Kérjük jelentkezz be!
FIFA 07

FIFA 07

Magyar komment, megújult játékmenet és már zabáluk is...fanyar...:)
#7460 SkyHawk 2006. október. 18. 11:26
SkyHawk
#7450 :: Sonka* (2006. október. 18. 08:21)
Nem tudom miről beszéltek gyerekek. KÖZE NINCS a FIFA 06-hoz a játéknak, szinte teljesen más. Más a védekezés, sokkal taktikusabb. Más a támadás, sokkal változatosabb. Szinte mindenben javítottak az előző FIFA-hoz képest, a magyar komment remek, a multi rész úgyszintén, úgyhogy nem tudom miért keseregtek.
Valóban remek újítás a magyar kommentár és az online ligák, és az is igaz, hogy sokkal változatosabb támadásokat lehet vezetni, meg változatosabb gólokat lehet lőni. Azonban a grafika az esetleges új animációkat és a maxon előtűnő blur effektet leszámítva ugyanaz maradt. A védekezés pedig még mindig ugyanolyan vacak és idegesítő, mint a korábbi részekben. A góljaim 90%-át még mindig azért kapom, mert pl mikor a támadó megindul, és játékost váltok, csakazért se a legközelebbi védőmre vált, hanem egy egészen másikra, aki így teljesen más irányba mozog el, mint kellene. Gyakran előfordul, hogy a védőim úgy suhannak át a labdát vezető ellenfélen, mintha ott sem lenne, tovább az is többször előfordult, hogy mikor már igazán forró a helyzet, és a kapusra vált az irányítás, és mondjuk kivédi a lövést, a lepattanót simán értékesíti, mert az ott levő 2-3-4 védő földbegyökerezett lábakkal áll, még véletlenül sem mozdulnak rá a labdára, csak néznek ki a fejükből, ami se nem taktikus se nem reális. Szóval sztem a grafikus motor mellett az AI-ra is ráférne már egy csere.
#7450 Sonka* 2006. október. 18. 08:21
Sonka*
Nem tudom miről beszéltek gyerekek. KÖZE NINCS a FIFA 06-hoz a játéknak, szinte teljesen más. Más a védekezés, sokkal taktikusabb. Más a támadás, sokkal változatosabb. Szinte mindenben javítottak az előző FIFA-hoz képest, a magyar komment remek, a multi rész úgyszintén, úgyhogy nem tudom miért keseregtek.
#7444 mad cow 2006. október. 18. 05:38
mad cow
Nos ez igaz. Erre tegnap én is rájöttem. Ugyanis megszereztem az NHL 07-et. Jó, élvezhető, de sokban nem különbözik a 06os kiadástól. Tavaly képes voltam 2 teljes szezont végigjátszani, ami kb. 200 meccset jelent. Addig vártam a játékot, amíg nem kezdtem el vele játszani.
A FIFA is hasonló utat járt be. Lehet, hogy ez addig fog fajulni, hogy át megyek PES-be, amíg nem lesz egy tényleg forradalmi FIFA.
#7291 SkyHawk 2006. október. 17. 10:17
SkyHawk
#7266 :: mad cow (2006. október. 17. 05:26)
Az érvelés jó, de nekem így sem jelent sokat. Kb. 2 hétig nyúztam, de mára odáig jutottam, hogy már elő sem veszem. Pedig máig napi 3 óra simán megvolt. Bár jobban bele gondolva, lehet máshol van a kutya elásva.
mad cow írta:

lehet máshol van a kutya elásva.




Valószínüleg ott, hogy ugyan meglátszik, hogy változott a dolog, de olyan igazán nagy újítás nincs benne, tulajdonképpen ugyanaz az maradt, és ha a korábbi részekkel sokat játszottál, azokhoz képest nincs annyi sok új dolog, ami sokáig leköthet. Olyan, mintha Fifa06 kapott volna egy szép kövér patch-et.
#7266 mad cow 2006. október. 17. 05:26
mad cow
#6960 :: Darths (2006. október. 16. 11:44)
mad cow írta: Én majd csak akkor beszélek igazi forradalomról, ha majd lecserélik a grafikus motort. És akkor már egy teljesen új játékkal találjuk majd magunkat szembe. Bár kétségtelen, hogy az elmúlt évek egyik legjobb rész, köszönhetõen a magyar kommentárnak. Személy szerényem még szívesen látott volna egy terem stadiont is a játékban.
Nos nálam a grafika egy abszlút harmadlagos tényező... A játék sava-borsa a játélkmenet, a grafika pedig a kiegésztője! Ergó tőlem lehet egy nextgenes grafika is, ha a gamplay továbbra is szar, tutu inkább a PES 3-al fogok játszani! Egy focis játéknál szerintem abszolút nem a grafikát kell előtérbe helyezni, hisz a meccsek 80%-ánál felülrő, távolról látod a meccset, ahol a grafika különben sem bújik elő!
Az érvelés jó, de nekem így sem jelent sokat. Kb. 2 hétig nyúztam, de mára odáig jutottam, hogy már elő sem veszem. Pedig máig napi 3 óra simán megvolt. Bár jobban bele gondolva, lehet máshol van a kutya elásva.

#6995 Marci19,92 2006. október. 16. 13:56
Marci19,92
A magyar kommentár nálam nagyon jól feldobta az egészet
#6960 Darths 2006. október. 16. 11:44
Darths
#5992 :: mad cow (2006. október. 14. 06:24)
BeakDown-nal nem értek teljesen egyet. Az igazi forradalom most is elmaradt. Az, hogy van magyar kommentár, szép és jó, de ez csak minket, magyarokat érint. Az én értelmezésem szerint forradalomról csak akkor beszélhetünk, ha az globális és mindenkit érint, aki játszik a FIFAval. Az, hogy lehet nagy gólokat rúgni, cselezni, érezhető a fizika, túl sokat nem számítanak, mert gyorsan tova szál a hurrá hangulat. Már lassan 2 hete játszok, de már nem tud annyira lekötni a program, és ezért a grafika tehető felelőssé. Én majd csak akkor beszélek igazi forradalomról, ha majd lecserélik a grafikus motort. És akkor már egy teljesen új játékkal találjuk majd magunkat szembe. Bár kétségtelen, hogy az elmúlt évek egyik legjobb rész, köszönhetően a magyar kommentárnak. Személy szerényem még szívesen látott volna egy terem stadiont is a játékban.
mad cow írta:

Én majd csak akkor beszélek igazi forradalomról, ha majd lecserélik a grafikus motort. És akkor már egy teljesen új játékkal találjuk majd magunkat szembe.

Bár kétségtelen, hogy az elmúlt évek egyik legjobb rész, köszönhetõen a magyar kommentárnak. Személy szerényem még szívesen látott volna egy terem stadiont is a játékban.


Nos nálam a grafika egy abszlút harmadlagos tényező... A játék sava-borsa a játélkmenet, a grafika pedig a kiegésztője! Ergó tőlem lehet egy nextgenes grafika is, ha a gamplay továbbra is szar, tutu inkább a PES 3-al fogok játszani! Egy focis játéknál szerintem abszolút nem a grafikát kell előtérbe helyezni, hisz a meccsek 80%-ánál felülrő, távolról látod a meccset, ahol a grafika különben sem bújik elő!
#6484 SkyHawk 2006. október. 15. 08:47
SkyHawk
#6468 :: mad cow (2006. október. 15. 06:14)
Anno még a 98-as részben remekül megoldották a fejlesztők ezt a problémát. Sőt!!! Szerintem a FIFA történetében egy üde színfolt volt, amit a későbbi részekben is szívesen láttam volna.
Én sem azt mondtam, hogy nem lehet megoldani, vagy nem lenne jó, csak amíg több pénzt tudnak belőle csinálni, nyílván nem fogják beépíteni az eredeti FIFÁba ezt a lehetőséget
#6468 mad cow 2006. október. 15. 06:14
mad cow
#6029 :: SkyHawk (2006. október. 14. 10:44)
A teremfocipályához új játékmód is kellene, hisz nincs az a teremfocipálya, amely játékra alkalmas 2x11 játékos pályára lépése után. Annak meg azt meg azért nemnagyon erőltetik gondolom, mert arra már van külön játékuk. Ha kispályás focira vágysz, ott a FIFA Street
Anno még a 98-as részben remekül megoldották a fejlesztők ezt a problémát. Sőt!!! Szerintem a FIFA történetében egy üde színfolt volt, amit a későbbi részekben is szívesen láttam volna.





#6351 Deltaleader 2006. október. 14. 21:53
Deltaleader
#6222 :: NitraM (2006. október. 14. 19:03)
Tehát megéri ha megvásárolom a zsebpénzemen szerinted?
Egy kérdés: mi a neve, ennek a JK II szervernek?
#6349 Deltaleader 2006. október. 14. 21:50
Deltaleader
#6222 :: NitraM (2006. október. 14. 19:03)
Tehát megéri ha megvásárolom a zsebpénzemen szerinted?
Ez attól függ. Ha sok újítást tartalmaz, ez általában minden harmadik évre jellemző, akkor megéri, bár full áron kicsit rázós a stuff!
#6222 NitraM 2006. október. 14. 19:03
NitraM
#6083 :: Deltaleader (2006. október. 14. 13:39)
SZeretem, jó sorozat, ám néhol-néhol az EA túlzásba vitte a részek megjelentetését, de ez a 2007-es nagyon zsír lett, a Magyar kommentár úgyszintén!
Tehát megéri ha megvásárolom a zsebpénzemen szerinted?
#6083 Deltaleader 2006. október. 14. 13:39
Deltaleader
SZeretem, jó sorozat, ám néhol-néhol az EA túlzásba vitte a részek megjelentetését, de ez a 2007-es nagyon zsír lett, a Magyar kommentár úgyszintén!
#6029 SkyHawk 2006. október. 14. 10:44
SkyHawk
#5992 :: mad cow (2006. október. 14. 06:24)
BeakDown-nal nem értek teljesen egyet. Az igazi forradalom most is elmaradt. Az, hogy van magyar kommentár, szép és jó, de ez csak minket, magyarokat érint. Az én értelmezésem szerint forradalomról csak akkor beszélhetünk, ha az globális és mindenkit érint, aki játszik a FIFAval. Az, hogy lehet nagy gólokat rúgni, cselezni, érezhető a fizika, túl sokat nem számítanak, mert gyorsan tova szál a hurrá hangulat. Már lassan 2 hete játszok, de már nem tud annyira lekötni a program, és ezért a grafika tehető felelőssé. Én majd csak akkor beszélek igazi forradalomról, ha majd lecserélik a grafikus motort. És akkor már egy teljesen új játékkal találjuk majd magunkat szembe. Bár kétségtelen, hogy az elmúlt évek egyik legjobb rész, köszönhetően a magyar kommentárnak. Személy szerényem még szívesen látott volna egy terem stadiont is a játékban.
A teremfocipályához új játékmód is kellene, hisz nincs az a teremfocipálya, amely játékra alkalmas 2x11 játékos pályára lépése után. Annak meg azt meg azért nemnagyon erőltetik gondolom, mert arra már van külön játékuk. Ha kispályás focira vágysz, ott a FIFA Street
#5992 mad cow 2006. október. 14. 06:24
mad cow
BeakDown-nal nem értek teljesen egyet. Az igazi forradalom most is elmaradt. Az, hogy van magyar kommentár, szép és jó, de ez csak minket, magyarokat érint. Az én értelmezésem szerint forradalomról csak akkor beszélhetünk, ha az globális és mindenkit érint, aki játszik a FIFAval. Az, hogy lehet nagy gólokat rúgni, cselezni, érezhető a fizika, túl sokat nem számítanak, mert gyorsan tova szál a hurrá hangulat. Már lassan 2 hete játszok, de már nem tud annyira lekötni a program, és ezért a grafika tehető felelőssé.

Én majd csak akkor beszélek igazi forradalomról, ha majd lecserélik a grafikus motort. És akkor már egy teljesen új játékkal találjuk majd magunkat szembe.

Bár kétségtelen, hogy az elmúlt évek egyik legjobb rész, köszönhetően a magyar kommentárnak. Személy szerényem még szívesen látott volna egy terem stadiont is a játékban.
#5776 BreakDown 2006. október. 13. 14:50
BreakDown
#5675 :: SkyHawk (2006. október. 13. 09:14)
Valóban nem az igazi, bár tényleg vannak pozitív változások, tényleg sokkal változatosabb akciókat lehet/kell vezetni, vannak újabb ligák, végre lehet helyezkedni, lökdösődni a magasból érkező labdáért, illetve lehet végre látni hova esik majd a labda, ésatöbbi..., de sajnálatos módon az előző részek furcsaságait, idegesítő tulajdonságait is örökölte. Még mindig furcsa néha normál esetben egyenesen kivitelezhetetelen módon veszik el az ellenfél védői a labdát, mikor az ellenfél támad, és én játékost akarok váltani, mert az aktuálissal már nem tudom utolérni, még mindig nem arra a játékosra vált, amelyikre számítok/kéne, így ahelyett, hogy elévágna a megfelelő védő, ehelyett egy másik mozdul el a rossz irányba, és így a helyén megindulhat az ellen, még mindig nehéz időnként leszerlni a gépet, van amikor három sikeres szerelés után is tudja tovább vinni a labdát, és a becsúszásokat is nehéz alkalmazni kritikus helyzetekben, ha szándékosan akarom felrúgni még mindig minimális az esély a sikerre, és ez utolsó védőnél különösen kellemetlen tud lenni. De mivel azért látom az igyekezetet és fejlődést, még nem írom le végleg a sorozatot Még akkor sem, ha a grafika mediumon, ugyanolyan, mint az eddigi részek high grafikája, csak az a baj, hogy itt a medium és high grafika között mindössze annyi a különbség, hogy high-on hatalmas mennyiségű blur effektet nyomtak a látványra
Véleményem szerint forradalmi rész az elődökhöz képest. A ember azt hinné hogy rókabőr a köbön már megint, hiszen megszokhattuk hogy minden évben kapunk egy olyan fifa-t, ami kb. ezekben különbözik az elődtől: a címben egy számmal nagyobb van; kicsit jobb grafika; a játékosok frissítése minden szempontból (melyik csapatban van, milyen a hajstílúsa); ha szerencsénk van kicsit javul a közönség; stb.

Szóval erre hirtelen kaptunk egy olyan fifa-t, amiben végre érezhető a labdafizika, nem tapad a csatár lábához mint a fémhez a mágnes! No és akkor a magyar kommentár, ami egymagában elvinné a játékot kis túlzással...

Szóval összeségében nagy előrelépés, csupán attól tartok hogy elmúlik az újdonság varázsa jövőre (hiszen nagy újdonság volt magyar kommentár) és rókabőrnek titulálják megint majd az új jövevényt.
#5675 SkyHawk 2006. október. 13. 09:14
SkyHawk
Valóban nem az igazi, bár tényleg vannak pozitív változások, tényleg sokkal változatosabb akciókat lehet/kell vezetni, vannak újabb ligák, végre lehet helyezkedni, lökdösődni a magasból érkező labdáért, illetve lehet végre látni hova esik majd a labda, ésatöbbi..., de sajnálatos módon az előző részek furcsaságait, idegesítő tulajdonságait is örökölte. Még mindig furcsa néha normál esetben egyenesen kivitelezhetetelen módon veszik el az ellenfél védői a labdát, mikor az ellenfél támad, és én játékost akarok váltani, mert az aktuálissal már nem tudom utolérni, még mindig nem arra a játékosra vált, amelyikre számítok/kéne, így ahelyett, hogy elévágna a megfelelő védő, ehelyett egy másik mozdul el a rossz irányba, és így a helyén megindulhat az ellen, még mindig nehéz időnként leszerlni a gépet, van amikor három sikeres szerelés után is tudja tovább vinni a labdát, és a becsúszásokat is nehéz alkalmazni kritikus helyzetekben, ha szándékosan akarom felrúgni még mindig minimális az esély a sikerre, és ez utolsó védőnél különösen kellemetlen tud lenni. De mivel azért látom az igyekezetet és fejlődést, még nem írom le végleg a sorozatot
Még akkor sem, ha a grafika mediumon, ugyanolyan, mint az eddigi részek high grafikája, csak az a baj, hogy itt a medium és high grafika között mindössze annyi a különbség, hogy high-on hatalmas mennyiségű blur effektet nyomtak a látványra