A több száz fejezetes mainstream sorozatok mellett a My Hero Academia ifjú titánként robbant be pár éve a piacra. A jelenleg is futó manga mozgóképes változata jövőre tér vissza a képernyőre a negyedik évaddal, de addig is ismerkedjünk meg a legújabb, One’s Justice alcímmel fémjelzett arénaharcos adaptációval. Egy rövid bevezetőben felületes képet kaphatunk a My Hero világáról, ahol az emberiség 80%-nak egy különös okból kifolyólag van valamilyen szuperereje. Így a hősködés elfogadott és hivatalos szakmává nőtte ki magát, a hőspalántákat pedig speciális iskolákban képzik ki, hogy megállják a helyüket a megerősödött bűnözéssel szemben. A mi főszereplőnk egy olyan diák, aki viszont nem rendelkezik veleszületett szupererővel, hanem átruházás útján kapta azt. Midoriya így hatalmas hátrányból indul, hogy osztályával – az 1A-val – sikeres vizsgákat tegyen az intézményben, de ebbe a fel-felbukkanó bűnözőknek is van némi beleszólásuk.  Ám mielőtt fejest ugranánk a program sava-borsát képező netes és lokális harcokba, érdemes megismerkedni a szoftver egyszemélyes játékmódjaival.

Nulladik óra: pofonosztás

Az anime cselekményének közepéről indulunk, így a sulis dolgokat mellőzve rögtön a nagybetűs életben, azaz jelen esetben a gyakorlaton találjuk magunkat. Néhány, mindenre kiterjedő oktatópálya után a jól ismert gazfickók ellen vehetjük fel a harcot. Az eredeti zenei betéteket sajnos nem, de legalább a szinkront teljes egészében élvezhetjük, egy dinamikus, képregényes könyvecske lapjain keresztül pedig átélhetjük a történéseket, amiket kiegészít pár „what if?” esemény. Hangulatos, stílusos az egész körítés, ráadásul a közel félszáz küldetés után még egyszer ennyit kapunk a gonoszok oldaláról is. A szereplők folyamatosan változnak a missziók alatt, a jutalom pedig minden esetben kiegészítőelemeket jelent, amiket aztán a figurákra külön-külön applikálhatunk, továbbá a többi játékmódhoz is eltárolhatjuk a kosztümöket.

Tizenkilenc karaktert kínál a program, azonban a jövőben érkező DLC-kkel folyamatosan bővülni fog a felhozatal. Az első ilyen szereplő Inasa Yoarashi, de már ingyenesen elérhető a főszereplő Midoriya „Deku Shoot-style” harcstílusa is, illetve aki lemaradt az előrendelői tüzes Endeavorról, az pár száz forintért magához szólíthatja a világ 2. számú hősét. Az 1A osztály fele képviselteti magát, így a létszám eléggé hiányos, bár hozzájuk jönnek még az ellenlábasok, illetve néhány tanár, viszont legalább a már említett cicomázós részben található egy csomó olyan felszerelés, ami enyhíteni tudja a rajongók hiányérzetét. Több száz elem oldható fel a spéci követelmények teljesítése után, és nagyjából ennyi zsebelhető be a profilunkra aggatható képek és titulusok tárából is.

Maguk a harcok nagyon pörgősek és abszolút felhasználóbarát módon zajlanak: mindenki a rá jellemző, megszokott képességeivel verekszik, a karakterek beszólogatnak egymásnak, de a hasonszőrű bunyós játékokból ismert ultimate támadások is egészen látványosak. A küzdőterek sokszor zsebkendőnyi méretűek, de legalább mindegyik rombolható, akár szó szerint bele lehet egymást ütni a falba – ilyenkor a delikvens viccesen kalimpál a lábaival. A környezet annyira nem nagy szám, a küzdő felek azonban szépen kidolgozottak, a sztori mellett pedig egy speciális módban több körös meccseket vívhatunk, ahol embereink szinteket lépnek és különféle élettöltőket és buffokat is igénybe vehetnek. A tonnányi megnyitható extrával ez a két játékmód is elég időre le tudja kötni az embert, de a lényeg úgy is az online versus részen van, ami szerencsére jól működik: a szerverek stabilak, a harcok élvezetesek, balanszoltak. Jó szívvel ajánlom a programot, mert szórakoztató, és a látszólagos korlátai ellenére kihozták belőle a maximumot. My Hero Academia-rajongóknak pedig minden egyes fillért megér a beszerzése.

Galéria
Kattints a galéria megtekintéséhez!