolgot kell kidolgozni benne.
A Metacritic eredményei szerint 2012-ben a legjobb kiadó az Electronic Arts volt, részben azért, mert egyetlen rossz játékot sem adtak ki.
Markus „Notch” Persson visszalépett attól, hogy támogassa a Psychonauts 2 elkészülését, miután a Double Fine közölte, hogy 18 millió dollárra lenne szükségük.
Szomorú hírrel jelentkezünk azok számára, akik a Darksiders sorozat harmadik részét várták: a Crytek nem érdekelt ebben.
Észak-Amerikában még csak ma jelent meg a Dead Space 3, de az EA már be is jelentette a játék első letölthető tartalmát. A cím Awakened lesz.
Ha szeretnél teljesen elmerülni a Grand Theft Auto: San Andreas világában, akkor neked találták ki a magyar See RPG-t.
Mégiscsak hiba lehetett az, hogy a Steam adatbázisában feltűnt a Halo 3, a Microsoft ugyanis ma cáfolta az átirat létezését.
A 2009-ben leleplezett Ride to Hell nem halt meg, csak pihent. A Deep Silver ma bejelentette, hogy a munkálatok továbbra is zajlanak.
Akik arra tippeltek, hogy a mai napon a CD Projekt RED a Witcher-széria következő részét jelenti be, azoknak igazuk volt.
A Bethesda ismertette, hogy Európában pontosan mikor fognak megjelenni a Skyrim letölthető tartalmai.
Ha valami kiszivárog a Steam adatbázisából, az általában igaznak bizonyul, ebben az esetben azonban egy kicsit szkeptikusan állunk a dolog előtt, ugyanis a Halo 3 tűnt fel a kódsorok között.
A Resident Evil: Revelations gyártásvezetője szerint a Capcom az elmúlt két évben túl sok új RE-játékot dobott piacra.
A Sins of a Solar Empire fejlesztői szerint igen, és az a trend, hogy a stílus lassan a StarCraft II kiegészítőivel válik egyenértékűvé, egyáltalán nem ér fel egy mentőövvel. Ti mit gondoltok?
A CD Projekt RED ma leleplezte új grafikusmotorját, a REDengine 3-at, amit kifejezetten a szerepjátékok elkészítésére találtak ki.
Egy német vásárlói érdekeket képviselő egyesület bíróságra citálja a Valve-et, amiért a Steamen nem lehet eladni a megvásárolt digitális tartalmakat.
Új videót kapott a Dead Space 3, melyben a mentőakciónak indult történetet ismertetik velünk.
A Resident Evil: Revelations teljesítménye nagyon fontos lesz, hiszen ha ez sem váltja be a hozzá fűzött reményeket, akkor jöhet egy reboot.
A Rockstar Games elárulta, hogy pontosan mikor fog megjelenni a GTA V. A tavaszi premierről sajnos lemondhatunk.
Manapság már csak úgy repkednek a milliók, ha játékfejlesztésről van szó, ám az új listámban felsoroltakat különösen drága volt tető alá hozni.