Kérjük jelentkezz be!
Metro: Last Light

Metro-sorozat (2033, Last Light)

#868425 Capitain Fanatic 2019. június. 04. 18:32
Capitain Fanatic
#766433 :: oorrkk (2016. augusztus. 18. 00:20)
Szóval a Last Light most akkor egy alternatív idővonal? o.O Oké, nem értem még a 34 végére, de a játékban azt hiszem pont említik hogy egy évvel vagyunk később a 33 eseményei után, + itt is előkerül valami vírus ( hogy ugyanaz e , az már más kérdés, játékban csak megemlítik...)
Két befejezése volt az első játéknak.

Good ending: Lelövöd a TV torony tetejéről a rakéta indítót, és megmenekülnek a Feketék

Bad ending: Sikeresen elpusztítod őket

A Last Light pedig a Bad endinget veszi alapul.

To Hell and Back
#868407 Carmageddon4 2019. május. 28. 22:26
Carmageddon4
#570608 :: Auchen (2010. szeptember. 30. 14:36)
És miért akartál te oxygén tartély venni a boltban? Rengeteg van eldobva szana-szét.
Nem úgy volt, hogy ma aktiválják a játékot?, nem írták hogy késne.
Gamer gyerek:D
#766434 joey0119 2016. augusztus. 18. 08:33
joey0119
#766432 :: Vlad_Stalker (2016. augusztus. 17. 22:36)
A Last Light-ot még nem vittem végig, de a Metró 2035-öt elolvastam és kb semmi közük egymáshoz.
Spoiler: Spoiler
A játék ugye úgy kezdődik, hogy Artyomot elküldik, hogy keresse meg a túlélő Dark One-t. Na a könyvben éppen hogy csak említésszinten kerülnek elő újra, akkor is nagyjából kimerül annyiban, hogy Artyom elpusztította őket azt puszi.
De ezt a könyv borítóján valahol írják is, hogy a játék sztorijának csak bizonyos elemei köszönnek vissza a könyvben.
Óhh vagy úgy! Bocs a félre tájékoztatásárt! Még nem játszottam a Last night-tal pedig megvan...
A könyvben meg csak a 2033-at olvastam!
#766433 oorrkk 2016. augusztus. 18. 00:20
oorrkk
Szóval a Last Light most akkor egy alternatív idővonal? o.O
Oké, nem értem még a 34 végére, de a játékban azt hiszem pont említik hogy egy évvel vagyunk később a 33 eseményei után, + itt is előkerül valami vírus ( hogy ugyanaz e , az már más kérdés, játékban csak megemlítik...)
#766432 Vlad_Stalker 2016. augusztus. 17. 22:36
Vlad_Stalker
#766428 :: joey0119 (2016. augusztus. 17. 16:16)
A Last Night a Metro 2035 én úgy tudom! Szóval van a 2034 az egy ilyen mellékág én úgy tudom, nem közvetlen folytatás! Nem Artyom szemszögéből játszódik Hanem Hunter zemszögéből! A 2035 Artyom történetét mutatja be! De azt hiszem a Last Night előbb volt mint a 2035!
A Last Light-ot még nem vittem végig, de a Metró 2035-öt elolvastam és kb semmi közük egymáshoz.
Spoiler: Spoiler
A játék ugye úgy kezdődik, hogy Artyomot elküldik, hogy keresse meg a túlélő Dark One-t. Na a könyvben éppen hogy csak említésszinten kerülnek elő újra, akkor is nagyjából kimerül annyiban, hogy Artyom elpusztította őket azt puszi.
De ezt a könyv borítóján valahol írják is, hogy a játék sztorijának csak bizonyos elemei köszönnek vissza a könyvben.
A világ is mocskos, én is mocskos vagyok, és remény sincs arra, hogy bármelyik valaha is megtisztuljon.
#766429 FunPro 2016. augusztus. 17. 18:53
FunPro
#766426 :: oorrkk (2016. augusztus. 17. 13:56)
Még nem értem a könyv végére deeee.... A metro 2034 vagy last light játszódik később?[ vagy egyáltalán közös univerzumban vannak? Csak mert a Last Lightban... Annának hívják a nőt , akivel kamatyol, a könyvben pedig Galjat említenek ( ráadást az idő sem stimmel, főleg ha a játékban felbukkanó vírus megegyezik a könyvben levővel....)
Nekem ugyan megvan a játék, de nem vittem végig, mert nem bírja a gépem.

A 2034 inkább ilyen mellékág szerű, de fontos szerepe van, hogy bemutassa Szását, és Homéroszt. Hunter az csak amolyan összekötő a két történet között.

FunFact: A 2034-ben Szereplő Artyom POPOV nem a 2033/2035-ben megismert Artyom. Fontos szerepe van a 2034-ben, és az ő felesége valóban Gálja, de ő nem az az Artyom.

Az Anna tökéletesen stimmel. Magyarul Ányának lett fordítva, hogy azért tartsák az orosz neveket, csak gondolom még nem a 2035-öt olvasod. A fő Artyomnak valóban Ánya a felesége, aki nem mellesleg Melnyik lánya.

Ha a játékban benne is van valahol a 2034, akkor azt a vírus táján kell keresni, ahol artyom még Melnyiknek dolgozik. Aztán a játék lehet összemossa az egészet, és végig Melnyiknek dolgozol, ezt már nem tudom.
#766428 joey0119 2016. augusztus. 17. 16:16
joey0119
#766426 :: oorrkk (2016. augusztus. 17. 13:56)
Még nem értem a könyv végére deeee.... A metro 2034 vagy last light játszódik később?[ vagy egyáltalán közös univerzumban vannak? Csak mert a Last Lightban... Annának hívják a nőt , akivel kamatyol, a könyvben pedig Galjat említenek ( ráadást az idő sem stimmel, főleg ha a játékban felbukkanó vírus megegyezik a könyvben levővel....)
A Last Night a Metro 2035 én úgy tudom! Szóval van a 2034 az egy ilyen mellékág én úgy tudom, nem közvetlen folytatás! Nem Artyom szemszögéből játszódik Hanem Hunter zemszögéből! A 2035 Artyom történetét mutatja be! De azt hiszem a Last Night előbb volt mint a 2035!
#766426 oorrkk 2016. augusztus. 17. 13:56
oorrkk
Még nem értem a könyv végére deeee....
A metro 2034 vagy last light játszódik később?[
vagy egyáltalán közös univerzumban vannak?
Csak mert a Last Lightban... Annának hívják a nőt , akivel kamatyol, a könyvben pedig Galjat említenek ( ráadást az idő sem stimmel, főleg ha a játékban felbukkanó vírus megegyezik a könyvben levővel....)
#756110 NegativeZero 2014. szeptember. 05. 16:04
NegativeZero
Elkészült a legújabb videóm, amiben a Metro Redux-ról mondom el a véleményem. Nyugtatót bevenni:

#756098 Akapulto 2014. szeptember. 04. 20:39
Akapulto
Sziasztok!
Nemrég megvettem a 2 Redux-ot, a 2033-asat fel is telepítettem, de a Steam könyvtárban megmaradt az eredeti 2033-as, ami korábbról megvolt. Ezt előtte letöröltem, mert azt hittem felülírja az aktiváláskor a régi kulcsot. Minden rendben volt, elindult az új. Viszont amikor feltettem a régit h megnézzem mégis mennyit javult a grafika, nem indult el.
A kérdésem az, hogy kompatibilis-e a kettő?
#755991 Simba Moderátor 2014. augusztus. 31. 11:44
Simba
#755990 :: Rasta_Lion (2014. augusztus. 31. 11:38)
Akkor mi lehet a gond?
A szokásos ellenőrizd a hőmérsékleteket, VGA és CPU, terhelés tesztek, közben monitorozd őket, feszültség értékek és órajel is számít. Frissíts drivereket!
#755990 Rasta_Lion 2014. augusztus. 31. 11:38
Rasta_Lion
#755986 :: Lyonatan (2014. augusztus. 31. 10:46)
nekem gyengébb géppel nem volt gondom anno mikor megjelent
Akkor mi lehet a gond?
#755986 Lyonatan 2014. augusztus. 31. 10:46
Lyonatan
#755985 :: Rasta_Lion (2014. augusztus. 31. 10:33)
Nemrég megvettem a Metro Last Light-ot és eléggé ingadozik az FPS minimumon mindent kikapcsolva is alig van meg a 14-30. Ennyire vacak lenne a gépem? Alaplap: ASROCK B75 Pro3 CPU: INTEL Core i5-3330 3.00 GHz RAM: CORSAIR Vengeance 8GB VGA: GIGABYTE GTX660 2GB HDD: SEAGATE Barracuda 1TB Táp: FSP Hexa 500W
nekem gyengébb géppel nem volt gondom anno mikor megjelent
Assassinated - What a satisfying word - With five syllables
#755985 Rasta_Lion 2014. augusztus. 31. 10:33
Rasta_Lion
Nemrég megvettem a Metro Last Light-ot és eléggé ingadozik az FPS minimumon mindent kikapcsolva is alig van meg a 14-30. Ennyire vacak lenne a gépem?
Alaplap: ASROCK B75 Pro3
CPU: INTEL Core i5-3330 3.00 GHz
RAM: CORSAIR Vengeance 8GB
VGA: GIGABYTE GTX660 2GB
HDD: SEAGATE Barracuda 1TB
Táp: FSP Hexa 500W
#754515 lived 2014. július. 08. 15:46
lived
Felraktam a Last Lightot, megnézni mit is bír a gép és hogy néz kis teljes pompájában a játék.
Hát a PhysX be letud harapni rendesen a vasba. Nekem szó szerint akadozik a játék.
Minden full-ra van véve és nincs PhysX akkor megy szépen. Ha bekapcsolom már elkezdi az akadozást.
Most vettem új gépet. Elég izmos vas. Nem gondoltam volna hogy valami így megtudja izzasztani.
Ez a PhysX-et nem tudom kiknek találták ki.
#747955 DanteHUN 2013. december. 29. 23:53
DanteHUN
#747952 :: Lyonatan (2013. december. 29. 23:20)
én ugyanúgy fullstealth-ben játszottam mindkét játékot,szerintem ugyanolyan tökhülye az AI mindkettőben :D
Valóban, de legalább a Last Lighthoz sikerült normális scripteket készíteniük.
#747952 Lyonatan 2013. december. 29. 23:20
Lyonatan
#747934 :: Gpety (2013. december. 29. 20:50)
Hú, ez a két rész két külön játékstílus. A 2033 nagyon lopakodósra hajaz és tényleg nagyon bugos. :( Sötétben van éjjellátó, de valami oknál fogva nem igazán lehet látni vele. :D Az AI meg tényleg nagyon fura: sötétben jól látnak téged, de van, hogy a lámpafénynél fél méterről sem vesznek észre. A gépigénye is magasabb az utódhoz mérten, arról nem is beszélve hogy minden egyes töltényt külön kell lepattintani a leszedett bakákról. A LL ezen a téren sokat hoz és a fegyverek is jobbak, több az eksün is. Én bevallom szeretek Rambó lenni, de ezt sok helyen nem díjazza a játék, van ahol ez a stílus kivitelezhetetlen a nagy túlerő miatt. Nem rossz a 2033, csak nagyon más stílus, amit nehezít a bugok kiszámíthatatlansága is.
én ugyanúgy fullstealth-ben játszottam mindkét játékot,szerintem ugyanolyan tökhülye az AI mindkettőben :D
Assassinated - What a satisfying word - With five syllables
#747934 Gpety 2013. december. 29. 20:50
Gpety
#747897 :: Acton96 (2013. december. 28. 19:02)
Mindenképpen próbáld ki :) Ebben is vannak mesélős részek ne aggódj Ennek örülök, ki is akarom majd valamikor :D A 2033-at 9 óra alatt vittem ki, tehát az sem túl hosszú játék...
Hú, ez a két rész két külön játékstílus. A 2033 nagyon lopakodósra hajaz és tényleg nagyon bugos. :( Sötétben van éjjellátó, de valami oknál fogva nem igazán lehet látni vele. :D Az AI meg tényleg nagyon fura: sötétben jól látnak téged, de van, hogy a lámpafénynél fél méterről sem vesznek észre. A gépigénye is magasabb az utódhoz mérten, arról nem is beszélve hogy minden egyes töltényt külön kell lepattintani a leszedett bakákról. A LL ezen a téren sokat hoz és a fegyverek is jobbak, több az eksün is. Én bevallom szeretek Rambó lenni, de ezt sok helyen nem díjazza a játék, van ahol ez a stílus kivitelezhetetlen a nagy túlerő miatt.
Nem rossz a 2033, csak nagyon más stílus, amit nehezít a bugok kiszámíthatatlansága is.
#747897 Acton96 2013. december. 28. 19:02
Acton96
#747896 :: Gpety (2013. december. 28. 18:58)
Köszi, Acton96-nak is :) Akkor érdemes lehet kipróbálni. Remélem a történetmesélős részek azért kevéssé vannak jelen, mert a Last Light-ban néha zavart, hogy fél óráig csak menni kellett pl a dark one után és közben ~0 akció volt. Acton96: próbáld ki a Last Light-ot, mert az tényleg fenomenális. A grafika állejtős, az akciók, fegyverek pedig nagyon odatesznek. Itt-ott sajnos kicsit vontatott, meg nagyon rövid is sajnos...
Mindenképpen próbáld ki :) Ebben is vannak mesélős részek ne aggódj

Ennek örülök, ki is akarom majd valamikor :D A 2033-at 9 óra alatt vittem ki, tehát az sem túl hosszú játék...
Kockából nem lesz golyó
#747896 Gpety 2013. december. 28. 18:58
Gpety
#747892 :: DanteHUN (2013. december. 28. 17:18)
A grafika, és a hangulat miatt nem kell szégyenkeznie a Metro 2033-nak. A játékélmény viszont már más tészta. Ha a Last Light-ban az akciót preferáltad, akkor a 2033 játékmenetével nem lesz gondod. Viszont ha inkább a lopakodást részesítetted előnyben, akkor nem ajánlom a 2033-at, mivel ott nem kevés gond volt a scripttel A.I.-val, ami hajlamos volt beakadni, vagy látni a sötétben, ezzel is megkeserítve a a sompolygó játékosok életét. A 2033 cselekménye felemás lett. Karakterek jönnek, mennek, a történet vezetés pedig kusza, és érdektelen. A Last Light elején 1-2 percben összegzik, hogy mi történt a 2033-ban. Ha azt megnézed, akkor már mindent tudsz. Ha a fentieken túl teszed magad, akkor nyugodt szívvel belevághatsz Artyom első kalandjába.
Köszi, Acton96-nak is :) Akkor érdemes lehet kipróbálni. Remélem a történetmesélős részek azért kevéssé vannak jelen, mert a Last Light-ban néha zavart, hogy fél óráig csak menni kellett pl a dark one után és közben ~0 akció volt.

Acton96: próbáld ki a Last Light-ot, mert az tényleg fenomenális. A grafika állejtős, az akciók, fegyverek pedig nagyon odatesznek. Itt-ott sajnos kicsit vontatott, meg nagyon rövid is sajnos...
#747895 DanteHUN 2013. december. 28. 18:55
DanteHUN
#747893 :: Acton96 (2013. december. 28. 18:14)
Nekem sok bajom nem volt a lopakodással :D Lehet szerencsém volt, de engem nem vettek túl sokszor észre, pedig az utolsó előtti nehézségi fokozaton mentem :D A történet lehet néha kusza, de nekem sikerült kibogoznom és nagyon jó játékélményt adott.
Nem tudok írni.

A történetvezetés kaotikus, néha pedig már egyenesen nevetséges. Maga a történet pedig érdektelen. A töltelékkarakterekkel telezsúfolt massza ez, aminek Artyom némasága adja meg a kegyelemdöfést.
#747893 Acton96 2013. december. 28. 18:14
Acton96
#747892 :: DanteHUN (2013. december. 28. 17:18)
A grafika, és a hangulat miatt nem kell szégyenkeznie a Metro 2033-nak. A játékélmény viszont már más tészta. Ha a Last Light-ban az akciót preferáltad, akkor a 2033 játékmenetével nem lesz gondod. Viszont ha inkább a lopakodást részesítetted előnyben, akkor nem ajánlom a 2033-at, mivel ott nem kevés gond volt a scripttel A.I.-val, ami hajlamos volt beakadni, vagy látni a sötétben, ezzel is megkeserítve a a sompolygó játékosok életét. A 2033 cselekménye felemás lett. Karakterek jönnek, mennek, a történet vezetés pedig kusza, és érdektelen. A Last Light elején 1-2 percben összegzik, hogy mi történt a 2033-ban. Ha azt megnézed, akkor már mindent tudsz. Ha a fentieken túl teszed magad, akkor nyugodt szívvel belevághatsz Artyom első kalandjába.
Nekem sok bajom nem volt a lopakodással :D Lehet szerencsém volt, de engem nem vettek túl sokszor észre, pedig az utolsó előtti nehézségi fokozaton mentem :D A történet lehet néha kusza, de nekem sikerült kibogoznom és nagyon jó játékélményt adott.
Kockából nem lesz golyó
#747892 DanteHUN 2013. december. 28. 17:18
DanteHUN
#747825 :: Gpety (2013. december. 27. 13:43)
Egy kis segítséget szeretnék kérni: Habár kicsit féltem, hogy nem fog rendesen futni, de beruháztam a Metro Last Light-ra. Szerencsére félelmem alaptalan volt, normál grafikai módban tökéletesen fut a laposomon, mindemellett bámulatosan szép (néztem egy-két konzolos ingame videót, hát azok ehhez képest brutálisan csúnyák, tehát a generációváltás valóban időszerű volt) és jó történet is párosul ehhez. Amiben segítséget kérnék, az az, hogy érdemes-e a 2033-re beruháznom? Van-e ilyen története, játékélménye és ami fontos, hogy grafikailag milyen lehet, meg hogy a gépigénye nem-e nagyobb a Last Light-éhoz képest. Előre is köszönöm.
A grafika, és a hangulat miatt nem kell szégyenkeznie a Metro 2033-nak. A játékélmény viszont már más tészta. Ha a Last Light-ban az akciót preferáltad, akkor a 2033 játékmenetével nem lesz gondod. Viszont ha inkább a lopakodást részesítetted előnyben, akkor nem ajánlom a 2033-at, mivel ott nem kevés gond volt a scripttel A.I.-val, ami hajlamos volt beakadni, vagy látni a sötétben, ezzel is megkeserítve a a sompolygó játékosok életét.

A 2033 cselekménye felemás lett. Karakterek jönnek, mennek, a történet vezetés pedig kusza, és érdektelen. A Last Light elején 1-2 percben összegzik, hogy mi történt a 2033-ban. Ha azt megnézed, akkor már mindent tudsz.

Ha a fentieken túl teszed magad, akkor nyugodt szívvel belevághatsz Artyom első kalandjába.
#747883 Acton96 2013. december. 28. 11:54
Acton96
#747825 :: Gpety (2013. december. 27. 13:43)
Egy kis segítséget szeretnék kérni: Habár kicsit féltem, hogy nem fog rendesen futni, de beruháztam a Metro Last Light-ra. Szerencsére félelmem alaptalan volt, normál grafikai módban tökéletesen fut a laposomon, mindemellett bámulatosan szép (néztem egy-két konzolos ingame videót, hát azok ehhez képest brutálisan csúnyák, tehát a generációváltás valóban időszerű volt) és jó történet is párosul ehhez. Amiben segítséget kérnék, az az, hogy érdemes-e a 2033-re beruháznom? Van-e ilyen története, játékélménye és ami fontos, hogy grafikailag milyen lehet, meg hogy a gépigénye nem-e nagyobb a Last Light-éhoz képest. Előre is köszönöm.
Én a Metro Last Lightal még nem játszottam, de a 2033 után szinte biztos, hogy meg fogom venni valamikor. Lehet, hogy kicsit kiforrottabb az egész Last Light, remélem tanultak a 2033 hibáiból. De mindenesetre próbáld ki az előzőt is. Nagyon jó kis játék. Nekem főleg a története tetszett. (Ugyebár egy ilyen jó könyv alapján elcseszni elég nehéz lenne.)
Kockából nem lesz golyó
#747825 Gpety 2013. december. 27. 13:43
Gpety
Egy kis segítséget szeretnék kérni: Habár kicsit féltem, hogy nem fog rendesen futni, de beruháztam a Metro Last Light-ra. Szerencsére félelmem alaptalan volt, normál grafikai módban tökéletesen fut a laposomon, mindemellett bámulatosan szép (néztem egy-két konzolos ingame videót, hát azok ehhez képest brutálisan csúnyák, tehát a generációváltás valóban időszerű volt) és jó történet is párosul ehhez.
Amiben segítséget kérnék, az az, hogy érdemes-e a 2033-re beruháznom? Van-e ilyen története, játékélménye és ami fontos, hogy grafikailag milyen lehet, meg hogy a gépigénye nem-e nagyobb a Last Light-éhoz képest. Előre is köszönöm.