Ha valaki ismeri az első részt, pontosan tudja, mire számíthat a folytatásban, avagy, ha az bejött neki, már fáradhat is a kasszához. Akiknek kimaradt volna ez a modern klasszikus: a Prom egy meglehetősen szabadszájú randiszimulátor volt, amiben főhősünk a képességpontok szerzésével és az őrült helyzetek megoldásával az iskolai bálra próbált kellően összemelegedni szíve választottjával. Most pedig nyári táborba indulunk, ami meteorzáporral zárul, és ilyen romantikus eseményen csak nem lehetünk egyedül, így muszáj lesz társra lelnünk. Pontosabban meggyőznünk valakit a hat főszereplőből, hogy ő is szeretne – mondjuk úgy – ránk lelni.

Irány a Balaton

Az, hogy hány hetes a tábor, részben a saját döntésünkön múlik, valamint azon, hányan vágunk bele a romantikus küldetésbe. 3–4 játékos party esetén ugyanis kevesebb körünk lesz, hogy a játék ne húzódjon el túlságosan. Reménybeli társunkat pedig nagyrészt az első benyomás határozza meg. A nyitó kérdésre adott válaszunk alapján derül ki ugyanis, hogy a hat főszereplő közül kivel tűnünk leginkább kompatibilisnek – és kivel fogunk a leggyakrabban összefutni. Ettől persze megpróbálhatunk eltérni, ha szeretnénk erősen megnehezíteni a dolgunkat.

A sikerhez vezető út mi más is lehetne, mint tulajdonságaink pontszám szerinti növelése. Minden héten kétszer látogathatunk meg egy tábori helyszínt, ahol 2-2 pontot adhatunk az öt értékünk egyikéhez. És mindkét alkalommal összefutunk pár fő karakterrel, akik valamilyen őrült helyzetben szorulnak a segítségünkre. Amennyiben jó döntést hozunk, kapunk még pár plusz pontot, ellenkező esetben felettébb szórakoztató módon veszítünk néhányat. Itt valójában nincs jó és rossz válasz, csak éppen arra kell rájönnünk, hogy a választási lehetőségek melyik tulajdonságainkhoz illenek, ugyanis a magasabb értékű megoldás jelenti a sikert. Pofonegyszerű. Kivéve, hogy sok esetben nem olyan nyilvánvaló, hogy melyik válasz melyik kategóriába tartozik. 

Hétvégén még eltölthetünk egy kis időt a tábortűznél, ahol inkább csak szórakoztató új történeteket kapunk, de többnyire egyértelmű, hogy a vitákban azt támogassuk, akihez közel szeretnénk kerülni. Valamint kipróbálhatjuk a helyi koktélkínálatot, amiből némelyik ital elég durván átalakíthatja a játékot.

Balatoni láz

A Monster Prom 2: Monster Camp tulajdonképpen egyszerű játék, csak éppen több mint 300 eseményből futhatunk bele abba a párba, amelyek befolyásolhatják a statisztikáinkat, miközben azt is inkább csak megtippelhetjük, hogy melyik tulajdonságunk számít leginkább abban, hogy meghívottunk igent mondjon a meteor-romantikára. Ráadásul akadnak még afféle küldetéssorok is, amik titkos befejezéshez vezethetnek. Ezek teljesítésére több esélyünk van a hosszabb játékidőt választva, viszont úgy a happy endhez szükséges értékek is magasabbak lesznek – csak, hogy ne lazsáljunk. Őszintén szólva elég nehéz összehozni a randevút, amíg az ember nem játszott eleget ahhoz, hogy kiismerje a játék logikáját. És tulajdonképpen még utána is. Cserébe a kudarc is szórakoztató, köszönhetően a kedvelhetően őrült karaktereknek és a teljesen agyament fordulatoknak. Persze a humor tényleg egyéni ízlés kérdése, és sokak számára akadhatnak kiborító elemek is a játékban, de ezekből többet kiiktathatunk, a drogoktól az alpári humoron át a Monster Prom-spoilerekig.

Galéria
Kattints a galéria megtekintéséhez!

Balatoni nyár

A grafika nem sokat változott, az ismert szereplők új, nyáriasabb kosztümöket kaptak (meg néhány megvásárolhatót), és feltűnik egy rakás új karakter. A zene kellemes, teljes szinkron sajnos nincs, csak bevezető egysorosok. Utóbbi ki is kapcsolható, ha társaságban vagy streamen mi magunk szeretnénk gondoskodni a megfelelő előadásmódról. Bár ez az epizód hivatalosan csak két korábbi szereplőre koncentrál, mélyebb hátteret és némi jellemfejlődést adva (és az első indításkor beharangozott új különálló részek fizetősek lesznek), de így is bőven van benne tartalom, meg úgy egymillió utalás, kiszólás és beteg poén.

Összességében a táborozás egyszemélyes módban kiváló és tartós szórakozás, barátokkal fantasztikus partijáték, az ára pedig barátságos. Még demo is van belőle Steamen, amivel kideríthető kivel mennyire kompatibilis a játék humora. Disc. Ennek a játéknak is Jesse Cox a producere (mintha a szexis humor lenne a zsánere…), akinek a munkásságát jó ideje követem és némileg támogatom, valamint a szinkronszínészek között is akad néhány youtuber/streamer, akit ismerek és kedvelek.