Kérjük jelentkezz be!
Diablo 2

Diablo 2 és kiegészítői

A stílus egyeduralkodója, a mágikus tárgyak cukrosbácsija...
#625399 Tenebra 2011. május. 23. 17:11
Tenebra
#625384 :: Borsodi (2011. május. 23. 16:30)
Na akkor kedves Tenebra elmondom neked a trükköt. Én is mire megtaláltam a megoldást a neten....pfu de mérges voltam! Na szóval nekem Win7-em és perfektül megy. Annyi az egész hogy letöltöd ezt. Kicsomagolod valahova, mondjuk az asztalra és elindítod. Ennyi. Ha nem jó akkor szólj és még talán mondok valami hasznosat hátha...

Kösz!

Most már csak azt kell kitalálnom, hogy rakom fel az optikai meghajtóval nem bíró notebookomra a játékot.
Post tenebras lux
#625384 Borsodi 2011. május. 23. 16:30
Borsodi
Na akkor kedves Tenebra elmondom neked a trükköt. Én is mire megtaláltam a megoldást a neten....pfu de mérges voltam! Na szóval nekem Win7-em és perfektül megy. Annyi az egész hogy letöltöd ezt. Kicsomagolod valahova, mondjuk az asztalra és elindítod. Ennyi. Ha nem jó akkor szólj és még talán mondok valami hasznosat hátha...
#625275 Moebius 2011. május. 23. 11:00
Moebius
#625221 :: fyktyvf (2011. május. 23. 00:04)
Tényleg a történetről van valami update? Nem úgy végződött a LoD, hogy a World Stone lassan széttöredezik és a világ elég nagy szószban van?
fyktyvf írta:

Tényleg a történetről van valami update? Nem úgy végződött a LoD, hogy a World Stone lassan széttöredezik és a világ elég nagy szószban van?


Azt Tirael konkrétan darabjaira bontja, mondjuk én mindig azt hittem, hogy ez happy end. : >
#625247 Tenebra 2011. május. 23. 09:05
Tenebra
#625221 :: fyktyvf (2011. május. 23. 00:04)
Tényleg a történetről van valami update? Nem úgy végződött a LoD, hogy a World Stone lassan széttöredezik és a világ elég nagy szószban van?
Ja az engem is érdekelne. Grafikálya van-e?

Szerintem egyébként a Blizzard nem nagyon van képben ezzel kapcsolatban. Legalábbis én az eddigiek alapján egy teljesen új történetre asszociálok.
Mondjuk tegyünk most úgy, mintha a sztori érdekelne, és már második végigjátszáskor nem nyomtuk volna el a szövegelést és az átvezetőket.
Post tenebras lux
#625221 fyktyvf 2011. május. 23. 00:04
fyktyvf
Tényleg a történetről van valami update? Nem úgy végződött a LoD, hogy a World Stone lassan széttöredezik és a világ elég nagy szószban van?
#625207 D0ncy 2011. május. 22. 22:49
D0ncy
#625201 :: Tenebra (2011. május. 22. 22:38)
Kösz, de én a Diablo I-re gondoltam. A II szerencsére megy Win 7-en és XP-n is (ki is vágnám a gépet az ablakon, ha nem menne - jó, tudom D0nci, hogy szerinted egy Diablofób vagyok ).
Tenebra írta:

Kösz, de én a Diablo I-re gondoltam. A II szerencsére megy Win 7-en és XP-n is (ki is vágnám a gépet az ablakon, ha nem menne - jó, tudom D0nci, hogy szerinted egy Diablofób vagyok ).
Az még hagyján, de hónapok óta kerülsz. : < Pedig múltkor még dicsérted az Assassin-om attribútumait (ha érted), de úgy látszik mégsem voltam elég jó neked. :'C
#625201 Tenebra 2011. május. 22. 22:38
Tenebra
#625181 :: Neogorz (2011. május. 22. 21:21)
Win7-en lehet futtatni egy apró trükkel, lehet XP-n is beválik. 1, Indítsd el a diablo ii.exe-t. Semmi gond, nem csinál semmit. 2, Futtasd a game.exe-t. Ez beül a memóriába, de semmi mást nem akar csinálni. 3, Futtasd le a d2vidtst.exe-t. Ez a program fogja a videókártyádat megvizsgálni. Néhány villanás, hibaüzenet, de a végén szépen felajánlja a két lehetőség közül az egyiket (DirectDraw 2D vagy Direct3D). Én az utóbbit választottam és mindenféle egyéb kompatibilitási varázslat nélkül azóta is szépen fut a játék.
Kösz, de én a Diablo I-re gondoltam. A II szerencsére megy Win 7-en és XP-n is (ki is vágnám a gépet az ablakon, ha nem menne - jó, tudom D0nci, hogy szerinted egy Diablofób vagyok ).
Post tenebras lux
#625191 Neogorz 2011. május. 22. 21:47
Neogorz
#625188 :: eClipse (2011. május. 22. 21:41)
Borsodi: mint mondtam a meglévő harcosoddal menjél rá, hogy "new game" és akkor j játékot kezd, de a szinted + cuccaid megmaradnak (legalábbis anno nekem 1.0-ás verzióval megmaradtak). Ha félsz, hogy elbaszod, csinálj egy biztonsági mentést a mentett állásról és kész. A diablo 1-ben van egy csomó olyan cucc, ami az összes tulajdonságodra ad valamilyen pontot. Értelemszerűen a minél nagyobb pontértékű ilyen cumókat szerezz össze (ez az elején még nem fog összejönni nyilván). A cél vmi ilyesmi, hogy pl. "Lion's amulet of the zodiac" ez kb 50hp-t ad pluszba meg vagy 25 pontot minden stat pontra. Kardból soha ne a legnagyobb enhanced damage-s darabokat keresd, hanem az enhanced attack speed-es változatokat. Pl. King sword of alactricity - növelt sebesség, nagyobb sebzéssel és attack ratinggel. De mindig a sebesség legyen fontosabb. Amúgy a legjobb az, ha multi karaktert indítasz és offline játszol, ahogy Tenebra is mondja, mégpedig azért, mert ha végignyomod normal fokozaton a játékot, single playerben nem lehet se nightmare, se hell fokozaton játszani. Pedig a diablo 1-ben a hell fokozat, na az vicces egy jószág
eClipse írta:

...Pedig a diablo 1-ben a hell fokozat, na az vicces egy jószág

Ne is mond...
#625188 eClipse 2011. május. 22. 21:41
eClipse
Borsodi: mint mondtam a meglévő harcosoddal menjél rá, hogy "new game" és akkor j játékot kezd, de a szinted + cuccaid megmaradnak (legalábbis anno nekem 1.0-ás verzióval megmaradtak). Ha félsz, hogy elbaszod, csinálj egy biztonsági mentést a mentett állásról és kész.
A diablo 1-ben van egy csomó olyan cucc, ami az összes tulajdonságodra ad valamilyen pontot. Értelemszerűen a minél nagyobb pontértékű ilyen cumókat szerezz össze (ez az elején még nem fog összejönni nyilván). A cél vmi ilyesmi, hogy pl. "Lion's amulet of the zodiac" ez kb 50hp-t ad pluszba meg vagy 25 pontot minden stat pontra.
Kardból soha ne a legnagyobb enhanced damage-s darabokat keresd, hanem az enhanced attack speed-es változatokat. Pl. King sword of alactricity - növelt sebesség, nagyobb sebzéssel és attack ratinggel. De mindig a sebesség legyen fontosabb.

Amúgy a legjobb az, ha multi karaktert indítasz és offline játszol, ahogy Tenebra is mondja, mégpedig azért, mert ha végignyomod normal fokozaton a játékot, single playerben nem lehet se nightmare, se hell fokozaton játszani. Pedig a diablo 1-ben a hell fokozat, na az vicces egy jószág
#625181 Neogorz 2011. május. 22. 21:21
Neogorz
#625178 :: Tenebra (2011. május. 22. 21:11)
Ja, egyébként cserébe a jótanácsért ( ): te milyen oprendszeren futtatod, és hogyhogy működik tök normálisan? Nekem XP-n egy fostalicska. A grafika átvált ilyen 256 színű szarba, és pár perc játék után kivág az asztalra, mintha nem is futott volna soha a program. Windows 7-en még nem próbáltam mondjuk, de XP-n az SP3 óta nem tudok vele játszani. (Lehet, hogy kártyagond van, mivel az Ati-t mindig utálták a Diablok, s ahogy látom, neked Geforce van, de hátha van valami trükk. )
Win7-en lehet futtatni egy apró trükkel, lehet XP-n is beválik.

1, Indítsd el a diablo ii.exe-t. Semmi gond, nem csinál semmit.
2, Futtasd a game.exe-t. Ez beül a memóriába, de semmi mást nem akar csinálni.
3, Futtasd le a d2vidtst.exe-t. Ez a program fogja a videókártyádat megvizsgálni. Néhány villanás, hibaüzenet, de a végén szépen felajánlja a két lehetőség közül az egyiket (DirectDraw 2D vagy Direct3D). Én az utóbbit választottam és mindenféle egyéb kompatibilitási varázslat nélkül azóta is szépen fut a játék.
#625178 Tenebra 2011. május. 22. 21:11
Tenebra
#625175 :: Borsodi (2011. május. 22. 21:07)
Hát értem, köszönöm a jó tanácsokat! Ha a Rome-t megtudtam szokni akkor szerintem ezt is megfogom.
Ja, egyébként cserébe a jótanácsért ( ): te milyen oprendszeren futtatod, és hogyhogy működik tök normálisan? Nekem XP-n egy fostalicska. A grafika átvált ilyen 256 színű szarba, és pár perc játék után kivág az asztalra, mintha nem is futott volna soha a program. Windows 7-en még nem próbáltam mondjuk, de XP-n az SP3 óta nem tudok vele játszani. (Lehet, hogy kártyagond van, mivel az Ati-t mindig utálták a Diablok, s ahogy látom, neked Geforce van, de hátha van valami trükk. )
Post tenebras lux
#625175 Borsodi 2011. május. 22. 21:07
Borsodi
#625171 :: Tenebra (2011. május. 22. 21:01)
Ja, akkor ok. Harcosnál str-re és vitalityre rakj rengeteg pontot. De inkább vitalityre. Dexterity a cuccokhoz kell, annyit rakj rá, ami épp elég egy cucc viseléséhez (plusz nem emlékszem, hogy itt van-e blokkolás - a 2-ben amiatt kell a palának dex). Az energyt meg hagyd harcosnál. Kell egy jó kard + páncél + pajzs továbbá. A lényeg, hogy minél gyorsabban üss és minél kevesebbet kapj be (mármint duke-ot, ha érted, mire. xDD). S én a levelekre gondoltam, nem a karakter szintjére. Bár a kettő összefügg ezesetben. Vagyis én úgy fejlődtem n00bként, hogy végigkúrtam több szintet is, mivel a szörnyek újratermelődnek itt is, ha jól emlékszem (én elég hülyén játszottam - online módban toltam, de offline - szóval értitek ). De a legjobb persze itt is az, ha nyomulsz normálisan. Ha jól építed a karaktert, akkor a Pokolig simán el lehet jutni.
Hát értem, köszönöm a jó tanácsokat! Ha a Rome-t megtudtam szokni akkor szerintem ezt is megfogom.
#625171 Tenebra 2011. május. 22. 21:01
Tenebra
#625143 :: Borsodi (2011. május. 22. 20:06)
Írtam hogy harcossal vagyok. Amúgy most nagyon összekavarodtam. Most hogy érted azt hogy 1-2 szintet végigkúrni? Ha egy szint megvan akkor ott már több szörny nem lesz (vagy igen?). Vagy most a karakter szintjéről van szó? Vagy most mivan?
Ja, akkor ok.

Harcosnál str-re és vitalityre rakj rengeteg pontot. De inkább vitalityre. Dexterity a cuccokhoz kell, annyit rakj rá, ami épp elég egy cucc viseléséhez (plusz nem emlékszem, hogy itt van-e blokkolás - a 2-ben amiatt kell a palának dex). Az energyt meg hagyd harcosnál.
Kell egy jó kard + páncél + pajzs továbbá. A lényeg, hogy minél gyorsabban üss és minél kevesebbet kapj be (mármint duke-ot, ha érted, mire. xDD).

S én a levelekre gondoltam, nem a karakter szintjére. Bár a kettő összefügg ezesetben. Vagyis én úgy fejlődtem n00bként, hogy végigkúrtam több szintet is, mivel a szörnyek újratermelődnek itt is, ha jól emlékszem (én elég hülyén játszottam - online módban toltam, de offline - szóval értitek ). De a legjobb persze itt is az, ha nyomulsz normálisan. Ha jól építed a karaktert, akkor a Pokolig simán el lehet jutni.
Post tenebras lux
#625164 D0ncy 2011. május. 22. 20:48
D0ncy
#625156 :: Borsodi (2011. május. 22. 20:21)
Meg még azt megkérdezném hogy számít mikor nyomogatom az egér gombot? Vagy nyugodtan nyomhatom eszeveszettül? És nem lehet valahogy blokkolni a támadásokat?
Ha ez is úgy működik mint a kettő, akkor tartsd az egérgombon a kezed és ne nyomogasd folyton, egyfolytában ütni fog a karakter, amíg lenyomva tartod. A blokkolás meg (ha olyan mint a 2-ben) automatikusan működik és % alapú.
#625156 Borsodi 2011. május. 22. 20:21
Borsodi
Meg még azt megkérdezném hogy számít mikor nyomogatom az egér gombot? Vagy nyugodtan nyomhatom eszeveszettül? És nem lehet valahogy blokkolni a támadásokat?
#625143 Borsodi 2011. május. 22. 20:06
Borsodi
#625137 :: Tenebra (2011. május. 22. 19:56)
Oh, Diablo 1. De kár, hogy nem fut már normálisan. Én 20-as karakterig jutottam, de kb. a 13-as szinten (mármint a Pokol felé közeledve, amit eClipse is ír) meghaltam, annyira gecik voltak az ellenfelek arrafelé már. lvl 3 nekem még nem okozott gondot, bár én harcossal voltam, Borsodi nem tudom, mivel ment. Rogue-val és mágussal nagyobb szopás lehet, mivel nincs pajzsuk. Itt szerintem érdemes 1-2 szintet többször is végigkúrni, ha még kezdő vagy. Na, meg érdemes észszerűen fejleszteni a karaktert.
Írtam hogy harcossal vagyok. Amúgy most nagyon összekavarodtam. Most hogy érted azt hogy 1-2 szintet végigkúrni? Ha egy szint megvan akkor ott már több szörny nem lesz (vagy igen?). Vagy most a karakter szintjéről van szó? Vagy most mivan?
#625137 Tenebra 2011. május. 22. 19:56
Tenebra
Oh, Diablo 1. De kár, hogy nem fut már normálisan.
Én 20-as karakterig jutottam, de kb. a 13-as szinten (mármint a Pokol felé közeledve, amit eClipse is ír) meghaltam, annyira gecik voltak az ellenfelek arrafelé már.

lvl 3 nekem még nem okozott gondot, bár én harcossal voltam, Borsodi nem tudom, mivel ment. Rogue-val és mágussal nagyobb szopás lehet, mivel nincs pajzsuk.

Itt szerintem érdemes 1-2 szintet többször is végigkúrni, ha még kezdő vagy. Na, meg érdemes észszerűen fejleszteni a karaktert.
Post tenebras lux
#625083 eClipse 2011. május. 22. 17:32
eClipse
#625050 :: Borsodi (2011. május. 22. 15:17)
Üdv! Az normális hogy én már a legelején képes vagyok bénázni? Nagyon nehéz nekem. A templom alatt vagyok a 3. szintnél és a harcossal vagyok. Már alig maradt életerő és mágikus löttyöm. És őszintén szólva ez az első hack n slash játék amivel játszom. Tudnátok mondani jó tippeket? (Az első részről van szó.)
Borsodi: igen, teljesen normális, a diablo 1 sokkal nehezebb, mint a 2. Azt tudom tanácsolni, hogy a meglévő karaktereddel kezdj egy új játékot, és öljed folyamatosan az első két szintet, meg a butchert is. Ezáltal folyamatosan fejlődsz, plusz cuccok is egyre jobbak lesznek. Igényel egy kis kitartást, de csak így lehet megoldani az elején, ha ezt nem teszed meg, és tovább is jutsz, a pokolban már semmi esélyed nem lesz (az ugyanis kicsit húzósabb, mint a D2 pokla iron maiden ide vagy oda).
#625058 D0ncy 2011. május. 22. 16:16
D0ncy
#625050 :: Borsodi (2011. május. 22. 15:17)
Üdv! Az normális hogy én már a legelején képes vagyok bénázni? Nagyon nehéz nekem. A templom alatt vagyok a 3. szintnél és a harcossal vagyok. Már alig maradt életerő és mágikus löttyöm. És őszintén szólva ez az első hack n slash játék amivel játszom. Tudnátok mondani jó tippeket? (Az első részről van szó.)
Borsodi írta:

Üdv!
Az normális hogy én már a legelején képes vagyok bénázni? Nagyon nehéz nekem. A templom alatt vagyok a 3. szintnél és a harcossal vagyok. Már alig maradt életerő és mágikus löttyöm. És őszintén szólva ez az első hack n slash játék amivel játszom. Tudnátok mondani jó tippeket? (Az első részről van szó.)
Hú, na az egyel nem játszottam sokat, bár úgy hallottam az igen nehéz lett már-már taktikai játékot igényel, főleg a kettőhöz képest. XD
Szerintem inkább kezdj neki a kettőnek, majd az egynek (ha csak amiatt vetted elő, hogy "felkészülj" a 3-ra). Az sokkal felhasználó barátibb már szerintem, sokkal nagyobb a választás szabadsága.
#625050 Borsodi 2011. május. 22. 15:17
Borsodi
Üdv!
Az normális hogy én már a legelején képes vagyok bénázni? Nagyon nehéz nekem. A templom alatt vagyok a 3. szintnél és a harcossal vagyok. Már alig maradt életerő és mágikus löttyöm. És őszintén szólva ez az első hack n slash játék amivel játszom. Tudnátok mondani jó tippeket? (Az első részről van szó.)
#583061 HoweArl 2010. december. 01. 18:46
HoweArl
Igen, minden benne van ami Battle.neten. Hogy érted, hogy nem lehet runnolni, már miért ne lehetne?
#583038 HoweArl 2010. december. 01. 16:41
HoweArl
OFF: Elnézést a Floodért, és az aláírásomért, csak tegnap nagyon felidegeltek.
#583037 HoweArl 2010. december. 01. 16:38
HoweArl
Örömmel jelentem be, hogy megcsinálták PlugY Mod 10.0-ás verzióját, amely támogatja az 1.13c Patchet is.
Van benne Über Tristam, Retalent, Restat és tartalmazza az összes Ladder Itemet és Runewordot.

(Igaz, már megjelent egy jó ideje, de azért tudatom mindenkivel, mert szerintem ez a legjobb mod a Diablohoz )
#582603 HoweArl 2010. november. 28. 15:29
HoweArl
#582274 :: HoweArl (2010. november. 26. 21:06)
Sziasztok Találtam megoldást arra, hogy lehetne normálisan (Teljes képernyős módban, 3D Perspetkívával, Laggmentesen) futtatni a Diablo II-t. A Blizzard oldalán találtam ezt a postot. Aki esetleg nem tud annyira jól angolul, lefordítom: "A Windows Vista és Windows 7 alatt vannak kompatibilitási problémák a Diablo II-vel és a Lord of Destrucitonnal. Hogy kijavítsuk ezeket, kövessük a következő lépéseket: Jobb klikk a Game.exe-n, majd állítsd be a kompatibilitási fülön, hogy Win XP Seervice Pack 2 v, 3-ban futassa. Ezután nyisd meg a feladatkezelőt és A Szolgáltatás fülön le kell tiltani a Windows Media Player Hálózatmegoszási rendszer nevű szolgáltatást." És voilá Tökéletesen fog futni Nekem tökéletesen működik így, úgyhogy boldog vagyok Remélem írtam valami hasznosat mások számára is
Ha valakinek még mindig előfordulnak laggolások, beakadások próbálkozzon meg
az Aero Effektusok kikapcsolásával.
#582437 dankee 2010. november. 27. 18:46
dankee
#582406 :: eClipse (2010. november. 27. 16:33)
Na most lehet, hogy hülyeséget mondok, de halállal csak xp-t lehet veszteni, de szintet elvileg nem. Vagy igen? Amúgy, hogy sikerült 4-es szinten meghalni?
8-as szinten haltam meg,de visszaestem 4-esre.Ma újrakezdtem egy duduval(valaki írhatna egy jó builddet singelre,pls) am nagyon tetszik már 11es vok(csak pár órát játszottam).