Hírek

13 év grafikai fejlődése, egyetlen vidóban

13 év grafikai fejlődése, egyetlen vidóban

Egy igen érdekes és rendkívül hosszú videó tűnt fel az interneten, mely két órában összegzi az elmúlt 13 esztendő játékgrafikai fejlődését. Nem semmi, érdemes végignézni, még akkor is, ha hosszú.

Évente egy új Ouya fog megjelenni

Évente egy új Ouya fog megjelenni

Évente egy új és jobb Ouya fog a boltokba kerülni, a konzol pedig nem szenved majd játékhiányban, hiszen a Double Fine két új játéka mellett 450 program tart a platformra.

Jövőre jelenhet meg a Beyond Good & Evil 2

Jövőre jelenhet meg a Beyond Good & Evil 2

Legalábbis a viszonylag pontosnak minősülő, angol Zavvi.com szerint. Az internetes bolt játékadatlapja azt állítja, hogy Xbox 360-as projektről van szó -- igaz, Michel Ancel tervező már többször megerősítette, hogy a BG&E 2 csak nextgen konzolokra jelenik meg.

Splinter Cell: Blacklist előzetes

Splinter Cell: Blacklist előzetes

A Splinter Cell: Blacklist bejelentése és bemutatása a tavalyi E3-on esett meg, azóta azonban alig hallottunk valamit a játék felől, leszámítva a kínzásjelenet keltette, nem kicsit nevetséges botrányt. Az eltelt hónapok folyamán a Blacklist azonban változott, formálódott, és nemrég újságírók egy szűk köre megnézhette, milyen lett a játék, melyet idő közben elhalasztottak, hogy legyen idő befejezni a munkát. A Conviction, bár a klasszikus részekhez képest akciódúsabb és vadabb volt, történetmesélés és játékmenet terén igen magasra tette a lécet – vajon sikerülhet-e a konzervatívabb Blacklistnek megugrani a mércét, és visszahódítani a modernizált Samet nem kedvelő, egykori fanatikusokat?

A Take-Two nem fél a nextgen költségektől

A Take-Two nem fél a nextgen költségektől

A hatalmas kiadó, mely a Rockstart is a zsebében tudhatja, nem tart tőle, hogy az új konzolokra sokkal többe kerül majd a játékfejlesztés. Vajon igazuk lesz? Hisz speciel egy GTA V most sem olcsó mulatság, hát még, ha sokkal-sokkal több dolgot kell kidolgozni benne.

Még készül a Ride to Hell

Még készül a Ride to Hell

A 2009-ben leleplezett Ride to Hell nem halt meg, csak pihent. A Deep Silver ma bejelentette, hogy a munkálatok továbbra is zajlanak.

Feltűnt a Steamen a Halo 3!

Feltűnt a Steamen a Halo 3!

Ha valami kiszivárog a Steam adatbázisából, az általában igaznak bizonyul, ebben az esetben azonban egy kicsit szkeptikusan állunk a dolog előtt, ugyanis a Halo 3 tűnt fel a kódsorok között.

Kihalnak az RTS-ek?

Kihalnak az RTS-ek?

A Sins of a Solar Empire fejlesztői szerint igen, és az a trend, hogy a stílus lassan a StarCraft II kiegészítőivel válik egyenértékűvé, egyáltalán nem ér fel egy mentőövvel. Ti mit gondoltok?

A németek a Valve-et perlik

A németek a Valve-et perlik

Egy német vásárlói érdekeket képviselő egyesület bíróságra citálja a Valve-et, amiért a Steamen nem lehet eladni a megvásárolt digitális tartalmakat.

Az öt legköltségesebb játék

Az öt legköltségesebb játék

Manapság már csak úgy repkednek a milliók, ha játékfejlesztésről van szó, ám az új listámban felsoroltakat különösen drága volt tető alá hozni.